Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wizardking76 » piątek, 15 stycznia 2021, 21:47

dokładnie może być i poprzecznie i podłużnie.... w każdym razie RSI W jest nagrzane do granic czerwoności... choć teraz widzę spadło do 84...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 16 stycznia 2021, 00:19

"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » sobota, 16 stycznia 2021, 00:30

W tym momencie to chyba walka z 36,5 (36,6?) czyli górą 12.01

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » sobota, 16 stycznia 2021, 08:54

wczoraj pisalem i mozliwosci realizacji figury w lokalnym ruchu, impuls na 4h zostal zanegowany, wiec trojkat ma coraz wieksze prawdopodobienstwo w swojej realizacji, kluczowym punktem zwrotnym moze byc ponowne uksztaltowanie sie impulsu, ktorego poziomy potwierdzenia mamy na poziomie 37,05

poki co zjazd, ktory zanegowal dalsze wzrosty zrobil zasieg RGR widoczny w strukturze swiec na 15min i 1h


na swiecach 3d widoczne jest to, ze ruch ktory mamy od szczytu przybiera forme trojkata

mnie osobiscie smiesza artykuly tvn itp, ktore pokazuja w zrzutach z wykresu sam okres korekty, a poziom 1000% wzrostow od marca jest celowo ukryty, dodatkowo brak skomentowania artykulow "specjalistow" ani wzmianki o tym, ze kazdy taki ruch wymaga skorygowania takich wzrostow, ludzie, ktorym krypto nie lezy posluguja sie nominalna korekta, ktora robi wrazenie, by odstraszyc inwestorow bez jakiejkolwiek wiedzy co z jednej strony jest dobre, jednak osoba obiektywna jesli robi juz podobny artykul powinna miec znajomosc w temacie.

Wg mojej oceny spadek ponizej 30k nie jest dopuszczalny poniewaz osoby antybitcoinowe moga to wykorzystac by ugasic zapal inwestorow

edit 13:30

nie spotkalem sie jeszcze na rynku btc z taka wystepujaca figura oRGR ale kto wie :geek: niby utworzona w trendzie spadkowym ale nie w dolku tego trendu a po prostu w momencie jego trwania, w tym ruchu raczej chodzi o zanegowanie dalszych spadkow.

Bardziej martwi mnie to co sie dzieje w Polsce, a jednoczesnie cieszy dlatego, ze ludzie glosujacy na Pis, moze w koncu przejrza na oczy, tylko ze wystarczy, ze ta grupa idiotow uslyszy od swoich cwanych "wyzwolicieli" propagujacych socjalizm, ze to wszystko przez pandemie, a nikt konkretnie nie podwazy tego, chocby tym, ze po pierwszej fali zamiast upychac swoje kieszenie i zajmowac sie swoimi bzdurami mogli calkowicie zmodernizowac i sluzbe zdrowia i wydzielic spoleczenstwo, by zniwelowac to jak najbardziej tylko mozna.
Ostatnio zmieniony sobota, 16 stycznia 2021, 13:44 przez Vetz, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 22 października 2018
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SirJack » sobota, 16 stycznia 2021, 10:56

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Glapin ... 38062.html
Glapiński: Banknot o nominale 1000 zł zostanie wprowadzony

[...]

Pojawiające się obawy innych instytucji państwowych o to, że z banknotów o wysokich nominałach korzysta się w szarej i czarnej strefie, prezes NBP zbił argumentem dotyczącym kryptowalut.

- Ten biznes od dawna posługuje się kryptowalutami. Nie robi się przewozów w walizkach ogromnych nominałów. Kryptowaluty temu służą, to jest zupełnie inny front walki i NBP też o tym myśli – stwierdził.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 16 stycznia 2021, 11:32

@SirJack
Hiperinflacja. Idziemy w stronę Wenezueli.

Polacy trzymają oszczędności w bankach, które konsekwentnie tracą na wartości. Za 10 lat to przyśpieszy i będziemy mieć hiperinflacje.
Z tych oszczędności nic nie zostanie.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 16 stycznia 2021, 11:38

shinya56 pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 11:32Polacy trzymają oszczędności w bankach, które konsekwentnie tracą na wartości

No chyba żartujesz. Z mojego otoczenia prawie każdy Janusz i Grażyna wie i narzeka, że w banku nic się nie da zarobić. Co drugi inwestuje w nieruchomości, co podtrzymuje bańkę. Podobno obserwacje mają inni ludzie, z którymi rozmawiam, a którzy też obserwują swoje środowiska.

