Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum

Twoim zdaniem w najbliższym czasie (następny ruch kursu)

Czas głosowania minął piątek, 11 czerwca 2021, 12:54

Zaliczymy nowy dołek poniżej 30k$
64
41%
Robimy odbicie >40k$
35
23%
Bujamy się dalej w konsolidacji
56
36%

Liczba głosów: 155
Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 8384
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Fibo » poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:49

Jeden mocny strzał i wygląda na to, że 3-ka w 3-ce już za za nami. Obecnie spadkowa 4-ka w 3-ce powinna dążyć do flatowego 50% zniesienia wzrostowego poprzednika, bacznie uważając na sobotni szczyt.
Spełnienie powyższego potwierdziłoby poniższe elliottowskie oznaczenie dotychczasowej 5-tej fali (trwającej już od 28.01) w ramach wzrostu od marca 2020r. z możliwym jej prowadzeniem przez wykreślony niżej kanał.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Reputacja: 1381
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:53

Spoiler:
Majkos pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:39nie zaslugujesz by mnie czytac.
A co ty jesteś idealną i wierną żoną by na ciebie zasługiwać? Sam wyżej pisałeś, że forum jest dla wszystkich by każdy mógł pisać i rozmawiać, więc każdy ma przywilej czytać to za darmo i bez zasług.
Majkos pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:39Zreszta nie bede na ciebie marnowal czasu.
Jednak znaleźliśmy nić porozumienia.
EOT
BitJanusz pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:44co oznacza, że najpierw kupiła ulica i teraz sprzedaje napalonym instytucjom i milionerom - jak to zwykle na rynkach bywa. A nie, wróć....
Nie, ulica nie weszła jeszcze. Pomału się zlatuje, a instytucje opchną im to co teraz skupują. Bo ty mam wrażenie tak jakbyś zakładał, że zaraz pęknie bańka. Wg mnie tak nie bedzie taki Musk najpewniej obkupił się teraz z myślą, że sprzeda kilka razy wyżej rozgorączkowanemu tłumowi. Ulica to dopiero przyjdzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 6091
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:08

miso20 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:53Wg mnie tak nie bedzie taki Musk najpewniej obkupił się teraz z myślą, że sprzeda kilka razy wyżej rozgorączkowanemu tłumowi.
Czyli tłum JESZCZE nie, a inwestorzy JUŻ nie. Okej... to co wypełni lukę pomiędzy? :) bo ktoś musi dopchać kurs na te 100k, nie? tylko kto? to poważne pieniądze są w końcu.
miso20 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:53Bo ty mam wrażenie tak jakbyś zakładał, że zaraz pęknie bańka.
według mnie pęknie koło 60-70k. Gdyby nie była aż tak szybka i pionowa, to pewnie by powtórzyła sukces 2015-2017, bo tam bania trwała w końcu niemal trzy lata, a tu...
Spoiler:
Oczywiście nie jestem wyrocznią, a powyższy rysunek to krzywe "z pupy" bez żadnego poważnego wzoru rysowane.

Ale to jest już prosta kreska w górę, nawet bez przyspieszeń. Skala 1W.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:09 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:09

@BitJanusz Przychodzi mi do głowy jeszcze taki scenariusz, że instytucje tak naprawdę nie będą chciały sprzedawać Bitcoina. Być może rzeczywiście jacyś genialni analitycy doszli tam do wnioski, że to będzie SoV XXI wieku i trzeba to mieć. W takim scenariuszu ulica sama siebie by dymała, a instytucje systematycznie powiększały swoje saldo Bitcoina na dołkach wywołanych rozgrywkami ulicy + dotychczasowych wielorybów.

Byłby to o tyle ciekawy scenariusz, ze stale powiększająca się ulica sama zalegalizowałaby w świadomości i użyteczności kryptowaluty na szeroką skalę. Te, które już dawno byłyby skupione w rękach instytucji. W ten sposób hierarchia społeczna się totalnie nie zmieni, ale świat przejdzie do kryptowalut, czyli w pełni rejestrowanego i śledzonego pieniądza.

