Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 12 stycznia 2021, 15:48

Nie rozumiem tych czarnych scenariuszy, ten wzrost był/jest bardzo podobny do tego z maja 2017r. - zarówno jeśli chodzi o skalę wzrostów jak i o czas trwania. Nie sugeruję, że odbębnimy korektę i zaraz lecimy wyżej, ale wieszczenie końca wzrostów/hossy na tym etapie jest co najmniej przedwczesnie. Szczerze, gdybym miał obstawiać jakikolwiek scenariusz to przez najbliższe 2-3 miesiące widziałbym konsolidację na poziomie np. 28-37k, ewentualnie jeszcze jeden dump żeby na dobre wystraszyć nowych retailsów. Po takich wzrostach wszystkie dlugoterminowe srednie (np. EMA21 na tygodniowce, 200MA na dzennej) gonia kurs w bardzo szybkim tempie. Dopiero przebicie ich od góry może sugerować, że na dalsze wzrosty możem poczekać dłużej. Myślę, że poniżej 25k będzie ciężko kupić jeśli w ogóle będzie to możliwe.

Inna opcja. którą też biorę pod uwagę to szybkie wykupienie BTC <40k, atak na ATH - dalsze wzrosty do 60-90k i wtedy solidne pekniecie banki/krach i szukanie dołka przez minimum kilka miesięcy.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 3 września 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zgredek666 » wtorek, 12 stycznia 2021, 15:52

tak mnie zastanawia jaki wpływ obecnie na rynek mogą mieć firmy pokroju celsius, nexo itp.
przy grubych portfelach to są kosmiczne zwroty, patrząc z perspektywy takich funduszy posiadanie paru tysięcy btc to czysty zysk.
Greyscale posiada ponad 0,5 miliona btc,
celsius oferuje 4.74 % rocznie, przy użyciu ich kalkulatora zwrot miesięczny średni 66520074.88 USD
to szczerze powiedziawszy nie opłaca się im ich sprzedawać, do tego są średnie i mniejsze portfele.....
nie licząc rynku altcoinów
po co mam sprzedawać krypto skoro dostaję co miesiąc dywidendę na poziomie porządnej wypłaty plus zakup kolejnych za miesięczny % zwrotu

eva
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: eva » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:06

Cześć, Panowie czy mógłby któryś z was podzielić się wykresem BTC dotyczącym luk cenowych z 2020 roku. dziękuje

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:18

zgredek666 pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 15:52firmy pokroju celsius, nexo itp.
przy grubych portfelach to są kosmiczne zwroty,

pytanie tylko, jak się ma potencjalny zysk do ryzyka - bo jakieś tam ryzyko jest zawsze - i czy te firmy w ogóle korzystają z takich serwisów. Osobiście w to wątpię.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:24

kobol5 pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 15:10 @ekonokomik
Przy jakich poziomach odnawiasz longa?
Pozdrawiam serdecznie, wpadam tu już tylko ze względu na twoją obecność.
Bardzo dziękuję. Zawsze miło usłyszeć coś takiego, a już szczególnie po sporej wpadce, jaką była sprzedaż za mniej niż 50% szczytu ;)

Nie planuję longa, a zwykły zakup BTC. Nie gram już inaczej niż długoterminowo i ostrożnie.

Po takich wzrostach oczekuję spadku o jakieś 50%, a i 66% by mnie nie zdziwiło. Zawsze patrzę też na dynamikę, kształt wykresu.
Prawdę mówiąc nawet się nad tym dotąd nie zastanawiałem, bo myślę, że do czasu zakupów mam dobrych kilka miesięcy.

Najbardziej zaskakująca byłaby dla mnie teraz płytka, krótka korekta (czyli do kilku tygodni) a po niej dalsze ostre wzrosty. Oznaczałoby, że jesteśmy dużo wyżej na wykresie bańkowym niż dotąd zakładałem a i sama bańka potrwa krócej. Bardzo by mnie to zmartwiło.
PS. Masz kontakt z wymazywnie? prowadzi jakiegoś bloga albo udziela się gdzie?
Nic o tym nie wiem, nie znam go poza forum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:30

ekonokomik pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 16:24Oznaczałoby, że jesteśmy dużo wyżej na wykresie bańkowym niż dotąd zakładałem a i sama bańka potrwa krócej. Bardzo by mnie to zmartwiło.

