Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 2 lutego 2022, 22:20

bitup pisze: środa, 2 lutego 2022, 21:21żyją z prowizji i g. ich interesuje asset z którego te prowizje dostaną ..
Twolipan pisze: środa, 2 lutego 2022, 22:06Z opinią o fundach i zmianach w grze się zgadzam, a to oznacza że większość AT mozna sobie wsadzić w kieszeń

No teza ciekawa i głos mu się łamie na tym filmie. W końcu jego przemianie i gadanie że jest hodlerem nie obchodzi inwestorów którzy wrzucili kasę do funduszu żeby wyjąc więcej… to może być ta góra lodowa na tej bańce :roll: Dobre - wracam oglądać Snowpiercera 3 seria (dobrze pomyślane @ergorg - warto)
Ps weźcie się tak na siebie nie nadzierajcie na forum bo mnie aż od netflixa oderwaliście
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9636
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » środa, 2 lutego 2022, 22:22

zbyt dużo artykułowane jest w wątku nadziei , czyli jeszcze daleko do dołka.

Edit , nadzieja zniknie mniej więcej przy poziomie 15tys$ za BTC
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 847
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » środa, 2 lutego 2022, 22:24

atlas1234 pisze: środa, 2 lutego 2022, 22:07 Brakuję tu jeszcze szybkiego wyjścia góra przed spadkami na dużo niższe ceny 50 k - 19 k
Nic takiego może się nie wydarzyć. Zwała bez żadnej korekty spadków pod zniszczenie oczekiwań i kolejne znaczne wyprzedaże do momentu bardzo wyraźnego ruchu popytowego (i dużych wahań kursu w krótkim czasie, uspokojenie i normalne zdrowe wzrosty). Czy po ostatnim spadku widać było ogromną chęć skupu? Ja tego nie widziałem. Akumulacja na poziomach 20-30k byłaby bardzo pro wzrostowa, ale zdaję sobie sprawę, że dla wielu to postawa życzeniowa i nie wiadomo kto ostatecznie kogo zrobi w bambuko. Dla mnie osobiście zejścia poniżej obecnych poziomów (-55% od ath) to juz ewidentnie kierunek bessa i nawet te 20-30k może nie wytrzymać. Także albo wychodzimy teraz z tej mega korekty (o ile jeszcze tak to można nazwać), albo pora iść spać i obudzić się w nowej rzeczywistości :)
Ostatnio zmieniony środa, 2 lutego 2022, 22:32 przez Lord_Bafford, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Posty: 9636
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » środa, 2 lutego 2022, 22:59

@ergorg @shinya56 pogadajcie sobie OT na priv. Wasza prywatna pogawędka w wątku publicznym wykasowana.
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomasz_Es » środa, 2 lutego 2022, 23:22

FB spadek w handlu pozasesyjnym ponad 20% po wynikach, czyli zapewne SPX jutro red i tym samym BTC mocne poludnie ? :twisted:

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » środa, 2 lutego 2022, 23:24

Eazzy0 pisze: niedziela, 30 stycznia 2022, 13:19 Szybki podjazd pod 40k bloody monday :?: :twisted:
Obrazek
2 dni opóźnione ale jest.
Obrazek

Jeśli jutro powtórzy się sytuacja z poprzednich 2 odbić od linii trendu i pogłębimy spadek, to jutrzejsza dzienna może w picku sięgnąć lokalnego dołka sprzed 9 dni.

Weteran
Posty: 7529
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2785
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 2 lutego 2022, 23:35

Wszystko wskazuje, ze najchichsze newsy sa najwazniejsze - rozwod gatesa, wyprzedaz muska, buffeta itd.. zyly sobie jako 2planowe newsy (w cieniu el salwadoru) ktore w long term pokazaly, ze kapital bedzie odplywal. Ciekawe jak finalnie beda wygladaly portefele tesli, msailora.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » czwartek, 3 lutego 2022, 00:54

Moi mili, jest źle (dla byków). Chcę podsumować co mamy, a więc:

Po reakcji USA na problem Ukrainy, Putin zaczyna kolejną rundę eskalacji konfliktu i przerzuca winę na oponenta. Widać że rynki na to zareagowały, poszedł emocjonalny zrzut pod koniec sesji US. Po otwarciu sesji kontraktowych o północy widać chęć do ciągnięcia nastroju dalej w dół.