To dość ciekawa koncepcja, która krąży mi po głowie od jakiegoś czasu.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
BitJanusz pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:08Okej... to co wypełni lukę pomiędzy? bo ktoś musi dopchać kurs na te 100k, nie? tylko kto? to poważne pieniądze są w końcu.
Przecież wiesz dobrze, że cenę można zwyżkować i zniżkować obracając ciągle tą samą ilością pieniędzy. Wg mnie to będzie się działo po prostu płynnie, a całkiem możliwe, że dopchają nas tam twitty Muska xd.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:10

miso20 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:08Przychodzi mi do głowy jeszcze taki scenariusz, że instytucje tak naprawdę nie będą chciały sprzedawać Bitcoin
r/btc przyjmie Cię z otwartymi ramionami. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5614
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:12

Bitmar pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:44Dlaczego myślę, że do 200k powinno być bezpiecznie? To tylko 10x poprzednie ATH czyli byłaby to i tak najmniejsza bańka na bitku. Jeśli wydaje wam się teraz, że 200k jest nierealne to uwierzcie mi, że bardziej nierealne było kiedyś 1000$ a już całkowitym kosmosem i totalnym absurdem nawet dla mnie było 20k. Mamy erę wyjścia do krypto dużych instytucji, funduszy, gigantycznego dodruku fiatów i wiszący nad głowami mega kryzys. Ludzie uciekają z kasą gdzie się da. 200k to nie będzie duży wyczyn, mnie zaszokuje dopiero 500k

Padłem po tym jako ripoście chyba
https://ftx.com/#a=socjoBEAR grosiki dla socjo ,,na kotleta'' 8-)
https://www.bitcoinsv.pl / https://zello.com/socjolog2008live
Bitcoin 500$ soon
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOfT1B ... e0bhIaSIEg
Przestaje czytać forum i detox crypto do września/Gaming na GPW

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:15

BitJanusz pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:08według mnie pęknie koło 60-70k.
Bardzo ciekawy wykres, ale jest jeden problem z takimi liniami logarytmicznymi, który dostrzegam już po raz któryś. Wg mnie one są bardzo nieprecyzyjne, bo nie dość, że wybiegają dalej w prawo od punktu początkowego, to jeszcze w górę, a tam skala się bardzo ścieśnia. Jeden piksel w tę czy tamtą stronę to może być parę k$.

Generalnie ja bym powiedział, że 150-200k, to jest szczyt tej bańki. Zauważ, że jeżeli wchodzą do gry tacy celebryci i takie twitowanie, to nawet tak pionowe wzrosty mogą jeszcze potrwać. W końcu tak dużej skali zainteresowania krypto nie było jeszcze nigdy w historii.
BitJanusz pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:10r/btc przyjmie Cię z otwartymi ramionami.
Nie bywam na reddicie, nie wiem co tam piszą. To mój wniosek bez żadnego zafiksowania na tym punkcie. Wychodzę z prostego założenia, że bardzo dużo firm ma kupę kapitału, z którym nie mają co zrobić. Weźmy chociażby tę Teslę - już chyba parę miesięcy temu czytałem artykuły na temat tego, że nie mają gdzie wsadzić tej kasy.

Sądzisz, że problemem będzie dla takich firm przeznaczyć po 5% kapitału na trzymanie Bitcoina? Imho nie, bo i tak są świadomi, że trzymanie kasy tylko zmniejsza jej wartość. Jeżeli wszyscy łakną i szukają nowego SoV, to nie dziwi mnie wybór BTC. Natomiast nie jestem pewien czy na ten moment on się sprawdzi. Wg mnie na horyzoncie nie widać nic innego lepszego obecnie, więc są jednak spore szanse na to.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:16

miso20 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:12Generalnie ja bym powiedział, że 150-200k,
to by oznaczało, że dosłownie setki, albo i tysiące anonów postujące podobne wykresy (tylko uproszczone, tj. "co bańka to rząd wielkości więcej! co halving dodajemy jedno zero!) ma rację. To byłby chyba precedens w historii ludzkości: większość traderów miałaby rację. Mówimy wszak o czasach, kiedy niemal każdy nagania na mediach społecznościowych, a nie o giełdzie w 1900 roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3554
Reputacja postu: 
7