Polacy uciekają od lokat jak od ognia, ale przez braki w wiedzy dla dużej części to się źle skończy. Rzecz jasna nie wyklucza to hiperinflacji, ale jednak postawa ludzi jest ciekawa i nawet bym powiedział woow :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 16 stycznia 2021, 11:43

Moim zdaniem Wasza dyskusja jest bezprzedmiotowa - dla zdecydowanej większości naszych rodaków, nieoczekiwany wydatek w wys. tysiąca PLN rzuca ich na kolana bo nie mają żadnych oszczędności.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 16 stycznia 2021, 11:46

miso20 pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 11:38No chyba żartujesz. Z mojego otoczenia prawie każdy Janusz i Grażyna wie i narzeka, że w banku nic się nie da zarobić. Co drugi inwestuje w nieruchomości, co podtrzymuje bańkę. Podobno obserwacje mają inni ludzie, z którymi rozmawiam, a którzy też obserwują swoje środowiska.

Tak, tak sami inwestorzy w Polsce. 80 % Polaków robi za 2100 netto.

miso20 pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 11:38Polacy uciekają od lokat jak od ognia, ale przez braki w wiedzy dla dużej części to się źle skończy. Rzecz jasna nie wyklucza to hiperinflacji, ale jednak postawa ludzi jest ciekawa i nawet bym powiedział woow

"Polacy mają dzisiaj niemal 1,2 biliona złotych oszczędności zgromadzonych na kontach bankowych, lokatach i w gotówce."
https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... ng/j9b0cv8

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 16 stycznia 2021, 12:46

Nie powiem, trochę mi to przypomina jedną z korekt w 2019r.



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » sobota, 16 stycznia 2021, 12:53

@shinya56 Przypominam że Polacy to nie firmy. Firmy mają w ciul gotówki - szczególnie te większe z dotacji tarczy i innych cyrków.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dondziadzia » sobota, 16 stycznia 2021, 13:17

kozaki_wiesi pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 11:43dla zdecydowanej większości naszych rodaków, nieoczekiwany wydatek w wys. tysiąca PLN rzuca ich na kolana bo nie mają żadnych oszczędności.
Co więcej większość wydatków biorą w raty i co miesiąc spłacają mieszkanie/auto/wyposażenie.
Znowu wielu z bogatszych ludzi, powiedzmy taka "klasa średnia" (choć w PL i generalnie na Świecie to gatunek na wymarciu), którzy mają trochę kasy to zazwyczaj ludzie w średnim wieku, którzy nie mają wiedzy finansowej+komputerowej. Często mają na koncie oszczędnościowym/lokacie po kilkadziesiąt tysięcy ale prędzej zostaną złowieni przez bankowych marketerów na jakiś fundusz niż zwrócą swój wzrok w stronę krypto. Przecież w mediach piszą, że to służy do "finansowania terroryzmu i prania brudnych pieniędzy".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 16 stycznia 2021, 13:24

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 16 stycznia 2021, 13:38

dondziadzia pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 13:17Często mają na koncie oszczędnościowym/lokacie po kilkadziesiąt tysięcy ale prędzej zostaną złowieni przez bankowych marketerów na jakiś fundusz niż zwrócą swój wzrok w stronę krypto.
Wszystko zależy od tego w jakim towarzystwie się obracają ;)
Mój tata nie należy co prawda do tej grupy wiekowej, ale jak przyszedłem z propozycją pożczyki na 0% ;) - to zgodził się, ale postawił jeden warunek - w moim imieniu też inwestujesz (chciałem pożyczyć na zakup sprzętu). Przedstawiłem mu konkretne wyliczenia - w tym przypadku chodziło o zbudowanie rigów kopiących, będących pod moją opieką. Wtedy, pod koniec Sierpnia, wyszło nam, że po niecałym roku zwróci się koszt sprzętu. Teraz wiem, że trochę się pomyliłem, bo ten sprzęt jest dzisiaj co najmniej 50% więcej wart niż wtedy (tzn. byłby tyle wart, gdyby go szło kupić ;)), a przy aktualnych cenach do końca miesiąca zwrócą się wydatki na sprzęt (zakładając, że wszystko się wtedy sprzeda i wyjdzie na FIAT)
Ale kończąc ten temat - tata, mimo że ma swoje lata, to obraca się w towarzystwie 2 synów, osłuchał się z tematyką krypto od dłuższego czasu (!) i sam postanowił w ten sposób zainwestować. Tak, jestem pewny, że gdyby nie ja, to te pieniądze dalej leżałaby na jakiejś lokacie w Euro. A ja nie naciskałem na większe inwestycje w krypto, bo nie jestem doradcą inwestycyjnym ;) A większej ilości sprzętu bym wtedy u siebie nie pomieścił...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 stycznia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pilot » sobota, 16 stycznia 2021, 13:48


Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 16 stycznia 2021, 13:56

Bitmar pisze: piątek, 15 stycznia 2021, 19:27 Zapraszam na nowy szybki barometr kursu

Dziś za offtopy przygotowałem dla was prezenty w postaci darmowych wczasów z dala od forum. Zapraszam chętnych po odbiór nagród :)
maxi82 pisze: piątek, 15 stycznia 2021, 20:25 Ogłoszenie parafialne.

Znowu natłukliście OT - wysłany w niebyt.

Upraszam o trzymaniu się tematu wątku a z wszelkimi OT zapraszam do hydeparku lub w odpowiednie tematy .

Pozdro.
chłopaki , proszą , sprzątają ....a "śmieciarze" jadą dalej ...... :evil:


PS
Obrazek

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 16 stycznia 2021, 14:55

Spoiler:
Mały offtop.
Macie jakieś problemy z wypłatami z Bitbay na rachunki bankowe? Jakieś banki się czepiają?
 ! Wiadomość z: Bitmar
Gratulację "Einsteinie". Wygrałeś 7 dniowe wakacje od forum. - Bitmar

JCD
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 47
Rejestracja: 14 stycznia 2021
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JCD » sobota, 16 stycznia 2021, 17:25

Dominacja w dol to i BTC.
Obrazek

Gdzie jest drukarka?
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 16 stycznia 2021, 22:18 przez JCD, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 16 stycznia 2021, 17:26

@kozaki_wiesi @shinya56 Mówię tylko co obserwuje i co widzę. Nie zapominajcie, że oprócz bagna intelektualnego zarabiającego po 2k na rękę duża część rodaków pracuje np za granicą. Pochodzę z małej wsi, a już praktycznie nie ma żadnego zapuszczonego i zapyziałego domu. Wszystko wyremontowane, podwórko zrobione, kostka, ogrodzenie i nawet często dzieci wyprawione. Duża część myśli o mieszkaniu i działa w tej kwestii.

Ludzie widzą co się dzieje z pieniądzem i ci co mają jakiś odłożony szukają alternatyw.

Część z nich zwraca się w stronę Bitcoina i innych kryptowalut, bo widzą że można sporo zarobić. Zmienia się mentalność z "ale to jest nielegalne i narkotyki" na "kurde jest ryzyko, ale jakbym wtedy kupił, to bym dzisiaj miał więcej". Ostatnio nawet jeden wujek mi mówił, że żadna lokata tyle nie płaci co Bitcoin :D

Dlatego wg mnie będzie komu sprzedać obecną bańkę, gdy jeszcze ją wypompują. Instytucje zapewne nie spuszczą wszystkiego, bo nie wiem czy uda im się wygenerować taki popyt. Ale niewątpliwie cenę będzie można zdumpować sporo.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » sobota, 16 stycznia 2021, 17:53

miso20 pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 17:26Dlatego wg mnie będzie komu sprzedać obecną bańkę, gdy jeszcze ją wypompują. Instytucje zapewne nie spuszczą wszystkiego, bo nie wiem czy uda im się wygenerować taki popyt
Naprawdę nie dopuszczacie myśli że powstają nowe pojęcia (paradygmat) wartości, zabezpieczeń,
bogactwa, innych reguł życia? Kto jak kto, ale Wy młodzi powinniście uciekać w przyszłość.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości