Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7534
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2788
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » niedziela, 6 czerwca 2021, 14:04

ergorg pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 13:57O panie, nie popadajmy ze skrajności w skrajność. MM to podstawa na każdym rynku. To, że wg mnie wchodzę w BTC z myślą o wyjściu przy 100k$ to jakiś set up, nie znaczy, że mam 100% szans na jego zrealizowanie. Tak czy siak uważam, że oddsy są po mojej stronie.


To nie skrajnosc, a pisze jak bylo ;-)
Twoja wypowiedz nie ma time-frameu w jakim mrozisz kapital celem stosunkowo bezpiecznego zysku, tj; zakladasz minimum 90k w jakim okresie?
Mowiac long-term prosze nie oszukiwac, ze jak cos pojdize nie tak to przetasujesz portfolio bo hold-loversi-btc tak nie robia ;-)
ergorg pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 13:04a tam jestem przekonany do longa po 36k$ czy 30k$ jeśli chodzi o kupno spot i trzymanie long term widząc 100k$ prędzej czy później. Uważam, że to dobra inwesycja - 200%+, na pewno pewniejsza niż kupowanie altów.

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » niedziela, 6 czerwca 2021, 14:11

socjolog2008 pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 13:33 Ankieta - zaliczymy nowy dołek ale jeszcze powinni to podnieść do strefy granatowej i nara /kilka miesięcy spadków albo jak spuszczą za nisko i nie uda im się odratować - koniec i kilka lat bessy ale na btc /a odrodzenie /narodzenie alternatyw - przecież na to czeka wielu kryptowaluciarzy od wielu lat. Ale teraz jeszcze się nie poddawajcie i podnosić up up up
Obrazek
[/quote]
ergorg pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 13:04
pael pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 07:27przekonali Cie do Longa za 36k taniej nie bedzie?
Ja tam jestem przekonany do longa po 36k$ czy 30k$ jeśli chodzi o kupno spot i trzymanie long term widząc 100k$ prędzej czy później. Uważam, że to dobra inwesycja - 200%+, na pewno pewniejsza niż kupowanie altów.

---

Co do samego kursu - jesteśmy w takim miejscu, że im dłużej będziemy na tych poziomach bujać tym coraz większe szanse widzę na wybicie.

Tak jak wcześniej pisałem o dynamice wzrostów - jeśli będzie trwać zbyt długo podejście do górnej granicy trójkąta to prawdopodobnie odbijemy, tak teraz widzę to odwrotnie.

Dodano po 9 minutach 18 sekundach:
No i ETH wygląda na atak 3k$+.
@ergorg Zwróć uwagę, że nawet nie starają się walczyć o wejście w kanał wzrostowy, ciągle znajdujemy się na pograniczu. Cały kapitał który spływa teraz na giełdy, pakowany jest w alty i rzeczywiście, po dłuższym bujaniu się wybije w górę, jednakże wpierw powinno zjechać ostro w dół, aby powyskakiwali ludziska z altów i pompowali BTC.

@socjolog2008 Patrząc na fibo w skali 1 roku, to wsparcie mamy przy 34,3k i mocne przełamanie tego poziomu może wskazywać na lądowanie przy kolejny wsparciu 61,8 czyli ok 27k
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 czerwca 2021, 14:13 przez KaTa90, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 6 czerwca 2021, 14:12

pael pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 14:04zakladasz minimum 90k w jakim okresie?
Zakładam, że spokojnie mogę potrzymać do końca roku, jak i rok czasu. Nie śpieszy mi się. A jak spadnie poniżej 30k$ to dokupię.

Ja nie z HODLerów. Jeśli będzie możliwość obniżenia wejścia to to zrobię, po czym jak odbije na nowy poziom wejścia do sprzedam część.
pael pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 14:04Mowiac long-term prosze nie oszukiwac, ze jak cos pojdize nie tak to przetasujesz portfolio bo hold-loversi-btc tak nie robia
Coś Ci się pomyliło. Piszesz ze mną a pijesz jakby do kogoś innego. Nie rozumiem w ogóle twoich zaczepek. Akurat teraz kupiłem BTC, cały 2021 nie miałem w ogóle BTC spot, grałem natomiast alty, które wszystkie porobiły mi targety, ba nawet XRP. Sprzedałem i nie wróciłem już do tych wykresów. Teraz widzę fajny set up na BTC i go rozgrywam.
pael pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 14:04Twoja wypowiedz nie ma time-frameu w jakim mrozisz kapital celem stosunkowo bezpiecznego zysku
No ale na razie te BTC mam na plusie, w każdym momencie mogę sprzedać z zyskiem, więc nie do końca jest to zamrożony kapitał.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 7534
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2788
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » niedziela, 6 czerwca 2021, 14:23

