Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 8 stycznia 2021
Reputacja: 138
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Apogeum_vel_Vetz » wtorek, 12 stycznia 2021, 17:37

warchlakozaur pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 17:07Mam takie pytanie (jeśli jest głupie to przepraszam) - czy nam się świeczka 4h zamknęła teraz dobrze tak, aby interpretować to jako hipotetyczną negację dalszych spadków czy minimalnie za nisko?
by dokladnie odczytac taka swiece nalezy przeanalizowac ja na mniejszych interwalach 1h proba zanegowania dalszych spadkow/15min proba rozbudowania lokalnego impulsu, teraz nalezy odczytac czynniki=poziom rozbudowania impulsu wg ma 15min 34733, 4h musi sie zamknac powyzej tego poziomu jezeli mialo by sie zamykac o 18 :lol: dopiero teraz zobaczylem, ze to dopiero o 21, ale w/w odczyt tyczy sie na ten moment 1h

odnosnie postu ergorga, ma dobre oko, na ETH formacja wzrostowa na mniejszym interwale dodatkowo wybity ob lokalny i szansa na realizacje oRGR ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 stycznia 2021, 17:46 przez Apogeum_vel_Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nplex » wtorek, 12 stycznia 2021, 17:43

...
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 stycznia 2021, 18:13 przez nplex, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 12 stycznia 2021, 17:49

shinya56 pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 17:11I co posłuchałeś doradcy ?

Zachwalać będą jak dostaną prowizje od sprzedaży takich lokat.
coś takiego znalazłem
post z kwietnia 2019
https://forum.muratordom.pl/showthread. ... ost7808486
no i miał rację...ludzie rajcują się kupowaniem PV, uważając to za świetną inwestycję....
no i odpowiedź po 1,5 roku
Dziś 1,5 bitcoina jest warte 198.301zł. Do usłyszenia za 8 lat.
;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 12 stycznia 2021, 18:16

@adiqq

Przykład z mojego otoczenia. Kumpel do mnie powiedział, że w takie rzeczy wchodzi się tylko przez instytucje jak banki itd. Wtopił na amber gold jak mu oferowali lokatę w złocie... Gość po politechnice. W Polsce jest średniowiecze finansowe i to się nie zmieni jak się czyta onety, ogląda tvn. Czyli 95 % społeczeństwa.

Nawet nie zaczynam rozmowy, bo nie ma z kim pogadać.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
64
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » wtorek, 12 stycznia 2021, 18:31

Trwa fala B zygzaka korygującego impuls wzrostowy 9.09-8.01. Docelowo obecna korekta powinna podążać ku dolnej linii poniższego kanału i znieść przedmiotowy impuls o 50-61.8%.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Dyskutant
Posty: 159
Rejestracja: 19 marca 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jarvis » wtorek, 12 stycznia 2021, 18:45

Bierzecie pod uwagę, że instytucje i generalnie top decydentów zrobią co trzeba by w oczach "opinii publicznej" skompromitować kryptowaluty doszczętnie, tak by nie było konkurencji dla "narodowych" kryptowalut przyszłości? I tak już w zasadzie przejęli ten rynek, ale nie ma nad nim odpowiedniej kontroli. Pozytywny scenariusz jest taki, że za dziesiąt lat posiadając nawet jakieś ściubie BTC to będzie jakby mieć kilka dorodnych sztabek złota w piwnicy, ale kto wie co będzie. Żałuję, że w 2011 czy 2013 roku nie zdawałem sobie sprawy jakim byłem "early adopterem", ale patrząc na poziom komentarzy z łonetu czy coś, to chyba nadal jestem! Włączam hodler mode, choćby skały srały to ściubie zostaną w portfelu.

Dyskutant
Posty: 185
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jjodwald » wtorek, 12 stycznia 2021, 18:56

Spojrzałem na wyniki ankiety z kilku postów wyżej i większość wskazała, ze jesteśmy w RTN. Kompletnie się z tym nie zgadzam.

