Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 26 maja 2022, 20:42

Obrazek
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Don8000 » czwartek, 26 maja 2022, 20:55

Jak nazwiecie dzisiejszy zjazd do 28tys i jeszcze szybszy powrót do 29,5. Testowanie rynku, ktoś większy się wyprzedał czy po prostu promocja? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 26 maja 2022, 20:58

@Don8000, testowali wybicie konsoli dołem. Teraz albo testowanie wybicia górą albo wyjdziemy dołem już na dobre.

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
także 50/50 :lol:
Spoiler:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 26 maja 2022, 21:05

rubel pisze: czwartek, 26 maja 2022, 12:52Może być znowu jakieś nabieranie na nawet 40k+ i znowu od jesieni powolne spuszczanie poniżej 20k. Cholera wie.
O coś takiego. Jakiś tether wykrzaczony i kolejny wodospad gotowy. Chyba nawet Zaor mówił że od jesieni będzie chciał rozgrywać atak na tethera.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 26 maja 2022, 21:40

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 26 maja 2022, 21:41

Rozumiem, że wg forum nie ma opcji na większe wzrosty/odreagowanie?

Btw panowie i panie jest ktoś teraz w Zakopcu na WallStreet 26 :D?

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Don8000 » czwartek, 26 maja 2022, 22:22

Pleasek89 pisze: czwartek, 26 maja 2022, 21:41Zakopcu na WallStreet 26 :D


Zakopane,
event nazwany Wall Street w Zakopanem,

to już 2 argumenty, by tam nie być :D

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 26 maja 2022, 22:31

Pleasek89 pisze: czwartek, 26 maja 2022, 21:41Rozumiem, że wg forum nie ma opcji na większe wzrosty/odreagowanie?


Wprost przeciwnie, za chwilę rozpędzamy się do ATH.
I tak już jesteśmy spóźnieni ;)

BTW. Ciekawy jestem gdzie ta 90 procentowa korelacja BTC z amerykańską giełdą? Dziś NASDAQ +2.7% a Bitcoin co? :P

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 26 maja 2022, 23:28

To ciekawe, połączenie dołków 2018/2020 ze szczytami hossy daje wyrysować idealny kanał z póki co jednym stykiem z medianą przy szczycie mini bańki w 2019 i aktualnym dążeniem do kolejnego dotknięcia od góry w czym zawiera się cały aktualny cykl :roll:

W czerwonym kanale pomysł na bycze rozwinięcie (zielona mediana jako opór/opór/wsparcie/wsparcie/opór) :ugeek:

Nie widziałem tego jeszcze na Twitterze, więc jest duża szansa, że jest w grze :D

p.s. na rys widać też jak ważne są testy długotrwałych linii trendu :roll:

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » piątek, 27 maja 2022, 00:38

Joł, trochę mnie nie było, nie miałem czasu ani koncepcji. IMO teraz już nie ma co liczyć na spadki, wykres się zawijał od paru dni i powiedziałbym że się już dostatecznie zawinął. 1D już dywergencji porobione dużo. Potencjalnie taki BTC czy S&P mogą jeszcze jakiś dodatkowy dołek z dywergencją dołożyć, ale już bym na to nie liczył. Mogę się tylko podzielić swoimi rokowaniami na przyszłość... w sumie to cytując samego siebie ;)

voodoom pisze: wtorek, 26 kwietnia 2022, 12:45
rubel pisze: wtorek, 26 kwietnia 2022, 12:38Mało tego to jeśli chodzi o indexy amerykańskie to nawet z przewagą prospadkową, sporo nagłówków o zbliżającej się recesji, bessie, kryzysie.

Rynek jest zawsze opóźniony, że SPX zaczyna trend spadkowy pisałem krótko po zejściu z ATH - była kupa śmiechu, bo przecież ładna korekta techniczna. Teraz mamy 3 mc-e później i media piszą o "zbliżającej się recesji". IMO na tę chwilę zostało kilka tygodni/miesięcy ostrej zwały i finito. Wtedy media napiszą "to już bessa" i przez jakiś czas jedziemy w górę. Temat stóp się utrze wraz ze wszystkimi innymi problemami, a fiat trzeba przecież w coś ładować jak inflacja zasuwa.
No i myślę że właśnie dotarliśmy do tego punktu, media zalane ogłaszaniem bessy (i to wyciągając z szafy to co pisaliśmy w styczniu o dotcom bubble i Amazonie :lol: ), np:
https://www.money.pl/gielda/amerykanscy ... 9568a.html

voodoom pisze: piątek, 29 kwietnia 2022, 13:47SPX jest w strefie śmierci przy double bottom na kluczowym supporcie, powinien stąd bardzo szybko odchodzić w górę jeśli byki mają zwyciężyć - a tam panuje marazm póki co. Zobaczymy co będzie dziś na koniec sesji US. Historycznie rzecz biorąc jest to mimo wszystko układ dający potencjalne szanse na jakiś "black day" w przyszłym tygodniu, jeśli przebiją 4000 pt to obstawiałbym już zasięg w okolice 3600-3800 pt.
Trafione, ale strasznie słabo to liznęli, jedynie 3800 i up.

