Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitAmatoR » niedziela, 11 kwietnia 2021, 17:54

Coś się musi stać. Ludzie musza się wyprzedać w panice żeby kurs poszedł wyżej. Spadek poniżej 50k jest potrzebny.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » niedziela, 11 kwietnia 2021, 18:19

może gramy trójkąt

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 826
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » niedziela, 11 kwietnia 2021, 18:36

BitAmatoR pisze: niedziela, 11 kwietnia 2021, 17:54 Coś się musi stać. Ludzie musza się wyprzedać w panice żeby kurs poszedł wyżej. Spadek poniżej 50k jest potrzebny.
Mielimy kurs dość wysoko, a jakoś wielkiego zapału niedźwiedziego nie widać. Myślę, że większość po prostu wierzy w skok na nowe ath z porządną szpilą i wtedy zacznie się ucieczka oraz dłuższy okres chłodzenia (potrzebny do kolejnego rajdu za parę miesięcy).

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitAmatoR » niedziela, 11 kwietnia 2021, 19:35

Wlasnie. Wiekszosc wierzy... i dlatego bedzie dokladnie na odwrot niz chciala by wiekszosc. Cena jest ostro przesadzona i btc powinien spasc do 40 moze nawet mniej. Nie wspominajac o etc

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2268
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » niedziela, 11 kwietnia 2021, 20:24

BitAmatoR pisze: niedziela, 11 kwietnia 2021, 19:35Cena jest ostro przesadzona
Na jakiej podstawie sądzisz, że cena jest ostro "przesadzona" i dlaczego uważasz że "powinna" spaść do 40? Jakieś argumenty z analizy fundamentalnej? Technicznej? Jakieś sygnały z blockchaina? ;)

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 25 marca 2020
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jimmy4k » niedziela, 11 kwietnia 2021, 20:27

@KubaKoń Uważa tak, bo by chciał sobie kupić za "40k może troche mniej" :lol: Co do nastrojów, to raczej widzę, że większość ma cisnienie na spadki a cały czas trend wzrostowy jest zachowany, wiec na spokojnie.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » niedziela, 11 kwietnia 2021, 20:49

Większość ma ciśnienie na spadki już od dawna. To żaden wyznacznik w tej chwili.
MACD na 1D mocno trzyma i nie puszcza. Ciągle z nią tańczymy.
To może być ten tydzień, kto wie.
edit. Ciekawe jak będzie wyglądał dzisiejszy knot na 1D.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 826
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » niedziela, 11 kwietnia 2021, 20:55

BitAmatoR pisze: niedziela, 11 kwietnia 2021, 19:35 Wlasnie. Wiekszosc wierzy... i dlatego bedzie dokladnie na odwrot niz chciala by wiekszosc. Cena jest ostro przesadzona i btc powinien spasc do 40 moze nawet mniej. Nie wspominajac o etc
Moze być tak, że własnie część osób myśli w ten sposób co ty i dlatego cena pójdzie w górę :) Spadnie na pewno, może nawet na 25-30k, ale póki co sporo poważnych graczy weszło na wyższych pułapach i swoje też chcą zarobić. A skoro po dwóch cofkach kurs wraca z powrotem wysoko, to odpowiedz sobie sam, ci grubsi chcą to teraz sprzedać czy nie chcą? Dla mnie sygnałem zwiastującym koniec obecnego rajdu będzie podbicie RSI 1M w okolice 94-95 (szczególnie, ze na 1T zrobiło się trochę miejsca).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 00:00

Obrazek
wiem wiem, krypto trochę inaczej może się zachowywać.
Alty chyba wybijają nowe szczyty, a więc jest czas?

Anyway bardziej obserwujecie rynek, ale czy przypadkiem nie wpadają pozytywne newsy jak Tesla za btc, Glassnode kupuje i inne duperele, a kurs leci bokiem? Czy to nie przypadkiem odwrócenie linii najmniejszego oporu? W myśl zasady w czasie hossy negatywne info ignorowane pozytywne rozdmuchiwane i na odwrót w czasie bessy,

Osobiście pierwsze konkretniejszych S będę szukał na korekcie spadków, póki co bawię się w łapanie szczytów bańki na altach. (Mówię o wsadzeniu rąk pod dupę)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 07:01 przez Samotny Czarodziej, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 00:11

@Samotny Czarodziej Nie utrudniaj sobie życia takimi analizami, nie szukaj czegoś na siłę, graj to co jest. Przeżyłeś choć jedną bańkę na krypto? Jeżeli nie, to proponuję sięgnąć wstecz do wpisów na forum z poprzednich baniek, zobaczysz tam mnóstwo podobnych wpisów do Twojego, ludzka psychika jest niezmienna, będzie jak zwykle a potem cykl się powtórzy...

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fire39 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 09:49

Spoiler:
Obrazek
:D :D
Jak wbijemy dzisiaj nowy szczyt, to otworze jakiegoś longa, ładnie grają an emocjach..., bo nie uwierzę że to byłby przypadek.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 10:11

Wbijają, i zrzucają a głupie boty na altach tylko zrzucają pomimo że kurs idzie w górę.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kutalisk » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 10:32

teff pisze: piątek, 9 kwietnia 2021, 21:20Abstrahując od wykresów, natrafiłem na pewną informacje jakoby inwestorzy instytucjonalni z Grayscale będą mogli od 14 kwietnia zrzucać większe ilość btc które mieli zablokowane na pół roku od zakupu a największe zakupy były właśnie wtedy. Jak myślicie może to mieć wpływ na cenę i potencjalną korektę? Czy lepiej nie sugerować się filmami speców z youtube?
AdamC pisze: piątek, 9 kwietnia 2021, 21:25Wiem, o którym filmie mówisz. Powiało grozą, a co gorsza, brzmi to sensownie, wszak potencjalnie są to dziesiątki tysięcy sztuk, które mogą zostać zrzucone przez instytucje, dla których stopa zwrotu rzędu kilkaset procent to miliardy dolarów zysku.
Z drugiej strony, być może właśnie instytucje w jakiś sposób będą chciały wywołać "rajd ostateczny", by maksymalnie napompować cenę, zgarnąć maksymalne zyski i tym samym zakończyć bańkę. To oczywiście myślenie życzeniowe, aczkolwiek na tym rynku wszystko jest możliwe.
No już nasz naczelny doradca "od krypto" dyzmy21 wrzucił sprostowanie:
Film zawiera błędne informacje. Pełne sprostowanie sytuacji z Grayscale już niedługo na kanale.

A taki ma ładny płatny kurs "o krok przed rynkiem"

Ja wciąż czekam aby zrzucić wkład własny w okolicach 90-100k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 12:01

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 12:47

Jak dla mnie obecnie no trade zone. Czysta loteria dopóki nie wyjdzie z konsoli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 13:12

Pewnie już było, ale Pi Cycle przecina się dzisiaj.
wczoraj: 111DMA = 44861
350DMA = 44871
111DMA przyrastało ok. 50-60$ dziennie względem 350DMA

czyli dziś przecięcie nastąpiło, pi cycle jest z jednodniowym opóźnieniem.



czy moim zdaniem to super ważne wydarzenie?

Hm, zawiodę pewnie niedźwiedzie, ale moim zdaniem nie.

na pewno dałoby się znaleźć inne MA, które gdzieś tam koło topek się przecinały. To w sumie nic nie znaczy przy kilku próbach. jak widać, ta pierwsza też przecięła się daleko (cenowo) od topu.

Ale...

nie da się nie zauważyć, że na ogół krótko po przecięciach były spadki.
Myślę, że można to wytłumaczyć psychologicznie - zmęczenie długim pompowaniem trendu, realizacja zysków, strach przed spadkami po fazie euforii, etc.

Dlatego moim zdaniem został nam gdzieś może miesiąc podczas którego powinniśmy zobaczyć ostatnią fazę wzrostów.

Nie wiem, czy będzie szybka, czy powolna.

Na dzień dzisiejszy target = 75k $ zgodnie z moim "rogalikiem" ;)



Uprzedzając pytania - nie, nie uważam powyższego za wiążace. Krzywa jest "z dupy" i jest to banalne połączenie szczytów, które można narysować na sto sposobów. Ale to tylko taki mój "z grubsza plan" na zachowanie kursu, który mam z tyłu głowy od miesięcy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 13:40

@BitJanusz
Kilka rzeczy dodam:
1) zbyt glosno zrobilo sie o PI Cycle Top Indicator ostatnio, wiec szanse, ze wskaze nam topke hossy sa minimalne
2) jezeli 75k jest topem tego cyklu to moge sie zalozyc, ze nie zobaczymy spadkow o -80%, obstawialbym tu raczej moze -50-60% (jesli tyle), czyli np. dno na poziomie 30-40k. Jakie wzrosty takie spadki. Wkompnowaloby sie to tez z koncepcja "double bubble" i widzialbym tu wtedy druga czesc hossy np. na przelomie 2021/2022
3) Absolutnie kazda fala wzrostowa, nawet mini banka z czerwca 2019r. konczyla sie pionowymi wzrostami. Bylby to wiec precedens kiedy top jest wymeczony a wiekszosc jest "madrzejsza od rynku" i ucieknie zanim banka peknie

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2268
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 13:51

A propos PI CYCLE to czytałem o tym sporo i okazuje się, że ustawienia tego indykatora są już teoretycznie nieaktualne. Tu macie krótki, świetny filmik jak powinno się ustawiać ten indykator żeby był zbieżny ze szczytami 2013 i 2017, a co za tym idzie poprawnie wyznaczał nowy PI CYCLE TOP. Po ustawieniu wychodzi na to, że do przecięcia jest dużo przestrzeni, około 5k USD.

Link:

Tak to wygląda:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 13:52

@Pleasek89 zgadzam się z większością Twoich wniosków. Ja też uważam, że nie będzie -80% raczej, z tego powodu, że o -80% jest po prostu za głośno i efekt popytu wyprzedzającego uniemożliwi aż tak głęboki spadek. Zakładając, że bańka pęknie "naturalnie" a nie na skutek czegoś naprawdę grubego. Uważam również, że Pi Cycle tym razem zawiedzie cenowo, ale niekoniecznie czasowo, tj. koniec bańki może być naprawdę już stosunkowo blisko, ale cenowo niekoniecznie.

Natomiast nie do końca przekonuje mnie to ostatnie. Tak, każda bańka kończyła się pionową dzidą na 1M, ale moim zdaniem próba jest za mała, by uznać ze 100% pewnością, że ta też tak zrobi. ;)

@KubaKoń no możemy wachlować sobie tymi MA aż trafimy na kolejny "złoty środek", dlatego nie zwracam na to większej uwagi cenowo. Bardziej czasowo.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 26 października 2019
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kacperek » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 13:55

@BitJanusz
Dlaczego uważasz, że akurat koniec tej banki nastąpi przy 75K?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Lord_Bafford i 22 gości