Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 8 grudnia 2021, 19:54

emescool pisze: środa, 8 grudnia 2021, 18:52Nikt z nich nawet argumentu Satoshiego nie wyciągnął, który zawsze może się nagle pojawić z kapelusza i trochę namieszać.


Watpie by sie pojawil. Jesli juz to tylko pod warunkiem, ze czeka na technologie ktora wskaze zamiast BTC. BTC to nie jest to, czego chcial, tylko nie mial lepszego pomyslu.
IMO, interpratiaion

Nie ma sensu uwzgledniac tego w inwestycji bo to taka dmuchana zmienna, predzej sprawdzaj wszystko o musku, czy gdzies tam go jezyk nie swiezbi zeby cos powiedziec, albo doslownie nie bierze swojego psa na spacer.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szarosc » środa, 8 grudnia 2021, 19:54

Oglądałem część, generalnie narracja bardzo w kierunku jak USA w to nie pójdzie, to dolar straci. Dużo porównywania do azji, innych krajów, że w USA trudniej z licencjami. Chcą by USD cały czas było wiodącą walutą, to nie mają wyjścia tylko iść w dolaro-oparte stable coiny. Wśród zaproszonych był gość z Circle - USDC. Ciekawe że było pytanie w kontekście CBDC, czy da się utrzymać takiego stablecoina opartego o dolar niezależnego od CDBC i obcych sił. Dużo o powszechności, dostępie krypto dla osób bez kont bankowych, o przesyłaniu pieniędzy do rodzin do innych krajów itp.

edit: jeszcze jeden powiedział, ze jak chca by to bylo mniej ryzykowne i bardziej stabilne, to trzeba zrobic to co iles lat temu w usa i dopóścic dywersyfikacje i inne produkty bazujące, jakies fundusze emerytalne itp, a nie zostawiac to jako produkt inwestycyjny dla najbogatszych by sie bogacili ;)

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » środa, 8 grudnia 2021, 20:25

pael pisze: środa, 8 grudnia 2021, 19:54 Watpie by sie pojawil. Jesli juz to tylko pod warunkiem, ze czeka na technologie ktora wskaze zamiast BTC. BTC to nie jest to, czego chcial, tylko nie mial lepszego pomyslu.

To dla mnie oczywiste, ale to w co wierzysz, albo nawet jesteś pewny nie wytrąca tego argumentu z ręki przeciwników. To jest nadal największe zagrożenie dla tego projektu. Ten Sherman zamiast gadać o cobra coinach, mógł zapytać o Satoshiego i jego milion btc. Raczej ta gadka w kongresie pokazuje, że wszystko już dawno dogadane jest. Kierunek nadal północ.




XD
Ostatnio zmieniony środa, 8 grudnia 2021, 20:38 przez emescool, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 8 grudnia 2021, 20:28

Tak narzekałem ostatnio, że nie możemy wybić 50k$, tak teraz na tym samym 50k$ zrobiło nam się ładne wsparcie. Póki nad - funds are safu. Przy okazji alty aż się wyrywają na up.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 8 grudnia 2021, 20:32

emescool pisze: środa, 8 grudnia 2021, 20:25To dla mnie oczywiste, ale to w co wierzysz, albo nawet jesteś pewny nie wytrąca tego argumentu z ręki przeciwników. To jest nadal największe zagrożenie dla tego projektu. Ten Sherman zamiast gadać o cobra coinach, mógł zapytać o Satoshiego i jego milion btc. Raczej ta gadka w kongresie pokazuje, że wszystko już dawno dogadane jest


Okej, teraz zrozumialem przekaz. Moze argumentum ad satoshi czeka na lepsza okazje :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 8 grudnia 2021, 20:36

szarosc pisze: środa, 8 grudnia 2021, 19:54Chcą by USD cały czas było wiodącą walutą, to nie mają wyjścia

O i słuszna uwaga. Ja wiem że socjo postrzegany jako uosobienie wrogo nastawionego do btc. Ale nie do ideii Satoshiego i bitcoina - dzisiejsze przesłuchanie najdelikatniej i dyplomatycznie to ujmując ukazało kierowników crypto firm …Jako zwykle pały bangsterki a jej reprezentanci (giełdy mające w zarządzaniu większość obracanych live btc)stają przez Kongresem USA i wiją się jak ślimaki ,uznając nadrzędną rolę partii(dolara USA)i opowiadają o finansowych walorach ,o przesyłaniu przednich platformy ,używając cyfrowego dolara mającego na celu umacniać dominująca rolę dolara na świecie (partii). To jest żenada. Słowa o p2p i zdecentralizowanym systemie mający obalić waluty Fiat. Etc itp kapitulacja ideowa permanentna
emescool pisze: środa, 8 grudnia 2021, 20:25Sherman zamiast gadać o cobra coinach

Akurat nie dali mu do końca zadać wszystkich pytań ,bo czas ale ładnie przygotowany i ciekawy punkt widzenia

Spekulacyjnie mam to gdzieś. Ale ideowo (co :?: bo ja i kopałem i się kiedyś poważnie jarałem tą wizją p2p) chciało by się powiedzieć jedno - Wstyd

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
pael pisze: środa, 8 grudnia 2021, 20:32Okej, teraz zrozumialem przekaz. Moze argumentum ad satoshi czeka na lepsza okazje

Ta hologram gadającego gościa w masce przemawiającego w kongresie USA na żywo i opowiadającego o wizji którą stworzył i że popiera współpracę z rządem USA(no CIA lepiej tego nie mogło rozkminić :twisted: )
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » środa, 8 grudnia 2021, 20:41

socjolog2008 pisze: środa, 8 grudnia 2021, 20:36 O i słuszna uwaga. Ja wiem że socjo postrzegany jako uosobienie wrogo nastawionego do btc. Ale nie do ideii Satoshiego i bitcoina - dzisiejsze przesłuchanie najdelikatniej i dyplomatycznie to ujmując ukazało kierowników crypto firm …Jako zwykle pały bangsterki a jej reprezentanci (giełdy mające w zarządzaniu większość obracanych live btc)stają przez Kongresem USA i wiją się jak ślimaki ,uznając nadrzędną rolę partii(dolara USA)i opowiadają o finansowych walorach ,o przesyłaniu przednich platformy ,używając cyfrowego dolara mającego na celu umacniać dominująca rolę dolara na świecie (partii). To jest żenada. Słowa o p2p i zdecentralizowanym systemie mający obalić waluty Fiat. Etc itp kapitulacja ideowa permanentna

Zgadzam się ale nie mam punktów już do przyznania. Parę razy nawet padły słowa, że krypto jest po to, aby WZMOCNIC DOLARA i umocnić pozycję USA na świecie, ŻENADA.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 8 grudnia 2021, 20:45

emescool pisze: środa, 8 grudnia 2021, 20:41Zgadzam się ale nie mam punktów już do przyznania. Parę razy nawet padły słowa, że krypto jest po to, aby WZMOCNIC DOLARA i umocnić pozycję USA na świecie, ŻENADA.
Nie wiem czy na tym forum już kiedyś wspominałem, ale moim zdaniem BTC to również wojna USA-Chiny. Przecież kiedy w maju Chiny wyrzuciły górników, większość przeniosła się do USA. Sporo wskazuje na to, że stany sobie przywłaszczyły BTC, stąd też tak mocno reaguje na indeksy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 826
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » środa, 8 grudnia 2021, 21:06

Warto nadmienić, że w kwestii dominacji zbliżamy się do magicznych 40%. Odbicie może równać się z kolejną falą spadków na BTC i pociągnięciem altów bardzo nisko. Także z tym altseason żeby nie było falstaru.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szarosc » środa, 8 grudnia 2021, 21:25

Odsłuchuje dalej o czym mówili, np. jest wypowiedź kongresmena nt. ETF, krytykująca odrzucenie ETF bazujących na fizycznych BTC (+- powiedział - jak można odrzucić fizyczny etf, by chronić ludzi, bo jest za duża zmienność rynku a przyjąć bazujący na futures). Nie zdziwię się jak niedługo zobaczymy jednak te ETFy.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » środa, 8 grudnia 2021, 21:35

