Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął piątek, 22 stycznia 2021, 23:41

Będziemy mieli double bottom i jazdę po nowe ATH
42
32%
Zjedziemy jeszcze nieco niżej i jazda po ATH
59
45%
Bańka pękła, można się rozejść ;)
30
23%

Liczba głosów: 131
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 25 września 2020, 13:02

adiqq pisze: piątek, 25 września 2020, 11:57Ale jak piszesz o niezrealizowanych stracie, to uwzględnij też niezrealizowany zysk...tak dla równowagi, co? xD
Biorę pod uwagę wszystko :)

Mam na myśli, że gdybyś policzył wszystko, co masz w życiu w danej chwili, by obiektywnie uznać, ile masz pieniędzy, to dla momentu sporządzania "sprawozdania" byłaby liczona cena aktualna, a nie zrealizowana.

Twój bitcoin jest warty obecnie XXX i jest składnikiem Twojego majątku.

% zysku (straty) z zamkniętej pozycji, czy też Twoje zasady gospodarowania tym (zaglądam do tego/nie zaglądam) to rzeczy jakby drugorzędne.

Na dzień dzisiejszy i licząc w typowym USD: Twój dom kosztuje X dolarów, pieniądze na koncie są łącznie warte Y po dzisiejszym kursie, a bitcoin, niezależnie od tego, co z nim robisz - jest warty Z.

Twój majątek dziś to X+Y+Z.

Nie ma co się czarować, że jak Z spadnie dziś o 50%, to będziesz miał taki sam majątek liczony w USD, bo to przecież bez sensu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » piątek, 25 września 2020, 13:18

BitJanusz pisze: piątek, 25 września 2020, 13:02Nie ma co się czarować, że jak Z spadnie dziś o 50%, to będziesz miał taki sam majątek liczony w USD, bo to przecież bez sensu.
No, ale jak majątek liczysz w bitcoinach, to po takim spadku, twój majątek przecież znacznie wzrośnie, prawda? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5291
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » piątek, 25 września 2020, 13:24

adiqq pisze: piątek, 25 września 2020, 13:18No, ale jak majątek liczysz w bitcoinach, to po takim spadku, twój majątek przecież znacznie wzrośnie, prawda?
Jasne ;) Niestety spadnie też względem np. jedzenia, elektroniki, ubrań, generalnie - wszystkiego, więc obiektywnie - zbiedniejesz :)

Warto rozdzielić "zwrot z inwestycji" (i tutaj rzeczywiście jest początek inwestycji, koniec inwestycji i finalny % - dwie konkretne daty i porównanie wartości) od siły nabywczej (to się zmienia na bieżąco i spadki niejako modyfikują tę siłę w czasie rzeczywistym).

By więc połączyć ogień z wodą:
- nie straciłeś na inwestycji (być może również nie zyskałeś, skoro jej nie zamknąłeś);
- w zależności od ceny bitkojna w trakcie jej trwania Twoja siła nabywcza rosła i malała w czasie rzeczywistym.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5337
Reputacja postu: 
10

