Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » sobota, 17 października 2020, 22:55

mamy wyplaszczenie, poziom 11,2 zostal utrzymany, na 4h mozna sie spodziewac lokalnego ruchu w gore, w krotkim czasie, docelowo powinnismy wybic poziom 11404 i jesli zostanie wybit, powinnismy rozpoczac lokalny impuls z zasiegiem minimalnym do 11,55

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 sierpnia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: iryseee » sobota, 17 października 2020, 23:08

kAArter sprawdzałem u mnie bez zmian.
mesrotten sam czekam wszystko wskazuje na up. Ale zobaczymy :?
socjolog2008 łapy obgryza :D

Dodano po 5 minutach 26 sekundach:
I wygląda to tak że jeszcze z 10 dzionków się pobujamy. :lol: :lol:

Dodano po 6 minutach 39 sekundach:
Albo do jutra tylko czekamy. :x

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 248
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1146
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » niedziela, 18 października 2020, 00:41

Podziękowania dla Vetz vel @Apogeum i @mesrotten za świetne AT, które jest bardzo pomocne poza własnymi kreskami.

W mojej ocenie tak jak pisałem kilka tygodni temu gdy byliśmy na 10,00, rynek jest w idealnym momencie na dalszą hosse, myślę że takie powolne wzrosty, z reakumulacjami potrwają i nawet do 16k.
Póki co świetnym elementem napędzającym bańkę jest dostrzegana przez większość "dumb money" korelacja z SPX, jest to rewelacyjna wręcz kwestia dla byków bo ta grupa inwestorów widzi bliski upadek rynków akcyjnych co za tym spadek ceny bitcoina.
Uważają iż rynek krpyto się zepsół stał się psem na smyczy wall street, który jest uzależniony od cen największych indeksów giełdowych.
Jest to w mojej ocenie największy paradygmat w kwestii kyptowalut, tak jak to że bańka w 2013 była wykreowana bottem willy, a bańka 2017 Tetherem.
To co widzę to kolejna już bańka wcale nie ostania, bo kapitału w stosunku do innych rynków jest jeszcze dużo, wystarczy cofnąć się w wątku do analizy kursu 2015- 2016 , jakie wtedy panowały nastoje i wyciągnięcie wniosków.
Jest masa osób która nie jest załadowana, są to grupy które w marcu straciły niekiedy i 70 % swoich oszczędności, krypciarzy, którzy musieli oddwać BTC po 5000 USD ze strachu.
Obracam sie w środowisku inwestorów głównie obligacje, akcje nowo postawałych spółek (NC) , ale te osoby również trochę pompują w krypto i nie są to kwoty po 100 - 200 k, tylko 7 cyfrówki.
Zresztą aktywność w wątku , nastroje i wszysktkie znaki wskazują w mojej ocenie na dalsze wzrosty.
Jedyne co mogłoby wycisnąć mój reload na 5k USD btc i link 5 USD to nadmierna euforia, a wydaje mi się ze do ath jej będzie nie wiele .

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » niedziela, 18 października 2020, 08:46

imho 11600 to brejkaut

patrze sobie na spx to wygląda mega bullish złoto również wciąż mimo iż miesięczna overbought ale jak historia pokazuje to nie ma znaczenia

oczywiście z tej dwójki wziąłbym spx ale po co jak mamy btc :D

Dodano po 3 godzinach 56 minutach 19 sekundach:
Obrazek
mały brejkaut raz

jeszcze duży brejkaut i wielkie boom

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » niedziela, 18 października 2020, 11:21

przy zachowaniu 11,4 dopiero teraz powinnismy rozpoczac ruch w kierunku lokalnej LT, jestesmy na poziomie, z ktorego nadchodzacy impuls powinien ja bez problemu wybic, lokalnie mozemy przetestowac poziom minimalny na 11413 ale nie musimy, wg struktury swiec powinnismy wyjsc mimo wszystko gora, sadne godziny przed nami :) warto ustawic SL ponizej 11,4 dlatego, ze zanegowanie impulsu moze zniesc nas na ponizej 11,3 wiec tutaj wlasnie ustawilbym SL, zanegowanie i przebicie LT na 11,3 moze zniesc nas na 10,9

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 października 2020, 12:11

APOOGEUUM pisze: środa, 14 października 2020, 23:54napisalem, ze korelacja z SPX to bzudra


Badanie na które się powołałeś i które wykazało korelację +0.11 obejmowało lata 2015 - 2020.

Należałoby więc dać tytuł: "Patrząc sumarycznie, przez ostatnie 6 lat Bitcoin prawie nie był skorelowany z innymi rynkami".

A jak jest teraz to zupełnie inna kwestia.
Bardzo chciałbym zobaczyć wynik dla ostatnich 2 lat oraz tylko dla tego roku. Ale w art. oczywiście nie dali nawet linka do źródeł.

W mojej ocenie Bitcoin obecnie jest skorelowany z rynkami nowoczesnych technologii w trendach średnioterminowych, oraz w wypadku silnych impulsów (jak panika covidowa w marcu). Nie przeprowadzałem wyliczeń, nie mam dowodów, ale mam silne przesłanki. Od 3 - 4 lat Bitcoin nie jest już zabawką geeków, ale dostał się na mainstreamowe salony, jest postrzegany jako egzotyczny, ale instrument finansowy. Przez swoją ultrnowoczesność jest też kojarzony z sektorem nowoczesnych technologii. Jednocześnie jego postrzeganie przesunęło się w ostatnich latach znacząco z ewentualnego srodka płatniczego przyszłości na przechowywanie wartości (cyfrowe złoto).

Mam też hipotezę, że korelacja z rynkiem akcji (powiedzmy NASDAQ) osłabi się, a nawet odwróci krótko po rozpoczęciu "wielkiego kryzysu", za to będzie się wzmacniać korelacja ze złotem. Ale to temat na osobne omówienie.

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » niedziela, 18 października 2020, 12:25

ekonokomik pisze: niedziela, 18 października 2020, 12:11Mam też hipotezę, że korelacja z rynkiem akcji (powiedzmy NASDAQ) osłabi się, a nawet odwróci krótko po rozpoczęciu "wielkiego kryzysu", za to będzie się wzmacniać korelacja ze złotem. Ale to temat na osobne omówienie.

alez oczywiscie, ze prawdopodobienstwo wystapienia czegos takiego bedzie mozliwe, ale mowiac o korelacji masz na mysli prawdopodobnie to, ze ludzie beda chcieli chronic swoj kapital, jednak nie widze podstaw by stwierdzic, ze rynek krypto podaza za SPX, dlatego, ze od marcowego zjazdu, bylismy swiadkami "odwroconej korelacji" dlatego tez spogladanie i analizowanie wykresu BTC i wspomaganie sie SPX uwazam za cos, co moze zaszkodzic w trade'ach a nie pomoc.
Wracajac do zlota historia jest podobna - moze tak byc, ze zloto i krypto beda utrzymywaly trend wzrostowy, ale bedzie spowodowane tym, ze ludzie beda chronic swoje oszczednosci przed skutkami pandemii strachu :)

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
malo tego, przed pandemia i panika na rynkach, BTC byl w punkcie, z ktorego wyszedl gora z konsolidacji, gdyby nie to, co sie dzialo na swiecie, bylibysmy znacznie wyzej, wielu grubasow na tym stracilo i stad taki marazm, swapujace boty potrzebowaly sporo czasu, by sentyment rynku sie zmienil.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 18 października 2020, 13:00

Zapraszam na nowy barometr kursu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 18 października 2020, 23:00



### edited: 2020-10-19 11:18 ###


### edited: 2020-10-19 13:25 ###
Może historia się powtórzy :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 października 2020, 13:27 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 19 października 2020, 01:42

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 19 października 2020, 12:26

Ważny moment, możliwy ruch w dół, mamy pod sobą już dwie luki. Wybicie 11.6 powinno dać 11.9-12.

Obrazek

Obrazek

@ambroży wskazałem dwie luki nad 11k, ta 9.6 jest trzecią. Co nie zmienia faktu, że jeśli doszłoby do wybicia to możemy się na nie nie oglądać bardzo długo albo i nigdy ich nie zamykać.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 października 2020, 13:38 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ambroży » poniedziałek, 19 października 2020, 13:24

Spoiler:
Może to życzeniowe, ale jeśli nie zamkneliśmy tej luki będąc poniżej 10k USD, to teraz jej nie zamkniemy póki nie zrobimy wzrostów, celuję w przedział 15-17k docelowo i wtedy może nastąpi jakiś srogi dump po tą lukę - ostatni przed ATH.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 19 października 2020, 15:05

anagamidev pisze: niedziela, 18 października 2020, 23:00Może historia się powtórzy
machina ruszyła tego nikt nie zatrzyma :D

jeżeli się nie mylę co do tego że breakout jest w okolicach 11640 to wystarczy 100usd wyżej zamknąć dniówkę i otwieramy szampana

widzę spore szanse na przedział 15-17k w tym roku a wtedy luty ath

Dodano po 6 minutach 7 sekundach:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 19 października 2020, 15:12

@masonbtc you can't stop the pump :D W każdy razie 11600 ponownie przebite teraz utrzymac i już tylko up :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 19 października 2020, 15:22

masonbtc pisze: poniedziałek, 19 października 2020, 15:05machina ruszyła tego nikt nie zatrzyma
Ech, który to już raz... ;)
Za chwilę spadnie o 1000$ i będziemy wieszczyć 5k :)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » poniedziałek, 19 października 2020, 16:35

masonbtc pisze: poniedziałek, 19 października 2020, 15:05machina ruszyła tego nikt nie zatrzyma
Jeszcze chyba za wcześnie chociaż kto wie, kto wie, wygląda to byczo. Natomiast na chwile obecną bardziej przypomina mi to schemat Wyckoffa (aktualnie poziom Failed Rally) i możliwy spadek po ten GAP na 11-11.1k zanim ruszymy dalej. A koniec listopada/początek grudnia BIG DUMP na 9250, odbicie i dzida po ATH yeah!!!!!!!

Schemat:

Obrazek

BTC:

Obrazek

Dużo podobieństw zaczynając od tych 3 wzrostów od 8 do 10 października i wcześniejszej konsolidacji.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » poniedziałek, 19 października 2020, 17:15

Mi się coś wydaje, że BTC zrobi wszystkim kaprys i pójdzie na ATH bez większych korekt. Ciekawe czy @Prezes nadal shorta trzyma.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » poniedziałek, 19 października 2020, 17:29

ChomiczyPlan pisze: poniedziałek, 19 października 2020, 17:15Mi się coś wydaje, że BTC zrobi wszystkim kaprys i pójdzie na ATH bez większych korekt. Ciekawe czy @Prezes nadal shorta trzyma.
W normalnych okolicznościach całkiem możliwe, ale są jednak duże szanse że świrusek znowu namiesza (ale wątpię, że aż tak drastycznie) i rynki tradycyjne pociągną BTC w dół o czym pisano tu wiele razy. Nie chcę mi się wierzyć, że nagle odkleimy się od sp500.
P.S. Śmiem twierdzić, że gdyby nie marcowy DUMP to właśnie zbliżalibyśmy się do ATH.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » poniedziałek, 19 października 2020, 17:35

KubaKoń pisze: poniedziałek, 19 października 2020, 17:29W normalnych okolicznościach całkiem możliwe, ale są jednak duże szanse że świrusek namiesza i pociągną nas w dół nas rynki tradycyjne o czym pisano tu wiele razy. Śmiem twierdzić, że gdyby nie marcowy DUMP to właśnie zbliżalibyśmy się do ATH.



A co jeśli rzeczywiście ludzie/firm zdecydują się władować swoje zabezpieczenia finansowe w BTC/ETH? W zasadzie nie ma w co ładować oszczędności na ten moment, przy tej hiperinflacji, która moim zdaniem jest tuż za rogiem.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kAArter » poniedziałek, 19 października 2020, 17:43

@ChomiczyPlan
Taka sytuacja zapewne miałaby miejsce gdyby wywieźli kurs na nowe szczzyty.
To też już prawda objawiona że ,,ulica" pakuje sie na szczycie.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 39 gości