voodoom pisze: piątek, 6 maja 2022, 01:27IMHO teraz 2xk -> 40k i zobaczymy co dalej.
Jak wyżej ;)


W skrócie - moim zdaniem teraz 1-3 miechy na zielono na wszystkich rynkach. Ludzie co się powyrzucali w samym dole słysząc w ostatnich dniach wszędzie głosy o recesji, bessie i krachu - będą stratni, za parę dni zaczną gonić jadący pociąg ulegając narastającym głosom że to tylko była korekta. Robimy duży RTN, ale to nie zmienia faktu że fundamentalnie nic się nie zmieniło, wszystko jest do dupy i trwa bessa. Na BTC wykres MACD fajnie wskazuje w skali monthly co jest do zrobienia na tym pułapie, jeśli ktoś śledzi MACD na różnych interwałach to kojarzy o czym mówię, zawsze jest to samo przy próbie obrony trendu - czyli próby. Na 1M trend jest wciąż wzrostowy i rynek będzie go teraz bronił. Pierwsze podejście było luty-marzec, failed. Teraz pora na drugie, moim zdaniem powinno wyglądać jak na załączonym obrazku. Zasięg? Nie wiem, 40-50k? A jeśli tam ostro odpadnie od linii sygnału, to już lecimy naprawdę do piekła, a 2Xk było dopiero rozgrzewką.

Sytuacja na giełdach US wygląda bardzo analogicznie, 1d z dywergencjami i zawinięte, wybili LT spadków, 3d i 1w na wskaźnikach baaardzo nisko. Wszystko wskazuje na bardzo mocne odreagowanie, S&P w lipcu widziałbym nawet na poziomach 4300 - 4600... i dopiero jesienią powrót niedźwiedzi do stolika. Wtedy będzie czas na upadające banki, upadających gigantów technologii i bitkojny przebijające ATH z poprzedniego cyklu. Nie teraz ;) I jeśłi mam rację - to wtedy zobaczymy prawdziwą jatkę i indeksy robiące po -10% dziennie. Tak jak to już było za każdym razem, w 2007-2008, 2000-2002, i wcześniej...

Obrazek

Dodano po 29 minutach 1 sekundzie:
Żeby było szczerze - jest jeden ważny potencjalny game changer który moje rokowania zawału rynków może znieść - inflacja. Jeśli bardzo mocno przyspieszy, np. jesienią będzie 25% CPI w US... no to nie ma bata, choćby nie wiem jak chciało spadać to nominalnie wycena nie spadnie. Wtedy bajtkojn może iść choćby na ATH 1M$. Ale nie sądzę żeby tak się stało, inflacja powinna rosnąć ale spokojnie moim zdaniem, a teraz - doraźnie to nawet spowolnić wzrost na te 1-3 miesiące.

Tematy inflacji CPI na poziomach 100% r/r w takich krajach jak PL to odłożyłbym najszybciej na 2023. I nie, nie uważam że takie prognozy to absurd - nie wiem czy tutaj już to pisałem, ale wystarczy spojrzeć na liczby - prawdziwej inflacji jeszcze nie ma na półkach. PPI w wielu krajach Europy już po 50-70%, ceny nawozów przez ostatnie 3 lata wzrost o 500-600%, ceny zbóż o 200-300%. A my żremy żarcie zrobione z mąki z zeszłego roku, zrobionej ze zbóż sprzed dwóch lat, uprawianych na nawozach sprzed 3 lat...

voodoom pisze: wtorek, 26 kwietnia 2022, 11:39@mesrotten moja prognoza jest taka:
- FED będzie robił to co robił dekady temu wobec rosnącej inflacji, będzie podnosił stopy cały 2022
- DXY wybije LT i pokona final bossa w akompaniamencie rosnących rentowności
- inflacja w US zrobi pik na poziomie 20-30% i w 2023 będzie spadać
- w 2024 FED postanowi ruszyć akcję kredytową i zaczną obniżać stopy

Wówczas się okaże że akcji kredytowej nie da się poruszyć, nikt nie bierze kasy bo nie ma na co, problem braków podażowych nie został rozwiązany z prostej przyczyny - osiągnęliśmy top wzrostu gospodarczego na ten czas w historii ludzkości. Wtedy się to zepnie z klasyką makroekonomiczną - gdy już nikt nie bierze taniego kredytu, to zaczynamy globalną deflację i głęboki kryzys jak co kilkadziesiąt lat, coś jak przed 2WW. Teraz zaczęliśmy bessę, korektę ostatnich kilkunastu lat. Rozpoczęcie deflacji będzie jej przedłużeniem, wprowadzającym nas w głęboki kryzys, kiedy to SPX może wylądować choćby i na 1000 pt.
Teraz bym to zaktualizował, wszystko może być przeciągnięte w poziomach liczbowych i czasie - po jesiennej zwale dalszy kierunek to opcjonalnie CPI w US na 50% i SPX robiący ATH > 10 000pt, potem zwała ostateczna i ubicie bieżącego systemu dopiero w 2025-2026.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 27 maja 2022, 05:03

Wczorajszy obiecujacy wzrost nie udalo sie zamknac bykom na poziomie 30100. Dzienna wyglada jak wyglada, a alty stoja nad przepascia, ze az sie prosza o kapitulacje i watpie, zeby to tak niedzwiedzie zostawily z dobroci serca. Nawet indeksy nie pomagaja wiele btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 27 maja 2022, 06:04

voodoom pisze: piątek, 27 maja 2022, 01:07 Sytuacja na giełdach US wygląda bardzo analogicznie, 1d z dywergencjami i zawinięte, wybili LT spadków, 3d i 1w na wskaźnikach baaardzo nisko. Wszystko wskazuje na bardzo mocne odreagowanie, S&P w lipcu widziałbym nawet na poziomach 4300 - 4600... i dopiero jesienią powrót niedźwiedzi do stolika. Wtedy będzie czas na upadające banki, upadających gigantów technologii i bitkojny przebijające ATH z poprzedniego cyklu. Nie teraz
Za wcześnie, wpierw 20k$ i odbicie dopiero w drugiej połowie czerwca/początek lipca, gdzie ja stawiam bardziej, że będziemy kisić 20-30k$ do jesieni. Zapominasz Pan, że wybory na jesień i wzrosty im na rękę dopiero zacząć w wakacje co by impulsu zbyt wcześnie nie wypalić.

Co do kursu - ETH już poprawiło dołek a bit poniżej 29k$. Wczorajsze podbicie to raczej tylko był dead cat bounce. Nadzieja byków w USA.

Dodano po 27 minutach 35 sekundach:
Imo na indeksach i tak czeka nas choćby jeszcze legitny DB zanim ruszy to ku północy.

Dodano po 13 minutach 8 sekundach:
Nie pamiętam kiedy ostatni raz taką ściankę widziałem:

Obrazek
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 27 maja 2022, 08:30

Chyba dawno nie było tak upierdliwego okresu, gdzie bitek spada pod jakąś pewną kwotę* i odbija delikatnie nad tą kwotę*, wkur#$ające to się robi po mału :lol:
* -30K $
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » piątek, 27 maja 2022, 08:40

Coś mi śmierdzi to zsuwanie się. Niby wygląda paskudnie ale trochę jakby sztuczne spychanie. Ostatnie 2 tyg wyglądają trochę jak maj-lipiec 2021 tylko bardziej ściśnięte, coś jak kształt harmonii. Ale jak indexy dziś zniosą wczorajszą 1d to ratuj się kto może.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 16 czerwca 2021
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Cyposss » piątek, 27 maja 2022, 10:13

@ergorg
Ta ściana była już na 29.2 tylko było 2.5 k bitów . Ktoś skupuje kurs podskoczy i sprzedaje i lecimy w dół widziałem już to kilka razy. Teraz też już jest 2k

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » piątek, 27 maja 2022, 10:32

mudol pisze: piątek, 27 maja 2022, 08:30Chyba dawno nie było tak upierdliwego okresu, gdzie bitek spada pod jakąś pewną kwotę* i odbija delikatnie nad tą kwotę*, wkur#$ające to się robi po mału :lol:
* -30K $
problem w tym że skoki masz ~1k z przesunięciem ~1k i można "nie trafić". Po za tym nie mam nic przeciwko

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 27 maja 2022, 10:40

rubel pisze: piątek, 27 maja 2022, 08:40 Coś mi śmierdzi to zsuwanie się. Niby wygląda paskudnie ale trochę jakby sztuczne spychanie. Ostatnie 2 tyg wyglądają trochę jak maj-lipiec 2021 tylko bardziej ściśnięte, coś jak kształt harmonii. Ale jak indexy dziś zniosą wczorajszą 1d to ratuj się kto może.

To apropos "zsuwania się". W ostatnim czasie nie była to dobra oznaka, choć aktualnie widać podobieństwo do pomarańczowego prostokąta z opcją dojścia do range high i ukarania spóźnionych shortów przed ew. wyjściem z konsoli dołem.

Obrazek

@ergorg sory gregory, byłem na urlopie :p

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 27 maja 2022, 11:19

mesrotten pisze: piątek, 27 maja 2022, 10:40ukarania spóźnionych shortów


Poki co nie ukarali ni razu ;-) pytanie czy wczoraj zlapali wystarczajaco pod short squeeze ale popytu nie widac pomimo oslabienia usd i wzrostu indexow. Alty :lol:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » piątek, 27 maja 2022, 11:32

@mesrotten to ew. bym widział podbitkę jak z końca ruchu z grudnia.
Kapitał ucieka z altów, rośnie dominacja btc, może przygotowanie do większego ruchu?

Apropo porównania tych okresów. Tak to jest z tymi fraktalami, kreskami że można sobie je wsadzić nie powiem gdzie. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 27 maja 2022, 11:53

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, fusywszklanejkuli, kim_dzong_un, wloczykij78, zenon246 i 55 gości