Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 25 września 2020, 18:53

Panowie sytuacja zaczyna się robić widzę patowa. Kto czym gra i na czym i jaki ma z tego % jest wprost proporcjonalne do posiadanych wolnych środków na prze.enie ewentualne i tak to powinno wyglądać, to jest zdrowe. Dla rozluźnienia sytuacji proponuję obejrzeć i nie męczyć więcej tematu
Spoiler:
Walor spekulacyjny jak każdy inny z setek dostępnych na różnych rynkach. Nie róbcie z tego religii
masonbtc pisze: piątek, 25 września 2020, 17:47potężny Bitcoin

ZUS jest potęgą ;)
Spoiler:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 25 września 2020, 18:55

amneziahaze pisze: piątek, 25 września 2020, 18:33 przez kolejne pół roku odrabiana była strata, dlatego się nie udzielałeś w wątku, czy się mylę?
mylisz sie. Inwestycja z założenia ma być długoterminowa, więc po co mam co chwilę robic podsumowania?
Nie rozumiem też do końca - że popłynąłem...przecież skoro inwestycja z załozenia jest na dlugi okres, to nie ma sensu jest rozliczać po krótkim okresie prawda? Chyba już to wyjasnilismy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 25 września 2020, 19:11

@KubaKoń
1. Piszecie po fakcie. W sensie tutaj trzeba było kupić, tam sprzedać.
2. Macie podejście życzeniowe. Kup i może coś z tego będzie.
3. Bitcoin to "świeże" aktywo, o którym mało kto wiedział do roku 2017 r. Aktualnie to jest temat medialny.
4. Do tego trafił w czasy wielkiej hossy.

Teraz w czasie zbliżającego się potencjalnego kryzysu i to, że Bitcoin jest znany zobaczmy na ile ta Wasza strategia daje rade.

KubaKoń pisze: piątek, 25 września 2020, 18:40Czy tak ciężko to zrozumieć? Serio?

Dla mnie to macie więcej farta niż umiejętności inwestycyjnych.

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fridaytrader » piątek, 25 września 2020, 19:48

@socjolog2008
Pisałeś ostatnio, że btc może aktualnie dojść i do 11300 usd. Można wiedzieć jak do tego doszedłeś? Pytam bo aktualnie widzę to podobnie, jeśli doczłapiemy się tam na niskim wolumenie to planowałem zakładać shorta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 25 września 2020, 19:59

Fridaytrader pisze: piątek, 25 września 2020, 19:4811300 usd. Można wiedzieć jak do tego doszedłeś?

Skrytą i tajemniczą drogę dedukcji/ powtarzalności pewnych zagrań wyjebkowiczów polujących na shorciarzy. Pisałem też o 322 na cryto cap i ten punkt został spełniony dziś Poziom na btc nawet 11.419 wynika z poprowadzenia prostego kreski ale ja dzisiaj zakładam pod koniec dnia zniesienie całego odbicia od 11:00 na spx i to może pokomplikować plany na crypto. Jeżeli jednak przetestują ta linię nr 1 ze spoilera to szanse w weekend są wtedy spore na ponad 11k
Nie gram i nie mam żadnych pozycji na btc, czysto obserwacyjnie patrze jak to rozgrywaja vs innych rynków na których akurat gram namiętnie. Ogon nie będzie merdać psem ale pies dzisiaj pod zamknięcie daje fory Bykom znowu ;) to i jest szansa dla crypciarzy
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fridaytrader » piątek, 25 września 2020, 20:18

@socjolog2008
też tą kreską się sugerowałem plus proporcje dołki/górki. Ciekaw sam jestem co z tego wyniknie, aczkolwiek rzadko kiedy robiliśmy nowe szczyty po kilku tygodniówkach bez lokalnego szczytu. Droga po 20k plus 14k rok temu to był nowy lokalny szczyt widoczny praktycznie na każdej kolejnej 1w świeczce. Tak naprawdę ostatnio w maju/czerwcu mieliśmy taką sytuację, że trzeba było poczekać prawie 2 miesiące na przebicie ostatniego szczytu. No i ciekawe co będzie z S&P & DAX bo nie widzę szans na wzrosty BTC przy spadkach tych 2 indeksów (o ile te będą kontynuowane).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 25 września 2020, 20:18