Bardziej by Cię zmartwiły dalsze wzrosty na ceny 50k+ niż spadek o 50-66% do poziomów 14-20k? :D

Spadek poniżej 20k w jakiejkolwiek innej formie niż wick oznaczałoby moim zdaniem ogromną słabość kursu a cały ruch od 10k do 40k wyglądałby na wykresie na jeden wielkim pump and dump.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:33


Ostatnio zmieniony wtorek, 12 stycznia 2021, 16:37 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wyleszczony » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:34

Pleasek89 pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 16:30cały ruch od 10k do 40k wyglądałby na wykresie na jeden wielkim pump and dump

Tetherowy exit scam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:40

odisue pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 16:35co w tym dziwnego jeśli nie posiada btc i planuje zakup? Lepiej niżej niż wyżej.

Jeżeli to prawda no to to jest bardziej chciejstwo niż chłodna analiza ("nie mam BTC, chcę kupić, więc niech spada jak najniżej"). Dla mnie jako holdera wszystko jedno gdzie teraz kurs pójdzie, natomiast przy zejściu <25k u mnie zapali się lampka ostrzegawcza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:46

Zeyt pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 11:46Skoro cena nie jest atrakcyjna dla tych co nie weszli czyt. niedoszli kupujący, to kto będzie kupować, Ci co już dawno są załadowani?

Inaczej. Kto będzie sprzedawać ?

Banki, fundusze inwestycyjne będą oferowały lokaty w krypto wtedy ulica się na to rzuci. Idziesz do swojego banku, Pani doradca zaoferuje lokatę w krypto na "szałowe" 5 % rocznie. Pani będzie to argumentowała, że Bitcoin wzrósł z kilku groszy do 100 000 PLN. Wtedy tłumy się na to rzucą.

Zeyt pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 11:4618-24 dla tych załadowanych pewnie też nie będzie atrakcyjne, ale zauważ że aktualnie mulimy na 35k$, a przedwczoraj jeszcze było 40+, to już atrakcyjna cena do realizacji zysków.

Mamy koncert życzeń. Jedni chcą Bitcoina za 15 000 $ drudzy za 100 k. Rynek jak zawsze wykiwa większość i największe wzrosty będą przykładowo na ETH czy innym krypto. Reszta będzie czekała na swoje targety.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:49

wyleszczony pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 16:34 Tetherowy exit scam.
100%, P.S. to prawda.

Może mi ktoś mądrzejszy wytłumaczyć jak w praktyce można powstrzymać Chłopców Tehterowców od zaprzestania drukowania nowych Tetherów? I nie chodzi mi o nałożenie sankcji tak jak art. 148KK nie eliminuje problemu zabójstw.

Jeżeli nie da się ich powstrzymać to po co mają się zwijać? Bo to niemoralne? :cry: Jaki mają w tym interes jeżeli mogą bez konsekwencji drukować fejk dolary bez żadnego pokrycia i notorycznie kupować za nie cenne BTC?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odisue » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:53

Pleasek89 pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 16:40Jeżeli to prawda no to to jest bardziej chciejstwo niż chłodna analiza ("nie mam BTC, chcę kupić, więc niech spada jak najniżej"). Dla mnie jako holdera wszystko jedno gdzie teraz kurs pójdzie, natomiast przy zejściu <25k u mnie zapali się lampka ostrzegawcza
Chwilę po napisaniu wiedziałem, że nic ten mój post nie wniesie do tematu a jeszcze może zostać źle zinterpretowany więc go po chwili usunąłem. Widać pół minuty to za długo by pozostał niezauważony.
Więc doprecyzuje bo się rykoszetem odbiło w ekonomika.
Żadne chciejstwo tylko np analiza wg której podąża a która wg Niego może być najtrafniejsza i przynieść największy zysk więc aktualny stan nieposiadania btc byłby jak najbardziej logiczny. Dodatkowo napisał, że zmartwiłyby Go wzrosty już teraz bo oznaczałoby to, że bańka będzie krótsza i niższa niż zakładał. Albo inaczej to rozumiesz albo wg Ciebie lepiej teraz strzelić te 50k niż za pół roku/rok np 100k.
Sorki, już się nie odzywam nie w temacie.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: gofer » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:55

@Pleasek89 Nie tylko Tether bo każdy stable coin może to robić...

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 20 kwietnia 2019
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitex » wtorek, 12 stycznia 2021, 16:57

shinya56 pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 16:46Banki, fundusze inwestycyjne będą oferowały lokaty w krypto


Póki co ciągle gdzieś słysze, że rządy, banki i nawet niektóre media dobijają krypto. Za każdym razem jak w banku konsultant usłyszał ode mnie coś o krypto, to od razu kategorycznie odradzał. Banki odmawiają giełdą współpracy itp. W rmf pare dni temu podobno mówili o krachu na btc. Pamiętam jak w telewizji po pęknięciu w 2017 pokazywali wykres LINIOWY mówiąc że od początku btc nic się nie działo, 2016-2017 jakaś bańka się zrobiła i że znowu spadnia do tch niskich poziomów a potem wszyscy zapomną o BTC :D :D

Trudno mi sobie wyobrazić, żeby banki promowały krypto. Chyba, że coś się odmieni i zobaczą w tym zysk.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odisue » wtorek, 12 stycznia 2021, 17:05

gofer pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 16:55ie tylko Tether bo każdy stable coin może to robić...
jak to sie ma do tego, że w przypadku np usdc są przeprowadzane comiesięczne 'sprawdzenia' pokrycia dolarem? Właśnie chyba tego sprawdzania w tetherze nie ma i to powoduje wątpliwości czy te rzucanie tetherów na giełdę to nie są chwilowe pożyczki, które później ludzie grający im spłacają.

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 25 marca 2020
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jimmy4k » wtorek, 12 stycznia 2021, 17:06

Moze teraz w koncu alt season? Duzo osob czekalo na odpalenie altow a bitek zrobil psikusa w postaci - 30%

Tak w ogole to kazdy czekal az w koncu przyjdzie korekta 30-40% a jak juz sie pojawila to malo i czekamy dalej :mrgreen:

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » wtorek, 12 stycznia 2021, 17:07

Mam takie pytanie (jeśli jest głupie to przepraszam) - czy nam się świeczka 4h zamknęła teraz dobrze tak, aby interpretować to jako hipotetyczną negację dalszych spadków czy minimalnie za nisko?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 12 stycznia 2021, 17:11

bitex pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 16:57Póki co ciągle gdzieś słysze, że rządy, banki i nawet niektóre media dobijają krypto. Za każdym razem jak w banku konsultant usłyszał ode mnie coś o krypto, to od razu kategorycznie odradzał.

I co posłuchałeś doradcy ? :lol:

Zachwalać będą jak dostaną prowizje od sprzedaży takich lokat.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 stycznia 2021, 17:14 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 12 stycznia 2021, 17:13

Pleasek89 pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 16:49Jaki mają w tym interes jeżeli mogą bez konsekwencji drukować fejk dolary bez żadnego pokrycia i notorycznie kupować za nie cenne BTC?
Nie uważacie, że rynek już dawno by zweryfikował usdt bez pokrycia w różnicy kursu? Jakoś na giełdach w parach do USD tak samo kupują czy u nas na bubelku i nikt nie płacze, że płaci ponad 100k PLN.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Wyczuwam większe odreagowanie na ETH aniżeli BTC, nawet nowy szczyt. :roll:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 12 stycznia 2021, 17:28

Pleasek89 pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 16:49Może mi ktoś mądrzejszy wytłumaczyć jak w praktyce można powstrzymać Chłopców Tehterowców od zaprzestania drukowania nowych Tetherów? I nie chodzi mi o nałożenie sankcji tak jak art. 148KK nie eliminuje problemu zabójstw.
Bo to nie sankcja odstrasza od popełnienia przestępstwa, ale NIEUCHRONNOŚĆ KARY, która jest u nas śmieszna. Przestępcy wiedzą, że nim ich ktoś wsadzi na rok do więzienia, to 5 lat będzie trwać proces. A ponadto mamy bardzo mała wykrywalność przestępstw. To absurd. Co z tego, że grozi dożywocie, jak ciężko wykryć złapać, a jeszcze proces na parę lat? To tak jakbyś mógł zrobić skok na bank, ustawić się do końca życia, a ryzyko kary śmierci, to tylko 25%. Większość by podjęła.

Chłopaki przestaną, gdy będzie to nieopłacalne. Tudzież nigdy tego nie zrobią, jeżeli się okaże, że rzeczywiście są składane dolary 1:1.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 91az, baranzii, Yogi77, Zmarzniety0 i 36 gości