Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem dołek tej korekty

Czas głosowania minie sobota, 16 stycznia 2021, 14:08

Już był, ewentualnie możemy zrobić double bottom
38
56%
Może zejść w okolice 25 000$
19
28%
Może zejść w okolice 20 000$
8
12%
Zejdzie poniżej 20 000$
3
4%

Liczba głosów: 68
Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 1700
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:20

ETH dostarcza mi więcej emocji niż potrzebuję :mrgreen:

W każdym razie zrównał się już z BTC względem % od dołka 23.09 (92%) i dotarł do 0.618 fibo całych spadków. Jutro pierwszy termin końca zbiórki pod eth 2.0, więc może to być początek albo koniec dużych ruchów up ;) Dla mnie póki co no trade zone, zwłaszcza, że 1W zamknęliśmy pod górnym ograniczeniem kanału od marca, aktualne 1D może być więc bull trapem pod fomo na eth 2.0.

Dodam do tego, że korekty ruchów up na ETH trwają m/w 10-14 dni a impulsy up m/w dni 4.. Mieliśmy 13-o dniową konsolidację (6-19) i aktualnie mija 4 dzień ruchu od wybicia w piątek.

Pisałem kilka postów temu (przedwcześnie), że ruch na altach może pochodzić z zysków na btc, aktualnie, jeśli wzrosty się +/- zrównały, to możemy mieć już wbite lokalne topy na wszystkim.

Przy czym na BTC wizualnie rzeczywiście jakby brakowało ostatecznego pchnięcia up, ale nastawia się na to tak duża część rynku, że nie zdziwi mnie jeśli od kilku dni trwa powolna dystrybucja, co obrazować częściowo może formujący się H&S z targetem w medianę dużego kanału (16 k).

Aktualnie więc wyczekuję korekty. Jeśli w grudniu mielibyśmy dostać ceny 12/13 k za BTC i 370/420 ETH to ładuję ostro z zamiarem przetrzymania na wiele miesięcy wprzód. Przy opadającej dominacji BTC alty powinny okazać się trafniejszym wyborem.

Obrazek

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4724
Reputacja postu: 
1

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:21

KubaKoń pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:13skoro ta "piramida finansowa" przytaczana wielokrotnie przez @socjolog2008 ma pier**lnąć za jakiś czas?

Odniosę się po krótce, szkoda strzępić ryja. Bitcoin nie jest piramidą ! Nigdy nie upadnie /to kryptografia -genialny wynalazek (sam go mogę koparką wspierać do u.nej śmierci) ale..pompowany jest pustym Tetherem ENTER i tyle, zresztą poprzednie up to boty Willy itd. Nie chce mi się mielić bo ja tu postów przez 6 lat napłodziłem niczym Mickiewicz. To bardzo przypomina instrument ETF zrzeszający gorsze/słabe/dobre kredyty hipoteczne, które doprowadziły do kryzysu w 2008. Ale to może trwać i trwać na nie regulowanym rynku/ Madoff trwał 30 lat.. Bitcoin jest spoko, fajny i atrakcyjny, mnie do niczego nie potrzebny. Nie jestem emocjonalnie dziś naładowany/ nie shortuję - crypto uwielbiam /mam zec/bsv/pivx/czekam od odkup bcha i na pomniejszych sobie pogram na tej bani. Liczą się $ ;)
https://primexbt.com?signup=95256 MASTER DT :mrgreen:
Kontakt :
Zcash memo : zs1navaquysykjewh7t5a5w47app0d4tmllvj7cjyhfmz82kh4k6n6hy50236vzkzucw543cnxjt87
https://www.forum.bitcoinsv.pl
Twitterhttps://twitter.com/socjolog2008?s=20
BTC 500$ soonBTC : 1KeNr7RKMyYeAgkpcEnzZTFjmkeiRF1vtx

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 554
Reputacja postu: 
2

Postautor: KubaKoń » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:23

No ale właśnie o to pytałem (wydmuszka USDT) - czy te ogromne fundusze tego nie wiedzą co Ty piszesz? Czy by pakowali dziesiątki miliardów dolców gdyby nie znali ryzyka? Tego autentycznie nie kumam i nie potrafię spojrzeć na tę sytuację z jakiejś innej perspektywy (tej niedźwiedziej) dlatego chętnie wysłucham zdania innych - sceptyków BTC. Chcę poszerzyć horyzonty.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:30

KubaKoń pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:23Chcę poszerzyć horyzonty

Zarabiasz = nie poszerzaj. Czas i trumfy niedźwiedzi na tym rynku to 10-15%/ to ciężki kawałek kotleta, ale poproszę o wsparcie w tej materii kryptowaluciarze /uwielbiam forki i grę na nich od zarania
viewtopic.php?f=55&p=667355#p667312