BTC - każdy widzi jak jest, łamie te kreski i supporty jak popadnie. @koparki świetnie to ujął po raz kolejny - "Trend is your friend", a trend mamy spadkowy. Jahu mi kiedyś zarzucił "zobaczymy jak na tym wyjdą ludzie którzy Ciebie słuchali". No więc o spadkach i kierunku na południe ostrzegam od listopada z poziomu 58k. Jeśli ktoś mnie wtedy posłuchał - gratulacje, może się uda do końca, ale to jest rynek, nigdy nie wiadomo.

Wycieczki personalne w tym wątku - rozumiem że są usuwane bo OT, ale dla mnie mają dużą wartość analityczną w kategoriach psychologicznych. Po atmosferze na forum widać nerwowość, do tego byki zaczynają wykazywać mieszane uczucie akceptacji/rezygnacji/desperackich poszukiwań hopium, z kolei niedźwiedzie już popadają w euforię. Pachnie jakby dół był już bliżej niż dalej. Ale prawdopodobne opcje są z grubsza dwie, nagle w dół albo powoli w dół:

Wrzucałem schemat możliwych ruchów, dałem sygnał o dobrym miejscu na ewakuację / otwieranie S. Teraz IMO lecimy nieubłaganie w zakres 31-33k. I tam możliwe że mamy finał tej zabawy. Ten klin od ATH widzą wszyscy, i wszyscy wiedzą co taki klin oznacza. Powinien wyjść górą, a jeśli nie to katastrofa - to jest swojego rodzaju self-prophecy, wszyscy wiedzą że po wybiciu w dół zleci na max, więc ustawiają tam SL i likwidacje, więc to wszystko pociągnie w dół w razie wybicia, bo wszyscy tak zrobili. I IMO tego się nie da uniknąć - wybicie klina dołem to "the end" ale wielkimi literami, kapitulacja ostateczna. Wtedy max zasięg szacuję zgodnie z historycznymi patternami na -50% (czyli okolice 18k) od spadku z klifu 39k. W 2020 mieliśmy ostry dump o -58% (przekładając na dziś 16k), ale to powinno maleć z czasem, więc dajmy -48% jako max low. Personalnie myślę że 20k obroni, bazując na dogmacie "BTC nigdy nie schodzi poniżej ATH ostatniej bani". To może być złudne, ale w najgorszym razie (jeśli zaczęliśmy totalną bessę na rynkach) powinno dać bardzo mocny bounce pod 30k.

O black swannach: marzec 2020 - po czasie wszyscy to nazwali jako "covid black swann" - a co tam się niby zdarzyło na przestrzeni jednego weekendu że tak ostro zleciał? Jakiś kraj zawinął wroty z powodu śmiertelności 20%? No nie, po prostu grasował strach. I tak samo teraz mamy akcelerator US-RU, jeśli rynek się zwali to nazwą go potem black swannem. A prawda jest taka że to żaden "black swann", bo wiadomo było od tygodni, tak samo jak o covidzie w marcu 2020 było wiadomo już tygodnie wcześniej przed zwałą.

Wszystko powyżej - to JEŚLI wybije klin w dół. Szanse na takie przebicie nie są przesądzone (dawałbym 50/50), AMZN na tym etapie odbił od dolnej bandy i wyleciał górą. Wtedy mamy zinwalidowany klin, i max na co mogą misie liczyć to dalsze powolne osuwanie w dół na przestrzeni kilkunastu miesięcy aż do dna (jak AMZN). Czyli bez szału, ja bym wolał ostrą zwałę na przestrzeni najbliższych dni, będzie można L otworzyć ;) Ale jeśli ktoś jeszcze trzyma spot i wierzy we wzrost, to gorąco bym obserwował co się wydarzy przy dolnej bandzie klina, warto porównywać do wspomnianego wyżej AMZN w 2000 lub BTC w marcu 2020. Jeśli nie będzie odbicia i zacznie zawijać do przebicia to bym literalnie spier-da-lał. No albo hodl pod response po zwale, ale na pewno już nie sprzedawać w panice po przebiciu klina.

Jako bonus - porównanie marzec 2020 i dziś w 1h w przybliżeniu (wyższe skale wrzucałem tu), idzie nam świetnie powtarzanie patternu, powinien w ciągu paru dni się rozwiązać. No albo wspomniany pattern Amazon.

Obrazek.

A jak już się zwali na te 18-26k, to przejmujecie pałeczkę. Ruchów wzrostowych nie czuję, w listopadzie zwęszyłem krew, jak zaliczymy dno to pewnie zamilknę ;)

Pozdro @Majkos , być może też bez odbioru ;)

PS: nie mam zielonego pojęcia gdzie może być dno. Ja sam obstawiam obszar 18-26k.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 lutego 2022, 01:54 przez voodoom, łącznie zmieniany 11 razy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » czwartek, 3 lutego 2022, 00:54

Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 7529
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2785
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 3 lutego 2022, 01:59

voodoom pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 00:54gdzie może być dno. Ja sam obstawiam obszar 18-26k.


tez mi tak wychodzi i towarzysze byki - wcale sie nie ciesze bo akcja moze byc szybka i krwawa, a na takim czyms nie zarabia sie latwo. Mozemy tez tam zostac na duzej "jako upadek krypto". Znowu sie nazbieralo za duzo gowno-projektow, perpetum-mobile-20%za darmo i bezpiecznie to teraz chodzi kostucha i moze byc ostrzej niz zwykle bo i skala "rewolucji" niby wieksza.

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » czwartek, 3 lutego 2022, 09:17

wg tego, co widze na wykresie dzisiaj rynek bedzie walczyl o zanegowanie dalszych spadkow i utrzymanie momentum

spodziewałbym sie ruchu w ktorym 1D calkowicie zakrywa wczorajszej czerwona, poziom utrzymania impulsu wg ma to 37,0, mocniejszy ruch w gore po wybiciu drugiego potwierdzenia na poziomie 37,3 po przebiciu 37 mamy szanse na szybki test zgodny ze szlaczkami xd

Początkujący
Posty: 298
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » czwartek, 3 lutego 2022, 10:08

Ani w dół, ani w górę. Skoro rynek jest wyprzedany, to jedynie co są w stanie Niedźwiadki zrobić to zrzucić cenę o max 2000$. Już nie mają czego zrzucać bo wszystko sprzedali. Ci co się zapakowali na poziomach powyżej 57K spokojnie czekają. Nie opłaca im się tego sprzedawać teraz, więc spokojnie czekają. Tak jak ekonomik pisał temat się zaczyna na tych poziomach 38-40 może trochę niżej. I byki powoli będą próbować wybijać 39. Wczoraj się nie udało, w tym tygodniu kolejna próba wybicia 39. I w następnym kolejna, jeśli ta się nie uda. Putin, jakiś wielki krach na indeksach SPX nie mają znaczenia, ew. w małych ruchach. Żeby to się miało zwalić tak jak wieszczy voodoom to by się już zwaliło. Powtarzam, nie wiem który to już post voodooma o wielkiej zjebce. Nie ma tego, nie ma i nie będzie. Tak jak piszę adiq raczej dwójki nie zobaczymy z przodu, ale wszystko jest możliwe.


Co więcej jeżeli spojrzymy na wykres jednodniowy to ostatnie 10 dni z wyjątkiem wczorajszego mamy trend wzrostowy, bardzo nikły, ale jednak. To pierwszy sygnał, że jednak jest próba odwrócenia trendu. Niedżwiadki nie dały radę podciągnąć go do 35.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 lutego 2022, 10:29 przez kisiel, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 26 maja 2021
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amir » czwartek, 3 lutego 2022, 10:20

ponoć lawiny z gór schodzą

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1828
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » czwartek, 3 lutego 2022, 10:28

kisiel pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 10:08Powtarzam, nie wiem który to już post voodooma o wielkiej zjebce

I ona następuje :arrow: miesiąc w miesiąć po -20% i każdy miesiąc kolejna z niższych pozimów o kolejne 20% w dół :arrow: rosło ponad 10 lat to w 5 dni nie spadnie mając jako zapory kontrakty i pozycje na rynkach nie spotowych , popyt i podaż samego btc nie ma znaczenia już bo nie znamy zmiennych ile jest syntetycznych btc w obiegu na takich platformach jak revolut i robinhood i wiele innych :arrow: nie wiadomo czym zabezpieczane te syntetyki i jakim % spot :roll: nic nie wiadomo
Bąbelki prawdę mówią :arrow: w skali miesięcznej
Obrazek
w skali rocznej :arrow: nic się jeszcze nawet nie zaczyna dziać złego
Obrazek
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 3 lutego 2022, 10:37

