Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 30 czerwca 2022, 18:34

koparki pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 11:38Ja epizodycznie uczestniczyłem w tradingu ,gdzie chodziło się do biura maklerskiego, (niedługo potem pierwsi wtajemniczeni mieli internet poprzez modem telefoniczny), była kawa , byli znajomi o podobnych "zainteresowaniach" klimat towarzyski , jak przy kartach ;)

Ja tak miałem tylko w punktach bukmacherskich, a wyniki sprawdzało się na telegazecie. Ludzie, historie, był klimat.
Później przeniosłem się do bukmacherów online i stacjonarnych już nie odwiedzałem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 30 czerwca 2022, 19:00

graczyk pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 18:29Kwestia kilku miesięcy i wrócimy do starego dobrego dodruku i podtrzymywania marazmu gospodarczego Keynesizmem.
Bardzo bym sobie tego życzył ale póki co są to pobożne życzenia. Odniosłem zupełnie inne wrażenie po ostatnich przemówieniach Powella czy Legarde. FED dał jednoznaczny komunikat że wyhamuje z podwyżkami dopiero pod koniec 2023r.
graczyk pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 18:29I kiedy były efekty tych podwyżek?
Wtedy podwyżki zaczęły się na przełomie 15/16 i były bardzo delikatne.
https://www.tradingview.com/chart/0Gysz ... S%3AUSINTR
Startowaliśmy z poziomów podłogi a do obecnych poziomów doszliśmy w kwietniu 2018 czyli wtedy 2.5 roku, a teraz raptem kilka miesięcy. Do tego dochodzi redukcja sumy bilansowej fedu. No i zupełnie inne otoczenie.
Niestety te oczekiwania to zwykłe chciejstwo z którego się wyleczyłem.
No ale jeśli jakimś cudem rzeczywiście tak by się wydarzyło, no cóż, hossa głupców. Nie pogardzę. Ale dla mnie to czysta abstrakcja.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jpktraders » czwartek, 30 czerwca 2022, 19:56



Spadki na BTC zdają się nie mieć końca. Bez wątpienia otaczająca sytuacja gospodarcza nie sprzyja jakiemukolwiek rynkowi. Patrząc na wykres aktualne wsparcie jest dobrym poziomem przynajmniej do korekty, a być może początkiem większych wzrostów.

Pierwsze półrocze tego roku nie wygląda obiecująco dla kupujących Bitcoina. Kończy się właśnie trzeci miesiąc rajdu spadkowego. Jest to również zła wiadomość dla wszystkich tych, którzy na fali euforii wzrostów w styczniu zeszłego roku dokonali zakupu BTC. Wtedy to cena z 20 000 $ skoczyła w szybkim czasie do 40 000 $.

Obecnie notowania plasują się poniżej 20 000 $. Patrząc na szerszy interwał, są to szczyty z grudnia 2017 roku. Jest to kolejny punkt, którego pokonanie otworzy drogę do dalszych spadków.

Z uwagi na ważność tego poziomu, zakładamy korektę wzrostową, lub to, że przez dłuższy czas będzie oscylowała w tych okolicach.



Dodatkowe dane

Mempool
Na chwile obecną fee wynosi 21.0 sat/byte ($1.01). Średnia fee z ostatnich 7 dni wyniosła BTC 1.0 sat/byte ($0.05)

Ostatnie 7 dni.


Ostatni rok.


Przepływ pieniądza. Ostatnie 24/h.


Minimalnie spada liczba adresów powyżej 1000 BTC w stosunku do spadającej ceny Bitcoina


Ilość BTC przechowywana w portfelach wszystkich giełd.
Ilość BTC w portfelach wszystkich giełd. (Wzrost liczby oznacza wzrost podaży BTC na sprzedaż, zakup altcoinów i handel z marżą.).


Pi Cycle jest przydatny do wskazywania, kiedy rynek jest przegrzany.
Pi Cycle Top przydaje się do wskazania, kiedy rynek jest bardzo przegrzany. Tak przegrzany, że krótkoterminowa średnia krocząca, która jest średnią kroczącą z 111 dni, osiągnęła wielokrotność x2 średniej kroczącej z 350 dni. Historycznie korzystne okazało się sprzedawanie Bitcoina w tym czasie w cyklach cenowych Bitcoina.
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 30 czerwca 2022, 19:57

graczyk pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 18:29 Defi to z reguły zwykłe piramidy finansowe, które nie wiem z czego gwarantują zwroty w USD rzędu 20-40%, nie mówiąc skąd chcą czerpać te zyski.
Chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że nie wszystkie takie są. Są tam też normalne i uczciwe projekty z zupełnie innymi %

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Ale widzę, jest moda na FUD na DeFi ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » czwartek, 30 czerwca 2022, 21:13

adiqq pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 19:58 Chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że nie wszystkie takie są. Są tam też normalne i uczciwe projekty z zupełnie innymi %
problemem jest sam system.

powiem inaczej, mijają lata, bański, wynalazki.... wszyscy wciskają tylko kit masz dużo wiary, dużo obietnic a praktycznie brak sensownych gotowych produktów. Czego tu nie rozumiecie ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » czwartek, 30 czerwca 2022, 22:38

Muszę przyznać Bitkowi szczere 9/10 za styl i estetykę formy tego 2-tygodniowego bounce'u, tak jakby na pożegnanie jeszcze pięknego dead cata wyrysowali. Ładnie się ABC narysowało ze słabą falą C, po czym zadziałała grawitacja i fizyka ciał rzuconych pod odpowiednim kątem. Aktualnie wisi jeszcze na ostatnim logicznym wsparciu matematyki, złota proporcja zniesienia ruchu o 70%. Jak zejdą na 18500 to w zasadzie ostatnia szansa w jakiejś pokracznej formie double bottom, ale na BTC te dołki finalne bessy nigdy się tak nie kończyły, bardzo małe szanse.

Teraz IMO można sobie raczej zadawać podstawowe pytanie - czy zaraz zleci jak kamień, czy najpierw jeszcze w imię zaspokojenia lokalnego EW wjedzie na górę z małą falą (2) co by znieść spadkową (1) o połowę lub więcej, czyli np. takie 20200 - 21400.

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zeyt » czwartek, 30 czerwca 2022, 23:23

Cena robi się atrakcyjna
Trzeba również pamiętać że fundamenty zawsze pojawiają się po fakcie ;)
Tak jak naganiałem na realizację zysków przy 60k $, tak teraz nie głupie może być kupno za pierwsze partie kapitału
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » czwartek, 30 czerwca 2022, 23:38

rubel pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 19:00 Odniosłem zupełnie inne wrażenie po ostatnich przemówieniach Powella czy Legarde. FED dał jednoznaczny komunikat że wyhamuje z podwyżkami dopiero pod koniec 2023r.

A co mieli powiedzieć? Sorki,ale drukujemy bo nasi mocodawcy chcą mieć kasę na socjal :?: Generalnie pod kątem normalnej ekonomii i zasadniczo zdrowego rozsądku powinni doprowadzić sytuację do deflacji minimum 1%. No ale mamy socjalizm pełną gębą, więc muszą grać dobrą mine do złej gry. Dlatego muszą jak najszybciej ograniczyć inflację, każdą metodąm aby wyborcy tego nie zauważyli, po prostu na więcej nie mają czasu. Dlatego takie straszenia. Potem się okaże,że już nie ma czasu na takie gadki, więc zaczną działać z grubej rury aby dac finansowanie rządom.
adiqq pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 19:58Chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że nie wszystkie takie są. Są tam też normalne i uczciwe projekty z zupełnie innymi %


Być może racja, możliwe,że są inne, które nie gwarantują stopy zwrotu. Wtedy trzeba się zastanowić na czym zarabiają.
rubel pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 19:00Startowaliśmy z poziomów podłogi a do obecnych poziomów doszliśmy w kwietniu 2018 czyli wtedy 2.5 roku, a teraz raptem kilka miesięcy. Do tego dochodzi redukcja sumy bilansowej fedu. No i zupełnie inne otoczenie.
Niestety te oczekiwania to zwykłe chciejstwo z którego się wyleczyłem.
No ale jeśli jakimś cudem rzeczywiście tak by się wydarzyło, no cóż, hossa głupców. Nie pogardzę. Ale dla mnie to czysta abstrakcja.


Moje założenie jest inne,a mianowicie takie,że FED będzie utrzymywać maksymalnie wysoką inflację, dopóki ona nie przekroczy załóżmy 2,5% oficjalnie. Natomiast trzeba sobie zadać pytanie co wpływa na inflacje? Poziom popytu na towary. Dlatego teraz już widzimy wzrost stopy bezrobocia, spadek popytu itd. Co wpływa na spadek popytu, a więc inflacji. Trzeba sobie zadać inne pytanie-co skłoniło FED do obniżki stóp po procesie podwyższania? Niższy poziom przewidywanej inflacji. I dlatego uważam,że będziemy mieli niedługo przesilenie jeżeli chodzi o podwyżki stóp procentowych(w USA, w Polsce pewnie za śladem USA).

Natomiast mam świadomość,że możemy jeszcze spać. Generalnie już widać popyt, ale mimo wszystko na wykresie przeważa podaż. Dlatego rozkładam zakupy na kilka dni. Jeżeli poleci jeszcze to zaanagzuje kredyt na załóżmy 6 miesięcy moich całkowitych rozporządzalnych dochodów(czyli po kosztach wszelkich). Natomiast to dopiero poziom 16-17 tys USD.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » czwartek, 30 czerwca 2022, 23:57

voodoom pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 22:38Teraz IMO można sobie raczej zadawać podstawowe pytanie - czy zaraz zleci jak kamień, czy najpierw jeszcze w imię zaspokojenia lokalnego EW wjedzie na górę z małą falą (2) co by znieść spadkową (1) o połowę lub więcej, czyli np. takie 20200 - 21400.

Podnoszą to z fib .236, wskaźniki falowe sugerują solidne odbicie lada chwila. IMO zajebiście ważny moment, jeżeli wyjdzie powyżej 22k to złamie lokalne EW co raczej skończy się rozmyciem silnego trendu spadkowego i grozi jakimś mocniejszym ruchem up. Jeśli rację mają perma-byki i koncept że znów powtórzymy cykl BTC, to 17500 powinien być dołkiem i lecimy moon, ruch z ATH ładnie wygląda jako korekta ABC.

Ale trzeba mieć na uwadze, że traktując dotychczasowe wzorce i modele BTC - to jest zwyczajnie trochę za wcześnie na dno o kilka miesięcy, otoczenie eko nie daje żadnych rozsądnych perspektyw na wzrost w tej chwili (oprócz ucieczki przed inflacją w cokolwiek co na drzewo nie ucieka), a wakacje to naogół czas mulenia. Jest całkiem realne wtedy że skończyliśmy cykl wielkiej hossy crypto (dlatego to tak wygląda), a gdyby chcieć bitowi dorysować fale 4 i 5 tego spadku z ATH to możemy zobaczyć to o czym parę osób pisało - wakacje odreagowujemy spadek, a jesień-zima kończymy jatkę na poziomach czterocyfrowych.

Bardzo bezprecedensowa sytuacja, mamy zejście w rejony fib .236-.293 all time, wszystko się spina jako zakończenie spadków. Ale jednocześnie świeczka 1M którą dziś kończymy wygląda fatalnie, trupy wypadają a fundy się wzięły za dobicie tematu. Na dwoje babka wróżyła. Jeśli to zbieracie i wjedzie na 30k - good for you. Ale miejcie z tyłu głowy że to może jeszcze nie być koniec spadków.