ergorg pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 14:12Ja nie z HODLerów. Jeśli będzie możliwość obniżenia wejścia to to zrobię, po czym jak odbije na nowy poziom wejścia do sprzedam część.
ergorg pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 13:04a tam jestem przekonany do longa po 36k$ czy 30k$ jeśli chodzi o kupno spot i trzymanie long term widząc 100k$ prędzej czy później. Uważam, że to dobra inwesycja - 200%+, na pewno pewniejsza niż kupowanie altów.
No to niejasno na poczatku w moim odbiorze to jest napisane, teraz rozumiem to nastepujaco:
W long term 1r+ warto zaczac skupowac od przedzialu 30-36k gdyz widzisz male szanse na nie wyjscie z tej inwestycji 200%+, jednak nie zawachasz sie usredniach wejscia jesli bedzie okazja.
Zadne zaczepki ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 6 czerwca 2021, 14:31

pael pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 14:23gdyz widzisz male szanse na nie wyjscie z tej inwestycji 200%+,
Nie, nie, widzę małe małe szanse na stratę w tej inwestycji.
A co do uśredniania to oczywiście, że się nie zawaham. To tak jakby znaleźć 100zł na ziemi i się po nie nie schylić. Oczywiście zrobione to z głową. ;)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 6 czerwca 2021, 15:37

Bardzo się przyjemnie czyta wasze ,,plany'' do końca roku albo co będzie latem czy na jesień ale TU i TERAZ to tak mocno śmierdzi pułapką na niedźwiedzie ,podobnie jak cały poprzedni tydzień a zrobiło 33-39.5 że nawet z odrobiną ryzyka utraty zrobionych % w poprzednim tygodniu ja nie widzę opcji żeby nie zaryzykować i L stoję naszpikowany jak pas szahida
Obrazek
Mnie by interesowało żeby tworzyli więcej takich platform jak ta ze zdjęcia, opartych wyłącznie na ltc ,eth, tron, zcash, monero - o to najbardziej jakby zrobili gdzie można grać na kursie bez dwóch zdań najbardziej płynnego waloru spekulacyjnego jakim jest na rynku crypto BTC ale żeby nie trzeba było go dotykać jak tu. Wtedy mamy budowanie na prawdę alternatywnych form spekulacji ,to raz a dwa działają zasady bezpieczeństwa (najistotniejsze na tym rynku padających giełd i włamów)- dzień w dzień z giełdy na portfel/z portfela na giełdę. I niech mi nikt nie opowiada że przy fee btc czy eth to dzisiaj jest możliwe bo same fee liczące te cenniki giełd to dziennie 50-100 zł a powinno być 1 zł w porywach ;) /pewnie kontrargument grasz mieszkaniem to cię stać..ale to banał /koszty bezpieczeństwa na wielu sieciach wzrosły a samo bezpieczeństwo poprzez opłaty zmalało drastycznie przez ostatnie lata
Moon i testy 39.5 co najmniej
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 6 czerwca 2021, 15:54

@socjolog2008, i to kocham w spekulacji, bo ja dziś zamknąłem longi na ETH i BTC i myślę, że nie ma opcji na up dopóki nie zejdziemy niżej. :mrgreen:

Short z 36k$ no i oczywiście cały czas shortuję DOGE.

Bycze będzie dla mnie przebicie 38k$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » niedziela, 6 czerwca 2021, 16:07

Nadal nie widzę zbyt wielu powodów do optymizmu i widziałbym jeszcze jedną nóżkę w dół. Przy czym nie musi to być ostry zjazd pod dołek, raczej okolice DB jak w rysunku niżej na mniejszym interwale. Zakończenie tygodnia jest standardowo dobrym pretekstem do osiągnięcia low, ale czasu już jakoś niewiele.

W drugą stronę jeśli mamy iść up to również w ciągu max dwóch dni powinna zapaść decyzja.

p.s. no i jest tam jakieś widmo osiągnięcia za kilka/kilkanaście dni death cross jak ema50 na 1D dziabnie ema 200 od góry, tak pobieżnie to do chwili obecnej nie wyglądało to na kursie za fajnie i raczej zawsze oznaczało zjazd w dół, choć w wielu wypadkach była to jednorazowa akcja a nie początek końca. Ktoś się doktoryzował?

Obrazek

Obrazek

Cały czas wykres wygląda jakoś klarowniej na eth, który ciągle mocno trzyma gardę względem btc.

Albo więc eth będzie kontynuował rajd kosztem btc, albo - co imo bardziej prawdopodobne - zrobimy LH na eth/btc, zaczniemy ostatnią nóżkę w dół w ramach korekty od 15 kwietnia w trakcie której eth zacznie tracić względem btc, zrobimy solidne HL na dominacji btc i zaczniemy początek rajdu up gdzie btc odrabia dominację.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 6 czerwca 2021, 16:52

ergorg pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 15:54Short z 36k$ no i oczywiście cały czas shortuję DOGE.

Żeby cię na tych S Eleonora nie wywiozła w 10 minut na 38 ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » niedziela, 6 czerwca 2021, 18:00



On the sidelines until then.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 6 czerwca 2021, 19:35

Niedzielne przemyślenia.

