Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » sobota, 28 listopada 2020, 12:29

Masturbujący się do własnego odbicia w lustrze Vetz/Apogeum napisał wczoraj na innym forum, że korekta nie będzie pogłębiona, a wynika to z tego, że po drodze od konsoli z 10k do ATH mieliśmy 4 lokalne korekty i wolumen był wystarczający, żeby skorygować ten cały wzrost. Dodał też, że w szybkim czasie powinniśmy wybić 17,9k. No chyba, że źle go zrozumiałem. W końcu jesteśmy dla niego tylko amatorami.

Żeby nie było, absolutnie nie neguję jego opinii, bo jednak większość z nas wie, że zazwyczaj były one trafne (i za to szczery szacun), a jak to ładnie wczoraj ujął "Z mojej perspektywy wyglada to tak, ze nie nadajecie sie do analizowania rynku, ale wszystko sie zgadza dlatego, ze wiekszosc traci, wiec wszystko jest w normie". Natomiast zastanawia mnie jak ten argument ma się do dumpów po drodze do ATH2017, gdzie po drodze na lokalne szczyty, też mieliśmy po kilka (około 6-10%) korekt na dosyć wysokim wolumenie, a mimo to korekty sięgały 35%. Ktoś wie na czym on opiera analizę i jak to interpretować? Z chęcią bym się tego nauczył, a serio nie mam na ten temat pojęcia.

Aaaa i Vetz nas dalej czyta :D (pozdrawiam) i co ciekawe ma zapędy masochistyczne skoro robi to dalej, mimo że sprawia mu to cierpienie: "Musialem zareagowac dlatego, ze nie moge patrzec na to, co piszecie wy i ci na forum btc" :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 28 listopada 2020, 12:40

@KubaKoń wczoraj sie balem do nocnego wyjsc , po zapowiedzi vetza ze wszyscy czekajacy na spadki zostana "wydymani".( a wiadomo kto z za rogu wyskoczy ?) ,chociaz wiem ze niektorzy czekali ;) ( Sory vetz tylko niewinny zart ) . :mrgreen: sory za OT

P.S jest jakas podbitka to moze dzis ,tak jak ekonomik pisal o te 1,5k w gore
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » sobota, 28 listopada 2020, 14:03

prap0n pisze: piątek, 27 listopada 2020, 22:24Dziwi mnie ze malo kto podjal sie dyskusji tego co wrzucalem, mianowicie mozliwej regulacji w US postepowania firm krypto z uzytkownikami korzystajacych z self-hostowanych portfeli jak electrum.
Nikt tej dyskusji nie podejmie, gdyż jest to temat bardzo niewygodny i uwierający psychikę w czasie gdy jest prawie fomo i trzeba zarabiać na Lambo i domek na Karaibach nic nie robiąc, tylko gapiąc się w wykres ;) .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 28 listopada 2020, 14:20

__kot__ pisze: sobota, 28 listopada 2020, 14:03gdyż jest to temat bardzo niewygodny i uwierający psychikę

Dla mnie to spoko temat, przypisanie adresów do osób/kopalń/giełd a monitorowanie adresów na którym leżą Bity/czy inne crypto ale kiedyś kupione/wykopane - co w tym strasznego ?
Gorzej mają ci co mają takie walory na kontach z pieniędzy, których pochodzenia nie potrafią udokumentować, z przestępstw, z kradzieży - jednym słowem spora ilość Bitów/altów leży na portfelach złodziei i oszustów ze świata w którym takie postępki są karane. Takie typki powinny mieć maxymalnie utrudniony tryb wypłat fiatów, wręcz genialna technologia nie pozwala im tego zatrzymać czy zmrozić ale tutaj JEST trzecia strona, i to jest strona wymiany na fiat. I w tym miejscu nogami i rękami się podpisuję pod tym żeby takie spierdoliny społeczne miały problemy ze spieniężeniem. Uczciwi ludzie czy spekulanci płacący podatki od zysku czego mają się obawiać :?: Nie mają czym się stresować ;)
Przez brak tych narzędzi mieszani są przestępcy ze spekulantami a to dwa totalnie inne światy. I społeczność nie powinna stać na straży przestępców :!:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » sobota, 28 listopada 2020, 14:31

@socjolog2008
Spoko - masz rację.
Ja chciałbym mieć jeszcze jedną możliwość - żeby mnie żaden regulator nie regulował i żebym nie musiał udowadniać swojej niewinności.
Bo wciąż, na ile się orientuję, obowiązuje (teoretycznie) w naszym zachodnim świecie domniemanie niewinności.
Jeżeli płacę podatki to obowiązkiem służb jest ściganie przestępów a nie utrudnianie życia obywatelom po to, żeby służbom się lepiej pracowało.

Druga strona medalu to regulacje ogólnie i entuzjastyczne podejście do nich firm takich jak Coinbase czy Blockstream.
Cała idea alternatywnego systemu finansowego i niezależności finansowej wydaje się być stopniowo porzucana i krok po kroku zaorywana w imię powiększania zysków korporacji. Chu$@#a z grzybnią.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 28 listopada 2020, 14:35

@__kot__ w kwestii podatkowej to Ty musisz udowodnić niewinność„ taki jest stan prawny w PL, we wszystkich innych sprawach jest domniemanie niewinności.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » sobota, 28 listopada 2020, 14:38

@koparki ale tu nie chodzi jedynie o podatki przecież tylko o kompletny nadzór i kontrolę nad krypto.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 28 listopada 2020, 14:41

@__kot__ ten nadzór jest po to aby nie było sensu korzystania z krypto. Zamiar uregulowania na śmierć był juz dyskutowany, to była podstawowa obawa.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » sobota, 28 listopada 2020, 14:42

koparki pisze: sobota, 28 listopada 2020, 14:41@__kot__ ten nadzór jest po to aby nie było sensu korzystania z krypto. Zamiar uregulowania na śmierć był juz dyskutowany, to była podstawowa obawa.

Zgadzam się w 100%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 28 listopada 2020, 14:42

__kot__ pisze: sobota, 28 listopada 2020, 14:38nie chodzi jedynie o podatki przecież tylko o kompletny nadzór i kontrolę nad krypto

A nie mają czasami tego nadzoru od dawna mając 90% stanu posiadania BTC który jest systemem rozliczeniowym crypto i dodatkowo mając 80% mocy w przemysłowych kopalniach. My się już nie cofajmy do 2013 w opowiadaniu sobie o p2p ecs i decentralizacji ,bo to w 2020 dość nie poważne jednak. Masternody Dash też mają w większości early adopterzy, twórcy ,wcześni spekulanci. Czyli dystrybucja walorów i ich kontrola jest w rękach ludzi którzy wchodzili dawno temu. W każdej crypto - po to wtedy wchodzili.. Dla mnie tu bangsterka już dawno trzyma cugle czy służby..Gdzie wy żyjecie - w Nibylandii ?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » sobota, 28 listopada 2020, 14:59

@socjolog2008
Tak - w Nibylandii. Będziesz jej szukał gdy Ci zafundują powtórkę roku 2008. Tylko już nie skończy się pewnie na bankructwie dwóch banków. Sądzę, że tym razem fiacina będzie przemaglowana zgodnie z planem pt. "Global Reset". Twój portfelik również zostanie adekwatnie zresetowany a dostęp do niego poddany kontroli.
Spotkamy się wtedy w Nibylandii.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 28 listopada 2020, 15:05

__kot__ pisze: sobota, 28 listopada 2020, 14:59Twój portfelik również zostanie adekwatnie zresetowany a dostęp do niego poddany kontroli

Poprzez oKYCowane giełdy gdzie jestem zweryfikowany już jestem poddany kontroli permanentnej - tylko ja nie mam z tym problemu i jestem tego świadomy zajmując się crypto. Przesyłając na portfele które używam niektóre od 2015 ;) i nie mam z tym problemów. Portfel DASH mam ten sam od lipca 2015 roku i czego ja mam się bać powiedz, jak kupiłem po 6 zł/sprzedałem/kupiłem/sprzedałem/zapłaciłem podatek. Zejdziesz mi z ceną zadowalającą to znowu użyje tego samego portfela Dash z 2015. Jakby się tak stało że zablokują w ogóle giełdy i możliwość wypłat fiat, to wtedy wszyscy leżymy i kwiczymy, na czym byśmy nie grali. Tego nie zrobią bo są już właścicielami pakietu większościowego w firmie BTC i ALTCOIN. Ja chce i będę zawsze popierać wyeliminowanie złodziei i przestępców ze środkami polokowanymi w crypto z lewej kasy. Tym typom sam wydziaraną pewnie rękę odrąbie z przyjemnością. To budowanie alternatywnego systemu płatności/ globalnego jest zawiłe i kręte ale widzę światło w tunelu :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kirucha2 » sobota, 28 listopada 2020, 15:30

@socjolog2008
co Ty gadasz????
kto ma decydowac czy pieniadze sa legalne?? system?? a co jak system zdecyduje podatek 90%?? jak go ominiesz jak chcesz zamknac wszystkie furtki? czy bedziesz placil? gdzie jest granica??????
juz tak ludzi zmanipulowali, ze godza sie na wszystko w imie dobra "ogolu"!!! to jest masakra!!!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 28 listopada 2020, 15:36

kirucha2 pisze: sobota, 28 listopada 2020, 15:30kto ma decydowac czy pieniadze sa legalne?? system?? a co jak system zdecyduje podatek 90%??

Podatek jest jasny i klarowny : https://www.e-pity.pl/podatek-pit-od-kryptowalut/
Decydować ma pokrycie w zarobionych środkach. Jak masz z pracy/firmy i zarobiłeś na spekulacji 50000% to jesteś gość i jesteś zwycięzcą :!:
ale jak założyłeś lewy sklep internetowy, sprzedawałeś narkotyki, kręciłeś lewy VAT i oszukałeś ludzi czy zajebałeś bezczelnie pieniądze uczciwym obywatelom to uwierz stary nie będzie dla Ciebie zmiłowania. Złodziejstwo i oszuści niech wyp.ją z genialnej technologii i w przyszłości globalnego systemu cyfrowych płatności (nie musi to być BTC), bo to czyrak tej społeczności i to trzeba wyplewić i wybić do zera (co się pewnie nie uda ale niech próbują). Granica jest w momencie jak przekraczasz bariery kodeksu karnego, wtedy nie ma zmiłuj. I znikam na dziś, bo ja się nie będę uzewnętrzniać z kim jako firma współpracuję i jakie mam poglądy na ten temat. Na dziś chill out 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 28 listopada 2020, 15:40

"PayPal zawiesza konto użytkownika za handel kryptowalutami?"
https://bithub.pl/kryptowaluty/paypal-z ... owalutami/

Zobaczymy jak się sprawa rozwinie, ale wynika z tego, że nie można dokonywać szybkich transakcji na PayPalu, bo służy tylko jako portfel.

Pytanie po co ludziom portfel jak mają kilka innych szybkich i sprawdzonych metod płatności w tym polski BLIK ?

Odnośnie sytuacji na rynku. Mamy trend horyzontalny i tutaj dobrze sprawdzają się wskaźniki RSI / MACD.

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 28 listopada 2020, 15:46 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 28 listopada 2020, 15:43

Ja bym tego nie nazywał alternatywnym systemem tylko równoległym o wysokim poziomie ryzyka z różnych względów. Chociaż wydaje się, że jest już jakiś consensus jak z kucoin czy eth, że w przypadku hack'u da się pewne rzeczy szybko odkręcić/zabezpieczyć/zablokować i to jest pozytywne w sumie. A co do crypto też kwestia dużej zmienności wynik nierównomiernej dystrybucji, niskiej kapitalizacji oraz rotacji ludzi. No i na koniec dnia, gdyby była super stabilność to nikt nie byłby tym zainteresowany, no może jeśli chodzi o store of value, ale to ryzyko nie byłoby warte świeczki i złoto chyba byłoby bardziej w tym celu bezpieczniejsze :D Dodatkowo jak ktoś w dobrej wierze sobie kupił DASH'a po 1500$ czy ile tam było to dzisiaj ma store of value czy alternatywny system po byku, odbija mu się pewnie czkawką do dziś :D Chociaż nie ukrywam też chyba się ładowałem na 500-1000$, ale fajnie dzisiaj sobie konsoliduje między 50-200$ i jest git :D Jakaś stabilność i przewidywalność jest, a jeśli chodzi o punkty płatności to zdaje się, że już sporo jest, to raczej Wy jako zespół powinniście promować i uświadamiać ludzi o zaletach i wadach Waszego rozwiązania i czemu jest lepsze od normalnego systemu. Chociaż jak tak czytam/słucham tych wszystkich crypto-ekspertów to często są jakieś wykluczające się tezy o pokrętniej logice. Chcą jakieś denominacji do dolara. Ale nawet jeśli to do czego trzeba przyrównać wartość, a pewnie ta rzecz też będzie miała jakąś wartość w dolarach. Więc to wszystko to takie owijanie wełny w bawełnę :D A decentralizacja też jest taka na słowo honoru, bo ktoś te projekty utrzymuje i ma wpływ na ich kształt, develop'uje i mining'uje oraz inne chujemuje dzikie węże :D Takie to crypto cudowne, ale jako właśnie taki krypto-system finansowy ma jakieś tam miejsce na tym łez padole :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kirucha2 » sobota, 28 listopada 2020, 15:48

@socjolog2008
hahahah to dasz sie zniewolic w zamian za zlapanie przestepcy???

zartujesz? czy to powaznie piszesz???? bo naprawde nie wiem


odpowiedz mi co zrobisz jak Ci wprowaza 90% podatek?? co zrobisz jak bedziesz chcial zmienic kraj zamieszkania i za to nalicza ci 50% od majatku?

od 90 lat ubieglego wieku w Polsce nie zostalo przyjete zadne prawo, ktore poszerzalo by twoja wolnosc, tylko ograniczenia nie widz dokad to zmierza? myslalam, ze jestes bardziej rozgarniety

kto bedzie decydowal co jest legalne ? Ty??


zdajesz sobie sprawe, ze w calej uni juz nie mozesz hodowac kilku krow bez zezwolen i jakis bzdurnych norm????
czyli jak babcia na wsi sprzeda 10l mleka to wg. Ciebie to jest zrodlo nielegle i jest przestepca??? z roku na rok jest coraz gorzej zobacz norki. Cala galaz przemyslu moga jednym papierkiem zamknac. Zastanow sie i odpowiedz na te pytania a nei sie wymigujesz.

panstwo ma sluzby zeby lapac duzych przestepcow a Ty im chcesz dac narzedzie do ujebania kazdego!!! wedlug ich widzimisie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 28 listopada 2020, 16:04

kirucha2 pisze: sobota, 28 listopada 2020, 15:48hahahah to dasz sie zniewolic w zamian za zlapanie przestepcy???

Ręce opadają. Jakie zniewolić ? Masz swój dom/samochód/czy oszczędności na blockchainie ? czy tylko spekulujesz i grasz jakimś tam % ? i nie przeszkadza ci złodziejstwo w tym środowisku (mnie przeszkadza). I subiektywnie o tym napisałem. Że krowy/kury/norki - a co mnie to obchodzi powiedz ? Jakby tak postrzegać temat tysiące ludzi umiera z głodu w Afryce a my się tu zajmujemy bzdurnymi wirtualnymi żetonami i przerzucaniem z kupki na kupkę, żeby zarobić kilka $ i w ramach konsumpcjonizmu to przejeść /przepalić. A w obecnej sytuacji corony potrzebne to nikomu do niczego. Na tle tego czym są te crypto. Idę się schlać kulturalnie/ jest sobota - czego i Wam życzę Kameraden
Ostatnio zmieniony sobota, 28 listopada 2020, 16:05 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » sobota, 28 listopada 2020, 16:04

Off Topic
XRP leci po 1 USD

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kirucha2 » sobota, 28 listopada 2020, 16:12

@socjolog2008
oczywiscie na pytania nie odpowiedziales.
krowa to tylko przyklad
Masz nastepny: zloto. Delegalizuja , i co ? jak sprzedaz/ kupisz skoro jest pelna kontrola??
moglabym Ci kilkanascie kolejnych przykladow podac ale widze, ze przekonanego nei przekonasz. koniec OFF

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], Google [Bot], shinya56 i 49 gości