@DamaPik 52k rozumiem bo to próg wejścia w ten starty kanał na 1D ale 43k nie wiem, na 42k jest wsparcie co było widać podczas ostatniego zrzutu a podejrzewam że gdyby miało dojść do kolejnego to już zlecenia na longi są rozstawione i ewentualnie niżej to okolicę 40k gdzie we wrześniu leciały knoty pomimo przebicia już wtedy wsparcia na 42k. Weekend powinien przynieść trochę spokoju i może wtedy się przebiją. Kolejny opór to 53-54k gdzie kurs powinien się zatrzymać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 8 grudnia 2021, 22:50

mesrotten pisze: środa, 8 grudnia 2021, 09:56Klinem zwyżkującym dotarliśmy do spodu lt wzrostowej
A taki kanał? ;)



Widać ładnie skąd opór przy 49.5k$ i teraz wsparcie.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 10 października 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kajko » środa, 8 grudnia 2021, 22:52

@ergorg wrociles juz na longi? :) czy czekasz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 8 grudnia 2021, 22:53

@Kajko, jeszcze przed wybyciem kongresowym wszedłem, tzn na samym początku mi się udało - 493xx$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » czwartek, 9 grudnia 2021, 02:01

Dzisiejsze spotkanie przed kongresem było bardzo niepewnym punktem, ale skończyło się na lizaniu nie powiem po czym :P Mid-long raczej na wzrosty, styczeń 2022 można być raczej przekonanym co do wjazdu kolejnych partii kapitału instytucjonalnego (nowe budżety, te sprawy takie korporacyjne pierdoły :P). Niemniej jednak @voodoom pięknie spunktował wydarzenia które mogą mieć negatywny wydźwięk (w szczególności FED odnośnie stóp procentowych - kompletnie nie mam pojęcia w którą stronę pójdzie kurs jeśli jednak stwierdzą w USA, że je podnoszą, ale jednak prędzej obstawiłbym dół) + 16 grudnia ma złą sławę :) Ogółem wygląda to dobrze, choć tydzień zapowiada się jeszcze taki sobie. Btw. wszelkie Gancarze, Konieczne itd. nie dają sygnałów do wyjścia póki co (mówimy o wersji paid), a potencjalnie co najmniej od tego pierwszego powinienem dostać sygnał do wyjścia gdyby taki się pojawił do marca 2022 (a potem on my own albo znów posmarować :P). Nie wiem, czy to wartościowy input, ale tak zapodałem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 9 grudnia 2021, 08:13

No i kolejna promocja się zbliża :D Fajny wystrzlik :D Buy low sell high :D Ogólnie bessa najlepszy czas na uśrednianie i akumulację :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 9 grudnia 2021, 09:51

ergorg pisze: środa, 8 grudnia 2021, 22:50
mesrotten pisze: środa, 8 grudnia 2021, 09:56Klinem zwyżkującym dotarliśmy do spodu lt wzrostowej
A taki kanał? ;)

Widać ładnie skąd opór przy 49.5k$ i teraz wsparcie.

@ergorg Yes. Wrzucałem podobną propozycję tylko z odwrotnym ping - pongiem ;) 48/49,5 trzymają bo jest tam mediana z wyznaczonego po klinie kanału.

mesrotten pisze: środa, 8 grudnia 2021, 09:56 Z klina (czerwonego) zawsze warto zrobić kanał, jeśli biała lt puści to będzie szansa na hl i W bottom na 1d. o Gram poniższe kanały, czyli jak na rysunku ew. 54-49 - wyjście.
Obrazek

Jak widać przemienienie klina w kanał opłaciło się, póki co widać kilka coraz słabszych reakcji przy dolnym ograniczeniu "flagi", którą z kolei sensownie będzie potraktować jako medianę większego kanału. W ten sposób może uda się wyznaczyć idealny moment wejścia na dolnym ograniczeniu przy założeniu, że będziemy robić HL względem 42 k. Uda się tylko jeśli od uderzenia w dolną bandę będziemy następnie robić hl i dotrzemy do głównej lt spadkowej.

Obrazek

Jeśli z tej co by nie było niedźwiedziej formacji (bear flag) wyjdziemy dołem to wuj go wie, może będzie pogłebienie dołka, może nie, może kilka miesięcy akumulacji, fck it. Lower low w ramach dużego kanału wypadałoby poniżej 40 k, czyli w w większej skali mielibyśmy potwierdzenie trendu spadkowego..

Aktualnie trwa atak na medianę, biorę pod uwagę, że wytrzyma, wybije lt od 52 (żółte kreski mogą mieć znaczenie) i wtedy ziści się Twój wariant, czyli dobicie do lt spadkowej i wtedy ew. zjazd, choć aktualnie promuję moją wersję, will see.

Czekam na dorżnięcie DOT (team @Pleasek89 ) i dojście do lt w parze z btc (w log already in).

--

Jeszcze takie macro rozkminy.

Z prasówki na porannym kiblu uderzył mnie poniższy tweet.



Zbieżność cykli względem halvingu jest póki co.. porażająca. Zakładam, że cykl może się wydłużyć, ale ile jeśli mielibyśmy mieć jeszcze blow off top i kilkuletni bear market? Może jakiś komentarz od kogoś śledzącego cykliczność? (@Jahu?)

Dlatego na chwilę obecną wolę założyć, że jest po zawodach, natomiast jeśli tak właśnie jest to nadal jest spora szansa na pompkę na altach. Dominacja btc wygląda okropnie.

Więc jeśli z tego miejsaca dominacja btc ruszy up to będzie szansa na kontynuację hossy. Jeśli czeka nas kilka tygodni wzrostów na altach a btc nie zrobi ath to imo trzeba będzie założyć, że jest po wszystkim.

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2268
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » czwartek, 9 grudnia 2021, 10:49

mesrotten pisze: czwartek, 9 grudnia 2021, 09:51Zbieżność cykli względem halvingu jest póki co.. porażająca. Zakładam, że cykl może się wydłużyć, ale ile jeśli mielibyśmy mieć jeszcze blow off top i kilkuletni bear market?
Zwróć uwagę, że poprzednim cyklom przed halvingiem nie towarzyszyły gwałtowne spadki, a wręcz odwrotnie, czyli wzrosty. W 2020 mieliśmy krach covidowy, który mógł zaburzyć długość cyklu (który w normalnych okolicznościach kończyłby się pewnie jakoś w lis/gru), przez co obecny cykl może wydłużyć się o kilka/kilkanaście tygodni (1:1 długości korekty i v-recovery w marcu-maju 2020). Oczywiście to takie luźne rozkminy i spekulacje.

@mesrotten wrzucisz inflow/netflow od CryptoReggae? Wczoraj chyba dosyć sporo ruchów było na binance. Dzięki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 9 grudnia 2021, 10:52

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 9 grudnia 2021, 11:29

KubaKoń pisze: czwartek, 9 grudnia 2021, 10:49
mesrotten pisze: czwartek, 9 grudnia 2021, 09:51Zbieżność cykli względem halvingu jest póki co.. porażająca. Zakładam, że cykl może się wydłużyć, ale ile jeśli mielibyśmy mieć jeszcze blow off top i kilkuletni bear market?
Zwróć uwagę, że poprzednim cyklom przed halvingiem nie towarzyszyły gwałtowne spadki, a wręcz odwrotnie, czyli wzrosty. W 2020 mieliśmy krach covidowy, który mógł zaburzyć długość cyklu (który w normalnych okolicznościach kończyłby się pewnie jakoś w lis/gru), przez co obecny cykl może wydłużyć się o kilka/kilkanaście tygodni (1:1 długości korekty i v-recovery w marcu-maju 2020). Oczywiście to takie luźne rozkminy i spekulacje.

@mesrotten wrzucisz inflow/netflow od CryptoReggae? Wczoraj chyba dosyć sporo ruchów było na binance. Dzięki.
No możliwe, że covid wpłynął na długość cyklu, zobaczymy..

Netflow:

Na większych interwałach widać teoretycznie zbliżający się reversal natomiast na niższych.. nuda. Nie ma żadnych dużych wypływów z tych poziomów, dużo większe były w okolicach 56 k :/

Imo wygląda to niestety niezbyt ciekawie. Jeśli chodzi o Binance to rzeczywiście na glassnode potwierdzają duży spike 6 grudnia natomiast CryptoReggae zdefiniował to jako internal chociaż pod gradobiciem pytań przyznał, że ten ruch był dość tajemniczy. Według nich internal.

MAM NADZIEJĘ, ŻE SIĘ MYLI ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze hid bull div na 1D.

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], fledermaus, zbig001 i 14 gości