Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 07:03

Obrazek

Wyszło dołem z trójkąta i utrzymuje się 1k pod dolną bandą. Rozum mówi - będą spadki. Gwałtowne wzrosty i kolejne FUD'y. Tak jak wspominałem kilka dni temu, że to Binance może być gwoździem do trumny.

Na obecną jednak chwilę, wygląda to jak typowy fakeout - tak długo, jak utrzymają poziom 39k.

Jak już wielu poprzednio pisało - 2/3 Sierpień będzie decydujący i również tak uważam.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 07:37

1D Volume / trend - bear div.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 13:11

Jak kurs utrzyma poziom to godzina 17-22 powinien być mocny ruch w górę jak to podobnie było po boczniaku gdy mieliśmy dołek.

ins
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ins » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 14:27

Obrazek

Witam po weekendzie, wróżbita paintowy ( c. @socjo bez spinania, uśmiałem się pod nosem)
Kanał spekulacyjny który narysowałem 24 lipca rozwiązał się wyjściem dołem z trójkąta T1 który jest podobny z trójkątem T2,
Kurs wrócił na górną bandę kanału spadkowego który narysowałem 29 lipca. Mamy 3 potwierdzenie od góry więc opcja BEAR na 70%. Sygnalizuje też to trójkąt T2, Obstawiam jeszcze powrót pod "parabolę" (prawie parabola bo brak krzywików w paincie :D), ale nieznaczny.

Docelowo powinniśmy wejść w kanał spadkowy z 29 lipca i odbić się od dolnej bandy 37,5k

PS szklana kula podpowiada mi że na dolnej bandzie będzie trójkąt T3 wiec wiadomo :)

Edit:
zapomniałem, opcja bull 30%, robi się mały klin zniżkujący ( z takiej formacji prawie zawsze wychodzi górą) na razie za mało świeczek aby uznać go za prawdziwy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 15:19

Jeśli mamy korektę wzrostów które trwały dwa tygodnie i zrobiliśmy ponad 13k$, to raczej na paru świeczkach 1h nie skończymy, a może to przeciągnąć się w czasie do następnego tygodnia.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 15:44

Dominacja altow zaraz może przebijać opór i zazwyczaj gdy alty były pod tą linią to BTC lubił pompować. Zresztą wystarczy popatrzeć na eth i altsezon możemy mieć wcześniej i to srogi.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 17:33

a nie sądzicie że rynek gra pod Hard Fork London tak samo jak grał pod IPO Coinbase i zaraz po nim się wyjebie wszystko?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 17:40

@sebamistrz I tak dla eth jak i ogólnie dla krypto "Nowe niemieckie prawo może przynieść 415 mld dolarów inwestycji w kryptowaluty" a karuzela adopcji może się rozpędza dalej. Tesla, amazon, paypal, visa, Salwador i może czeka nas kulminacja hiper bani krypto?

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 17:49

Chodziło mi że wyjebie się na tydzień lub dwa po 20,30% spadki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 18:34

ins pisze: poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 14:27Witam po weekendzie, wróżbita paintowy ( c. @socjo bez spinania, uśmiałem się pod nosem)

Mnie złapali za jaja za tych 39+ i trzymali cały weekend /po 16 w korku zamykałem shorty
Spoiler:
Obrazek
odzyskujące ,,na kotleta'' i nie tykam dalej. To wygląda niby nby na spadki ale jeszcze mogą to wybić. Za dużo tych byków się nazłaziło, poklepują się po plecach i opowiadają niestworzone historie ,eth im to ciągnię. Pass, z odległości wolę kilka dni czy nawet tygodni patrzeć gdzie to doleci zanim zaczną spuszczać - i co słusznie wielu dostrzega może tu combo binance + tether w końcu to spuszczą z czasem grubiej. Brak crypto pozycji. Narazie EU50 i UK100 przesiadka na S.
Wincej muszą spompować żeby było zrzuty konkretne albo jeszcze trochę zbić żeby podnieść. Marazm ,niedźwiedzie powinny uważać

Dodano po 45 minutach 16 sekundach:
Obrazek
Następny poziom potencjalny na S to 45207 ,no niestety. Niedźwiedzie dały d.y i nie zbiły niżej póki co straciły teren :(
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Sevres pod Paryżem

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kilogram » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 19:53

off top
https://pulsechain.com/
https://pulse.info/#/
co sadzicie o tym ?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 19:53

@socjolog2008 BTC może się mocno schłodzić po wybiciu eth i samych altów. Jakiś boczniak może, chociaż po wybiciu 43k bitcoin może się rozpędzić do 55k i tam zrobi korektę całkiem mocną (podobny opór jak dla 43k). ETH znowu 2800/2900 i pompa razem z altami bo również kanał spadkowy dominacji altów może być przerwany na dniach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 20:00

@RevWolt naganialem na eCash viewtopic.php?f=45&t=35855 po zamianie bcha (forka bch) i +200% i tu są nadal spore opcje na zarabianie ale Krzywe to się robi pod nadchodząca jesień na rynkach /pewnie że wybije btc,bardziej na to stawiam i dlatego zaprzestaje shortow a ja longów nie lubię rozgrywać na bitku
@kilogram to jakieś defi chyba ,tego to nie ogarniałem nawet od powstania ,to już dla mnie masło maślane i chyba za długo na tym rynku z oporem na nowinki
Tygodnie czy miesiące do odczekania raczej z zakupami btc jak dla mnie, poziom irracjonalności tych cen poraża ,co nie zmienia faktu że mogą dalej podbijać ale..dla wielu to miejsce gdzie lepiej się przesiąść na rynki regularne bo ani to miejsce na S i tylko dla sekty słońce miejsce na kupowanie czy L. Crypto nara 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 20:09

@socjolog2008 Jak nadrobię "straty" to pomyślę nad tym poważniej tym bardziej że kiedyś o tym wspominałeś. Na razie siedzę w altach a long termin i zabezpieczenie kapitału to XRP. Mam dwa alty przed wybiciem ze sporym zasięgiem na zyski ale znowu bitcoin odwala imbe, chociaż może i dobrze niech się wszystko schłodzi po tych rajdach przed atakiem na najważniejszy opór.
Edit: Znowu to samo, podobna struktura jak przy dołku https://www.tradingview.com/x/3FGpzFwQ/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2268
Reputacja postu: 
51
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 20:47

Jest taki profil na twiterze, gdzie typek wrzuca inflow/netflow BTC. Różni się to tym od viewbase czy cryptoquant (i innych), że gość naprawdę sporo w tym dłubie i na bieżąco śledzi portfele i wyklucza np. adresy/przelewy wewnętrzne i robi to bardzo precyzyjnie i widać że w tym siedzi od dawna i się zna. Np. w ostatnich dniach/tygodniach jest na tweeterach narracja, że wypłynęło dziesiątki tysięcy BTC z giełd i generalnie byczo na maxa w kontekście akumulacji itp., a gość prowadzi krucjatę i próbuję podważać te analizy podając konkretne dowody. Dążę do tego, że ma też na telegramie alerty inflow/netflow i właśnie telegrama polecam. Raz dziennie wrzuca takie zestawienie jak poniżej i jak widać różni się to tym co można znaleźć na viewbase i innych, a konkretnie mam na myśli liczby że np. za ostatni tydzień outflow to niby -190k (a gdyby wykluczyć wewnętrzne przelewy Krakena to -90k), a z kolei ten typek pokazuje +12k (Pablo cały czas aktywny, ale jeszcze nie przyśpieszył sprzedaży, na razie około +15k BTC przerzucił na giełdy). Wygląda na to, że nie wygląda to wcale tak kolorowo jak pokazują nam na tweeterze ;)

Polecam tego telegrama (nie mam z autorem nic wspólnego jak coś). Na razie ma tylko 200 subsów, a szkoda zmarnować taki potencjał.

Obrazek


Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 21:28

Kolejny raz opieramy się na linii wsparcia fibo 23,6%, ciekawe jak długo wytrzyma? Bo widać ewidentnie po każdym mocnym skupie byków, że kurs jest spychany za wszelką cenę pod 39k. Jutro rano przypada zamknięcie trójkąta na poziomie 41,9k, a jeśli @KubaKoń ma rację, to jutro może nastąpić ostatnia próba przebicia 42,5k przed ostrym zjazdem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 21:30

Co jest aktualnie najbardziej prawdopodobne?:

1. mieliśmy fejkowe wyjśćie z range'a górą i zaczynamy wyjście dołem
2. to początek niewielkiej korekty wzrostów (do mid - range?) przed finalnym wybiciem up
3. będzie przedłużenie boczniaka o 2-3 miesiące

?

Obrazek

ins
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ins » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 22:03

Obrazek

czyli jednak klin wychodzi :).

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 356
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1001
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 23:27

Wybicie kanału wzrostowego prowadzącego cenę od 20 lipca okazało się zgodnie z przewidywaniami dobrym miejscem na shorta.
Obecnie za najbardziej prawdopodobny oceniam poniższy scenariusz:
-nastąpi zatrzymanie spadków w strefie zielonej wyznaczonej w oparciu o 100-161,6% zasięgu korekty grantowej oraz strefy wolumenowej (podwyższone wartości transakcji z 26 lipca).
- rozpoczenie się kilkudniowa konsolidacja między zieloną i czerwoną strefą
- cena nabierze siły potrzebnej do wybicia granatowej lini trendu prowadzonej od ATH
- wybicie lini trendu będzie aktywatorem to dynamicznego ruchu wzrostowego i wybicia horyzontalnego oporu (pomiędzy 40800 USD a 42600 USD)
- nastąpi dalszy dynamiczny ruch w ok. 50k USD.

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » wtorek, 3 sierpnia 2021, 08:50

kluczowe jest utrzymanie prowzrostowej struktury swiec na 3d oraz charakteru korygujacego ostatnie wzrosty tj. kurs nie moze zamknac swiecy ponizej 37,6 ewentualnie dynamicznie ruszyc po walnieciu w poziom 35,7

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, remix i 19 gości