Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » poniedziałek, 24 maja 2021, 17:22

@spidersEverywhere też uważnie śledzę jego tweetera od kilku dni i doszedłem do identycznych wniosków ;). Gość miał złoty strzał, ale teraz ewidentnie widać, że ciągnie kontent na siłę i się gubi.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 7 sierpnia 2019
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: art12 » poniedziałek, 24 maja 2021, 17:35

Nawet zepsuty zegar 2x w ciągu doby pokazuje dobra godzinę. Jeśli ktokolwiek wierzy w 'insajdery', które stają się publiczne, no to cóż.. :)

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » poniedziałek, 24 maja 2021, 17:38

art12 pisze: poniedziałek, 24 maja 2021, 17:35Nawet zepsuty zegar 2x w ciągu doby pokazuje dobra godzinę. Jeśli ktokolwiek wierzy w 'insajdery', które stają się publiczne, no to cóż..
nie popadajmy w skrajności. Za pierwszym razem trafił w dzień, godzinę i cenę więc...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 24 maja 2021, 17:53

Ten "insider" to zwykły fantasta i mitoman jakich pełno w internecie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 23 marca 2020
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Humileco » poniedziałek, 24 maja 2021, 17:54

Imo krypto straciło ze względu na przeszacowanie, tak jak w marcu 2020 było skrajne niedoszacowanie tak teraz na fali hurraoptymizmu i bicia kolejnych rekordów cena przewyższyła realną wartość. Nie może być tak, że przy takich poziomach cenowych w rok mamy x15 czy x20. Uregulowanie rynku (wypłaty bez weryfikacji) stosownie odetnie dopływ kapitału, być może po części ograniczy spekulacje. Twórca eth ostatnio wypowiadał się w tonie, że BTC to bańka, ale zakładając, że ta teza jest prawidłowa to eth też się nie ostanie, wygrają przyszłe rządowe waluty cyfrowe. Wszystko mozliwe jeśli chodzi o longterm, ale w średnim terminie moim zdaniem kurs w dół. Kto ma pchać to w górę jak nowi się wyprzedali a na horyzoncie odstraszające regulacje?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 18 listopada 2020
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ozzy » poniedziałek, 24 maja 2021, 18:00

RSI wykres 3D
Od skończenia bessy po ostatniej bańce mamy coraz wyższe dólki i jak widać aktualnie jesteśmy w miejscu gdzie cena mocno reagowała do góry ;

Obrazek

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Altcoiner » poniedziałek, 24 maja 2021, 18:03

weteran rynków inwestycyjnych, sympatyk analizy technicznej oraz twórca wskaźnika o nazwie „wstęgi bollingera”, john bollinger, w weekend odniósł się do sytuacji na wykresie bitcoina (btc). jego zdaniem para btc/usd pracuje obecnie nad utworzenie krótkoterminowej formacji podwójnego dna, która uważana jest za formację odwrócenia i zakończenia trendu spadkowego. jak dodaje bollinger, może to być ciekawa okazja zakupowa dla inwestorów.

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » poniedziałek, 24 maja 2021, 18:20

Humileco pisze: poniedziałek, 24 maja 2021, 17:54 Imo krypto straciło ze względu na przeszacowanie, tak jak w marcu 2020 było skrajne niedoszacowanie tak teraz na fali hurraoptymizmu i bicia kolejnych rekordów cena przewyższyła realną wartość. Nie może być tak, że przy takich poziomach cenowych w rok mamy x15 czy x20. Uregulowanie rynku (wypłaty bez weryfikacji) stosownie odetnie dopływ kapitału, być może po części ograniczy spekulacje. Twórca eth ostatnio wypowiadał się w tonie, że BTC to bańka, ale zakładając, że ta teza jest prawidłowa to eth też się nie ostanie, wygrają przyszłe rządowe waluty cyfrowe. Wszystko mozliwe jeśli chodzi o longterm, ale w średnim terminie moim zdaniem kurs w dół. Kto ma pchać to w górę jak nowi się wyprzedali a na horyzoncie odstraszające regulacje?
Już się nie martw o to kto to wypchnie do góry, a regulacje już się pojawiają od 2015 i wcześniej ;). I ktoś cenę wywindował do 65k. Na marginesie, cały system finansowy jest jedną wielką bańkę , także takie krypto ,nawet warte jeszcze z 10x więcej to jest mały pikuś. A , że świat (tfu, kochani politycy, a raczej już aktualnie korporacje) dąży do absolutnego poznania obywatela ,oczywiście dla jego dobra ,dzięki kolejnemu wynalazkowi jaką są CBDC ,no to już nasza wina ,a nie rządu bo to my jako społeczeństwa dajemy się wiecznie ruchać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 24 maja 2021, 18:20