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:16

Majkos pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:23ja zrealizowalem zyski czyli zyczeniowo jestem na down.
"Premature ejaculation is nothing to be proud of"

;) ;) ;)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:18

miso20 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:15 Wychodzę z prostego założenia, że bardzo dużo firm ma kupę kapitału, z którym nie mają co zrobić. Weźmy chociażby tę Teslę - już chyba parę miesięcy temu czytałem artykuły na temat tego, że nie mają gdzie wsadzić tej kasy.
Ale wiesz, że to brzmi naprawdę źle, prawda? ;) ekonomicznie i globalnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3554
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:21

Bitmar pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:44totalnym absurdem nawet dla mnie było 20k
Bitmar pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:44mnie zaszokuje dopiero 500k
Życzę nam wszystkim byś ponownie wszedł w stan szoku :)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:24

BitJanusz pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:16To byłby chyba precedens w historii ludzkości: większość traderów miałaby rację
I tak i nie. Zauważ, że najwięcej tych trejderów i jutuberów to są jednak ludzie, którzy już parę lat siedzą w kryptowalutach i pewne wyobrażenie o tym rynku mają. Koncepcja 200k, to nic innego jak powielenie poprzednich baniek. Dość rozsądne podejście.

To, że jutubowi guru dobrze obstawią nie znaczy, że ich podopieczni również. Nowymi targają emocje i jest większa szansa, że nie wytrzymają presji niż, że będą robić to co zalecają guru.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8118
Reputacja postu: 
1

Postautor: ergorg » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:26

https://kryptokantor.net/ - z moim nickiem najlepszy spread na rynku

Więcej piszę tutaj: https://discord.gg/krBgJpQKhE

BTC: 1FjVy9eGDZtpjnAoHo6KHPdXzsezRSggqt
LTC: M8tdVG8dqJtybi5fS2TWFMZLzeTEVMzY9K

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 846
Reputacja postu: 
1

Postautor: Majkos » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:28

miso20 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:09Przychodzi mi do głowy jeszcze taki scenariusz, że instytucje tak naprawdę nie będą chciały sprzedawać Bitcoina. Być może rzeczywiście jacyś genialni analitycy doszli tam do wnioski, że to będzie SoV XXI wieku i trzeba to mieć.
A co jak minerzy wykopia wszystkie bitki, moze utrzymaja sie z fee hodlerow. ? A co tam tak daleko nikt nie patrzy . Przeciez cena sie reguluje i te kopalnie za miliony zamkniemy i wrocimy do PC-tow.

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:16
Majkos pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 19:23ja zrealizowalem zyski czyli zyczeniowo jestem na down.
"Premature ejaculation is nothing to be proud of"

;) ;) ;)

@kozaki_wiesi rudeness and simplicity. Probably your wife says it a lot.
;) ;) ;)

Aha i zapomnialem dopisac ze wyprzedalem sie tylko z altow wiec zyczeniowo jestem na down
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:33 przez Majkos, łącznie zmieniany 3 razy.
https://gocharting.com/ Darmowa alternatywa Tradingview

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:29

BitJanusz pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:18Ale wiesz, że to brzmi naprawdę źle, prawda? ekonomicznie i globalnie.
No co poradzę, że tak działa współczesna ekonomia. Bogaci się bogacą, a biedni biednieją. Ja wiem, że ta kasa to pusty wykreowany pieniądz. Ale dzięki niemu bogacze mają szanse wykupić walor deflacyjny i zapewnić sobie podobne, a może nawet jeszcze lepsze dla nich proporcje podziału dóbr.

Natomiast jestem sobie w stanie też wyobrazić krach na Bitcoinie spowodowany załamaniem pustego pieniądza. Skoro byłby pompowany za pusty pieniądz, to do tego musiałoby dojść. Aby jednak do tego doszło, to rynek Bitcoina musiałby być wg mnie setki razy większy by był czymś liczącym się w obecnej gospodarce. Na ten moment, to jakaś tam firemka.

