Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 12 listopada 2020, 22:53

miso20 pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 22:51No pomyślmy: z ograniczonej podaży, skupowania przez instytucje oraz hodlerów?
R/buttcoin ma alternatywną hipotezę ;)

ps. nim ktoś mnie o to posądzi - od dawna nie interesuje się Tetherem, czytam tylko wykres co jakiś czas, nie doszukuje się tu spisku, czytam r/buttcoin dla poprawy humoru.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 12 listopada 2020, 22:55

@BitJanusz Jeżeli skupiono bitki tetherem, to tym bardziej nie ma żadnego zainteresowania bitcoinem. Ot, po prostu ktoś z kryptodrukarką sobie kupuje cichaczem co może.

A wręcz to by tym bardziej potwierdzało, to co pisałem wyżej. Czyli cena taka a nie inna, bo stali bywalcy przewyższyli całą resztę motłochu. W końcu panowie z tethera też będą chcieli sobie to upłynnić wyżej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 12 listopada 2020, 22:59

socjolog2008 pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 19:0817k do zrobienia jak nie przyśpieszy panika na rynkach -

W Zakopanem trwa spotkanie i doszliśmy do wniosku że lepiej zapaść w sen zimowy. Jedyna nadzieja to panika na giełdach po newsie równie dołującym jak ten pompujący z poniedziałku o szczepionce.. Maja wyobraźnie to coś jest szansa że wymyślą
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 12 listopada 2020, 23:26

Jeśli ktoś chce się bawić w r/buttcoin, to polecam poczytać:

https://www.reddit.com/r/Buttcoin/comme ... crease_in/

uprzedzam,że spora część tego reddita to po prostu osoby, których piecze dupa, że ominęły ich profity. Dużo jest też takich, no, klasycznych anty-kryptowych bredni. Mamy bardzo ogarniętych forumowiczów ekonomicznie i wielu z nich walczyło z tymi bredniami (ja się nie podejmuję, nie znam sie na ekonomii za bardzo).

Ale czasem można natknąć się na ciekawe informacje, np.:

CoinMarketCap used to produce a version with volumes from fraudulent exchanges removed ... then Binance bought them and that disappeared, for some inexplicable and coincidental reason.

Hmmm... ;) czyżby to dlatego nagle pojawiły się na CMC jakieś giełdy z Turkmenistanu obracające fortunami? Zawsze się zastanawiałem, skąd toto się wzięło...
Nawet nie wiedziałem, że Binance kupiło CMC. A kupiło... w kwietniu tego roku.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 12 listopada 2020, 23:33

Bitcoin spokojnie może powtórzyć ostatni rajd złota na swoje ath. To było 8 z rzędu zielonych tygodniowych świec. i po ustanowieniu rekordu buduje się teraz korekta większa. Btc jest coraz częściej porównywane do złota, a dynamika wzrostów ostatnich tygodni też trochę przypomina to, co działo sie na złocie jakieś 2 miesiące temu.
Więc ath do 3 tygodni, potem zjazd. Byłoby to też typowe dla bitcoina, juz dwa razy tak wyglądał jego start do nowe hossy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » piątek, 13 listopada 2020, 00:05



No to na tyle?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 13 listopada 2020, 00:39

Cokolwiek jest motorem obecnych wzrostów - nie ma sensu w to wnikać, i tak nie zgadniemy - zwracam uwagę, że żaden bardzo dobry pretekst (poniżej zaznaczyłem je pomarańczowymi prostokątami) do choćby najdrobniejszej korekty nie został ostatnio wykorzystany. Dodajmy do tego sytuację techniczną przypominającą pewne układy z ubiegłych lat, a dojdziemy do wniosków całkiem optymistycznych.

Obrazek

Warto też nadmienić - być może, w połączeniu z halvingiem, uchyla to rąbka tajemnicy źródła presji popytowej na BTC - wbrew ocierającym się o trolling piramidalnym bzdurom, tyleż intensywnie co bezrefleksyjnie szerzonym tu przez kamratów wesołej antybitcoinowej kompanii, że zgodnie z październikowym raportem Bitcoin Investor Study autorstwa Grayscale, największego funduszu inwestującego w krypto:
Interest is on the rise: More than half of U.S. investors are interested in investing in Bitcoin
In 2020, more than half (55%) of survey respondents expressed interest in Bitcoin investment products. This marks a significant increase from the 36% of investors who said they were interested in 2019.

Most Bitcoin investors made allocations in the last 12 months
Among those who reported investing in Bitcoin, 83% have made investments within the last year, indicating that digital currencies are an increasingly attractive component of modern investment portfolios.

The global pandemic was a key driver of Bitcoin investments in 2020
38% of Bitcoin investors had invested within the last four months, and nearly two-thirds of those reported that the ramifications of COVID-19 were a factor in their decision to do so.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 13 listopada 2020, 01:54

Zaczynam też się skłaniać do opcji, ze korekta dopiero w okolicach 19-20k. Toż to urosło w ciągu 10 dni dobre 3k$ :shock: Jak ma tak iść bez głębszych korekt, to nowe ATH jeszcze w tym miesiącu/z początkiem przyszłego. Może coś się międzyczasie sypnie, ale to czyste gdybanie. Tygodniówka coraz bardziej przegrzana. Po strzale z 19 października idzie jak typowa bania. Jest kozak opcja :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zeyt » piątek, 13 listopada 2020, 06:13

Podoba mi się to, co się aktualnie dzieje na wykresie, zanim ulica sie "kapnie" to my możemy być już dość wysoko.
Mimo wszystko bez retestu okolic 12k daleko w obecnym ruchu już raczej nie zajedziemy
Ale kto wie, to bitcoin :|
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » piątek, 13 listopada 2020, 06:31

a na jakiej podstawie technicznej tak twierdzisz? od poczatku ruchu z formacji z 06-08.10 mielismy 7 korygujacych ruchow w dol od poziomu 10,5, po kazdym impulsie lokalnym, z czego jedna na znaczacym volumenie i zniesieniu do 61,8% to w zupelnosci wystarczy

Dodano po 9 minutach 10 sekundach:
byczki osiagnely to, co chcialy, robi sie glosno, panuje euforia, alty na dnie, mozna zaczac powoli zakupy na altach

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zeyt » piątek, 13 listopada 2020, 06:43

@APOOGEUUM
Obrazek

Robione na szybko, mieliśmy korygujące ruchy w dół, ale od przebicia 12k już takowych nie było
Generalnie przelecieliśmy ponad 4k dolców czyli 25% wzrost bez jakiejkolwiek poważniejszej korekty

Chociaż bedąc szczerym, nie wierzę ani w AT, ani w analize fundamentalną ;)
Bitek się będzie kręcił tak jak mu zagrają, w AT zawsze znajdzie sie wskaźnik z którym określony ruch będzie można połączyć, a fundamenty, i tak zawsze pojawiają sie po fakcie

Edit: Zapomniałem dodać, skala 1D, mam wrażenie że duża ilośc osób już tu na minutówkach pampersy zapełnia ^^

Z tymi altami to bym uważał, nikt nie może potwierdzić że będzie jakikolwiek alt season, mamy kryzys, równie dobrze może być to pompka na BTC, żeby jak najwyżej sie go pozbyć, jakiś wieloryb pcha kurs tanim kosztem pod góre, po czym będzie opychał napaleńcom liczącym na kolejną bańke.
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » piątek, 13 listopada 2020, 07:34



struktura swiec w skali 4h pokazuje, ze technicznie zostala wykonana korekta poprawnie dla calego ruchu wzrostowego od 10,5 (ponizej tego poziomu mielismy konsolidacje, z ktorej wyszlismy gora)

nie chce mi sie pierdolic i omawiac wszystkich impulsow i korekt oraz volumen, ktore w odpowiednim momencie byly wyciagane
sugerujac sie nawet 1D widac, ze od 6.11 mielismy cos w rodzaju dystrybucji, skala 1W nie ma charakteru typowo bankowego.

Na RSI mozemy sobie pozwolic spokojnie na pelny wykonany ruch w kierunku 19k i wypchniecie RSI w okolice 85+

by mowic o korekcie potrzebny jest szereg czynnikow, wiec dla mnie takie myslenie jest po prostu zyczeniowe, analizujac dominacje BTC mozna wywnioskowac, ze przed korekta dla calego ruchu po przegrzaniu RSI alty warte uwagi wyskocza a lokalnie po wybiciu 16,36 powinnismy zdobyc nowy szczyt potwierdzenie po wybiciu 16,38

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » piątek, 13 listopada 2020, 09:04

Również jestem zdania, że zrobiło się już zbyt pionowo i dla utrzymania długotrwałego trendu wzrostowego przydałaby się teraz korekta w postaci boczniaka.

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » piątek, 13 listopada 2020, 09:13

a od 6 do 10 to co miales?

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » piątek, 13 listopada 2020, 09:22

Obrazek
A może teraz ten miech potanczymy i ostatecznie wyjdzie z tego do końca roku 3ww i styczniowa BIG up i finalnie korekta C na 1,2k :D

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szlagaag » piątek, 13 listopada 2020, 09:23

Dziwnym przypadkiem zawsze kiedy mamy potencjalną hossę to mamy forka bch 8-)

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ambroży » piątek, 13 listopada 2020, 11:30

Spoiler:
APOOGEUUM pisze: piątek, 13 listopada 2020, 07:34

struktura swiec w skali 4h pokazuje, ze technicznie zostala wykonana korekta poprawnie dla calego ruchu wzrostowego od 10,5 (ponizej tego poziomu mielismy konsolidacje, z ktorej wyszlismy gora)

nie chce mi sie pierdolic i omawiac wszystkich impulsow i korekt oraz volumen, ktore w odpowiednim momencie byly wyciagane
sugerujac sie nawet 1D widac, ze od 6.11 mielismy cos w rodzaju dystrybucji, skala 1W nie ma charakteru typowo bankowego.

Na RSI mozemy sobie pozwolic spokojnie na pelny wykonany ruch w kierunku 19k i wypchniecie RSI w okolice 85+

by mowic o korekcie potrzebny jest szereg czynnikow, wiec dla mnie takie myslenie jest po prostu zyczeniowe, analizujac dominacje BTC mozna wywnioskowac, ze przed korekta dla calego ruchu po przegrzaniu RSI alty warte uwagi wyskocza a lokalnie po wybiciu 16,36 powinnismy zdobyc nowy szczyt potwierdzenie po wybiciu 16,38
Nie powinniśmy najpierw przetestować poziomu nad który wyszliśmy górą 15976$ Bitstamp? Skala 1D nie przetestowana, 4H ciężko powiedzieć, tylko 1H póki co, ale to za mało

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 13 listopada 2020, 12:52

BTC is stronk :D Jeszcze ze 2k$ up by się zdało :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 13 listopada 2020, 13:28

zaraz będziemy overbought na 1M

paraboliczne wzrosty jeszcze przed nami :D

tak w ogóle jak popatrzymy na historie to czas spędzony pod ath z 2013 odpowiada mniej więcej obecnej akumulacji

tyle tylko że tam wszystko przebiegało płynnie a teraz bardziej szarpie góra dół :D jak ktoś czeka na korektę to potem może kupować znacznie wyżej he he
Ostatnio zmieniony piątek, 13 listopada 2020, 13:35 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 13 listopada 2020, 13:35

@masonbtc no wg. mnie jeśli mam rację, to max może spaść do 12500 przynajmniej w ciągu kolejnych dwóch lat :D Zatem ryzyko na ten moment to -25%, a ewentualny zysk to +100-200%, wbijając 40k$, albo nawet +500% wbijając 100k$, ale co do tego drugiego to też nie jestem pewny, bo to może być np. 88k$ i korekta -90% :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bMh, bn801, shinya56, snajper i 39 gości