Mieliście RTN 29-43
Teraz od wczoraj 31-39
Nadal uwięzionych mnóstwo Byków w longach x3 i x5 i x2 pewnie najwięcej na 44+ to mają was i teraz po co mieliby podnieść /żebyście sobie wyszli na zero a może na plusie nawet. No bez jaj. Szanujmy się :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » poniedziałek, 24 maja 2021, 18:28

Wczoraj Fear & Greed index na 10 (niewiele wyżej niż w marcu 2020, wtedy było chyba 8), a dzisiejsza euforia na altach to jakiś rekord. Krótkoterminowo to niepokojące.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 24 maja 2021, 18:30

Bez wykresu bo na szybko moje dzisiejsze przemyślenia żadne tam AT. Sporo osób tutaj ale też na CT pokazuje jak "zdrowe" byłoby po podciągnięciu jeszcze o kilka tys $ odwiedzenie okolic 32k i "uklepanie" dna. Pytanie po co? Chyba tylko po to żeby się na spokojnie zapakować z oczywistym SL. Konsolidacja z akumulacją i takie tam pierdu pierdu. Tylko kto później będzie pompował cenę? Kto miał sprzedać to sprzedał. Nikogo teraz spadek do 32k nie przerazi dopiero jak pęknie 30k włączy się znowu panika. W mojej skromnej opinii aby móc kontynuować hossę powinniśmy pozostać na 34k+ gdzie zamykały się świeczki 1D a wręcz nie pozwolić zejść poniżej 36k. Niech ludki patrzą jak kurs im ucieka, shortują po drodze "bo bańka pękła" dając paliwo wzrostom. Konsolidacja 40k do 50k czy 60k byłaby jak najbardziej ok nawet kilka tygodni czy miesięcy. Ale 30+ to IMHO skończy się tak jak w 2018 czyli wyjście z trójkąta dołem. Następne ATH zobaczyliśmy 2 lata później. Najzdrowsza kontynuacja hossy to jazda po nowe ATH i przebicie bez konsoli czy większych cofek ew jakiś beartrap. Coś jak ETH w tym roku po korekcie w lutym
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » poniedziałek, 24 maja 2021, 18:30

jeśli przebijemy to co zaznaczyłem w zielonym kułku to chyba wyjdziemy z 'rising wedge' dolem a wczesniejsze wyjscie gora moglo byc fejkiem. Dodatkowo na 4h mamy chyba prospadkową świeczkę więc możliwe, że wracamy do spadków.



Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
w sumie wszystkie sygnały były bycze, golden cross na 15m i niebawem na 30m, wyjście z kanału na 4h, wiele osób chyba się popakowało więc może na to czekali. Się okaże..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 24 maja 2021, 18:49

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 24 maja 2021, 18:20Nadal uwięzionych mnóstwo Byków w longach x3 i x5 i x2
Ty tak na poważnie? Spójrz na dane ilu traderów dostało telefon od kolegi Margina na miliardy $. Rynek się oczyścił. Funding na kontraktach negatywny co oznacza przewagę shortujących nad longującymi. Czyli odbicie sponsoruje spot.
MS złamane - mamy LL i LH więc longterm (miesiące/lata) jestem bearish dopóki nie zaczniemy robić HL i HH mimo że intuicja jak u @Bitmar podpowiada że teraz up only. Midterm (tygodnie/miesiące) 50/50 - trzeba poczekać co się wyrysuje. Shortterm (dni/tygodnie) bullish AF. Mam zamiar zbierać profity z L na oporach ale S tylko przy widocznej słabości. Skalpy oczywiście w obie strony :twisted:
Chyba że już teraz na dniach zlecimy jeszcze niżej wtedy ręce pod tyłek i czekam
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 24 maja 2021, 18:55

bitloteiros pisze: poniedziałek, 24 maja 2021, 18:49Ty tak na poważnie? Spójrz na dane ilu traderów dostało telefon od kolegi Margina na miliardy $. Rynek się oczyścił.