kisiel pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 10:08 Ani w dół, ani w górę. Skoro rynek jest wyprzedany, to jedynie co są w stanie Niedźwiadki zrobić to zrzucić cenę o max 2000$. Już nie mają czego zrzucać bo wszystko sprzedali. Ci co się zapakowali na poziomach powyżej 57K spokojnie czekają. Nie opłaca im się tego sprzedawać teraz, więc spokojnie czekają. Tak jak ekonomik pisał temat się zaczyna na tych poziomach 38-40 może trochę niżej. I byki powoli będą próbować wybijać 39. Wczoraj się nie udało, w tym tygodniu kolejna próba wybicia 39. I w następnym kolejna, jeśli ta się nie uda. Putin, jakiś wielki krach na indeksach SPX nie mają znaczenia, ew. w małych ruchach. Żeby to się miało zwalić tak jak wieszczy voodoom to by się już zwaliło. Powtarzam, nie wiem który to już post voodooma o wielkiej zjebce. Nie ma tego, nie ma i nie będzie. Tak jak piszę adiq raczej dwójki nie zobaczymy z przodu, ale wszystko jest możliwe.


Co więcej jeżeli spojrzymy na wykres jednodniowy to ostatnie 10 dni z wyjątkiem wczorajszego mamy trend wzrostowy, bardzo nikły, ale jednak. To pierwszy sygnał, że jednak jest próba odwrócenia trendu. Niedżwiadki nie dały radę podciągnąć go do 35.
Obudź się bo, piszesz jak potłuczony.
Wyprzedaż to się może zacząć jak runą "żelazne" podłogi.

Początkujący
Posty: 298
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » czwartek, 3 lutego 2022, 10:45

Te dwa dni najbliższe są kluczowe. Jeżeli będą na zielono, a tego się dowiemy o 15:30, albo o 22:00. Wtedy zaczyna się sesja w USA i kończy. Jeżeli one będą na zielono to mamy jednak delikatny trend wzrostowy. Zaczęło się 3 grudnia zwalać . I masz racje 3 styczeń niżej, 3 luty niżej. Konkretnej zjebki ponad 60% nie ma. 3 marca jeżeli będziemy mieli 2 z przodu, przyznam Tobie racje. Ja jednak sądzę, że tak nie będzie. Właśnie skończyłem izolacje po Omikronie. Nie ma jakiejś tragedii, widzę że Europa powoli wychodzi z tego g.....Putin popręży muskuły i w połowie lutego po manewrach z Białorusią się zawinie. Fundamenty nie nastrajają pesymistycznie. Zobaczymy.

@Eth Dobrze niech runą żelazne podłogi, ale jeszcze nie runęły. Niedźwiedzie widzą ruch 68->33, a ja widzę 33->39. Nie dużo, ale jednak coś :)

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 26 maja 2021
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amir » czwartek, 3 lutego 2022, 10:49

redukowanie potencjalnie zagrażających nam uczuć to znany mechanizm obronny w psychologii, to naturalne uczucie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1117
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 3 lutego 2022, 10:52

kisiel pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 10:08Nie ma tego, nie ma i nie będzie. Tak jak piszę adiq raczej dwójki nie zobaczymy z przodu, ale wszystko jest możliwe.
Zdecyduj się w końcu :lol: Bo piszesz głupoty, których nawet sam nie jesteś pewien.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » czwartek, 3 lutego 2022, 11:00

kisiel pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 10:08z wyjątkiem wczorajszego mamy trend wzrostowy, bardzo nikły, ale jednak
kisiel pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 10:45to mamy jednak delikatny trend wzrostowy

jaki qrwa "delikatny trend" delikatnie to się możesz po dupie podrapać :mrgreen:

trend od ath jest wręcz tak książkowy , że można by go pokazywać na szkoleniach z at !!
a jak nie dowidzisz to wróć się jedną stronę i przeczytaj to

zeroBTC pisze: środa, 2 lutego 2022, 21:23
makkak pisze: środa, 2 lutego 2022, 21:08ale to nadal kanał wzrostowy
gdzie ten kanał wzrostowy ?? ja tu widzę na 1D od samego ATH książkowy bear market

Obrazek


i do póki ta LT nie jebnie , ale tak porządnie jebnie :mrgreen: do póty kierunek jest jasny

Obrazek


masz tu zaznaczone na czerwono jak to nazywasz te twoje "delikatne trendy"
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 lutego 2022, 11:04 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 298
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » czwartek, 3 lutego 2022, 11:03

Bycie pewnym na 100% na tym rynku jest gwoździem do trumny. Nigdy nie wykluczam najgorszych scenariuszy. @mudol Łapanie za słówka. Oczywiście możemy zobaczyć 2 z przodu tak jak 5 z przodu. Jednego i drugiego nie da się na 100% wykluczyć. Skoro uważam, że będzie up to pod to gram, ale nie wykluczam że się zwali, bo może.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości