Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem w najbliższym terminie (kilka tygodni- miesięcy)

Czas głosowania minął sobota, 21 listopada 2020, 22:35

Będzie atak na ATH
103
64%
Dobijemy co najwyżej w okolice 17000-18000$ i zacznie się odwrócenie trendu
59
36%

Liczba głosów: 162
Weteran
Reputacja: 2979
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 1 października 2020, 11:44

koparki pisze: środa, 30 września 2020, 21:04może kolejna hossa będzie hossą anonów które są obecnie w śmiechu wartej cenie 60$-90$
A'propos, XMR się ostatnio bardzo ładnie zachowuje, właśnie osiągnęło 0.01 ceny BTC. Niewykluczone, że będziesz miał rację.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 4418
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 1 października 2020, 13:14

Pleasek89 pisze: czwartek, 1 października 2020, 10:30Zawsze żyłem w przekonaniu, że wartość wszystkiego jest czysto subiektywna
Przewartościowany na tle innych istotnych projektów , w wypowiedzi masz punkt odniesienia w stosunku do czego konkretnie przewartościowany, do Monero dla przykładu , lub na odwrót: Monero jest niedowartościowany, efekt będzie taki sam: hossa na parach typu Monero/BTC
edit
@kozaki_wiesi jedno drugiemu nie przeszkadza , nie mam pretensji do ceny że niewłaściwa tylko uważam że istnieją znacznie atrakcyjniej wycenione aktywa na tym rynku i że być może zmienia się ich trend(prawo podaży-popytu) w relacji do BTC.

Weteran
Reputacja postu: 
4

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 1 października 2020, 14:54

Przewartościowane, nieprzewartościowane... czysto akademicka dyskusja.
Ciekawe czy np. złoto jest niedowartościowane w stosunku do dolara w warunkach takiego dodruku?
Osobiście, jestem zwolennikiem opinii, że bieżąca cena jest właściwa - odzwierciedla bowiem prawo popytu-podaży.
S.J. Lec

Początkujący
Reputacja: 112
Reputacja postu: 
13

Postautor: kAArter » czwartek, 1 października 2020, 16:08

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 1 października 2020, 14:54Osobiście, jestem zwolennikiem opinii, że bieżąca cena jest właściwa - odzwierciedla bowiem prawo popytu-podaży.
Trafnie, chipsy w żabce też są przewartościowane bo są jakieś 2zł droższe niż w biedronce oba te sklepy mam koło siebie a jakoś i tak w tej żabce kupują.
Już abstrahując że zastanawianie się która kryptowaluta jest badziej przewartościowana w momencie kiedy aktualnie w codziennym życiu nie służą do niczego jest troche ironiczne samo w sobie.

Początkujący
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
3

Postautor: Pogromca » czwartek, 1 października 2020, 16:26

Jak kurs pójdzie o kilka tysięcy dolarów w jedną bądź w drugą stronę, to wtedy będzie można mówić, że dziś było tanio/drogo. Natomiast tu będę tego samego zdania co Kozaki
kozaki_wiesi pisze: czwartek, 1 października 2020, 16:08bieżąca cena jest właściwa - odzwierciedla bowiem prawo popytu-podaży.
.

Choć skromnie uważam że ta cena jest napompowana, ale skoro rynek ją akceptuje, to jest wlasciwa.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4382
Reputacja postu: 
6

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 1 października 2020, 16:27

kAArter pisze: czwartek, 1 października 2020, 16:08aktualnie w codziennym życiu nie służą do niczego jest troche ironiczne samo w sobie

Trafiony, zatopiony. Produkują tego na potęgę, wymyślają zastosowania które ogarnia promil ludzkości - co raz bardziej udziwnione i nie zrozumiałe. A podstawowa cecha projektu matki/ojca peer 2 peer electronic cash system nie działa.
Przesył 100 zł na btc to koszt 16 zł - to znowu argument że to nie jest dla biedaków do płacenia za kawę i przesyłu drobnych..
SoV - pod warunkiem że kupiłeś taniej na początku, albo po mega spadku inaczej jesteś udupiony z kasą i zmuszony do spekulacji na wszystkich altach, żeby wyrównać do stanu $ po którym kupowałeś
Cyfrowe złoto - równie dobrze może być cyfrowym burakiem czy cyfrowymi chipsami. Złoto /srebro to metale szlachetne to dar Boga, wydane przez ziemię a crypto to twór ludzki (nawet jak koleś założył rajstopę na głowę, dalej będzie tworem ludzkim, grup ludzi, służb itd)

Ironiczne jako całość jest to w co się zamieniło. Wygenerowało tonę ytinfluancerów i tonę giełd mniej i bardziej poważnych, stworzyła infrastrukturę spekulacyjną bez regulacji. I tym jest. Kasynem bez regulacji z grubszą otoczką marketingową i wyznawcami

Dodano po 5 minutach 21 sekundach:
socjolog2008 pisze: środa, 30 września 2020, 20:03I spx zrobił robotę dobę po debacie to teraz czas na bita i chociaż te 10.9 i pod 11 znowu zjazd.