Wspieram mentalnie i kibicuję : https://www.forexfactory.com/deskorolkarz#acct.41 :twisted:
Kontakt :
Zcash memo : zs1navaquysykjewh7t5a5w47app0d4tmllvj7cjyhfmz82kh4k6n6hy50236vzkzucw543cnxjt87

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1

Postautor: alomorti » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:41

@socjolog2008 Dlaczego nie odniesiesz się do kwestii poruszonej przez @KubaKoń? Sam również poszerzę horyzonty.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:45

alomorti pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:41Dlaczego nie odniesiesz się do kwestii poruszonej przez @KubaKoń? Sam również poszerzę horyzonty.

Odniosłem się na setkach kart - wpisz @socjolog shortuj dziada /suka tethera i masz czytania do Wigilii. Obecnie włączam film na Netflixie i mam relax. Kukam na forum. Sam siebie nie będę analizować /piękne elaboraty są w hasłach @socjolog2008 - @Wymazywanie /miałem już psychoanalizy robione /warto poczytać świetne pióro i ciętą ripostę w.w. użytkownika ;)
Kontakt :

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1234
Reputacja postu: 
1

Postautor: blink » poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:13

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:21Liczą się $

Te $ które drukowane są z powietrza? :D Większe prawdopodobieństwo że tether ma pokrycie czy dolar/pln? :D

Weteran
Reputacja: 1011
Reputacja postu: 
1

Postautor: miso20 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:52

@blink Tether ma pokrycie w dolarach. I zapewne nie wynosi ono 100%. Zatem x% pokrycia razy 5% pokrycia dularów. Słabizna :D

Weteran
Reputacja: 8723
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:54

Coś niepokojnącego rzuciło mi się dziś w oczy (finex, skala log. 15m)
Oczywiście to może nic nie znaczyć, może być jedynie szukaniem wzoru w chaosie boczniaka. 4 listopada rano była podobna sytuacja i okazała się bazą do wybicia.

finex19.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 662
Reputacja postu: 
0

Postautor: Majkos » poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:58

miso20 pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:52@blink Tether ma pokrycie w dolarach. I zapewne nie wynosi ono 100%.
Ale to wiadomo bodajze 70% reszta to jakies "aktywa"

@ekonokomik nie strasz
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 listopada 2020, 23:37 przez Majkos, łącznie zmieniany 2 razy.
https://gocharting.com/ Darmowa alternatywa Tradingview

Weteran
Reputacja: 3093
Reputacja postu: 
2

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 23 listopada 2020, 23:11

Majkos pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 22:58@ekonokomik nie strasz
Jak to idzie? "Wspinaczka po ścianie strachu". Bardzo pasuje do obecnych nastrojów na forum :)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0

Postautor: Czesio68 » poniedziałek, 23 listopada 2020, 23:36

Panowie,a co powiecie na taki scenariusz btc rośnie,bo skupują jak wy tu piszecie instytucje,fundusze,banki
etc. rośnie bo jest go coraz mniej na rynku świadczą o tym podobno bardzo niskie volumeny,wszyscy wyżej opisani skupują powoli (może i nawet dużą wiekszość poza rynkiem)aby ceny za bardzo nie podbić wiadomo nikt nie chce przepłacać(a w ogóle ile tych bitków zostało do wykopania chyba 2M,z początkowego okresu takich do nie odzyskania pewnie też kilka M, czyli zostało 16/17M)no już jak będą mieli odpowiednią ilość to sobie ONI przyciągną ULICĘ wmawiająć jaki ten bitcoin wspaniały i to jedyna pewna inwestycja w fundusze emerytalne,obligacje,lokaty i co tam jeszcze bo oparta na tak pewnym i niezależnym instrumencie finansowym ,i moga być takie tłumy chętnych ,że sobie bitka dodrukują coś na kształt papierowego złota, pan smith w usa będzie szczęśliwy,że posiada 100sat za 1000USD bo ma na to certyfikat posiadacza.Ale co ja tam wiem jestem Hodlerem i kompletnie na niczym się nie znam wasze wykresy itp to dla mnie magia,szczerze to jeszcze kilka tygodni temu nie wiedziałem,że istnieje bitcoin.pl i takie forum wszystko przez nudy na kwarantannie jakoś to znalazłem,ja moich kilku bitków pewnie" nigdy" nie sprzedam(nigdy tzn może za 10 lat) :) :) :)

Początkujący
Reputacja: 77
Reputacja postu: 
0

Postautor: emescool » wtorek, 24 listopada 2020, 00:14

To ze greyscale ma dużo bitów to raczej zagrożenie niz zbawienie. Ciężko jest uwierzyć, ze jak taka instytucja jest +100% to nie zrzuci chociaż części bitow, żeby 1 zrealizować jakiś zysk, 2 odkupić taniej (przy solidnym zrzucie szarpnie kursem)/ risne and repeat. Mając te 0.5mln bitów moga juz robic co chcą. A może to dobrzy samarytanie i wierzą w tech i chcą dla projektu jak najlepiej, a ja szukam dziury w całym.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0

Postautor: Antrepair » wtorek, 24 listopada 2020, 01:04

Dobry wieczór na 2 666 stronie wątku :lol:

Tak się odbijamy raz tu raz tu i nie możemy przebić poziomu 0.382, ale po takim zamknięciu dniówki powinno pęknąć w dół. Dobrze by było, w końcu powinien nastać czas na EOS, BCH i inny TRX :twisted:
Obrazek

Dodano po 5 minutach 7 sekundach:
Obrazek
Go go go...

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Obrazek
Aaaaale urwie zara xD

Weteran
Reputacja: 828
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » wtorek, 24 listopada 2020, 06:06

mesrotten pisze: poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:20ETH dostarcza mi więcej emocji niż potrzebuję
oj tak...mam wrażenie, że mogą się spełnić prognozy o których jakiś czas temu pisano, że wykres eth teraz przypomina wykres bitka z 2016 - z wszystkimi tego konsekwencjami ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 575
Reputacja postu: 
2

Postautor: baggins » wtorek, 24 listopada 2020, 07:50

ponownie chciałbym na coś zwrócić uwagę i poprosić o Wasz komentarz bo wciąż sobie tego w głowie nie mogę ułożyć...

nie znalazłem jednego posta obecnych tu użytkowników, którzy by pisali, że na obecnych od kilku dni poziomach zrobili zakupy lub weszli w longa, multum natomiast postaw "sprzedajnych"... to ja się pytam kto to teraz kupuje i dlaczego, bo przecież nie ulica...
technicznie spadki należą się jak psu zupa, prawie wszyscy to widzą i w większości posprzedawali, trzymają nieliczni, kupować nikt nie kupuje.... kierunek "dół" wydaje się oczywisty w najbliższym czasie do tego stopnia, że.... że no po prostu chyba pójdzie naprawdę w górę :?

PS no dobra z tym technicznie to może przesadziłem
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 listopada 2020, 07:55 przez baggins, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Reputacja: 828
Reputacja postu: 
1

Postautor: adiqq » wtorek, 24 listopada 2020, 07:54

sprawa jest prosta, ci co kupują, nie piszą tutaj na forach ;)
kurs praktycznie stanął w miejscu...
baggins pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 07:50technicznie spadki należą się jak psu zupa
ale nie raz już byliśmy świadkami, ze pies chodził głodny...;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 24 listopada 2020, 07:56

@baggins
Osobiście jestem zdania, że skupuje PayPal czy może inne duże firmy, które planują start usług dot. płatności w BTC. Wiem, że brzmi nazbyt pięknie, ale skoro PayPal poszedł w tym kierunku jego konkurencji nie mogą pozostać w tyle.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5273
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » wtorek, 24 listopada 2020, 08:00

@baggins cisza przed burzą. Raczej mało kto przetrzymał taką pionową ścianę. BitBay'owcy mają łatwiej w ocenie sytuacji, już są na ziemi obiecanej, teraz reszta giełd :D Ogólnie spodek to trudna figura do grania, ona rośnie powoli występuje wtedy duża niepewność, strach, ale też nadzieja im wyżej tym bardziej stromo, ciężko wtedy racjonalnie ocenić sytuację, a kiedy zbliża się do krawędzi następuje mocny wyrzut lub squeeze, wtedy to nareszcie cała ta niepewność przeradza się w niezmierzoną chciwość i euforię :D Oczywiście to pierwsze wybicie może być falstartowe i zejść niżej utworzyć mniejszą nieckę i wtedy już na dużej pewności jest wbijany a często nawet przebijany target wynikający z wielkości całego spodka/niecki :D

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Diem | A New Global Payment System

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 575
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » wtorek, 24 listopada 2020, 08:05

@JacekW_BB teoretycznie miało by to sens i tłumaczyło zachowanie kursu, ale to jak pisałeś zbyt piękne i moja wrodzona ostrożność nie chce tego przyjąć do wiadomości... znaczyło by to bowiem, że szanse na to, że coś kiedyś będzie z mojej BTC emerytury wzrosły bardzo znacząco ;)
a może sam po prostu sam Paypal generuje, aż takie zapotrzebowanie?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wróć do „Przedszkole”