Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szarosc » środa, 20 października 2021, 11:43

KamilZ pisze: środa, 20 października 2021, 11:02Pytanie nowicjusz spekulacyjnego:
Dlaczego jest tak powszechna opinia, że altseason przyjdzie dopiero kiedy BTC spadnie? Do tej pory (w ostatnim roku oczywiście) było tak, że altcoiny wlekły się z dużymi wzrostami trochę z tyłu za BTC, a jak on spadał to też momentalnie spadały. Obecnie alty prawie stoją w porównaniu do BTC. Skąd wiecie, że po prostu nie spadną niżej razem z Bitcoinem lub ewentualnie nie zaczną rosnąć wcześniej, razem z nim?

Analogia do wiosny i 2017. Np teraz kurs ETHBTC mocno spadł (a byl wysoko w maju), gdy bitek spada ludzie się ratują i uciekają w alty. ATH altów przypada kilka tygodni po ATH BTC.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » środa, 20 października 2021, 13:09

@KamilZ Porównanie wykresu dominacji altow do ruchów BTC, i praktycznie zawsze alty rosną po korekcie bitka. Grubasy czekają w stablach na wejście w alty po korekcie bitcoina i dopiero wtedy alty będą rosnąć razem z btc a nawet szybciej przez co nadrobią straty z tych dni. Potem znowu braknie paliwa i będzie zmiana sentymentu czy do altow czy do BTC. Pewniakiem praktycznie jest to że alty ruszą po korekcie BTC pod warunkiem że będzie to korekta tak do 30% a najlepiej 15% przez kilka dni. Dopiero wtedy kapitał z btc przejdzie częściowo do altow.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » środa, 20 października 2021, 13:14

KamilZ pisze: środa, 20 października 2021, 11:02Dlaczego jest tak powszechna opinia, że altseason przyjdzie dopiero kiedy BTC spadnie?
Mechanizm psyhologiczny: zwykle Bitcoin uważany jest za "najpewniejsze" aktywo na tym rynku. Gdy sytuacja jest niepewna, to wszyscy uciekają z bardziej ryzykownych altów albo do dolara albo do Bitcoina. Skutkiem czego ten mniej spada lub też bardziej rośnie, podczas gdy alty stoją. Dopiero, gdy spekuła nabiera przekonania, że jest "pewna" hossa, zaczynają szaleć na altach, skutkiem czego te rosną gwałtownie, gdyż mają mała kapitalizację i łatwiej je wypompować tą samą ilością kapitału.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » środa, 20 października 2021, 13:24

KamilZ pisze: środa, 20 października 2021, 11:02Dlaczego jest tak powszechna opinia, że altseason przyjdzie dopiero kiedy BTC spadnie?
Dla mnie to jest głupie gadanie bo:

1) Nikt nie wie ile potrwa hossa
2) Ponad 90% uczestników rynku (łącznie z influencerami typu np. Konieczny) powtarza jak gołębie z Nemo, że bańka potrwa MAX. do końca tego roku i altseason będzie zaraz jakoś po pierwszym 30-40% spadku Bita.
3) To co wydarzyło się kiedyś nie znaczy, że musi być nawet w połowie tak samo teraz.

Jednakże IMO są pewne zależności między BTC i altami, które bardzo często się sprawdzały.
Do tej pory alty odrabiały, w parze z BTC, gdy król po prostu kolokwialnie mówiąc się "uspokajał", z reguły po bardzo mocnym parabolicznym ruchu wzrostowym.

Ja to nazywam po swojemu "pierwszym przesunięciem wykresu w prawo".
Chodzi o to, że w momencie gdy kurs BTC bez przerwy rośnie bardzo mocno i szybko, kształt wykresu często b. ładnie można ująć w krzywą, która wymusza na kursie niemal pionowe wzrosty bez żadnych przystanków.
Jest to też moment, gdzie z reguły alty najmocniej tracą i w większości przypadków kupowanie ich w tej fazie nie ma sensu.
Po przełamaniu tej krzywej ("pierwszym przesunięciem wykresu w prawo") po przez pierwszą dłuższą korektę lub konsolę, jest to najczęściej za wczasu bardzo dobry moment na zapakowanie się w alty na dłużej, ponieważ Bitek nie jest już tak mocno pompowany, tylko kapitał zaczyna bardzo powoli przechodzić na alty.

Pierwsza mała elipsa to przełomowy moment, gdzie zapakowanie się w alty po ogromnych wzrostach na BTC było wyśmienitym pomysłem.
Natomiast większa elipsa to okres gdzie alty radziły sobie znakomicie.

Obrazek

Także obecny ruch wzrostowy być może jeszcze na dobre się nie zaczął, bo nie ma tak na dobrą sprawę jeszcze jak za bardzo oprzeć krzywej.
W takich sytuacjach można sobie pomóc jeszcze jakąś średnią i starać się ustalić pierwszy moment, gdzie chłopaki po raz pierwszy spuszczą trochę z tempa na Bicie.
Być może wg tej teorii będzie to dobry moment na zapakowanie się w alty.

Obrazek

Na razie IMHO nie polecam włazić w alty, bo obecny ruch może być naprawdę mocny i zajść nawet na 90k i lepiej.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fugitive » środa, 20 października 2021, 14:32

Btc i Ethereum zaczynają ramię w ramię rwać się do góry. Dziś jest ten dzień na nowe ATH ;) Mam nadzieję, że nie skończy się potężną zawrotką.

Edit.: Szybko poszło :)
Ostatnio zmieniony środa, 20 października 2021, 15:46 przez Fugitive, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » środa, 20 października 2021, 15:45

Grubo.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 20 października 2021, 15:46

to się doczekaliśmy w końcu ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » środa, 20 października 2021, 15:52

Otwierać szampana!@# :!: :!:
A nie, to tylko niecałe 5% :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 120
Rejestracja: 2 maja 2021
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fledermaus » środa, 20 października 2021, 15:57

Na Binance 66k poszło..

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 177
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » środa, 20 października 2021, 16:32

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: blink » środa, 20 października 2021, 16:38

Kajko pisze: środa, 20 października 2021, 16:00Czemu nie polecacie wchodzic w alty?


Ja uważam że w alty powinno się wchodzić partiami właśnie po przebiciu ATH xD

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » środa, 20 października 2021, 16:51

BTC, ETH i LTC doszły do kolejnego ramienia wachlarza. Bedzie cofka?

EDIT: Ja wyszedłem. Pewnie jak zwykle za szybko ;)
Ostatnio zmieniony środa, 20 października 2021, 16:54 przez szajsiwo, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » środa, 20 października 2021, 16:53

W alty róbcie co chcecie. Zaraz będzie fomo, jazda na fomo potem się wypłaszczy i skorekci. Trzeba sprawdzać poziomy fibo kiedy może zawrócić tymczasowo. Jak zawróci - znowu się zrobi fomo na zasadzie "ej ale tanio na altach!".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 20 października 2021, 17:11

Zaskakuje cisza na forum i w mediach. To jest akurat dobry znak.

Ci co weszli <50 000 $ warto trzymać. Dla reszty najlepiej zaczekać na korektę, która może być teraz jak i przy 80k $.
Wskaźniki przegrzane, ale na silnym trendzie kończącym cykl są mało wiarygodne. Lepiej patrzeć na nie z przymrużeniem oka.

Czekać , obserwować chyba najlepsza porada.

Obrazek
shinya56 pisze: wtorek, 19 października 2021, 21:46 Jeszcze jeden wykres.

Na 4h synchronizacja MACD (linie plus histogram). Ostatnio dobrze wchodził taki schemat. Do jutra powinniśmy wybić ATH.
Możliwe, że wchodzimy w okres silnych wzrostów, gdzie wskaźniki są przewartościowane (MACD, RSI), a wszystko i tak rośnie (analogicznie w drugą stronę).
Takie coś wskazywało by na banie.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 20 października 2021, 17:12

I pięknie BTC najdroższy w swojej historii :D Cena wyższa niż przez 12 ostatnich lat, promocja trwa aż do 500kPLN :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 20 października 2021, 17:25

Jeszcze jeden wykres. Ładnie widać, że spadki Maj/Lipiec to była korekta (testowanie wsparcia 30k $), a nie załamanie rynku.
Jest konkretny potencjał na wzrosty i nie jeden może być zaskoczony cenami za jakiś czas. Ogólnie pozytywnie.

Obrazek

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » środa, 20 października 2021, 17:31

Wyjaśnienie kiedy będą rosnąć alty i czemu akurat nie rosną teraz https://www.tradingview.com/x/52QPyJaG/
Kiedy będą ładować się grubasy i kiedy może to wszystko ruszyć dla altów https://www.tradingview.com/x/52QeOgt4/ lub pierwszy większy 1D knot czerwony na btc lub inna korekta (10-15 i kilku dniowa).
Możliwe że 50% dominacji będzie początkiem lekkiej korekty na BTC, o ile kapitał na początku tego odbicia intensywnie wędrował do btc to już potem mało chętnie co oznacza że sporo ludzi może się szykować na zakupy altów bo kto by teraz realizował zyski jak zaraz pójdzie informacja w prasie o nowym ath a co za tym idzie nowy kapitał.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 20 października 2021, 18:06

@RevWolt - wyjaśnienie jest proste. Masz niewłaściwe alty. Tylko tyle i aż tyle. Większość altów które posiadam, rośnie. Dostały wyraźnego przyśpieszenia po przebiciu ATH przez BTC. (bo część rosła też wcześniej)
Są alty lepsze i gorsze. Dla tych lepszych wzrost bitka nie powinien być problemem.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » środa, 20 października 2021, 18:38

@adiqq Tylko ja nie napisałem że mam zle cały czas siedzę w 4 altach i je zmieniam, dziennie jeden robisz mi po 20-60% zysku, kupuję pewniaki ale średnio 1 na 4 wychodzę na zero lub z minusem lekkim.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
110
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » środa, 20 października 2021, 18:42

Z okazji nowego ATH chciałem tylko przypomnieć swoje dwa ostatnie posty, bo wiele osób nie zgadzało się z nimi, wiele osób też wypisywało kompletne w moim odczuciu bzdury, czego dawałem wielokrotnie wyraz w reputacji postów, a jak widać przewidzenie tego co się stanie nie było takie trudne (daty i ważniejsze stwierdzenia zaznaczyłem na żółto).

Obrazek
viewtopic.php?f=27&p=700781#p700781


Obrazek
viewtopic.php?f=27&p=708633#p708633


Obrazek

W sumie nie ma nic do dodania, bo to co napisałem nadal jest aktualne. Obstawiam niezmiennie kontynuację bańki, przekroczenie 100k w tym roku i szczyt na poziomie 150k-200k w pierwszym kwartale przyszłego roku, a potem standardowa bessa przez rok lub dwa z dołkiem na poziomie 40k-60k z grubsza. Zasada jest taka, że zmienność w długim okresie będzie maleć, cykle halvingowe będą się wydłużać i zacierać (ten może być ostatni) i krypto zacznie przypominać mainstreamowe aktywa, bo coraz bardziej takim się właśnie staje.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, alomorti, Bing [Bot], Jahu i 39 gości