Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » sobota, 18 czerwca 2022, 21:00

Jakos nie widać checi na mocne odbicie, w dalszej skali raczej z tych pułapów nie ma co oczekiwać odbicia w kształcie V. Rynek doslownie może zawędrować wszędzie, bo czemu by nie ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zeyt » sobota, 18 czerwca 2022, 21:00

Formacja Dotcom 2 właśnie się realizuje :twisted:
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » sobota, 18 czerwca 2022, 21:04

W tym tempie 12k już jutro ;)
Wchodzimy w nowa erę handlowania pod 200ma W
Ostatnio zmieniony sobota, 18 czerwca 2022, 21:05 przez murlok, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » sobota, 18 czerwca 2022, 21:04

@Zeyt



Alty moim zdaniem jeszcze spadną, kapitał będzie szedł w stable i fiaty. Póki co po prostu przy tej prędkości spadku dają jakoś uchować chwilowo kapitał . No i jest mniejsze zaufanie wobec stabli po luno-stablach, dlatego alty wyglądają tak a nie inaczej.
Ostatnio zmieniony sobota, 18 czerwca 2022, 21:07 przez Pogromca, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 18 czerwca 2022, 21:06

Jak na moje właśnie odbywa się ostatnie leszczenie przed wakacjami, spore szanse na pik aczkolwiek nie wiem czy jest to możliwe przy takim orderbooku:

Obrazek

Jak pisałem wcześniej zbieram do 15-16k. Te dwie kreski mnie interesują, myślę, że to już jest panika i w niedługiej perspektywie łapane teraz pozycje dają zarobić - grunt, żeby nie przelewarować (a najlepiej spot kupić) co by nie wycięło przypadkiem w razie flashcrasha:

Obrazek

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

ins
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ins » sobota, 18 czerwca 2022, 21:07

Obawiam się, że może być mniej.
Jest co zaorać.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 18 czerwca 2022, 21:09

murlok pisze: sobota, 18 czerwca 2022, 21:04Wchodzimy w nowa erę handlowania pod 200ma

MA210 przebite. Jeżeli tego nie wyciągną to znaczy, że wchodzimy w długoletnią bessę.

Obrazek

W 2020 roku MA była lekko naruszona, ale zostało wyciągnięte. Teraz mamy spore przebicie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 18 czerwca 2022, 21:12 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 lutego 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: madridista011 » sobota, 18 czerwca 2022, 21:11

Moim zdaniem to już faza desperacji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 18 czerwca 2022, 21:15

To tak dla rozluźnienia atmosfery - pamiętacie jeszcze jak poniektórzy oczekiwali odbicia bo tyle czerwonych weekly? To spójrzcie na obecną. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » sobota, 18 czerwca 2022, 21:17

shinya56 pisze: sobota, 18 czerwca 2022, 21:09MA210 przebite. Jeżeli tego nie wyciągną to znaczy, że wchodzimy w długoletnią bessę.
Czyli spora szansa na korektę wzrostów od początku . Moim zdaniem zejdziemy na jakiś niski poziom i będziemy tam kisić kilka miesięcy .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 18 czerwca 2022, 21:17

@Pogromca
Może być tak, że zejdziemy do tych 10k $ i przez kilka lat zrobimy 100 %. W tym czasie kilka projektów wybije się na przykładzie Google, Microsoft, Amazon.
Ostatnio zmieniony sobota, 18 czerwca 2022, 21:19 przez shinya56, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » sobota, 18 czerwca 2022, 21:18

@shinya56 I wyjdzie na skali miesięcznej taka duża miseczka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3940
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » sobota, 18 czerwca 2022, 21:18

shinya56 pisze: sobota, 18 czerwca 2022, 20:34Nie wiem czy te pozostałe 9% zrobi taką różnicę popyt/podaż, żeby podbić cenę do absurdalnych poziomów.
9% BTC być może istotnie różnicy nie zrobi. Ale drukarka po drugiej stronie zrobi wielką różnicę moim zdaniem.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 czerwca 2022
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pozegnania_czas » sobota, 18 czerwca 2022, 21:30

Witam. Forum śledzę od wiosny 2015 (czyli kiedy Peercoin i Namecoin były w top 10 a ethereum jeszcze w ogóle nie było :) ale dopiero dzisiaj się rejestruję w ramach pożegnania z krypto. Bitcoin niestety zawiódł moje oczekiwania, przede wszystkim te o byciu hedgem wobec banksterki/ kryzysu/ rządów. Na przestrzeni ostatnich kilku lat stał się de facto spółką technologiczną o bardzo wysokim ryzyku kursowym. Zabawa trwała długo myslę z tego powodu iż nie ma tak naprawdę w co inwestować w dzisiejszych czasach (prawie wszystko idzie w dół albo jest poddane ostrym regulacjom) i ludzie się dawali podkusić na kolejne pompy.

Gratuluję tym co wyszli z jeszcze większym zyskiem i z góry tym, co przetrwają to co się teraz dzieje nie wychodząc z rynku i btc za 2 lata przebije ath. Ja pierwszy raz od 7 lat w to nie wierzę i kończę tą zabawę, z fartem 8-)

ps. Jeśli chodzi o kurs to myślę, że schodzimy dużo niżej. Wiem to po sobie, myślałem że nigdy nie sprzedam bitków. Ale gdy we mnie pojawiły się takie myśli to skojarzyłem ile jest jeszcze hodlerów co jeszcze się trzymają i pękną, żeby ratowac cokolwiek ze swojego kapitału.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » sobota, 18 czerwca 2022, 21:31

shinya56 pisze: sobota, 18 czerwca 2022, 21:17W tym czasie kilka projektów wybije się na przykładzie Google, Microsoft, Amazon.
Dokładnie. Przetrwają projekty które będą coś wnosić i będą miały finansowanie na długi czas bessy.
__kot__ pisze: sobota, 18 czerwca 2022, 21:189% BTC być może istotnie różnicy nie zrobi. Ale drukarka po drugiej stronie zrobi wielką różnicę moim zdaniem.
Nic tylko czekać za jakiś czas na upadki nierentownych kopalni. Cena wydobycia przez wzrost energii wzrośnie na pewno na całym świecie w najbliższym czasie. Będzie więc mniej górników a więc trudność wydobycia się zmniejszy, czyli notabene cena wydobycia spadnie, dobrze pojmuje ?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 18 czerwca 2022, 21:41

tygodniówka wygląda grubo. Podobna była 9 marca 2020 (koronka), ale jeszcze knot był, i 19 listopada 2018 (zjazd z 6000)

zgodzę się z Koparki, że w dużej skali wygląda to na ostra bessę, a co gorsza rynek krypto może być wprzęgnięty w plan zniszczenia naszego świata przez globalistów. Prócz regulacji, których na razie nie używają, maja w portfelach, poprzez te wszystkie banksterskie fundusze, dużo bitów i może to być celowa akcja na pozbawienie nadziei na ostatnie niezależne aktywa trzymające cenę do upadających fiatów.
jeśli tak jest, to będzie zjazd może i poniżej 10 tyś., może 5-3 tyś nawet. Tak jak tu też ludzie przewidują. No nie w jednej fali, ale jednak poleci nam kapitalizacja.

Myślę, że za złoto też się wezmą i kontraktami doprowadzą do krachu.

Spójrzmy szerzej- globaliści rękami służb niszczą instalacje paliwowe w kilku ważnych krajach, dziś np w Szanghaju w petrochemii Sinopec

niszczą infrastukturę żywieniową.

No nie jest dobrze

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 czerwca 2022
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pozegnania_czas » sobota, 18 czerwca 2022, 21:45

zdzicho2000 pisze: sobota, 18 czerwca 2022, 21:41pozbawienie nadziei na ostatnie niezależne aktywa trzymające cenę do upadających fiatów.