Obserwując sytuację gospodarczą na świecie i wszystko co się obecnie dzieje wokół kryptowalut nie wierzę żebyśmy zatrzymali się na x2 względem poprzedniego ath. Co więcej to by było bardzo niebitcoinowe. Jeśli globalna hossa jeszcze potrwa, a wszystko wskazuje na to, ze tak będzie, to ten rynek (abstrahując od fundamentów) również powinien "oberwać" rykoszetem. To co teraz obserwujemy może stanowić solidną bazę pod mega bańkę, która nieodwracalnie zmieni reguły gry na tym rynku.

Nie wierzę też w korektę powyżej 50% z poziomu 40k. Wtedy rzeczywiście mogłoby to oznaczać pęknięcie. Póki jednak mamy normalną korektę to im dłużej ona potrwa tym wyżej powinien być docelowy target na wykresie. Jednak biorąc pod uwagę to co napisałem w pierwszej części swojej wypowiedzi nie wydarzyło się jeszcze nic co by wskazywało na to, że bańka już pękła.

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 25 marca 2020
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jimmy4k » wtorek, 12 stycznia 2021, 18:59

Jarvis pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 18:45Żałuję, że w 2011 czy 2013 roku nie zdawałem sobie sprawy jakim byłem "early adopterem", ale patrząc na poziom komentarzy z łonetu czy coś, to chyba nadal jestem!
Chłopie, ludzie się pytają czy przy zakupie btc muszą od razu kupić jednego czy można to jakoś podzielić, więc spoko, jest jeszcze czas :D Słyszałem też, że kupowanie krypto to strach bo "na giełdzie jakieś umowy dziwne się będzie podpisywać i nie będzie można później przez jakiś czas sprzedać..". Większość osób w ogóle się na tym nie zna i nie chce się znać. Dymy się zaczną jak rzeczywiście w banku będzie można założyć lokatę na krypto albo kupić (jeśli w ogóle coś takiego nadejdzie)

Też mam rozkminy odnośnie "narodowych" krypto. Albo zbanują bitcoina albo będzie rzeczywiście cyfrowym złotem.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 8 stycznia 2021
Reputacja: 138
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Apogeum_vel_Vetz » wtorek, 12 stycznia 2021, 19:05

Fibo pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 18:31Trwa fala B zygzaka korygującego impuls wzrostowy 9.09-8.01. Docelowo obecna korekta powinna podążać ku dolnej linii poniższego kanału i znieść przedmiotowy impuls o 50-61.8%.
jest tez coraz wieksza szansa na powstanie impulsu, ktory wybije poziom 37,83, mamy lokalny impuls, ktory poki co nie zostal zanegowany(utrzymanie poziomu 34597), od tego jak zamkniemy 4h bedzie zalezal caly ruch w kierunku poziomu, ktory moze zmienic charakter calego ruchu, wystarczy ze zamkna obecna 4h w okolicach 36,8, co moze sie przelozyc na wybicie 37,8, jeszcze wczoraj wg ma ten poziom mielismy na 38,3, wiec widac wyrazna pozytywna zmiane w strukturze swiec, poki co mam sentyment niedzwiedzi, dlatego czekam na kluczowy ruch ;)

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 23 marca 2020
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Humileco » wtorek, 12 stycznia 2021, 19:11

W moim odczuciu ceny na tej korekcie to jednak promocja. Mam swoje argumenty, ale zostawię je dla siebie

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » wtorek, 12 stycznia 2021, 20:20

bartekg40 pisze: sobota, 9 stycznia 2021, 10:39Kultowy serial TVP "M jak miłość" i wątek związany z kryptowalutami. A raczej z tym jak inwestuje "ulica" i jak można zniszczyć sobie życie przez takie inwestycje :D
Nieważne jak, ważne że mówią :P
Jak można stracić wszystko na kryptowalutach? Przecież ta kobieta nawet nie wie co to jest dźwignia. Może poprostu trafiła na jakiegoś oszusta.
prap0n pisze: sobota, 9 stycznia 2021, 15:33 prap0n pisze: ↑ piątek, 8 stycznia 2021, 15:42
,

I drugi strzal sprawil ze chyba cala pozycja wyparowala z dzwigni :)
O co chodzi z tymi wykresami? Skąd je masz? Co one dokładnie przedstawiają? Kurs ETHUSD nigdy nie przyjmował takich wartości. Ile ostatecznie grubas sprzedał? Czy pojawił się jakiś grubas który kupuje?

PS. Na stooqu pojawił się bitcoin jako jeden z głównych instrumentów:D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jazda » wtorek, 12 stycznia 2021, 20:38

lekarz pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 20:20PS. Na stooqu pojawił się bitcoin jako jeden z głównych instrumentów:D

A rzeczywiście na pierwszej stronie w topce tuż pod złotem :) Chyba oficjalnie BTC wchodzi na salony.
Fortuna lubi, gdy podwajać ją, A my lubimy się narażać. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 12 stycznia 2021, 20:45

lekarz pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 20:20PS. Na stooqu pojawił się bitcoin jako jeden z głównych instrumentów:D
Faktycznie, coś pięknego :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: cryptosz » wtorek, 12 stycznia 2021, 21:03

Cześć. Rysuję się nam RGR? Co myślicie? Czyżby jeszcze raz poniżej 20k? :shock:
Obrazek

Początkujący
Posty: 250
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » wtorek, 12 stycznia 2021, 21:10

Jimmy4k pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 18:59 Też mam rozkminy odnośnie "narodowych" krypto. Albo zbanują bitcoina albo będzie rzeczywiście cyfrowym złotem.
Jedno nie wyklucza drugiego, ileż to razy złoto (również w Polsce) było delegalizowane, a nadal ma się świetnie. Co prawda bitkowi daleko do cyfrowego złota, co pięknie obnażyły marcowe spadki "covidowe". Wtedy leciało wszystko, oprócz fizycznego złota i srebra. Bitek tonął razem z giełdami... Ale kto wie, co będzie za te parę lat :-)

Patrząc na wykres, skojarzył mi się kot, co to wdkoczył na parapet, wypadł przez okno i odbił się od trawki. Ale chyba z parteru :-D
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 stycznia 2021, 21:14 przez wloczykij78, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 12 stycznia 2021, 21:14

Wczoraj wolumen spot był największy w historii zaraz po marcowym, mała szansa, że dołek zostanie pogłębiony.

Aktualnie jeśli nie spadniemy pod prawe ramię i wybijemy niebieską lt to będzie imo koniec korekty.

Obrazek

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 8 stycznia 2021
Reputacja: 138
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Apogeum_vel_Vetz » wtorek, 12 stycznia 2021, 22:03

wybicie 35,1 (1 potwierdzenie budowanego impulsu) otworzy droge do 37,6 (wybicie 2 potwierdzenie) i prawdopodobienstwo powyzszego posty bardzo wysokie

wg ma ruch w kierunku 22:10 35,1 rozpocznie sie po wybiciu poziomu 34467 i utrzymaniu 34280 -> zanegowane, wiec niepotrzebnie plusowaliscie :lol: pierwsze zdanie nadal w grze ;]

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » wtorek, 12 stycznia 2021, 22:29

mesrotten pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 21:14 Wczoraj wolumen spot był największy w historii zaraz po marcowym, mała szansa, że dołek zostanie pogłębiony.



Obrazek
A wiesz kto kupował?

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 8 stycznia 2021
Reputacja: 138
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Apogeum_vel_Vetz » wtorek, 12 stycznia 2021, 22:40

to chyba retoryczne pytanie, bo przeciez kazdy wie, ze cyganie, a teraz wszyscy modlmy sie o to by nie zamknelo mi pozycji na 33798, wybilo 34235 nastepnie 34422 i bede mogl oddalic sie od monitorow, by zrobic sobie w koncu kolejna przerwe od forum

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » wtorek, 12 stycznia 2021, 22:48

@@Apogeum_vel_Vetz dzięki za wszystkie cenne posty i jeśli nie jest to jakiś problem to uprzejmie proszę o polecenie (np. w wiadomości priv, bo nie wiem, czy to nie zostanie uznane za spam w wątku) jakiejś książki/książek odnośnie analizy wykresów, bo wiedzę masz konkretną

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 33 gości