Pokaż mi dane z Forexów i platform tego rodzaju to miałbym wtedy dane ,bo te dane z postawionych L/S na giełdach kryptowalutowych to taki znacznie nie pełny obraz. Można na tej bazie snuć różne wizje. Można to drukować bo każdy widzi ;)
Patrzę na FUD ,który jest aktualny - Musk olał btc, fundusze po angielsku szukają pewnie wyjścia po tym co tu zobaczyli i najlepsze są te Chińskie kopalnie - czyli 65% hash może zostać u.one a z tym przenoszeniem..
Wspominałem o jednym takim co się do Iranu przenosił = wszystko się spina jak jest hossa ,przy bessie padają kopalnie jak muszki. Wiesz w co tu jest granie między grubasami ,ja nie wiem :?: dla mnie takie spadeczki to mało ,po prostu mało mi i nie przestraszyli jeszcze byków jak widać, dalej ta szelma i pewność siebie z Was wyłazi ,w dobę po. No to jest pycha jednak ;)
Czy się oczyścił ,czy nie oczyścił - ja nie gram btc, nie kupuje btc i nie posiadam. Mnie interesuje zmienność masakryczna i $ /obiektywnie może na to nie patrzę ,ale walor na kursie którego gram jest mi obojętny. A to dużo zmienia w psyche

Dodano po 26 minutach 31 sekundach:
I ostatni największy plus - byki są zeschizowane i palec pewnie na spuście /Niedźwiedzie powinny atakować ,później jak nabierzecie sił i rozpędu znowu utracimy szansę. Widzimy wszyscy to samo, i jak daleko starczy Wam teraz sił jest w tym wszystkim najciekawsze
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » poniedziałek, 24 maja 2021, 20:24

bitloteiros pisze: poniedziałek, 24 maja 2021, 18:49Spójrz na dane ilu traderów dostało telefon od kolegi Margina na miliardy $. Rynek się oczyścił.
bardzo dobry opis obecnej sytuacji , odbyło się skrajne dociśnięcie każdej dźwigni zakleszczenie lewarowiczów i dociśniecie jaj imadłem , zwłaszcza na altach dlatego zobaczyliśmy tak absurdalne poziomy cenowe, przecież Monero był w pewnej chwili po 120$ (kilkanaście dni wcześniej miał ATH 500$) :shock: to była kaskada likwidacji depozytów zabezpieczających zrzucanych na rynek PKC.

Rynek się oczyścił i będzie równie duże odreagowanie, nie byłem w stanie w niedzielę kupić kojnów za gotówkę w tych cenach - może dlatego atak był przeprowadzony w niedzielę, jednak byłem 100% pewien że to jedna z okazji zdarzających się raz na rok, niektóre dobre projekty potaniały w 2tygodnie po -75% to była anomalia.
---

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2021
Reputacja: 154
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Appogeum » poniedziałek, 24 maja 2021, 20:38

o nadchodzacej aktywnosci GS dostalem informacje 6 maja, intuicja i zmysl traderski podpowiadal mi, ze jezli mialbym wchodzic w BTC na miejscu GS przy takich srodkach bym obnizal cene, odbilismy sie od RZ ze szczytu i polecielismy w dol, opublikowalem to na forum BSV i poprosilem o usuniecie, bo gdyby to trafilo nie tylko na nasze podworko stracilbym dostep do informacji ze swoich zrodel, nie spodziewalem sie jednak, ze zjada z cena tak nisko, obstawiam ze dlugoterminowo BTC jest w stanie zrobic jeszcze w tym roku do okolic 80-100k po czym nastapi pekniecie i bedzie to ostatnia bania na BTC

technicznie jeszcze dzisiaj rynek jesli zamknie swiece 4h w takiej strukturze nie negujac tworzacego sie silnego impulsu tj zjazd do 36,2 moze wykonac bardzo silny ruch w ramach korekty, ktora moze zmienic swoj charakter i rozwinac poczatkowy ruch wzrostowy, ktorego pierwszy zasieg to okolice 50k

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
na poziomie 48,0 mamy druga LT spadkowa jesli impuls nie zostanie zanegowany po tym technicznym oporze moze zostac tylko wspomnienie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 24 maja 2021, 20:40

Możliwie jak najbardziej obiektywnie- jakie procenty prawdopodobieństwa widzicie na RTN (do jakich poziomów? 41/ 48?), albo nowe ATH, albo pogłębienie spadków już z tego miejsca?

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2021
Reputacja: 154
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Appogeum » poniedziałek, 24 maja 2021, 20:42

za korekta przemawia jedyni RSI, ale ono w dlugim terminie nie ma wiekszego znaczenia dlatego, ze tygodniowy wskaznik dobil dna

Dodano po 45 sekundach:
poziom utrzymujacy lokalny impuls to poziom 37,7 ten ksztaltujacy sie w 4h podany w poscie poprzednim

Dodano po 17 minutach 36 sekundach:
na 30-28,3 techniczny poziom 25 bez fudu watpliwe

z drugiej strony zanegowanie tak silnego impulsu wg ma powinno wywolac lawine, tygodniowa srednia, zobaczymy co bedzie na koniec kwartalu i jakie wiesci sie pojawia - chyba caly rynek na to czeka

na potwierdzona formacje spadkowa lub jej zanegowanie i na to, co ujawnia istytucje.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » poniedziałek, 24 maja 2021, 21:03

Spoiler:
xtraderx pisze: poniedziałek, 24 maja 2021, 11:09
Spoiler:
xtraderx pisze: sobota, 22 maja 2021, 19:29 Never trust the 4th.
Kolejny - czyli juz 4 test tego kanalu powinien byc wybity:

+ cheat sheet z poziomami oporow ktorych mozna sie spodziewac.

:geek:


Minimum jakie powinnismy zrobic to 48k Potem zobaczymy co dalej.

Takie hopium dla tych ktorym potrzebne:



W 2016 tez mielismy spadek idealnie do 0.5 pierwszej fali od dolka po bessie. Czyzby 488 == 34300? :)

@Bitmar na jakiej podstawie twierdzisz, ze technicznie hossa sie skonczyla?

Przeciez patrzac na HTF jest idealna sytuacja w ktorej mozemy zrobic HL.

Przy czym zgadzam sie w 100%, ze najbezpieczniejszym miejscem na wejscie jest przebicie ATH w tym momencie.

Jako ciekawostka ETHBTC - na HTF oporze mielismy duza korekte == totalnie normalna/zdrowa sytuacja.
Spoiler:
I tyle w temacie, wroce jak znowu sie cos ciekawego bedzie dziac.
Powodzenia wszystkim!

W kosciach czuje 100k w tym roku :)

Bitmar pisze: poniedziałek, 24 maja 2021, 15:19Podkreślę jeszcze raz, że podaje wam 2 stanowiska.
1. Subiektywne oparte na intuicji/przeczuciu i wielu innych znakach o których już pisałem jak np. masowy skup grubasów, wskaźniki nie zostały przegrzane a nawet pozostały chłodne, wiele rzeczy mi nie pasuje. Tu byłbym bardziej na UP, ale raczej nie od razu z miejsca. Bardziej widziałbym bańkę podwójną, ale to jeszcze zweryfikuje po tym jakie będzie odbicie.
Co ważne, nie przełamaliśmy raczej wielomiesięcznej linii trendu. Nie wykluczam więc scenariusza, że idziemy po ATH

2. Oraz jak to wygląda od strony technicznej czyli powiedzmy "książkowej":

- Spadek o 55% - to nie jest pewnik, ale prawdopodobieństwo odwrócenie trendu jest już bardzo duże.
- Klasyczny książkowy sygnał odwrócenia trendu jak na obrazku.
- Wyraźna na wykresie prawie 3 miesięczna dystrybucja na szczycie


Ogolnie, spadek o x% moim zdaniem jest zadnym wyznaczikiem - swietnym przykladem jest marzec 2020 - majorsy mialy wchodzic w besse, bo mielismy wielki krach, a zamiast tego zrobila nam sie jedna z najwiekszych hoss kiedykolwiek. 2020 ultra wzrosty i mega dodruk. Trzymanie sie strategii - jak najbardziej, kto nie ma planu ten sie boi, z planem po prostu wiemy co sie dzieje. Dla mnie trend byl odwrocony od momentu jak 1W/3D MACD byly przeciete "bearish" i uwazam, ze na ten moment lokalna bessa sie skonczyla i lecimy dalej ze wzrostami. Jedyne co mi sie nie podoba to Sentyment - wiekszosc jest nastawiona na ultra wzrosty - ale z drugiej strony krypto juz nie raz pokazalo, ze rzadzi sie wlasnymi prawami i jest irracjonalne.

Poza tym spojrzcie na volumen tygodniowy - to jest zebrany SPOT TYLKO - jezeli dostaniemy to samo co po 03.2020 to bede w duzym przekonaniu ze jestesmy na dobrej drodze do dalszych wzrostow.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 24 maja 2021, 21:23

mxxm977 pisze: poniedziałek, 24 maja 2021, 20:40Możliwie jak najbardziej obiektywnie- jakie procenty prawdopodobieństwa widzicie na RTN (do jakich poziomów? 41/ 48?), albo nowe ATH, albo pogłębienie spadków już z tego miejsca?

@bitloteiros dobrze napisał
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=62040#p702895
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 maja 2021, 21:24 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Gural i 41 gości