Mam jednak wrażenie, że do Bitcoina pompowane są nie tylko nadwyżki pieniądza, ale też realna kasa. Przy czym to jest problem nierozstrzygalny na ten moment i może nawet przez kolejne 20 lat być ciężko. To są procesy, które można ocenić po dekadach, a i to tylko z pewnym prawdopodobieństwem, bo nigdy nie znamy całego ogromu czynników.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:33

miso20 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:24Dość rozsądne podejście.
Czemu? Przecież jeśli założysz kolejne N baniek podnoszących wartość o rząd wielkości, to za którymś razem za bitcoina kupisz pół świata. O tym, że jest to nierealne, chyba nie muszę Ci pisać.

Zatem ustaliliśmy, że gdzieś musi być koniec tego wzrostu. I zasadnicze pytanie - czemu po <tu wstaw tyle baniek, ile uważasz, że jeszcze będzie>, a nie Twoja wartość minus jeden albo dwa?
miso20 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:29No co poradzę, że tak działa współczesna ekonomia. Bogaci się bogacą, a biedni biednieją.
Tu nie o to chodzi. Ktoś ten zysk wypracował. Skoro firma ma aż tyle kasy, by zamiast wkładać w rozwój swojej branży, R&D i ekspansję produktów - wrzuca w, no nie oszukujmy się, internetowego mema typu DOGE bez żadnego zastosowania - to oznacza, że pracownicy zarobili za mało w stosunku do wartości swojej pracy. Nie jestem komunistą, daleko mi do tego, ale potrafisz wskazać inne wytłumaczenie fenomemu pt. "mamy tyle kasy, że kupujemy internetowe żarty za grube miliardy celem opchnięcia ich 5x drożej większemu idiocie" ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:34 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:33

Majkos pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:28A co jak minerzy wykopia wszystkie bitki, moze utrzymaja sie z fee hodlerow. ?
Teoretycznie takie było założenie satoshiego. W końcu co za problem utrzymywać się z fee, gdyby btc był wart 10 mln$? On tak rozplanował regulację podaży, bo zakładał, że bitcoin będzie wart miliony dolarów. Przecież dyskutowali o tym z Hallem Fineyem w latach 2009-2010 (sic!). Powtarzam - dekadę temu, gdy nikt bitciona nie znał - nawet pierwsi użytkownicy tego forum - oni sobie o tym debatowali ;P.

Bo zapytajmy się dlaczego np. hlaving nie ogranicza podaży o 1/3 albo trzykrotnie? Dlaczego akurat dwukrotnie? Dlaczego jeszcze 100 lat będziemy kopać, a nie 1000 albo 10? To nie zostało dobrane losowe, ale kotłowało się w jego umyśle. Ja nie czuje się na siłach by kwestionować te rozwiązania, ale może są osoby bardziej kumate i podejmą się tłumaczenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:35

ergorg pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:26To jest dopiero news
A co powiesz na to? :mrgreen:

https://www.cnbc.com/2021/02/08/apple-m ... -says.html
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:35

miso20 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:33Przecież dyskutowali o tym z Hallem Fineyem w latach 2009-2010 (sic!).
to ten ziomek od "genialnego matematycznego wzoru"?

Przecież już Ci napisano, że on nie ma sensu, bo tam było bardzo istotne założenie, które pomijasz: "jeśli BTC stanie się światową walutą".

Nie stanie się żadną światową walutą, więc cała reszta nie jest aktualna.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 846
Reputacja postu: 
0

Postautor: Majkos » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:37

miso20 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:33gdyby btc był wart 10 mln$
Ale co ma cena do fee.On moze kosztowac i biliens and biliens and biliens jak uzyja go 3 osoby z tego forum bo reszte trzymaja instytucje to jak wieeeelllkkkie musi byc fee by utrzymac bitmaina ktory utrzymuje bezpieczenstwo sieci.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:38 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.
https://gocharting.com/ Darmowa alternatywa Tradingview

Wróć do „Przedszkole”