I Zjazd
https://primexbt.com?signup=95256 MASTER DT :mrgreen:
Bear land : viewtopic.php?f=27&p=660558#p660558
Zcash/Pivx/BSV/BCHA : https://www.forum.bitcoinsv.pl
Twitterhttps://twitter.com/socjolog2008?s=20
BTC 500$ soonSilver 600$/OZ soon Gold 10000$/OZ soon

Weteran
Reputacja: 708
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » czwartek, 1 października 2020, 16:33

socjolog2008 pisze: czwartek, 1 października 2020, 16:27Przesył 100 zł na btc to koszt 16 zł
mam wrażenie, że przesadzasz...jesteś pewny, że to dalej jest aktualne?!?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0

Postautor: KubaKoń » czwartek, 1 października 2020, 16:39

kAArter pisze: czwartek, 1 października 2020, 16:08Już abstrahując że zastanawianie się która kryptowaluta jest badziej przewartościowana w momencie kiedy aktualnie w codziennym życiu nie służą do niczego
No była kilka dni temu o tym dyskusja, że rzeczywiście BTC w codziennym życiu nie pełni żadnej konkretniejszej funkcji (jest przestarzały itd, itp i są lepsze alternatywy w postaci innych krypto). Natomiast posiadacze BTC to w większości HODLerzy, a dla holderów BTC jest często store of value (czyli dla nich pełni jakąś funkcje), lub po prostu spekulacją na której chcą zarobić wierząc (życzeniowość opierają o analize fundamentalną) że BTC np. uderzy w kolejne ATH (inwestorzy). Czyli jeżeli ktoś ma mentalność HODLerską to dla nas BTC będzie pełnił podobną funkcje jak złoto, dlatego na chwile obecną uważamy że BTC jest mega niedowartościowane, co nie zmienia faktu, że w pewnym momencie nie zrealizujemy zysku (lub straty :D) bo uznamy, że BTC zaczyna być przewartościowane. Ale też jest sporo ludzi którzy uznają to za herezje i trzeba to uszanować. Po prostu funkcja/rola BTC jest tak naprawdę subiektywną pochodną tego co mamy w głowie w kontekście użyteczności i potencjału BTC: dla jednych SOV lub inwestycja na której można osiągnąć ładną stopę zwrotu, dla innych przewartościowane i przestarzały cyfrowy burak który powoli, małymi kroczkami zacznie umierać. Czas pokaże kto miał racje.

P.S W ramach dygresji wrzucę fajny raport, który wypuścił university of cambridge. https://www.jbs.cam.ac.uk/wp-content/up ... 1600941674

Dla leniwych Piotr wczoraj co nieco o tym opowiadał w swoim filmiku:
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 października 2020, 16:41 przez KubaKoń, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: adiqq » czwartek, 1 października 2020, 16:40

odnośnie kosztów transakcji
https://bitcoinfees.earn.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 1 października 2020, 16:44

adiqq pisze: czwartek, 1 października 2020, 16:33mam wrażenie, że przesadzasz...jesteś pewny, że to dalej jest aktualne?!?

Z giełd na giełdę pod szybką grę i szybkie w miarę zatwierdzenie 0.005 - to ile to w PLN ?
Oczywiście możesz wysłać z portfela na portfel, i zatwierdzi po 5 godzinach za 1 zł czy 0.50 gr. Tylko wtedy po cholerę to używać ,bo ja jak już używam to w celach spekulacyjnych z giełdy na giełdę, czy na portfel. A argument że najtańszy sposób przesłania miliona zł za groszę, i zabezpieczone kryptograficznie - tu pełna zgoda. Tylko po co ? jak wysyłam legalną, opodatkowaną kasę w ilości 1 milion PLN, to skorzystać z usług banku po prostu, bez udziwnień. I takie rozwiązanie to też promil wysyłających. Ale argument zawsze za jest. Pewnie ;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 1 października 2020, 16:50

koparki pisze: czwartek, 1 października 2020, 13:14uważam że istnieją znacznie atrakcyjniej wycenione aktywa na tym rynku i że być może zmienia się ich trend
W długim okresie wszyscy będziemy martwi wszystko wraca do punktu równowagi - za uncję złota kupujemy coraz więcej jajek czy benzyny i mam nadzieję, że to samo będzie z BTC - zmienność będzie malała a deflacja spowoduje, że siła nabywcza tego tokena też będzie rosnąć. Przecież "barbarzyński relikt" czyli złoto nie zmienił się ani o milimetr przez okres kiedy jest pieniądzem (6 tys. lat) a wciąż jest przedmiotem pożądania i zbroją się w nie narodowe banki bo wiedzą do czego prowadzi ich system czyli rezerwa czątkowa. Rozwój jest więc niepotrzebny, wystarcza deflacja i zaufanie. Nie rozumiem więc w'ogle tego zarzutu, że dziadek jest zacofany. No jest, i co z tego :)
S.J. Lec

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » czwartek, 1 października 2020, 16:51

ekonokomik pisze: czwartek, 1 października 2020, 09:25Wg mnie wciąż jest spora szansa na kolejną, ostatnią bańkę na krypto.
oczywiście że tak, tylko dlatego sie tym tematem jeszcze interesujemy, wszyscy mamy zbieżne podejście życzeniowe, może tylko oprócz @socjolog2008 ;).
Nie istnieje na świecie alternatywa dla kogoś kto chce przemieścić sie z kapitałem przez granice a nie ma ochoty robić to przez system , dlatego ten wehikuł do transferowania pieniędzy trzyma wartość. Ciekaw jestem tylko newsów i pomysłów tej drugiej strony która będzie temu przeciwdziałała.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 1 października 2020, 16:53

koparki pisze: czwartek, 1 października 2020, 16:51Ciekaw jestem tylko newsów i pomysłów tej drugiej strony która będzie temu przeciwdziałała.
Na pocieszenie powiem, że za Stalina za handel dolarami czy złotem szło się pod ścianę - a handel tymi dobrami kwitł w najlepsze :)
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1371
Reputacja postu: 
8

Postautor: shinya56 » czwartek, 1 października 2020, 16:55

Aktywa są przeważnie przewartościowane albo niedowartościowane. Cena optymalna to stan, który trwa bardzo krotko. Inwestowanie polega na oszacowaniu, w którą stronę aktualnie jest odchylenie.

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: kryptokanaly » czwartek, 1 października 2020, 16:55

Zapraszamy na nową "Analizę Rynków" na kanale Krypto Raport!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 1 października 2020, 17:00

koparki pisze: czwartek, 1 października 2020, 16:51może tylko oprócz @socjolog2008

Również po to obserwuje rynek i czasami zagram, tylko że w drugą stronę. Szacuje że popuści wodzy fantazji a Bykom krwi

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: adiqq » czwartek, 1 października 2020, 17:01

socjolog2008 pisze: czwartek, 1 października 2020, 16:44Z giełd na giełdę pod szybką grę i szybkie w miarę zatwierdzenie 0.005 - to ile to w PLN ?
wiesz, pisałeś o przesłaniu 100zł....jak 100zł wykorzystujesz do gry, rownie dobrze możesz je trzymać na giełdzie, prawda? :lol:
Nie musisz wysyłać ekspresowych przelewów, żeby mieć od razu na koncie.... :lol:

wiesz, przymominasz mi kolegę, który zawsze wysyła stosunkowo niewielkie kwoty ekspresowymi przelewami i zawsze narzeka, jakie to przelewy drogie :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 października 2020, 17:03 przez adiqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 1 października 2020, 17:02

kAArter pisze: czwartek, 1 października 2020, 16:08aktualnie w codziennym życiu nie służą do niczego jest troche ironiczne samo w sobie.
no masz 6 wpisów wyżej opisane do czego służą w praktyce i to jest ich realne zastosowanie.

edit
socjolog2008 pisze: czwartek, 1 października 2020, 16:32Kasynem bez regulacji z grubszą otoczką marketingową
ooo i masz jeszcze drugie zastosowanie, które dla niektórych jest codziennym zastosowaniem :D

Początkujący
Reputacja: 112
Reputacja postu: 
1

Postautor: kAArter » czwartek, 1 października 2020, 17:13

@koparki nawiązuje do codziennych korzyści przeciętnego zjadacza chleba.
Ponadto złudna dla mnie jest wiara że inwestorzy kryptowalut ostatecznie nie chcą powiększać po prostu swojego konta bankowego spekulując na krypto i o ile kiedyś wierzyłem w rozwój wydarzeń na zasadzie zastąpienia kryptowalutami gotówki ( przynajmniej w stopniu 50/50) tak nie widze na to szans.
A szkoda bo jestem przeciwny wszelkiego rodzaju ingerencją/inwigilacją państwa w życie obywateli.

Ps. Nigdy nie rozumiem argumentu store of value w momencie kiedy wykres wygląda jak atak serca.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 1 października 2020, 17:28

adiqq pisze: czwartek, 1 października 2020, 17:01wiesz, pisałeś o przesłaniu 100zł....jak 100zł wykorzystujesz do gry, rownie dobrze możesz je trzymać na giełdzie, prawda?
Nie musisz wysyłać ekspresowych przelewów, żeby mieć od razu na koncie....

wiesz, przymominasz mi kolegę, który zawsze wysyła stosunkowo niewielkie kwoty ekspresowymi przelewami i zawsze narzeka, jakie to przelewy drogie

Brakuje takiego wywiadu gdzie Satoshi siedzi w rajstopie na głowie i krzyczy że Bitcoin jest peer 2 peer electronic cash system 😂
Spoiler:
Obrazek
Spoiler:
Spoko ,gram 100 czy 1000 ale na pewno nie ładuje 42000 tyś zł w wirtualny żeton bez większego sensu istnienia po 11 latach, jak wielokrotnie pisałem od 3 lat nie posiadałem 1 BTC nawet.
Dla mnie projekt jest sztucznie podtrzymywanym uzurpatorem wolności i anonimowości z chwilami prawdy (jak w marcu, ale ciągle pilnują wyłączając platformy na takich spadkach żeby im się prawdziwa wycena nie utrwaliła na dłużej)

Wróć do „Przedszkole”