Z perspektywy czasu bardzo naiwnym było myślenie, że rządy pozwolą na egzystencję internetowego pieniążka, który będzie bezpieczną przystanią dla wolnych ludzi. Co myśmy sobie kurde myśleli :lol: :lol: :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 18 czerwca 2022, 21:46

Chyba nie doszacowałem (kolejny raz ;) ) tego, jak wzrost stóp procentowych w USA zmiażdży jaja przelewarowanemu bitcoinowi.

Oki, no to weźmy pod uwagę, że mój scenariusz pesymistyczny (zakładający raczej swobodne, ale powolne spadki) upadł i skupmy się na katastrofalnym.



BLX jeszcze nie zaktualizował się o dzisiejsze spadki.

"szczyt" mojego rogalika sprawdził się idealnie. Bottom - obstawiam, że sprawdzi się równie dobrze (albo moja hipoteza upadnie i mi będzie głupio. Zawsze jest takie ryzyko).

Jeżeli przyjmiemy tutaj double top, to sięga on do mniej więcej 15k. Rogalik sięga do 11,5k na chwilę obecną, a potężny support mamy koło 14k.

Ergo... 11-15k to fajna strefa, by kupić za trochę kasy i zapomnieć na jakiś czas.

Oczywiście bez lewara i raczej bez szaleństw. Nie wiem, jak istotne długofalowo będzie obcięte helicopter money. Czy zdejmiemy tylko nadwyżki z rynku, czy też zaoramy ten rynek do krwi ostatnich hodlerów.

ps. upadł paradygmat, że BTC nigdy nie schodzi poniżej poprzedniego ATH. Tu wychodzi to, co pisałem jeszcze podczas bańki - wszystkie te "tezy" z dupy rodem z reddita opierają się o 2-3 cykle, a 2-3 próby mają zerową wartość statystyczną i tym samym nie są żadnym wiarygodnym estymatorem. Inna sprawa, że BTC powoli robi się względnie tani.

Fundamentalnie:



To, co wspiera BTC, to energia potrzebna do jego pozyskania (oraz koszt sprzętu, etc.). IMO BTC jest z grubsza warty fundamentalnie tyle, ile trzeba wydać, by go pozyskać. Nie mniej, i nie wiecej, oczywiście poza wartością spekulacyjną.

Technicznie, opierając się na wskaźniku "bańkowym", to bitek również zbliżył się ku cenie atrakcyjnej...



Uważam, że wejście od mniej więcej obecnych cen do 12k jest naprawdę warte rozważenia. Wcześniej nie było i raczej nie pisałem tego (bo nie uważałem cen >20k za atrakcyjne). One atrakcyjne robią się dopiero teraz. A naprawdę atrakcyjny byłby pik paniki <10k, ale to raczej marzenia. Chociaż kto wie? Na pewno przeleję trochę kasy na giełdę, by w razie czego wyłapać na krakenie... ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 18 czerwca 2022, 21:48

@Pozegnania_czas technologia wciąż na to pozwala. Nie patrząc na ceny masz system do niezależnej wymiany wartości. gdyby stworzyć niezależny system gospodarczy, wypiąć się na państwo, to istnieje sposób na płacenie sobie za towary i usługi

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 czerwca 2022
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pozegnania_czas » sobota, 18 czerwca 2022, 21:52

zdzicho2000 pisze: sobota, 18 czerwca 2022, 21:48Nie patrząc na ceny masz system do niezależnej wymiany wartości. gdyby stworzyć niezależny system gospodarczy, wypiąć się na państwo, to istnieje sposób na płacenie sobie za towary i usługi


IMO ten pociąg już odjechał. Ludzie mają crypto za pump&dump, nie będą go używać. W dzisiejszych czasach to co prakatyczne technologie błyskawicznie zdobywają użytkowników. BTC ma już 14 lat.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, Jahu i 34 gości