Przebicie na crypto cap MA200 zwiększa szanse na 70% pod warunkiem że SPX pod koniec dnia na to pozwoli
Też to widzę o czym piszesz - nie grając na wzrosty bita (wyłącznie BEAR team na tym walorze spekulacyjnym) ale szukając miejsca na konkretne Shorty :lol:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: depar » piątek, 25 września 2020, 21:03

Raczej nie ma wątpliwości że aktualnie cena BTC porusza się w rytmie S&P500. Jeśli w kongresie USA nie zostaną przegłosowane
kolejne pakiety stymulujące lub nie pojawią się dobre wiadomości na temat pandemii to ruchy cenowe na S&P500 i BTC będą bardzo przypadkowe i nerwowe. Zazwyczaj SP500 było ratowane gdy korekta osiągała spadek 20% od ATH. Tym razem nie wiadomo czy wydrukowane przez FED dolary jeszcze istnieją i czy uratują amerykańską giełdę a na nowy dodruk niema jeszcze zgody. Do czasu pojawienia się dobrych wiadomości z USA wstrzymuję się od podejmowania decyzji o zakupie BTC.
Co sądzicie o tej sytuacji od strony analizy fundamentalnej ?
Na swojej stronie https://zdalnyprofit.pl/category/kryptostrategia/ szczegółowo opisuję prostą strategię btc/usd dla początkujących

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 25 września 2020, 21:20

Korelacja z S&P jest faktem i jest bardzo smutna, ale kiedyś mnie.. Póki co jeśli dziś uda się zrobić HH na spx a eth flipnie 355, na co jest aktualnie spora szansa, to powoli oddaję strój astronauty do prasowania bo może się przydać na kolejne dwa/trzy miesiące ;) Imo szansa na nowe ath na s&p jest większa niż na spadki. Ale trzeba być czujnym, zwłaszcza, że może jebnąć nawet w ciągu ostatnich 30 min ;)

Obrazek

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fridaytrader » piątek, 25 września 2020, 22:05

Korelacja z S&P jest aktualnie największa w historii, pytanie czy w takim razie przy ewentualnych wzrostach na indeksach należałoby oczekiwać takich wzrostów procentowych do jakich byliśmy przywyczajeni przy robieniu kolejnych ATH na Bitcoinie? Ciekawe swoją drogą ile osób zakłada scenariusz prowzrostowy, ale bez przebijania poprzedniego szczytu.

S&P500 przed black swanem dobijał do 3400, aktualnie ATH to było niecałe 3600. Analogicznie dla BTC szczyt przed black swanem to było 10500$, tego lata przebiliśmy go o niecałe 2000$ (dane binance, nie chce mi się sprawdzać finexa, bo nie o to tu chodzi) Procentowo BTC wzrósł zatem jakies 3x bardziej (6% do 18%). Idąc tym tropem, jakby S&P dobiło do 4000, czyli około 18% wyżej w stosunku do szczytu z początku roku to 3x taki wzrost przełozyłby się na ponad 50% wzrostu na BTC i poziom ok. 16k $. Te poziomy to oczywiście żaden konkret, zmierzam jednak do tego, że finalnie może się okazać, iż przed pęknięciem bańki zaliczymy niezłe wzrosty, ale oczekujący przebicia ATH mogą się rozczarować.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » piątek, 25 września 2020, 23:23

amneziahaze pisze: piątek, 25 września 2020, 18:33Ty serio jesteś matematykiem? Nie widzisz czarno na białym, że "przykład" jakim się posługujesz daje fejkowe wyniki?
Specjalnie dla Ciebie ściągnąłem sobie kursy BTC od 20.12.2017 do dziś i zrobiłem banalne obliczenie w 2minuty (mogę podesłać excela). Pozwól że teraz ja zapytam: miałeś matematykę w gimnazjum? Łap:

Obrazek

Następnym razem jak coś komuś zarzucasz w kontekście wyliczeń matematycznych sam rzuć liczbami, a nie stać Cię tylko na oszczerstwa.

shinya56 pisze: piątek, 25 września 2020, 19:11 1. Piszecie po fakcie. W sensie tutaj trzeba było kupić, tam sprzedać.
2. Macie podejście życzeniowe. Kup i może coś z tego będzie.
3. Bitcoin to "świeże" aktywo, o którym mało kto wiedział do roku 2017 r. Aktualnie to jest temat medialny.
4. Do tego trafił w czasy wielkiej hossy.


1. Po jakim fakcie? Startegia uśredniania zakupu polega na kupowaniu codziennie/tydzień/miesiąc bez względu na sytuacje.
2. No jeżeli strategię opartą analizę fundamentalną (postępująca adopcja btc, analiza blockchcain, kapitalizacja btc) nazywasz podejście życzeniowym to jak nazwać np. strategię opartą o analize techniczną w tradingu? To też myślenie życzeniowe (kurde chciałbym żeby zaraz kurs spadł, w końcu cross EMA 8/21 na to wskazuje!). Co Wy zresztą macie z tym myśleniem życzeniowym? To chyba logiczne, że każdy chcę zarobić i sobie tego życzy? Ale biję się w pierś i przyznaję, że moim życzeniem jest to, żeby adopcja BTC przebiegała w takim tempie dalej jak do dziś.
4. No pokazałem właśnie, że nawet jakbyś trafił w najgorszym możliwym momencie to i tak byś zarobił 40-45% na strategi D.C.A

shinya56 pisze: piątek, 25 września 2020, 19:11Dla mnie to macie więcej farta niż umiejętności inwestycyjnych.
Aha. Ten argument zamyka zdecydowanie dyskusje. Szach mat. Dobrze, przyjmuję zatem z pokorą fakt, że strategia znana od kilkudziesięciu lat na giełdzie, która używana jest przez wiele funduszy inwestycyjnych obracających miliardami dolarów i której fanem jest nawet sam sceptyczny guru Warren Buffet, jest tylko fartem. I tym sformułowaniem zamykam z mojej strony dyskusje i nie chcę tu spamować ani siać fermentu. Dobranoc ;)
 ! Wiadomość z: koparki
dostałem zgłoszenie od @amneziahaze, że w poście są fałszywe dane, proszę aby to wyjaśnił w dyskusji a nie wywoływał moderatora który nie ma czasu analizować postów pod tym kontem
EDIT: jakie fałszywe dane? Mogę publicznie podesłać tutaj tego excela (kurs ściągnięty ze stooq) i niech każdy sobie sam zweryfikuje liczby. Kolejne oszczerstwo z jego strony. Uzasadnił chociaż ten zarzut czy znowu rzuca puste slogany? Niesamowity jest...

Proszę bardzo: https://www.szybkiplik.pl/432LmXn8B8
Dane stąd: https://stooq.pl/
Ostatnio zmieniony sobota, 26 września 2020, 16:16 przez KubaKoń, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » sobota, 26 września 2020, 06:01

KubaKoń pisze: piątek, 25 września 2020, 23:23Specjalnie dla Ciebie ściągnąłem sobie kursy BTC od 20.12.2017 do dziś i zrobiłem banalne obliczenie w 2minuty (mogę podesłać excela). Pozwól że teraz ja zapytam: miałeś matematykę w gimnazjum? Następnym razem jak coś komuś zarzucasz w kontekście wyliczeń matematycznych sam rzuć liczbami, a nie stać Cię tylko na oszczerstwa.
Widzę, że poziom absurdu sięgnął już zenitu, nie zamierzam tego nawet komentować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 26 września 2020, 08:20

KubaKoń pisze: piątek, 25 września 2020, 23:23Startegia uśredniania zakupu polega na kupowaniu codziennie/tydzień/miesiąc bez względu na sytuacje.

Wiem dobrze co to za strategia. Po prostu wierzycie/macie nadzieję, że kurs wzrośnie. Wasze argumenty to historia BTC.
KubaKoń pisze: piątek, 25 września 2020, 23:23No pokazałem właśnie, że nawet jakbyś trafił w najgorszym możliwym momencie to i tak byś zarobił 40-45% na strategi D.C.A

Bitcoin trafił na największą hossę w historii. Nie wiemy jak się zachowa w czasach kryzysu.
shinya56 pisze: piątek, 25 września 2020, 23:23Dla mnie to macie więcej farta niż umiejętności inwestycyjnych.
KubaKoń pisze: piątek, 25 września 2020, 23:23Aha. Ten argument zamyka zdecydowanie dyskusje. Szach mat.

Dokładnie szach mat. Uśrednianie strat czyli granie przeciw trendowi to Wasza strategia inwestycyjna. Na tym jeszcze nikt nie wyszedł.

@KubaKoń
W tej dyskusji chodziło o coś innego. Kilka osób negowało kupowanie każdego większego dipa, czyli uśrednianie strat. Zdania nie zmienię to jest najgorszy błąd jaki można popełnić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 26 września 2020, 09:12

shinya56 pisze: sobota, 26 września 2020, 08:20Wiem dobrze co to za strategia. Po prostu wierzycie/macie nadzieję, że kurs wzrośnie. Wasze argumenty to historia BTC.
No i ta strategia na dzień dzisiejszy po prostu działa. Zakładając, że i tak większość traci, legendy głoszą, że 90%, to +50% i tak jest nieźle.
shinya56 pisze: sobota, 26 września 2020, 08:20Bitcoin trafił na największą hossę w historii. Nie wiemy jak się zachowa w czasach kryzysu.
No mieliśmy "kryzys" i podczas tego kryzysu BTC wzrósł o 200% i jest wyżej niż przed "pandemią". Każdy kto regularnie skupował, uśredniał, akumulował dzisiaj jest na plus. Suche fakty. A jeśli ktoś liczy na nowe ATH czyli z dzisiejszych cen daje mu to zwrot +100%, a w przypadku 100k$ daje zwrot +1000%, to tym bardziej warto tak grać póki te poziomy nie zostały osiągnięte. Oczywiście obecna cena jest taka 50/50 jeśli chodzi o akumulację czy sprzedaż krótkoterminową, aczkolwiek większość HODL'erów uśredniająca teraz jest na plus i zarobiona, najlepiej kupować na przecenach, na dip'ach, ale takie mogą nie wystąpić jeśli bańka już ruszyła. Tak jak mówię, że ja nauczony różnymi bessami, wiem, że później te niskie ceny trwające długo długo są li tylko okazją do zakupów, szczególnie jak ktoś regularnie dokłada kapitał na longterm. Ale tak jak mówię, najlepiej skupować po prostu przeceny 30-40% w dół za jakiś bezpieczny kapitał i na odbiciach realizować część zysków(wtedy takie uśrednianie potrafi zbić średnią cenę do 0, o ile nie zwiększamy jakoś drastycznie wielkości pozycji oraz to też wymaga czasu, bo takie przeceny zdarzają się raz na kilka tygodni czy miesięcy), no i później znowu uzbroić się w cierpliwość :D



### edited: 2020-09-26 09:43 ###
@adiqq no jakbyś prześledził mój wątek, to tam właśnie robiłem o co prosisz, pisałem na bieżąco kiedy kupuję i kiedy sprzedaję(jest data i godzina oraz zaokrąglony poziom), jest tam tabelka. Sprzedałem BTC na 11111$ i odkupiłem na 8888$, a później zacząłem uśredniać, uśredniając 40 BTC do 0, ostatni zakup był na 9444$ bodajże i wtedy nastąpił zjazd. Ale, że miałem uśrednione do 0 to niespecjalnie się tym przejąłem i własnie o to chodzi w uśrednianiu, że nie trzeba panikować długoterminowo, bo tak zakłada ta strategia. A dzisiaj dopiero możemy powiedzieć, że tak warto było wtedy sprzedać, jednak jest to już po fakcie.

Po za tym uśredniając cały czas, zbijamy ceną poniżej ceny aktualnej, czyli przykładowo cena jest 10k$, a ktoś tam wcześniej wyłapał 2-3 ruchy na 10-30% i uśrednił cenę do 5k$, to właśnie widząc słabość rynku, może dołączyć się do wyprzedaży, nie sprzedaje przecież na stracie, tylko właśnie na zysku i odkupuje szybko niżej kiedy rynek zdradza jakieś odbicie czy po prostu kupuje niżej żeby jeszcze bardziej uśrednić na odbiciu po tak drastycznym spadku, który na BTC też zdarza się raz na ruski rok. Zwykła analiza techniczna, ona może nie jest perfekcyjna, ale statycznie jak będziemy kupować korekty 30-40%, ba nawet 10% to i tak może dawać przewagę :D

### edited: 2020-09-26 10:29 ###
Spoiler:
Poza tym uśrednia i akumulować można w taki sposób. Przykładowo mamy te 20k$ i stać nas na 2 BTC. Kupujemy 1 BTC po spadku 30-40%. Oraz mamy zawsze kapitał w przypadku gdybyśmy właśnie nacięli się na spadek jakiś głębszy 60-90%(a np. korekta większa niż 80% na BTC zdarzyła się chyba tylko 3-4 i zawsze było to blisko dołka bessy i początek kolejnej hossy, zatem tutaj np. możemy dołożyć coś ekstra i sprzedać na jakimś odbiciu nawet niewielkim). Liczymy i tak na nowe ATH, wierzymy w cyfrowy pieniądz, ale to też nie może być ślepa wiara, bo to zależy od innych graczy czy użytkowników czy mają zaufanie do tego pieniądza. A oni przecież też krótkoterminowo mogą chcieć zbijać cenę, żeby właśnie powiększać długoterminowo ilość tego cudownego aktywa. Zatem nie możemy się nastawiać, że tylko up tylko moon.

W gruncie rzeczy to cena, czy wysoka cena jest zależna od HODL'erów właśnie, im więcej osób chce to trzymać, widzi w tym wartość czy perspektywiczny wzrost w dłuższym okresie tym cena jest bardziej stabilna czy zwyżkująca w dłuższym okresie(przy dość niskiej podaży).

Czyli tak mamy zjazd -30% kupujemy 1 BTC za 10k$ i czekamy. Kurs odbija w końcu np. bezpiecznie sprzedajemy na +10% od ceny naszego wejścia. Ok, sprzedajemy 0.9 BTC odzyskujemy nasze 10k$ i chowamy za pazuchę na long term 0.1 BTC. No i tak robimy przez cały rok, może na początku będzie to szło jak krew z nosa, ale np. po jakimś czasie możemy tak właśnie uzbierać 1 BTC za friko(na tym wykresie wyżej w tym okresie tą metodą byłoby to 0.5 BTC). Oczywiści dzisiaj to może nie jest zawrotna kwota, ale jak liczymy na 100k$ to później może fajnie zyskać na wartości, a ostatecznie nic nie tracimy. Dodatkowo te chomikowane BTC możemy w części wykorzystać na grę na altach gdzie zmienność jest dużo większa(oraz tam może być dużo większy potencjał zysku procentowo w pewnym momencie, kiedy wrócą znowu do łask) i powoli powoli sobie akumulować i uśredniać na long term przy dość niskim ryzyku. Oczywiście można zacząć sobie o 1000PLN, bo to nie ma znaczenia.

Kiedyś sam śmiałem się z tych wszystkich kranikowców, co tam jakieś 0.01BTC czy 0.1BTC, a dzisiaj w sumie nie jest to mało. Zatem zakładając, długofalowy sukces BTC tutaj zbudowana pozycja na niskich poziomach, dobrze uśredniona może nam zwrócić się pięknie, a poza tym grając na rynku cały czas zdobywamy doświadczenie, które jest nieocenione :D
Ostatnio zmieniony sobota, 26 września 2020, 10:29 przez anagamidev, łącznie zmieniany 6 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 26 września 2020, 09:39

anagamidev pisze: sobota, 26 września 2020, 09:12No i ta strategia na dzień dzisiejszy po prostu działa. Zakładając, że i tak większość traci, legendy głoszą, że 90%, to +50% i tak jest nieźle.
skroro to takie proste i oczywiste, to może w końcu założysz własny wątek i udowodnisz wszystkim jak to działa w praktyce? To by zakoczyło temat,prawda?
wystarczy, że w tym nowym, dedykowanym do tego wątku będziesz pisać, że teraz kupujesz xxx coina za cenę yyy ...i potem w momencie sprzedaży tak samo. Nawet tego nie będziesz musiał rozliczać...na pewno znajdą się chętni, co to zrobią za ciebie :lol:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » sobota, 26 września 2020, 09:51

anagamidev pisze: sobota, 26 września 2020, 09:12No i ta strategia na dzień dzisiejszy po prostu działa. Zakładając, że i tak większość traci, legendy głoszą, że 90%, to +50% i tak jest nieźle.
Bo taki był przekaz, że działa (nawet w najgorszych momentach) i dlatego jest tak chętnie wykorzystywana przez największe fundusze inwestycyjne (jako dywersyfikacja strategii). Nikt tu nikogo nie namawia do takiego inwestowania, po prostu konstruktywnie chcieliśmy pokazać na liczbach, że D.C.A działa i kto zechce to się zainteresuje i przyjrzy się tematowi bliżej ;). Dlatego nie kontynuujmy już tematu, bo z tego co widzę ja swoją osobą wkurzam innych użytkowników za co przepraszam ;)

Obrazek

@anagamidev
amneziahaze pisze: sobota, 26 września 2020, 06:01Widzę, że poziom absurdu sięgnął już zenitu, nie zamierzam tego nawet komentować.
Prześmiewczo pytasz czy jestem matematykiem, potem zarzucasz mi że daje fejk przykłady. W żaden sposób tego nie argumentujesz, rzucasz tylko puste słowa. Specjalnie dla Ciebie robię proste obliczenia na podstawie historycznych kursów i wrzucam wyniki tu, abyś mógł się ustosunkować czy nadal daje fejk przykłady. A co słyszę? Znowu pusty slogan, że poziom absurdu osiągnął zenitu. Zero liczb, zero argumentów, nic. To tak jakbyś skrupulatnie tłumaczył komuś coś 15min, a ten drugi naśmiałby Ci się w twarz i powiedział "ta, ta...nie zesraj się". Ten sam poziom.

Do moderatorów, obiecuję że w tym temacie już nie napisze ani słowa żeby nie spamować, w przeciwnym wypadku proszę o bana :)

Żeby nie wprowadzać offtopu, wrzucę jako ciekawostkę (z przymrużeniem oka) wczorajszą ankietę przeprowadzoną przez PlanB. Pokazuje jaki sentyment na damy moment mają jego fallowersi (24k głosów) w kontekście kolejnego ATH:

Obrazek

Miłego dnia.
Ostatnio zmieniony sobota, 26 września 2020, 12:12 przez KubaKoń, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 26 września 2020, 10:52

shinya56 pisze: sobota, 26 września 2020, 08:20W tej dyskusji chodziło o coś innego. Kilka osób negowało kupowanie każdego większego dipa, czyli uśrednianie strat. Zdania nie zmienię to jest najgorszy błąd jaki można popełnić.
Ale kupowanie każdego większego DIPa to bardzo dobry pomysł. Wątpię by ktoś, kto kupił BTC po 20k$ dalej je trzymał. Jeśli jednak, to zawsze można DIP skupywać i wyrzucać 5-10 czy 20% wyżej - zarabiając na tym. Przez ostatnie prawie 3 lata od pęknięcia bańki było tyle sytuacji (na wyższych interwałach, gdzie jest bezpiecznie trejdować) że dawno wcześniejszy, zły zakup można było wyprowadzić na przód.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 26 września 2020, 11:31

ergorg pisze: sobota, 26 września 2020, 10:52Ale kupowanie każdego większego DIPa to bardzo dobry pomysł. Wątpię by ktoś, kto kupił BTC po 20k$ dalej je trzymał. Jeśli jednak, to zawsze można DIP skupywać i wyrzucać 5-10 czy 20% wyżej - zarabiając na tym. Przez ostatnie prawie 3 lata od pęknięcia bańki było tyle sytuacji (na wyższych interwałach, gdzie jest bezpiecznie trejdować) że dawno wcześniejszy, zły zakup można było wyprowadzić na przód.

No tak, tylko to wszystko jest po fakcie. Jak ktoś wszedł w Bitcoina w przedziale 10 000-20 000 $ powiedzmy za większe kwoty 100 000 + to raczej przy cenie 3000 $ psychika siada i nie myśli o uśrednianiu. Do tego dochodzą emocje itd.

Fajnie się pisze, ale w realu nie jest tak łatwo. Za dużo czynników w tym psychika.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 26 września 2020, 12:03

shinya56 pisze: sobota, 26 września 2020, 11:31Fajnie się pisze, ale w realu nie jest tak łatwo. Za dużo czynników w tym psychika.
Właśnie dlatego największe sukcesy na giełdzie osiągają psychopaci bo nie targają nimi emocje.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 26 września 2020, 12:24

Niekoniecznie od razu psychopaci...wystarczą jakieś mniejsze lub większe zaburzenia emocjonalne ;)
ale coś w tym jest :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], fledermaus i 27 gości