A to wszystko o ile zaraz nie pogłębi low, wtedy IMO prawie na pewno zobaczymy kontynuację crasha na przestrzeni dni. Personalnie myślę że nic z tego nie będzie, albo się zwali zaraz, albo jeszcze zrobi podbicie w ramach fali (2) na LH poniżej 21800. No ale - sytuacja wskazuje też na możliwość alternatywnego rozwiązania co opisałem powyżej.

// edit: gdybym miał cash, to bym podjął longi... ale nie mam, bo w shortach na US siedzę od piątku :lol: Może i dobrze, naogół źle się takie akcje kończyły przez ostatnie pół roku ;) W każdym razie SL bym dał ciasno, praktycznie już 18300, wtedy stosunek ryzyka do potencjalnych zysków nawet na formalnej podbitce do 21k wygląda intratnie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 1 lipca 2022, 00:35 przez voodoom, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 30 czerwca 2022, 23:58



### edited: 2022-07-01 00:25 ###
BTC/USD, 4h, RSI znowu poniżej 30, więc dobry moment zakupowy :D Być może będzie double bottom, a jak nie to pewnie niżej z tej konsolki :D Aczkolwiek kupowanie na tych cenach to jak kupowanie na 5k-6k$, dołek to może nie był, ale ostatecznie dawało to x10 i dzisiaj nadal te ceny są marzeniem wielu na obkupienie się :D


Poza tym zamknięcie 1M, RSI rekordowo niskie wszech czasów :D

Spoiler:
Być może warto zainwestować w INTEL'a, może podzielić los NVIDIA i zrobić z kilkaset procent :D Oczywiście w perspektywie kilku lat 2-4 :D NVIDIA też spoko :D


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » piątek, 1 lipca 2022, 01:57

Z ciekawostek mogę dodać, że Grayscale pozywa SEC a propos odrzucenia wniosku o ETF. Short term - nic to nie zmienia i pewności nie ma, że "bottom is in", ale jest to kolejny argument, że BTC zostanie jednak na dłużej

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 26 września 2021
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Elbing

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wszyscy » piątek, 1 lipca 2022, 02:34

Nie spać Moi Mili!
Już nigdy nie zobaczymy BTC poniżej 20k$ :D

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Exuberant » piątek, 1 lipca 2022, 02:40

Poza zamknieciem miesiaca, jest jakis powod tego odbicia?

Początkujący
Posty: 293
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 179
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » piątek, 1 lipca 2022, 03:40

wszyscy pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 13:32Pozwolę sobie zabrać głos i ubogacić Waszą dysputę szczyptą rozsądku..
BTFD !!!


Krótki, zwięzły post i na temat. Miejmy nadzieję, że nie trzeba będzie go już powtarzać w najbliższym miesiącu :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 1 lipca 2022, 08:03



@voodoom, ładna predykcja z tym wybiciem.

Mamy piątek, weekend się zbliża, raczej nie oczekiwałbym spektakularnych ruchów, bardziej konsola w range'u 19-20k$ na najbliższe dni.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » piątek, 1 lipca 2022, 08:08

Z niedźwiedziego objęcia od 26.06, czyli wypełniania sekwencji falowych od ostatniego lokalnego szczytu wynika, że flat pędzący stanowiący 4-kę od ATH nie będzie tak pędzący i raczej przyjmie postać prawie klasycznego nieregulara. Wtedy tym, czym niedźwiedzie będą musiały się zadowolić na tą chwilę jest zejście do poziomu linii 1/4 kanału, z którego byki powinny przeprowadzić soczysty kontratak, przebijając wreszcie czerwoną linię na trasie do linii 3/4 kanału, z max ok. 25 k$.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3880
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » piątek, 1 lipca 2022, 09:00

Chciałbym być tak mądry, żeby choć raz zrozumieć o czym pisze Fibo ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 1 lipca 2022, 09:01

Ciekawostka:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » piątek, 1 lipca 2022, 23:08


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 2 lipca 2022, 11:58

Ciekawe kiedy kolejny short squeeze :D Ogólnie nastroje na rynkach niebycze :D Znowu widmo recesji, upadku cywilizacji i anihilacji :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, fledermaus, Google [Bot] i 16 gości