Przyjmując, że na Bitcoinie mieliśmy dystrybucje, aktualnie bardzo prawdopodobna jest wielotygodniowa, nawet wielomiesięczna akumulacja.

Może warto skupić się na innych projektach ?
Taki luźny scenariusz na najbliższe sześć miesięcy. Na BTC trend horyzontalny. Ludzie zładowani w cenach 55-60 k $ są na sporym minusie. W tym czasie wszystko inne rośnie. Z czasem wychodzą z Bitcoina i kapitał transferowany jest na alty, które robią szczyty. Słabe ręce pozbywają się aktywa, wtedy Bitcoin wchodzi do akcji. Inwestorzy uwaleni są teraz na altach, z których ucieka kapitał.

Gra na wyniszczenie psychiki. Po takim czymś nowi raczej szybko się nie podniosą.

Cytując klasyka.
„Giełda to miejsce, w którym bogactwo przechodzi od niecierpliwych do cierpliwych”.
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 czerwca 2021, 19:46 przez shinya56, łącznie zmieniany 3 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » niedziela, 6 czerwca 2021, 19:40

bitloteiros pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 18:00On the sidelines until then.

@bitloteiros

całkiem podobnie "w przyczajce" 8-)

https://jarvislabs.substack.com/p/when-to-strike

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 6 czerwca 2021, 19:43

@shinya56 No niby te alty robią szczyty ale jako cały ogół rosną wtedy kiedy BTC rośnie i lecą w dół jak BTC leci w dół więc to jest mocno powiązane i granie altami teraz to tak jak granie BTC na lewarze z tym że alty są bezpieczniejsze bo nie tracisz a kiedyś możesz odrobić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 6 czerwca 2021, 19:50

RevWolt pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 19:43No niby te alty robią szczyty ale jako cały ogół rosną wtedy kiedy BTC rośnie i lecą w dół jak BTC leci w dół

Moje alty poleciały 50-70 %. Zauważyłem, że szybciej odrabiają straty niż Bitcoin. Do tego nie reagują tak gwałtownie na ostanie spadki BTC.

Mam dwie opcje na najbliższe miesiące.
1. Mieliśmy szybką i gwałtowną korektę w trendzie wzrostowym.
2. Po dystrybucji czeka Nas dłuższa akumulacja.

Dwa scenariusze pro wzrostowe. Pierwsza opcja szybsza, druga nieco dłuższa.
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 czerwca 2021, 19:57 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 6 czerwca 2021, 19:56

shinya56 pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 19:50Zauważyłem, że szybciej odrabiają straty niż Bitcoin. Do tego nie reagują tak gwałtownie na ostanie spadki BTC.
Taa, gdzieś już to czytałem. :roll: A tak, jak bujaliśmy na 50-60k$. Poczekałbym z tym stwierdzeniem. Jeśli BTC zanurkuje na nowe minima alty na 90% zlecą mocniej.

Oczywiście, po części masz rację jak np patrzę na takie ETH czy KSM ale wiele altów dalej szoruje dno choćby WAVES.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 6 czerwca 2021, 20:00

ergorg pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 19:56Oczywiście, po części masz rację jak np patrzę na takie ETH czy KSM ale wiele altów dalej szoruje dno choćby WAVES.

Jak się kupuje shity to nic nie poradzisz ;)

Kwestia wejścia. Spadki 70% mnie nie ruszyły. Musiało by spaść drugie tyle, żebym wyszedł na zero.

Ogólnie nie mam stresu, to patrzę na rynek z innego punktu widzenia, niż osoba załadowana na lokalnych szczytach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 6 czerwca 2021, 20:05

shinya56 pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 20:00Kwestia wejścia. Spadki 70% mnie nie ruszyły.
Nie wiem czy to ze mną coś jest nie tak, ale dla mnie nieważne czy to już wypracowany zysk czy nie. -70% na depo to nie ma się czym chwalić. Gdzie realizacja zysków?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 6 czerwca 2021, 20:12

ergorg pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 20:05Nie wiem czy to ze mną coś jest nie tak, ale dla mnie nieważne czy to już wypracowany zysk czy nie. -70% na depo to nie ma się czym chwalić. Gdzie realizacja zysków?

Spoko 8-) Kapitał mam podzielony na krótki termin, średni i długoterminowe.

Zostały mi tylko długoterminowe. Zyski z krótkiego i średniego terminu odłożone.

Jest plan to nie ma stresu ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9213
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 6 czerwca 2021, 20:35

Hopium :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » niedziela, 6 czerwca 2021, 20:47

ergorg pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 14:12Zakładam, że spokojnie mogę potrzymać do końca roku, jak i rok czasu
Poważnie tylko rok? Jeżeli wejdziemy w bessę to powiedziałbym, że minimum 3 lata/

Dodano po 7 minutach 7 sekundach:
@ergorg Ja myślę, że niektórzy forumowicze mają krótką pamięć odnośnie wcześniejszych cen większości altów i jak to wyglądało na poprzedniej bańce, spadało wtedy z takich poziomów, gdzie już wydawało się, że już niżej spaść nie może.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości