Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 1 listopada 2020, 19:18

KubaKoń pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 19:10większość ludzi podchodzi do BTC sceptycznie
Skąd masz takie dane?
KubaKoń pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 19:10a jak będzie to się dowiemy pewnie za kilka miesięcy...a może tygodni?
Albo już nigdy nie przebijemy 15k$. ;)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » niedziela, 1 listopada 2020, 19:31

ergorg pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 19:18Skąd masz takie dane?
Złego słowa użyłem, tym bardziej że chwile wcześniej wrzuciłem wynik ankiety, gdzie dominuje grupa głosująca na przedział 55k-288k. Bardziej pasowałyby słowa "większość ludzi jest ostrożna" - i mam na myśli to w kontekście pęknięcia bańki w 2017, gdzie sporo ludzi się sparzyło i wyciągnęło wnioski. Chociaż z drugiej strony za chwilę przez euforię rynkową ruszy do btc nowa armia niedoświadczonych FOMOwców.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 1 listopada 2020, 19:43

KubaKoń pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 19:31 "większość ludzi jest ostrożna"

Ja z mojej perspektywy napisze jak to może wyglądać. Większość zapaleńców ideologicznych z btc ma dziś wyjebane na bitcoina, bo cały ten przekaz to jedna wielka ściema w 2020. Zamienił się alternatywny walor spekulacyjny i tyle. Ludzie zaczeli grać na wszystkich rynkach i tak czasami spojrzą jak wcześniej grali na crypto ale podobne zabawy mają na idexach, rynkach, akcjach - Tesla wzrosła 800% itd, jest takich akcji więcej z konkretnymi wzrostami.
Prawda jest taka że wykładniczo poprzez stopień wyjebania na kryptowaluty zmalało oburzenie czy zmieszanie powodowane wcześniej przez pomping USDT. Dzisiaj mało kogo to obchodzi co pompuje, grunt że walor jest pompowany - a Bitcoin to rekordzista w świecie spekulacji /90% czasu rośnie. Kiedyś ten bilans się odwróci i zniknie, ale do tego czasu wybór jest taki. Grasz na wzrosty ,albo nie grasz wcale. Shortowanie to jest na tym rynku sztuka i tu trzeba być mistrzem z Oriona. Dla mniej rozgarniętych hodl i long i to się trzeba przyznać sprawdza na tym walorze najlepiej. Chociaż sam walor to już tylko proteza dawnego ideologicznie Bitcoina. Smutne i nie smutne. Zależy od punktu widzenia. Bitcoin został stworzony przez samego Świętego Mikołaja. Zatem gdzie szukać Satoshiego :?: tu https://santaclausoffice.com/santa-claus-live/

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
A odnośnie co teraz z Niedźwiedziami :mrgreen: To nie jest Nasz czas niestety, z wyjątkami na takie małe pierdnięcia. Tryb OBSERWACJA
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 1 listopada 2020, 19:50

KubaKoń pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 17:56Przydałaby się taka ankieta na tym forum, żeby sprawdzić nasze nastroje. Tu wyniki głosów 20k ludzi:
Trzeba brać poprawkę na to, ze w takich ankietach z reguły biorą udział zainteresowani, a więc załadowani.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » niedziela, 1 listopada 2020, 20:04

BitJanusz pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 19:50Trzeba brać poprawkę na to, ze w takich ankietach z reguły biorą udział zainteresowani, a więc załadowani.
Zgadza się, ale właśnie fajnie by było poznać nastroje nawet tych załadowanych. Ilu z nas obstawia wariant <20k, 20-50k, 50-100k, >100k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 1 listopada 2020, 20:13

Ja osobiście bym nie zagłosował - bo nie wiem. W najbliższej przyszłości, z wykresu wychodzą mi dalsze wzrosty, ale krytycznym będzie zachowanie w kilku miejscach np. w przedziale 14-14,5k i przy brzegu kanału wzrostowego (Ergorg wrzucał go już). Jeśli utrzymamy momentum bez przejścia w fazę wykładniczą (a jest jeszcze wcześnie, jeśli marzy wam się 300k to lepiej, by kolejny rok były spokojne wzrosty ;)), to będę bardziej byczy. Spadki, jeśli będą, nie powinny wrócić do wartości <11000$. Przy zachowaniu powyższego spokojnie trzymam pozycję i czekam na dalsze profity.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » niedziela, 1 listopada 2020, 20:54

BitJanusz pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 16:20 W lewą stronę wykresu wszystko jest proste. Nawet kupno na szczycie bańki przed spadkiem o 80% i dwuletnią bessą zaczyna być tutaj reklamowane jako geniusz trejderski, widzę.
Spłycasz wypowiedź. Po prostu okazało się, że bitcoin jak zwykle ustanowił kolejny rekord cenowy. Dlatego nawet coś tak głupiego jak kupno na szczycie banki, mimo wszystko pozwala zarobić jeśli się trzymało. No chyba ze chciałeś sprzedać i iść gdzie indziej, ale ja tu mówię o trzymaniu aktywa.

Czemu tak jest, że rośnie? Każdy ma swoją teorie, jedna mądrzejsza od drugiej. Wg mnie to po prostu mechanizm podaży + halving + zestrojenie tego wszystkiego przez satoshiego z psychiką ludzi.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » niedziela, 1 listopada 2020, 21:55

Chyba za długo siedziałem nad wykresem, bo z oddala pojawił mi się schemat floty Imperium ;)

Natchniony pewnym spostrzeżeniem zakreślone w trójkątach okresy konsolidacji na btc zestawiłem z wykresem dominacji btc.

Wygląda to dość interesująco, jeśli pewne wspólne punkty powtórzyłyby się to:

- na btc czeka nas ok. miesiąc rangeowania w zakresie 12.7 - 14.2;
- będzie jeszcze jeden konkretniejszy zjazd do okolic 12.8-13, później kolejne HL;
- z końcem listopada wyjście nad 15 k albo w stronę 11.9;
- wraz z określeniem range high zakresu konsolidacji na btc rozpoczął się m/w miesięczny alt season ;)
- alt season zakończy się jeśli btc wyjdzie z konsoli górą.

Osobiście nie miałbym nic przeciwko gdyby listopad był miesiącem altów.

Obrazek

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 23 kwietnia 2019
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Picassso » niedziela, 1 listopada 2020, 23:23

a co powiecie na sygnał capitulacji na 1d w wskaźniku Hash Ribbons? :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 2 listopada 2020, 01:50

BTC is strong

ale należy zauważyć że alty lubią listopad grudzień i tutaj może być kolejna fala alt sezonu

wg. mojej szklanej kuli jeżeli zamkniemy powyżej około 154mld kapitalizacje altów to wzrosty na nich powinny nabrać na sile

#buythedip
#tudemun

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » poniedziałek, 2 listopada 2020, 10:24

Obrazek

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kAArter » poniedziałek, 2 listopada 2020, 10:29

Ten model to już był tyle razy dopasowywany że jego sprawdzalność chyba 0.5% wynosi :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 2 listopada 2020, 13:36

Bardzo niedźwiedzio się zrobiło wszędzie. Widzę, że rynek zdecydował, że lecimy teraz na 11,5 - 12,5k, każdy się załaduje i idziemy wyżej :D
Obrazek

Albo lecimy sporo niżej (test 10k), albo kilka dni mulenia/lekkich spadków i atakujemy 15k+

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » poniedziałek, 2 listopada 2020, 13:46

A więc poniedziałek:


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 2 listopada 2020, 14:13

mesrotten pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 17:01 Obrazek

U mnie pierwszy konkretny target zakupowy wbity oraz dokupione eth, które liczę, że jednak wybroni poziom 2.8 w parze z btc.

Imo na tym etapie wszystko w okolicach 13 k jest do kupowania do momentu aż rynek zadecyduje, że nie jest :D pod 13 możemy nie wrócić.

Obrazek

Dla przypomnienia "katalizator powyborczy" ;)

mesrotten pisze: czwartek, 1 października 2020, 09:26 Ciekawostka - na pomarańczowo halvingi, na czerwono... wybory prezydenckie w US. Może to nie halving powodował przyśpieszenie wzrostów ? :D

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 2 listopada 2020, 14:28

Buy the dip :D RSI 4h ładnie się chłodzi :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » poniedziałek, 2 listopada 2020, 15:39

LT utrzymala, wiec poki co nie ma co dramatyzowac :) ja czekam ze swoja pozycja na potwierdzenie impulsu po wybiciu 13479 zasieg minimalny to 13655

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » poniedziałek, 2 listopada 2020, 15:53

Nie ma dramatu, dalej jesteśmy w kanale. Jedynie co mnie niepokoi to ta obrzydliwa dywergencja:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » poniedziałek, 2 listopada 2020, 16:09

Pawelawe pisze: poniedziałek, 2 listopada 2020, 15:53Nie ma dramatu, dalej jesteśmy w kanale. Jedynie co mnie niepokoi to ta obrzydliwa dywergencja
No mnie też, aczkolwiek dywergencja jest już od jakiegoś czasu i nie kolidowało to z dalszymi wzrostami. Jak jest chwilowa euforia na rynku to ten rynek ma w tyłku wszelkie wskaźniki w tym RSI. Oczywiście do pewnego momentu, ale prawda jest taka że to tylko indykatory - mogą, ale nie muszą działać. Natomiast też czuję, że to może pierdyknąć, chociaż na tygodniówce jest jeszcze trochę paliwa, żeby podpompować RSI. Ciekawie się robi.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 2 listopada 2020, 16:55

mesrotten pisze: poniedziałek, 2 listopada 2020, 14:13Ciekawostka - na pomarańczowo halvingi, na czerwono... wybory prezydenckie w US. Może to nie halving powodował przyśpieszenie wzrostów ?
Baaardzo mnie ciekawi reakcja BTC na wygraną Bidena. Teoretycznie powinna być pompa dyskontująca dodatkowy dodruk.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Google [Bot], Pytek, zbig001, Zmarzniety0 i 24 gości