Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął piątek, 15 stycznia 2021, 14:08

Dołek korekty za nami, idziemy prosto po ATH
65
54%
Dołek korekty jeszcze przed nami, obecne mamy falę korekcyjną B
55
46%

Liczba głosów: 120
Weteran
Reputacja: 828
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 24 listopada 2020, 08:12

baggins pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 08:05ale to jak pisałeś zbyt piękne i moja wrodzona ostrożność nie chce tego przyjąć do wiadomości...
Gdybym tak podchodził jak ty do tematu, to nigdy nie kupiłbym żadnego sprzetu do miningu...ci co udzielali się w tych tematach jakby chcieli mnie zakrzyczeć, że kopanie jest nieopłacalne itp,itd...a tymczasem był to wtedy najlepszy moment na kupno sprzętu do miningu. I okazało się, że niektórzy z tych co pisali o nieopłacalności miningu, nawet nie znali cen prądu jakie wtedy były...a ja to wszystko miałem dobrze przeliczone i mi się spinało...i dalej spina ;)
Więc wnioski wyciągnij sam...;)

Początkujący
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0

Postautor: t12t12 » wtorek, 24 listopada 2020, 08:16

@adiqq a kiedy kupowałeś sprzęt?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 575
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » wtorek, 24 listopada 2020, 08:26

@adiqq ależ nie zgodzę się... sam miałem koparkę, a nawet dwie co mi łącznie 1,5kW żarły... ostrożność nie z tym nic wspólnego.... akurat nawet jak bym nie był właśnie tak ostrożny to zamiast w koparki zainwestowałbym wtedy bezpośrednio w zakup BTC i wyszedł na tym jeszcze o niebo lepiej

ale dość o tem bo OT się robi ;)

co do kursy widzę dwa możliwe scenariusze:
i. idziemy stąd w górę (może jeszcze po bardzo płytkim spadku o kilka %)
ii. idziemy stąd w dół, ale docelowo znacznie głębiej niż spodziewane przez gro 11-14k
uzasadnienie - większość oczekuje 11-14k korekty ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Reputacja: 828
Reputacja postu: 
2

Postautor: adiqq » wtorek, 24 listopada 2020, 08:54

baggins pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 08:26@adiqq ależ nie zgodzę się... sam miałem koparkę, a nawet dwie co mi łącznie 1,5kW żarły... ostrożność nie z tym nic wspólnego.... akurat nawet jak bym nie był właśnie tak ostrożny to zamiast w koparki zainwestowałbym wtedy bezpośrednio w zakup BTC i wyszedł na tym jeszcze o niebo lepiej

1,5kW to jest tyle co nic ;)
Można się o to spierać co lepiej - dlatego zalożyłem odpowiednie wątki - i piszę między innymi jakie mam koszty wydobycia poszczególnych coinów. Z perspektywy czasu jestem zadowolony z podjętej wtedy decyzji, wszystkie zyski reinwestowałem i dalej reinwestuje...na samym tradingu zarobiłbym dużo mniej - wiem o tym, bo tutaj także prowadzę skrupulatne notatki i miałem swoje sukcesy, to jednak mining jest bezpieczniejszy i spokojniejszy (nawet jeśli zyski początkowo są mniejsze).

Osobiście uważam i to podtrzymuję, że ATH padnie do końca roku, potem korekta...a potem żniwa ;)

P.S.
zainteresowanych więcej miningiem zapraszam do moich wątków miningowych, zeby tutaj nie robić oftopu

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 4613
Reputacja postu: 
3

Postautor: koparki » wtorek, 24 listopada 2020, 09:29

poniżej predykcja z ostatniej niedzieli bez "kresek" ;)
koparki pisze: niedziela, 22 listopada 2020, 00:33zalecam refleksje nad przewartościowanym btc w stosunku do altów, taki śmieć ripple się wybił wracając do stanu sprzed 14miesięcy w jeden dzień !!! dotyka xrp poziomów nawet z marca 2018 ot po jednodniowym wybiciu !!! A to jest kojn ze sporą kapitalizacją trudniejszy do rozhulania (nie wiem jak z dodrukiem w xrp), wyobraźcie sobie wybicia po +30% na innych kojnach gdzie mozna rozhulać kojna stosunkowo małą dawką tethera i bitcoina, do tego pula kojnów jest zamknięta - nie ma inflacji i wszystkie monety są w obiegu a projekt jest wartościowy, jak np IOTA. Obserwujcie pary alt/btc , czuję że zaczną się wydarzać na nich cuda.

Początkujący
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitex » wtorek, 24 listopada 2020, 09:35

Wszyscy zastanawiacie się kto kupuje, czemu to rośnie. Tak na logikę, żeby spadało/wzrastało to tak sobie myślę wcale nie musi napływać/uciekać kapitał do/z rynku. A kto kupuje? No.. na pewno traderzy (ewentualnie boty), którzy pykają bardzo krótko terminowe pozycje. Ale oni kupują, a potem sprzedają i nic nowego w ten sposób nie dokładają do rynku. Ale co to daje? Rzecz w tym, że nie trzeba dokładać do rynku żeby rosło. Wystarczy, że orderbook w askach średnio w czasie jest płyszy niż aski. A kiedy tak się dzieje? No kiedy ludzie ustawiają bid niewiele niżej od kursu, a aski dużo wyżej.

Nie mówię, że to jest powodem bieżących wzrostów, bo nie analizowałem tego. Mówię tylko, że to jest możliwy powód.

Początkujący
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 24 listopada 2020, 09:37

@bitex Stałą ilością pieniędzy nie podniesiesz kursu przecież.

Początkujący
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0

Postautor: damczech » wtorek, 24 listopada 2020, 09:40

W social media coraz częściej pojawiają się wątki odnośnie zakładania kont, zakupów oraz obsługi giełd - ulica budzi się do życia. Generalnie wystarczy wejść na CMC i spojrzeć na wzrosty 24H - 7D. Czy ta zieleń nie wpływa pozytywnie na psychikę nowej płotki? U mnie absurdalna sytuacja - jestem bez pozycji i wyprzedaję z portfela. Trzymałem TRX - XML - XRP i inne. Nic nie robisz, tylko sprzedajesz, bo samo rośnie. Czekałem na większy ruch BTC od wczoraj i się nie doczekałem, może dzisiaj... jutro lub za tydzień :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5270
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » wtorek, 24 listopada 2020, 09:46

Obrazek

### edited: 2020-11-24 10:00 ###

### edited: 2020-11-24 10:30 ###
Nowe high :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 listopada 2020, 10:30 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Diem | A New Global Payment System

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
1

Postautor: CounterStrike » wtorek, 24 listopada 2020, 09:54

Ulica jak na razie nie zainteresowana zbytnio zakupami, można dalej śmiało kupować :D
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 500
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » wtorek, 24 listopada 2020, 10:02

Szczerze nie liczyłbym tak na ulicę, ulica to kupowała w 2017, potem ta cała ulica się sparzyła i to konkretnie, więc nie sądzę aby drugi raz nabrali się na ten myk, szczególnie kiedy bitek już takie ceny osiągnął.

Weteran
Reputacja: 8723
Reputacja postu: 
4

Postautor: ekonokomik » wtorek, 24 listopada 2020, 10:22

mudol pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:02Szczerze nie liczyłbym tak na ulicę, ulica to kupowała w 2017, potem ta cała ulica się sparzyła i to konkretnie, więc nie sądzę aby drugi raz nabrali się na ten myk, szczególnie kiedy bitek już takie ceny osiągnął.

Ten argument padał po każdej kolejnej bańce :) Poważnie.
I ludzie ZAWSZE "nabierają się" po raz kolejny. Czasem to inni ludzie, a czasem Ci sami - jest zdaje się takie pojęcie jak "pamięć inwestora".

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1477
Reputacja postu: 
1

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 24 listopada 2020, 10:22

@mudol
To rozumiem, że jest jakaś stała grupka inwestorów, którzy mogą dołożyć cegiełkę do rynku i jeśli oni nie są zainteresowani to koniec? Nie rodzą się nowi ludzie, którzy potencjalnie mogą chcieć zainwestować, mamy tylko tych sparzonych?

Minęły 3 lata a psychika ludzka jest niezmienna. Ci, którzy się sparzyli nie wejdą, ale jest cały szereg nowych płotek z kapitałem na boku.

Weteran
Reputacja: 8723
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » wtorek, 24 listopada 2020, 10:25

A co do kursu: wygląda, że z obecnym wybiciem zbliża się godzina prawdy dla byków: wóz albo przewóz ;)

Weteran
Reputacja: 1011
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » wtorek, 24 listopada 2020, 10:26

mudol pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:02Szczerze nie liczyłbym tak na ulicę, ulica to kupowała w 2017, potem ta cała ulica się sparzyła i to konkretnie, więc nie sądzę aby drugi raz nabrali się na ten myk, szczególnie kiedy bitek już takie ceny osiągnął.
Pleasek89 pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:22Minęły 3 lata a psychika ludzka jest niezmienna. Ci, którzy się sparzyli nie wejdą,
Chciwość, to nie bez powodu drugi z Grzechów Głównych. Idzie zaraz za Pychą jaka niesie trejderów. Zresztą w zasadzie, to chyba tylko ostatni z GG ciężko dopasować do tego rynku.

Doczekacie się :3
ekonokomik pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:22Ten argument padał po każdej kolejnej bańce Poważnie

To dobrze - wszystko po staremu.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5241
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 listopada 2020, 10:31

Zabrali się za pompę - a tak się składa, ze topka kanału to obecnie równe 20k ;)

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0

Postautor: wyleszczony » wtorek, 24 listopada 2020, 10:43

https://comparic.pl/bitcoin-na-pierwsze ... t-journal/

Podbitka, żeby grubasy mogły zrealizować zyski.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 500
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » wtorek, 24 listopada 2020, 10:46

ekonokomik pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:22Ten argument padał po każdej kolejnej bańce :) Poważnie.
Oby, ale patrzę bardziej ze swojej strony, 3 lata temu sam się pojawiłem na tej "kryptomapie", wcześniej jakoś nie pamiętam, aby był szał w mediach czy "na ulicy". Był? Ktoś pamięta? Tutaj chyba jakieś 50K+ musiałoby się pojawić. Zobaczcie teraz 19K, 3 lata temu przy tej kwocie każdy dzwonił do salonu Lambo zamawiać, dziś tej euforii nie widać.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
2

Postautor: Mski » wtorek, 24 listopada 2020, 10:48

Patrzac wstecz, tylko raz zdarzylo sie aby jesien/zima byly wzrosty. Przewaznie jesli jesien UP to zima DOWN.
Jestem ciekawy jak bedzie teraz to wygladac :)

Weteran
Reputacja: 1011
Reputacja postu: 
6

Postautor: miso20 » wtorek, 24 listopada 2020, 10:48

mudol pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:46 Zobaczcie teraz 19K, 3 lata temu przy tej kwocie każdy dzwonił do salonu Lambo zamawiać, dziś tej euforii nie widać.
Porównujesz 2000% od szczytu ostatniej bańki, do etapu dobijania do jej szczytu? Bez sensu.
Cofnij się w wątku do przełomu 2016/2017 jak bitcoin dobijał do 1000$. Zobaczysz jaki okropny strach wtedy towarzyszył ludziom. Euforia przyszła później. A jeszcze wcześniej jak Bitcoin pierwszy raz dobijał do 1000$, to był szał ciał. Porównujesz zupełnie inne momenty i się dziwisz, że ci się wynik nie zgadza.
mudol pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 10:46Tutaj chyba jakieś 50K+ musiałoby się pojawić
Zaczekaj pół roku to sam ocenisz.

Wróć do „Przedszkole”