Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 3 sierpnia 2021, 11:04

Trwa odwieczna walka dobra ze złem.

Obrazek

Obrazek

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Daro » wtorek, 3 sierpnia 2021, 13:36


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 30
Rejestracja: 2 lipca 2021
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SwiatWolliego » wtorek, 3 sierpnia 2021, 20:16

RevWolt pisze: sobota, 31 lipca 2021, 11:18 Może to się wydać śmieszne ale takim tempem ujrzymy nowe ath za miesiąc :D. Aktualnie kurs przebił już wiele linii spadkowych, teraz przebił tą z ath i można już sądzić bardziej o nowej hossie jak doszukiwać się nowych dołków. Dla Niedźwiedzi przyjdzie czas gdy btc będzie robić 300-310k bo tyle szklana kula mi pokazała. Ponad 2 miesiące temu nawiązywałem do pierwszej styczniowej korekty, jakby tak patrzeć to wystarczy spłaszczyć tą całą 2 miesięczną konsolidację i mamy praktycznie to samo co na początku roku, zresztą tego się trzymałem. Na większą korektę liczę przy 50k, zresztą tam zaczyna się fajna strefa podobne do tej co jest teraz.
Ostatnie kilka dniowe zielone swieczki narobily niezlego FOMO. Post zacytowany wyzej, ktory byl napisany przy samym szczycie mowi sam za siebie..

Nie zdziwie sie jak to bylo celowe zagranie powiazane z pozytywnymi newsami pod FOMO i teraz dostaniemy analogicznie kilka czerwonych dniowek, albo jeszcze lepiej poglebienie dolka bez wiekszych odbic. Taki scenariusz chyba zdziwil, by kazdego. Juz nie wspominajac o tych longach, ktore pewnie swoje SL maja pod ostatnim dolkiem.
Spoiler:
A tutaj, zeby nie bylo. O spadkach pisalem przy 41k$
SwiatWolliego pisze: sobota, 31 lipca 2021, 00:50 Ja od siebie polecam porownac shorty z longami, te wybicie wyglada jak ostatnie koszenie shortow tez dlatego, ze wlasnie przy 41k$ bylo sporo SL. Patrzac na ilosc shortow juz na prawde nie ma co wyciskac, a longow nie brakuje :twisted:

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » wtorek, 3 sierpnia 2021, 21:01

@SwiatWolliego Gdyby nie eth to możliwe że ten opór na 43k zostałby przebity, a tak alty ostro odbijają w dominacji. Trójkąt powoli się zamyka a praktycznie wszystkie zejścia poniżej są wyciągane https://www.tradingview.com/x/Lqpi6Xx6/. W pierwszym zdaniu był to oczywiście żart bo taki wzrost nie ma racji bytu na dłuższą metę. Opcja odbicia się od oporu jak najbardziej możliwa co jest realizowane teraz w formie korekty (spodziewałem się boczniaka) jak widać strach wygrał i widmo nowych dołków. Dynamika spadków jest też większa jak ostatnio gdy zrobiliśmy chyba 41k i nowy dołek, dzisiaj kurs powinien obrać kierunek, ewentualnie jutro rano.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4279
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 4 sierpnia 2021, 11:58

RevWolt pisze: wtorek, 3 sierpnia 2021, 21:01jak widać strach wygrał i widmo nowych dołków
Być może znajdujemy się już w fazie "disbelief"

Obrazek
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » środa, 4 sierpnia 2021, 13:25

No więc..

- konsolidacja ew. mniejsze ruchy w okresie maj - październik są dla btc normą (słupki na czrwono);
- w okresie 10 lat wstecz wyłączając 2012 i 2017 (gdzie i tak jak na banię ruch był skromny) to przez pozostałych 8 lat średnia procentowego range'a w powyższym (cztero, pięciomiesięcznym) okresie to 30%;
- w hossie po tym okresie zazwyczaj dochodziło do silnego ruchu up w czwartym kwartale roku;
- miesiące, w których btc najczęściej osiąga maxima/minima to końcówki roku (grudzień styczeń/drugi kwartał/kwiecień maj);
- z każdą hossą cykl wydłuża się (kąt nachylenia w log maleje).

Wnioski:

Spoiler:

NIE WIEM. :D

Ale jeśli miałbym wróżyć to.. możemy jeszcze pomielić cały sierpień i wrzesień w obecnym zakresie łącznie ze zrobieniem teraz 48 -> 42 w dwa miesiące i up od października albo zejściem do 28-6 k tak, aby nastroje dały narrację na pewne 19-18 k, po czym prawidłowo wyjść z range' a górą z.. początkiem października i ostatnią falą wzrostową do kwietnia/maja 2022, ew. końcówki roku, w zależności od charakteru paraboli.

Na wyjście dołem daję mniejsze szanse, ale utrata 28 k na dużym wolumenie raczej da do myślenia.



Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 4 sierpnia 2021, 13:31 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » środa, 4 sierpnia 2021, 13:29

@kozaki_wiesi Przecież nawet kapitulacji nie było :shock:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fugitive » środa, 4 sierpnia 2021, 14:24

mudol pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 13:29kapitulacji
Jak to nie? Co prawda nie na naszym forum, ale reszta internetów typu wykop, telegram, YT, FB to klasyczna kapitulacja. Moim zdaniem jesteśmy w fazie "Hope". W tym roku jeszcze zobaczymy ATH na BTC, a sytuacja zaczyna przypominać 2013r.

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: skorp » środa, 4 sierpnia 2021, 14:32

mudol pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 13:29@kozaki_wiesi Przecież nawet kapitulacji nie było


Jeśli miałbym się czepiać to ja nie widziałem jeszcze takiego stromego wykresu od optymizmu do euforii :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » środa, 4 sierpnia 2021, 14:59

Czy wiadomo już, czy ten hard fork na ETH się udał? Czy to jeszcze przed nami?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » środa, 4 sierpnia 2021, 15:01

No jak dla mnie to raczej brniemy ku "complacency" dopiero:
Obrazek
Ale z wykresami jak to z wykresami, tu się rozciągnie, tu się zwęzi, a to zmieni skalę i zawsze pod coś podejdzie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 4 sierpnia 2021, 15:07

ChomiczyPlan pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 14:59 Czy wiadomo już, czy ten hard fork na ETH się udał? Czy to jeszcze przed nami?
Jutro około południa dopiero
Określenie hard fork IMHO na wyrost
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2296
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3477
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 4 sierpnia 2021, 15:34

Bardzo bycze (mocne) odbicie od Fibo 0,382 korekty wybicia od 29k do 42k praktycznie co do dolara (sorry za brak obrazka, nie moge wrzucic na laczach).

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » środa, 4 sierpnia 2021, 16:18

Pleasek89 pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 15:34Bardzo bycze (mocne) odbicie od Fibo 0,382 korekty wybicia od 29k do 42k praktycznie co do dolara (sorry za brak obrazka, nie moge wrzucic na laczach).


Podobne do tego co rysowalem sobie https://www.tradingview.com/x/SpuTMIzJ/

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » środa, 4 sierpnia 2021, 19:14

Pleasek89 pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 15:34 Bardzo bycze (mocne) odbicie od Fibo 0,382 korekty wybicia od 29k do 42k praktycznie co do dolara (sorry za brak obrazka, nie moge wrzucic na laczach).
Zgadza się i właśnie dotarliśmy do ważnej linii oporu fibo 39,5k.

Obawiam się trochę czytając co chwila nowe newsy o "przepompowanych akcjach" oraz o kolejnych problemach Binance:

https://comparic.pl/wall-street-ostrzeg ... 5-procent/

https://comparic.pl/gielda-kryptowaluto ... nu-europy/

Gram cały czas, ale na małe zyski i ostrożnie z SL'ami wysoko ustawionymi, (skupione na wsparciu 37,7k i sl obecnie na 38,8k).

Możliwe, że jeszcze spróbują podbić do 41,5k czyli do głównej linii spadkowej, ale widzę sierpień na czerwono i kapitulację, której nadal nie było.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kirucha2 » środa, 4 sierpnia 2021, 19:20

Zalozmy, ze te kreski, fibo itp. dzialaja, co w takim razie ogranicza zyski takiej osoby, ktora pod nie gra? czas? kapital jakim dysponuje? bardzo prosze odpowiedz, nie troluje :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 4 sierpnia 2021, 20:13

A macie pomysł gdzie to teraz pójdzie :?: bo kompletnie nie śledze co się dzieje od przedwczoraj /czasu masakrycznie brakuje ale postawiłem kilka L x20 i teraz się zalogowałem zobaczyć czy polikwidowało czy coś jest i jest... Środki myślałem pójdą na straty a tu standardowo odbija
Gdzie to zamknąć :?: Byki do Was pytanie :?:
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 stycznia 2020
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Rejuvenate » środa, 4 sierpnia 2021, 20:17

Trzymaj to do bólu czyli ataku na 42k :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 4 sierpnia 2021, 20:20

mudol pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 15:01Ale z wykresami jak to z wykresami, tu się rozciągnie, tu się zwęzi, a to zmieni skalę i zawsze pod coś podejdzie.
No i to chyba jest największy błąd...
Każdy się czegoś doszukuje w przeszłości...każdy znadzie coś, co mu podejdzie - miś znajdzie i zwróci uwagę, że to na pewno teraz spadnie, byk w każdym prawie fragmencie wykresu potrafi się doszukać jakiegoś pozytywu...a tak jak pisał @BitJanusz - tym razem może być zupełnie inaczej :roll:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

ins
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ins » środa, 4 sierpnia 2021, 21:18

socjolog2008 pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 20:13A macie pomysł gdzie to teraz pójdzie bo kompletnie nie śledze co się dzieje od przedwczoraj /czasu masakrycznie brakuje ale postawiłem kilka L x20 i teraz się zalogowałem zobaczyć czy polikwidowało czy coś jest i jest... Środki myślałem pójdą na straty a tu standardowo odbija
Gdzie to zamknąć Byki do Was pytanie



Weź profit na 41.1k. Też brak czasu niestety. Oczewiscie jak tam dotrze, w przeciagu 1 dnia :).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii, Eazzy0, Fugitive, Google [Bot], grzeg, lobor i 18 gości