Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » sobota, 16 października 2021, 11:57

Antrepair pisze: sobota, 9 października 2021, 21:02 To ja tu zamieszam. Dawno nic nie pisałem.


https://www.tradingview.com/x/atPZjaen/

Mehh, tak bardzo pragnąłem spadkówi wejścia na grubo w S, że teraz liczę ino tylko straty. Niestety nie zauważyłem mocnego jak dla mnie sygnału wyjścia w górę. Ta linia zielona to jest 0.7 fib gdzie na wykresie wyżej zaznaczyłem niebieską strzałką w dół.


No i co teraz? Jestem w stratnej pozycji, przyznaję się tu bez bicia, ale imo wciąż pozostaje nadzieja, że zgaszą tą 1W. Muszę przemyśleć co zrobić. W dłuższym terminie uważam, że dotrzemy do ~72K



Patrząc krócej

Albo ciśniemy od razu na 72K albo korekta 55K

Chociaż patrząc na 1D i średnie zasięg spadku to...

49K co by mnie idealnie wyratowało i zapłaciło za stres.

Idąc dalej... dłużej terminowo. Znacie three white soldiers?



To zerknijmy na 1W BTC..


A wracając do fibo 1W

Zgaszając to do linii trendu 1D 49K mielibyśmy idealne odrzucenie poziomu.

A więc jak zwykle, z nutką hazardzisty "wszystko albo nic" :| :lol: Obecnie zawsze mam opcje hedge na binance. Szukam wejścia w long pod zabezpieczenie shorta. Zakładam przeciwstawną pozycje do obecnej na bardzo podobną ilość kontraktów którą zamknę na 72K. Innego ratunku nie widzę dla siebie.

Dodano po 5 minutach 16 sekundach:
Antrepair pisze: sobota, 16 października 2021, 11:57
Antrepair pisze: sobota, 16 października 2021, 11:57Patrząc krócej

Albo ciśniemy od razu na 72K albo korekta 55K
Jest jeszcze opcja wejścia w diament i w ogóle spierdolenie tego w kibel, moje pierwotne założenie teraz negowane poziomem stresu :twisted:
https://www.tradingview.com/x/STBJuqyo/
PrimeXBT- tu gram FX, indeksy za pomocą depozytów w krypto
https://primexbt.com?signup=510008

Robert Małocha,
Naprawiam wszelkiego rodzaju urządzenia do miningu- ASIC, GPU i inne.
Mój Telefon 691229964, rgmalocha@gmail.com

Weteran
Posty: 7495
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2775
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 16 października 2021, 13:01

@Antrepair Wszystko ladnie narysowane tylko - AT w bullrunie dziala w najbardziej brutalny sposob, korekty sa plaskie lub bardzo krotkie i srednio-dynamiczne dopoki nie wytluka wszystkich.

Szukanie coraz to bardziej wyszukanych teorii w bull runie mija sie z celem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 16 października 2021, 18:05

pael pisze: sobota, 16 października 2021, 10:46Sam gralem tego bull runa shorty i to totalny idiotyzm na tym rynku. Mozna probowac sprzedawac i odkupywac nizej, ale shorty z zalozenia "bo tak nie moze" "bo zeton" "bo tulipan" jasno pokazuja, ze rok temu kupiles za 15 dzisiaj masz 4x tyle. Kropka.

I masz racje. Shorty to bardziej złożona zabawa na tym rynku. Zasadniczo dobrze napisałeś ale bierzecie pod uwagę fakt że są ludzi (ja)grający wyłącznie na CFD na kursie /nie kupują/nie sprzedają a jedynie z SL się zakładają ze świeczkami o kierunek. I to ma podłoże podatkowe - ja w żadnym picie nie bede wpisywał żadnych crypro i kropka ;) dlatego gram syntetyki
A przy okazji ETF to dobry News ,bo może być powtórką z wprowadzeniem ETF i crypto na forex pod koniec 2017.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 7495
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 16 października 2021, 18:30

socjolog2008 pisze: sobota, 16 października 2021, 18:05Shorty to bardziej złożona zabawa na tym rynku.


Tak, tez bardzo lubie shortowac i duzo lepiej mi sie gra jesli rynek nie jest za-mocno trendowy, ale spojrz co wyczyniaja indeksy.
I nie chodzi o zabawe, a o pieniadze na koncu ;-) wkleje nie moj screenshot zeby zobrazowac rezultat longowania dna/ma200.

Obrazek

Początkujący
Posty: 297
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » sobota, 16 października 2021, 19:06

Dzisiaj widać w orderbookach, że jest podaż. Nie idzie to jakoś szybko, ale jest szansa, że dzisiaj zjedzie poniżej 60. Też shortuje przy ATH. Z założeniem takim, że ci co mają sporo bitcoinów wykorzystają tę sytuację właśnie przy samym ATH. Potrząsną trochę, chociaż będzie ciężko. Nawet płytkie korekty dają cześć profitu. Później podjazd pod ATH i kolejny short. Tak czy inaczej ATH od kwietnia nie zdobyte.

Weteran
Posty: 7495
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 16 października 2021, 19:34

Pytanie czy MACD na 4h sie przetnie, wtedy jest szansa na dobicie do 57.x czyli wybicia konsolidacji, jednak przypominam, to ostry bull run. Na 1h sprawdzili juz ma50.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 17 października 2021, 08:47

Kolejna promocja przed ATH :D Tradycyjnie buy the dip :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 17 października 2021, 11:54

anagamidev pisze: niedziela, 17 października 2021, 08:47Kolejna promocja przed ATH Tradycyjnie buy the dip


eeee tzn teraz na 61K jest ten dip? :roll:

Ja tam spokojnie czekam na przecenę i zakupy po Gwiazdce ;)

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » niedziela, 17 października 2021, 12:47

ekonokomik pisze: niedziela, 17 października 2021, 11:54Ja tam spokojnie czekam na przecenę i zakupy po Gwiazdce


W styczniu 2022 po przecenie będziesz kupował za 150k $ :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » niedziela, 17 października 2021, 13:38

ekonokomik pisze: niedziela, 17 października 2021, 11:54Ja tam spokojnie czekam na przecenę i zakupy po Gwiazdce

@ekonokomik
monnboye opanowywały już wszelkie media , wszędzie już ATH i pewne 100K co najmniej ( sam jestem na longu) ale sądzę , że to nie będzie takie szybkie i łatwe jak każdemu się wydaje :roll:

więc prośba czy mógł byś rozwinąć ?? może jakiś scren chart jak Ty widział byś najbliższy kierunek ??


thx ;)

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 17 października 2021, 13:39

Po gwiazdce to będziemy mieć pierwszą większą korektę i dołek tej korekty może wynosić nawet 65-70k patrząc po tym jak było w poprzednim roku gdzie kurs zrobił 2x ath i skorekcił do 28k. Więc gdy btc kosztował w 2020r 18k też pewnie wielu ludzi czekało na korektę, doczekali się ale dołek był na poziomie 28k :D. Teraz ładują się grubasy bo wiedzą co będzie po przebiciu ath, rajd i niedowierzanie czemu to rośnie ale przyjdzie też korekta gdzie zostaną uszczuplone konta z ulicy a potem karuzela będzie kręcić się dalej :). Może też wtedy alty przebiją mityczne 60% i podciągną w okolicę 80% a w przyszłych latach zjedzą totalnie bitcoina. 2013r. dominacja altów chyba kilka %/ 2017r dominacja altów rekord 65% i 26% po pęknięciu bańki jako dołek. Styczeń btc po 30k alty dominacja 27%, lipiec btc po 30k a alty dominacja 51%. Nawet shity które niby straciły 90% lepiej sobie poradziły, i może wtedy boty oduczą się kopiować kurs btc do altów :D.

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 27 marca 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bogdan19955 » niedziela, 17 października 2021, 14:05

Panowie nie wiem co wy sądzicie ale długoterminowo kierunek tego dziada jest oczywisty.

Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » niedziela, 17 października 2021, 16:59

vol trochę kiepski , ale najwyższa pora by trochę podkręcić :twisted:

stamp 1h
Obrazek

Weteran
Posty: 2389
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitBoy » niedziela, 17 października 2021, 17:37

ekonokomik pisze: niedziela, 17 października 2021, 11:54Ja tam spokojnie czekam na przecenę i zakupy po Gwiazdce

Jeśli Alessio ma rację, to po zakończeniu tego cyklu może nas czekać dużo większa przecena.


Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 17 października 2021, 17:40

@Twolipan @zeroBTC @RevWolt Wszystko sprowadza się do oceny na jakim etapie bańki jesteśmy. Ja wciąż jestem zwolennikiem niepopularnej opinii, że na dość wczesnym i że ta bańka będzie trwała dłużej niż wszyscy się spodziewają (prawdopodobnie nawet do 2023). W końcu bycie ostatnią bańką na BTC zobowiązuje ;)

Szacowanie szczytu bańki: obstawiałbym 250K - 450K USD ale i 600K by mnie nie zaskoczyło.

Przewidzenie zachowania kursu przez najbliższe miesiące to już mocno wróżenie z fusów, bo sądzę, że wraz z coraz silniejszym wchodzeniem Bitcoina na "salony finansowe" spada użyteczność AT, a rośnie rola newsów, decyzji regulatorów i wladz, oraz spekulacji dokonywanych tym razem przez miliardowe instytucje.

Więc to co na obrazku, to jedynie jeden z wielu możliwych scenariuszy: prawie roczna korekta po kwietniowym szczycie. Obstawiam go niezmiennie od dawna i na razie nie widzę powodu by zmieniać zdanie, ale ten scenariusz absolutnie nie bije on innych na głowę jeśli chodzi o prawdopodobienstwo.

ATH w bliskiej przyszłości jest prawdopodobne, szczególnie po jakimś pozytywnym newsie (ETF etc.), ale ATH nie wyklucza przecież powrotu do korekty.

PS. Podobnie jak @domator sparzyłem się shortując ostatnią bańkę i grając dt, więc od 2 lat gram inaczej: cierpliwie bez nerwów wykonując 2 - 4 transakcję rocznie. I nigdy już nie shortuję Bitcoina w trendzie wzrostowym :)


finex3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 17 października 2021, 18:01

@ekonokomik Obliczając "moim" sposobem to jak daleko zajdzie kurs już w 2018 wychodzi wynik 65k co się potwierdziło w 2021, obliczając tym samym sposobem co mamy teraz wychodzi nam wynik 280k, a 300k gdyby korekta zatrzymała się na 30k. Kiedyś to liczyłem dla wynik= bania 2017 i było prawie dobrze. Co ciekawe po pierwszej korekcie do 30k i odbiciu u moonbojów najbardziej przewijały się pułapy 300-320k. Sam jestem ciekaw czy to wejdzie, sposób jest absurdalny i wydaję się śmieszny no ale raz zadziałał perfekcyjnie :). Z tego co wyczytałem teraz ładują się głównie wieloryby które pewnie pchną kurs do takich poziomów gdzie zacznie wchodzić ulica i ładować swoje miedziaki które będą mieć na celu zasilenie kont wielorybów. Bania 2018-2021 pękła przez Chiny, teraz kolejnym graczem jest USA.

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » niedziela, 17 października 2021, 19:13

RevWolt a tym sposobem twoim ile wychodzi na ETH ?

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » niedziela, 17 października 2021, 19:19

sebamistrz pisze: niedziela, 17 października 2021, 19:13RevWolt a tym sposobem twoim ile wychodzi na ETH ?

12k

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 17 października 2021, 19:51

@sebamistrz Z ciekawości policzę, ale jak wspomniałem to bardziej absurdalna ciekawostka która się sprawdziła w przypadku bani z btc z wysoką dokładnością. Ja ten sposób biorę pół żartem, no ale jak przy 280k lub w okolicach będziemy mieć korektę to zapali mi się czerwona lampka :D.
Przeliczyłem ale eth żyje za krótko by to w 100% potwierdzić, wynik to 34k.

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » niedziela, 17 października 2021, 19:57

Duża rozbieżność między 12 a 34k :o

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości