Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 22 stycznia 2021, 22:12

Fufu pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 21:59To musial byc Vezt, wyskoczyl po browara. Socjolog placi tylko w BSV

Upośledzony jesteś ? Ktoś mógł zginąć !!! Olsztyn to kraina Bitmarket.pl
Jutro newsy że Bitcoin zabija. Ogarnij się chłopie ,wiecznie żyć nie będę. Wyrazy współczucia jak się komuś cokolwiek stało ze strony pracowników Flying Atom. @FlyingAtom co się dzieje ?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » piątek, 22 stycznia 2021, 22:25

Najlepsza resocjalizcja dla zlodziei byloby ucinanie paluszkow, pedofilom wiadomo co itd.

po wybiciu 33644 powinno dojsc do mocniejszego ruchu w gore xD

w/w wzmianki o BTC nie nalezy traktowac jako analizy, ma ona lakoniczne zanegowanie OT xD

Jesli chodzi o obecny poziom zachowania impulsu jest to 32,94
Ostatnio zmieniony piątek, 22 stycznia 2021, 22:49 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 22 stycznia 2021, 22:29

Hmm, ładne odbicie, albo korekta ABC tutaj jest zrobiona, ewentualnie będzie jakieś lekkie pogłębienie i kontynuacja albo koniec bańki, na razie lokalnie downtrend, niższy szczyt niższy dołek :D Ogólnie w końcu nadeszła korekta typowa dla bullmarketu 30%, mam nadzieję, że każde się obkupił lub obkupuje nadal :D Teraz pasuje przebić 40k$ :D Skupowanie korekt 30% i w dół w dłuższym terminie to pewny zysk, tzn. ciężko będzie stracić :D


Patrząc na 1d też to dobrze wygląda, RSI ładnie schłodzone, może będzie jakiś bullish engufling, do zamknięcia parę godzin :D


1M nie za ciekawie na liniowym :D wygląða jak możliwe pęknięcie, ale do zamknięcia jeszcze ponad tydzień :D


Z kolei technicznie na logu, to jest duży rozstrzał od 150k$ do 4M$, tzn. wystarczyłoby utrzymanie 20k$ myślę i za kilka lat fajne target możemy wbić :D


### edited: 2021-01-23 00:04 ###
Ciekawostka :D NYSE, GameStop :D Zawstydza BTC :D Chyba, że BTC wbije 120k$ wkrótce, bo to nie jest takie niemożliwe patrząc co się dzieje na amerykańskich giełdach :D Może to jest związane z upadkiem dolara czy jego dewaluacją :D #dontmesswiththebull #neverendingbullmarket
Spoiler:
Ostatnio zmieniony sobota, 23 stycznia 2021, 00:07 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: Pawelawe » piątek, 22 stycznia 2021, 22:51

Cena doszla do pierwszego oporu, bede teraz obserwowal jak zachowa sie kurs. Jezeli pojdziemy UP nastepny przystanek widzial bym w okolicach 36 ~k$ i tam finalnie kurs zdecyduje, czy to koniec korekty.
Poki co wedlug moich obliczen zakonczenie korekty dopiero po spadku 32+%, czyli okolice 26 ~k$.


Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 22 stycznia 2021, 23:19

Bitmar pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 18:02@Zeyt Biorąc pod uwagę, że tylko 22% naszych ankietowanych zakłada, że bańka już pękła mi też coś nie pasuję ten skromny dołek.


Bo dałeś za malo opcji :P

Nie wiem czy przewidywanie półrocznej korekty o zakresie 50 - 66%, a potem nowego ATH łapie się do opcji drugiej ("spadniemy jeszcze nieco niżej") czy już trzeciej? :D

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » piątek, 22 stycznia 2021, 23:39

@ekonokomik Wszystkich możliwych opcji nie umieszczam. Wybieram te najbardziej prawdopodobne. Dopiero zdublowaliśmy ATH, więc chyba trochę nisko jak na taką akcję ala bańka smoleńska 2013, choć jest to możliwe. Na jakiej podstawie zakładasz taki scenariusz?

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 22 stycznia 2021, 23:53

@Bitmar Generalnie uważam, że jesteśmy dopiero na początku bańki, odnosząc się do poprzedniej, mniej więcej w odpowiedniku wzrostów z czerwca 2016. Wtedy korekta trwała pół roku (licząc do nowego ATH), bo byliśmy poniżej ATH i niepewność zrobiła swoje.

Tym razem sytuacja jest trochę inna: mieliśmy wzrosty o 400%, podwoiliśmy ATH z poprzedniej bańki. Ale paradoksalnie niepewność pozostała. Bo teraz wielu zastanawia się czy trend wzrostowy właśnie się nie skończył ;) Czyli mamy niepewność czy czasem bańka już nie pękła i nie należy brać zysku i uciekać.
I rzeczywiście, można tak wielki wzrost traktować jak "minibańkę" po której nastąpić powinna nie zwykła korekta, a "minibessa".

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: leszek555 » sobota, 23 stycznia 2021, 01:36

@ekonokomik Zakładasz tylko jeden scenariusz? A co, jesli rynek nie da Ci wejść <20k? Jeśli czegoś nauczyłem się na tym rynku przez 4 lata, to tego, że nigdy nie trafię w dołek i nigdy nie trafię w górkę, dlatego nigdy nie sprzedam się w całości, by dać sobie szansę w razie mega trendu. Uważam, że DCA strategy jest stworzona dla rynku krypto.

Sam osobiście 50% in, będę skupował od 27k, o ile ruchy będą paniczne, ale myślę, że nie pójdziemy do góry, dopóki najpierw nie zbliżymy się do 20MA na 1W i będzie to miało miejsce gdzieś pod koniec lutego w okolicach 24-25k, a w tym czasie warto się skupić na altach, bo będą, i już robią, ogromne %. A jeśli jednak nie doceniam trendu i lecimy up? Cóż, 50% in mnie też zadowala.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 23 stycznia 2021, 05:51

leszek555 pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 01:36ale myślę, że nie pójdziemy do góry, dopóki najpierw nie zbliżymy się do 20MA na 1W i będzie to miało miejsce gdzieś pod koniec lutego w okolicach 24-25
Jakbym słyszał siebie w 2019r przy 6.x k$ - przecież to musi skorekcić, zdrowa korekta i bujanie przez parę miesięcy. :)

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
Może i tym razem dwie czerwone tygodniówki wystarczą. :mrgreen:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 23 stycznia 2021, 08:42

leszek555 pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 01:36@ekonokomik Zakładasz tylko jeden scenariusz?


No co Ty, ten po prostu uważam za najbardziej prawdopodobny i piszę o nim, bo czuję, że większość forumowiczów nakręciła się na szybką korektę i powrót do wzrostów, niedoszacowując prawdopodobieństwa wariantu, który opisałem.
leszek555 pisze: A co, jesli rynek nie da Ci wejść <20k?

leszek555 pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 01:36 Jeśli czegoś nauczyłem się na tym rynku przez 4 lata, to tego, że nigdy nie trafię w dołek i nigdy nie trafię w górkę, dlatego nigdy nie sprzedam się w całości, by dać sobie szansę w razie mega trendu. Uważam, że DCA strategy jest stworzona dla rynku krypto.


Co do nietrafiania w dołek - ogólnie zgadzam się. Choć "nigdy nie sprzedam całości" oznacza tyle samo co "na pewnej części moich pieniędzy nigdy nie zrealizuję zysków, czyli są stracone". O ile oczywiście "nigdy" znaczy dla Ciebie nigdy ;)

Ale kwestia uśredniania, zarówno longów jak i shortów była tu dyskutowana w nieskończoność i ma zarówno swoich fanów jak i zajadłych wrogów. Ja jestem jej zwolennikiem ale w zmodyfikowanej wersji, bo mimo wielu lat doświadczenia często kończyła się dla mnie źle, szczególnie na shortach. Straciłem kupę kasy uśredniając shorty na dźwigni.
Najwyraźniej nie jestem dobrym traderem i mam tendencję do niedoszacowywania górek i dołków. Muszę to uwzględniać.

Dlatego teraz, znając już swoje słabości, stosuję jej zmodyfikowaną wersję, zakładając, że "Bitcoin zawsze mnie zaskoczy". Robię tak: kreślę i szacuję najlepiej jak potrafię do ilu $ Bitcoin spadnie, a potem, wbrew sobie obniżam tę wartość jeszcze o 1/3 albo o połowę :)
Moja intuicja wyje że to głupota i "niemożliwe by aż tak spadło!!" ale jej nie słucham ;)

I dopiero tam wyznaczam sobie początek zakupów. Nie dojdzie tam - TRUDNO. Brak zysku nie jest stratą.

Inaczej mówiąc: w tej chwili wykorzystuję tylko bardzo rzadkie, ekstremalne okazje zakupowe.

Przy sprzedaży stosuję podobną metodę ale tu już jestem łagodniejszy i chętniej biorę zyski.*

Dla mnie (!) jest to dobra strategia, bo uwzględnia moje (!!) doświadczenia, słabości i sytuację. Np. to że nie gram już DT i gram niewielkimi sumami.
Ale dla innych moja metoda gry może być nieakceptowalna.

Podsumowując: uważam, że nie ma jednej uniwersalnie dobrej strategii na dany rynek, bez uwzględnienia "czynnika ludzkiego" czyli konkretnego gracza, jego psychiki i sytuacji.

Ale pamiętaj, że ja jestem samoukiem i amatorem, który wprawdzie siedzi tu dekadę, ale nie zna żadnych innych rynków oprócz krypto.


*) Sprzedając w grudniu za $17K już i tak podniosłem swój TP o kilkadziesiąt procent, bo kupując wiosną szacowałem, że urośnie do $11K, co wielu osobom wydawało się przeszacowane.
Bitcoin zawsze zaskakuje ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 23 stycznia 2021, 10:07

ekonokomik pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 08:42*) Sprzedając w grudniu za $17K już i tak podniosłem swój TP o kilkadziesiąt procent, bo kupując wiosną szacowałem, że urośnie do $11K, co wielu osobom wydawało się przeszacowane.
Bitcoin zawsze zaskakuje
Dlatego warto przynajmniej częścią kapitału grać na zasadzie skupu po przecenie 50-80% po pęknięciu bańki na longterm i sprzedawać dopiero po przebiciu ATH x2-3(aczkolwiek to jest minimum i może się okazać, że dołek kolejnej bessy będzie wyżej tak czy siak) :D Czyli przykładowo BTC wbije 288k$ i spadnie do 57.6k$ czy coś takiego :D Oczywiście jeśli ktoś zakłada istnienie BTC przez kolejne 5-10 lat :D Po prostu podaż jest na tyle niska, a graczy użytkowników i ogólnie kasy na rynkach globalnych przybywa szybciej, więc siłą rzeczy musi rosnąć :D Z tym, że im wyżej urośnie tym teoretycznie potencjał zysku spada i trzeba jakoś to umiejętnie balansować, tzn. nasze skupy i wyprzedaże :D



Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Chociaż interwały trochę różne 1d vs 4h, gdyby miało być podobnie to kolejna któraś 4h powinna być mocno zielona :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 23 stycznia 2021, 11:10

@Jahu Odpowiadając na Twój komentarz w reputacji: "Po drugie wszyscy (ulica) myślą że spadnie do 20k$, więc gdzie tu zaskoczenie?"

Poważnie? Gdzie to widzisz? :shock: Popatrz na ankiety i na wypowiedzi na forum. W mojej ocenie zdecydowana większość oczekuje krótkiej korekty o 25 - 30% i ATH za miesiąc.
Mówię o graczach z forum a nie o "ulicy" bo prawdziwa ulica jeszcze w tą bańkę nie weszła.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 23 stycznia 2021, 11:25

ekonokomik pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 11:10"Po drugie wszyscy (ulica) myślą że spadnie do 20k$, więc gdzie tu zaskoczenie?"


IMO to w ogole bez znaczenia, bo nawet jesli mysla, nie znaczy ze tam kupia... Ile to ludzi mialo sie obkupic po jaja za 3-6k, 10k itd...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mxxm977 » sobota, 23 stycznia 2021, 12:29

pael pisze: sobota, 23 stycznia 2021, 11:25IMO to w ogole bez znaczenia, bo nawet jesli mysla, nie znaczy ze tam kupia... Ile to ludzi mialo sie obkupic po jaja za 3-6k, 10k itd...
... a o fakcie, że rzekomo mieli kupić mówią gdy BTC zrobi kilkaset procent w górę. "Hur, no właśnie myślałem, żeby kupić bo coś tak się spodziewałem, że wzrośnie". Albo drugie moje ulubione "No właśnie chciałem kupić, ale mówiłeś, że to nigdy nie wiadomo z tym Bitcoinem... Że równie dobrze może spaść... Widzisz ile straciłem przez Ciebie?"

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » sobota, 23 stycznia 2021, 12:35

ekonokomik pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 23:53r Generalnie uważam, że jesteśmy dopiero na początku bańki, odnosząc się do poprzedniej, mniej więcej w odpowiedniku wzrostów z czerwca 2016.
Też jestem zdania, że to dopiero początek bańki i przed nami jeszcze wiele miesięcy rajdu, ale zupełnie nie rozumiem porównania z czerwcem 2016. Jak już mamy porównywać to jesteśmy na etapie lipca 2017, czyli na początku bańki, dopiero co po zdublowaniu poprzedniego ATH i w czasie pierwszej mega korekty.
Jakbym miał obstawiać scenariusz to taki, że zjeżdżamy teraz w dół po nowy dołek (bo ten obecny jest za mały by pobudzić trend) i w ciągu miesiąca robimy ATH.

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
P.S
Oczywiście istnieje ryzyko, że dołek pojedzie nam tak nisko, że będziemy musieli odsiedzieć dłuższą konsolidację.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JacekW_BB » sobota, 23 stycznia 2021, 12:40

@Bitmar Mam takie same spostrzeżenie. To też zauważył Trader21 w wywiadzie na NamZależy na YT. Stąd osobiście jestem zdania, że max do lata bańka pęknie. Myślę, że wiosną trzeba będzie zacząć wyprzedaż, jeśli ktoś chce wyjść w bezpieczny sposób.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
58
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » sobota, 23 stycznia 2021, 12:55

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności. Na ewentualnie pytania nt co się ze mną działo odpowiadam z góry - ŻYŁEM. Nie kursem, newsami, opiniami. Normalnym życiem pełną piersią w realu bez zerkania na wykresy, fora, fejsbuki i twittery. Z rzeczy "must to do" zostało mi jedynie nurkowanie z rekinami, roczny rejs dookoła świata i lot w kosmos. Cała reszta włącznie z Azjatkami zaliczona :mrgreen: . Niektórym może wydać się to niemożliwe ale praktycznie nie korzystałem z internetu poza wyjątkowymi sytuacjami jak zrobienie przelewu, rezerwacje czy kontakt ze znajomymi i rodziną przez skype. Powrót do cywilizacji był brutalny ale okres adaptacyjny mam za sobą ;)
ekonokomik pisze: czwartek, 21 stycznia 2021, 09:24Podsumowując: Bitcoin w snesie technicznym przetrwa dowolne szykany władz, ale w obecnej sytuacji (przy wciąż funkcjonujących prawach i bankach) władze mogą go skutecznie zepchnąć znów do nagi ciekawostki (i to nielegalnej) a cena może wtedy spaść np. do kilkudziesięciu $.
W mojej skromnej opinii władze mają na to coraz mniej czasu. Po przekroczeniu pewnego progu ilości pieniędzy zainwestowanych w krypto przez duże korporacje nie pozwolą one żadnej zachodniej demokracji na zdelegalizowanie ich aktywów. A te środki płyną w tym momencie szerokim strumieniem. Grayscale, blackrock, microstrategy a nawet niektóre banki inwestycyjne inwestują ciężkie miliardy $ i mają coraz więcej poważnych naśladowców.
Spoiler:
Spoiler:
Predykcje ceny BTC i jej zmniejszającej się z upływem czasu fluktuacji, rekomendacje dla klientów robione przez Goldman Sachs i innych nie biorą się z czapy - oni poważnie podchodzą do pieniędzy i obserwują ten rynek nie od wczoraj. To co teraz widzimy to stwarzanie coraz szerszych i ostrzejszych regulacji dla rynku kryptowalut co świetnie wyczuł Arthur z MEXa i wprowadził od zeszłego roku nowe zasady KYC. Ma to też swoje dobre strony - np kilka lat temu trzeba było mocno się gimnastykować z legalizacją przychodów z tradingu na całym świecie a obecnie nawet w "zacofanej" Polsce można być aktywnym traderem i płacić jedne z najmniejszych podatków w Unii od handlu krypto (DG na liniowym 19%) i spać spokojnie (chyba, że mamy longa a leci na pysk :twisted: ).
Tak więc raczej czekają nas regulacje prawne i podatkowe. Paradoksalnie im bardziej lewackie "libertariańskie" rządy będą u władzy w poszczególnych krajach (jak obecny prezydent USA czy włodarze większości państw w Unii - na szczęście Europejczycy powoli otrząsają się ze snu vide BREXIT, upadek rządu w Holandii, niepokoje w Hiszpanii, Francji a i we Włoszech politycznie niewesoło) tym ostrzejsze i absurdalne będą nowe przepisy - faworyzujące instytucje i ograniczające bezpośredni dostęp do giełd zwykłemu Kowalskiemu.
NB w Polsce przymierzają się do licencjonowania pośredników a być może nawet i traderów co już raczej wynika z ignorancji - ciekawe kto będzie prowadził szkolenia po których wydadzą certyfikaty. Znając życie pozwolą na to nawet leszczom z papierem akademickim mającym na dzień dzisiejszy bledsze pojęcie o krypto niż większość "żółtych" z tego forum. Tutaj widzę szansę dla starych wyjadaczy - @Bitmar i inni jak jeszcze nie działacie w tym kierunku to słabo. Ja tu na takich szkoleniach widzę grube $$$ 8-)
Wychodzi na to, że to nie "ludzie" sprzeciwią się delegalizacji BTC i innych ale ci przeciwko władzy których bitek teoretycznie powstał. Co potwierdzałoby moją teorię publikowaną tutaj kilka lat temu, że Satoshi to nie jest kryptonim osoby lub grupy osób walczących o wolność a eksperyment wprowadzenia ogólnoświatowego pieniądza elektronicznego w pełni kontrolowanego przez "rządy" (czytaj międzynarodowe instytucje finansowe) eliminującego gotówkę - mokry sen banksterów i polityków. Być może będzie to BTC oparte na lokalnych multisigach itp, które przecież można dzielić w nieskończoność liczb po przecinku a może stablecoiny oparte np na jego blockchainie - to chyba jest bardziej prawdopodobne bo nie wyklucza kontrolowanego dodruku - dziś 1BTC to 100mld ePLN a w przyszłym roku 120mld. Możliwość znakowania i śledzenia "podejrzanych" monet przechodzących np przez zdecentralizowane kantory jak DEX itp lub odwrotnie - tylko oznakowane, już wcześniej zachomikowane BTC, powiedzmy 5mln są "legalne" - daje władzę jeszcze większą. Pamiętajcie, że gdzieś tam są BTC nie ruszone od momentu powstania i to mogą być "ich" BTC. Można zrobić tak, że tylko one są parytetem/pieniądzem + te pochodzące z udokumentowanych i opodatkowanych źródeł.
Możliwości jest wiele, nawet tak ekstremalne jak wyżej opisane ale upadek sieci i wartości do kilku $ bardzo mało prawdopodobny IMHO.
Co do głównego tematu tego wątku mam wrażenie, że zejdziemy jeszcze niżej - są dwie luki na CME 23600-26000 oraz 18500-19000. Ale to nie jedyny argument. Nie było za dużo czasu na naładowanie shortów więc MM być może liczą na wywołanie zjazdu i zapakowanie/dopakowanie się na nowo. Kolejny to long/short ratio - z takim ciężarem może być ciężko o nowe ATH. Trzeba by się z nich trochę otrząsnąć. 1M to jakiś koszmar. Nie zdziwię się nawet jak zamknie się na czerwono LUB co bardziej prawdopodobne powtórzy się sekwencja z przełomu 2017/2018 lub czerwiec/lipiec 2016 czyli podciągnięcie świeczki do połowy (35-36k) i wyrysowanie w lutym czerwonego body.
Zobaczyłem wymianę zdań m.in. @ekonokomik z @Bitmar i dorzucę swoje pięć groszy. Terminologia bańka/minibańka chyba musi troszeczkę ewoluować skoro ewoluował zarówno kurs jak i sam rynek. Ba, patrząc na wykres na większych TF można powiedzieć, że bania trwa cały czas od początku notowań a te wszystkie "pęknięcia" to jedynie korekty. Uważam że w miarę wzrostu ceny będzie się wszystko wydłużało w czasie tak jak do tej pory a więc i korekty będą coraz dłuższe. Stabilizacja powinna nastąpić za kilkanaście lat. Ale wtedy już wszyscy będziemy na bitkojnowych emeryturach, rajt? :lol: Dlatego obstawiam dłuższą korektę z możliwym powrotem w okolice ATH a następny hype dopiero za kilka miesięcy. Ale to tak ostrożnie bo jeszcze się dobrze nie wdrożyłem
BTW zrobiłem kilka ostrożnych skalpów - żadnych czarów izi pizi bułka z masłem - to jak jazda na rowerze 8-)

Na powitanie dla wszystkich nowych jeden z moich "najcenniejszych" schematów od @CryptoUB
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 stycznia 2021, 13:22 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
40
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » sobota, 23 stycznia 2021, 13:39

Flirtuje sobie kurs z ML kanału, to kilka razy od góry, a teraz od dołu, która może przypominać linię szyi słabej formacji r-g-r. Cel, bez zmian, dolna inia kanału i przynajmniej 50% zniesienie 3 fali wrzesień-styczeń.

Obrazek

Dodano po 20 minutach 20 sekundach:
Zeyt pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 17:46@Fibo wybacz, że wywołuje, ciekaw jestem czy posiadasz jeszcze wykres Sp500 bodajże od 1923 roku łącznie z oznaczeniami, gdzie brakowało czwórki chyba i piątki.
może o to Ci chodziło: viewtopic.php?p=554327#p55432
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mxxm977 » sobota, 23 stycznia 2021, 14:03

Co do KYC to właśnie na Binance pojawiło mi się:
Spoiler:
Obrazek
Nie zdziwiłbym się gdyby za moment okazało się, że klientów z całej UE będą takie wymogi...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 23 stycznia 2021, 14:08

Hah, niedość, że wykres podobny do wakacji 2017 i topu z 3k$, to tak samo stare wygi piszą, że spadki. :roll:
Ostatnio zmieniony sobota, 23 stycznia 2021, 15:07 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bn801, zbig001 i 26 gości