Postautor: anagamidev » piątek, 25 września 2020, 13:30

BitJanusz pisze: piątek, 25 września 2020, 13:02spadnie dziś o 50%
Ok, spadnie dziś, a jutro odbije do poziomów sprzed spadków i masz +100%, więc to są zawsze dwie strony medalu. O to chodzi właśnie, żeby nie przelewarowywać się i zawsze mieć podobny hajs na uśrednianie. No ja jestem typowym dzieckiem bessy. Ja zaczynałem jak BTC był po 800PLN z kapitałem 1000-2000PLN czy jakoś tak i po kilku dniach kiedy kupiłem spadł o 40-50%, wtedy też nie było mi to w smak, ale nie panikowałem, chociaż kompletnie nie znałem się na giełdzie. Ja wtedy bardziej byłem zafrapowany ideą cyfrowego pieniądza, a BTC uważałem za jakąś tam zabawę czy jako gra na demo, bo wtedy chciałem zainwestować w normalną giełdę, mniejsza o to. Po kilku dniach kurs odbił do 1000PLN i znowu byłem zarobiony, później spadło do 600-800PLN. Potężne ruchy, ale nie umiałem ich wykorzystać. Dlatego wiem teraz to co wiem oraz uważam, że bessa to najlepszy okres na granie. Gdybym wiedział to co dziś to właśnie wtedy starałbym się uśredniać, skupować te dołki i sprzedawać te odbicia, przykładowo kupiłbym wtedy BTC za 500PLN za 10k byłoby to 20BTC, i sprzedał połowę na 1000PLN, czyli miałbym 1000PLN z powrotem i 10BTC za friko, a ruch nawet na +10% co w tamtym okresie było dość częstym zjawiskiem generowałoby potencjalnie +1BTC(dzisiaj wart 40kPLN~). Wtedy to kosztowałby jakieś śmieszne pieniądze, 1000PLN ok. jednak właśnie akumulując to na długi termin, miałbym je za friko czyli hodlowanie nie bolałoby, dzisiaj takie 10 BTC byłoby warte 400.000PLN. Tak samo tą ostatnią bessę mieliśmy na cenach 3000-4000$ i kurs od tych cen mocno odbijał, a jak faktycznie kurs kiedyś doleci do 100k$, to może się okazać, że nie było nawet sensu się stresować tylko w miarę możliwości akumulować ile wlezie. Tak więc na bessie właśnie są najlepsze ruchy, łatwo można spanikować, bo można mieć faktycznie obniżki cen nawet i 80% chwilowo, z drugiej zaś strony właśnie mogą być mocne odbicia, krótkoterminowo na kilkaset procent, a przynajmniej na +100% co podwaja nasz kapitał. Jeśli liczymy na jakieś wyższe ceny to później okazuje się, że przez długi czas mieliśmy promocyjne ceny i plujemy sobie w brodę, że nie zaryzykowaliśmy na maksa, bo takie okazje trafiają się raz na długi czas i mogą się już nie powtórzyć :D

I paradoksalnie, BTC nawet jakby spadł do 1k$ na 1 dzień to co źle by było, jakby za miesiąc był wart znowu 10k$ i nie chciał spaść przez wiele tygodni? :D
Ostatnio zmieniony piątek, 25 września 2020, 13:38 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Diem | A New Global Payment System

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3132
Reputacja postu: 
5

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 25 września 2020, 13:37

anagamidev pisze: piątek, 25 września 2020, 13:30I paradoksalnie, BTC nawet jakby spadł do 1k$ na 1 dzień to co źle by było, jakby za miesiąc był wart znowu 10k$ i nie chciał spaść przez wiele tygodni?
To są jakieś jałowe dywagacje. Fakty są takie, że 150 tygodni temu spadł z 20k$ i nie powrócił już do tego poziomu. I nie ma żadnej gwarancji, że się tam kiedykolwiek ponownie znajdzie.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5337
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » piątek, 25 września 2020, 13:39

@kozaki_wiesi no wkleiłem posty jak jeszcze BTC był po 3k-5k$ i wtedy też były jałowe dywagacje, ale w tym czasie BTC zrobił setki procent wzrostu i dzisiaj nadal jest wyżej, a niedowiarków nie brakuje. Ja tylko wskazuję na pewne rzeczy, żeby właśnie pogodzić się z faktami, z tym jak działa giełda, jak działają emocje oraz jaka jest specyfika tego rynku oraz próbować do tego skalibrować odpowiednią strategię długoterminowo, bo długoterminowo chcemy być zarobienie, a nie tylko bo coś nam się uda :D Tak jak mówię nie jest problemem założyć dźwignię x10-100 i mnożyć kapitał z dnia na dzień, jednak w realny życiu to nie działa :D
Ostatnio zmieniony piątek, 25 września 2020, 13:42 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Diem | A New Global Payment System

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3132
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 25 września 2020, 13:41

Wklej jeszcze jak był po 0.01$, to dopiero były wzrosty! Rozchodzi się jednak o to co będzie a nie o to co było.

ps. gotówka to zło, a przecież wiadomo, że handlarze używają też krypto. Kij się zawsze znajdzie.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... kop-poleca
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1

Postautor: Fridaytrader » piątek, 25 września 2020, 13:48

@anagamidev osobiście uważam, że jeśli Twoja strategia przynosi Ci zyski to znaczy, że jest dobra dla Ciebie i nie ma co w niej majstrować. Pytanie tylko, czy to co ma zastosowanie do Bitcoina ma też zastosowanie do altów/shitcoinów?

Krypto ma krótką historię, ale jak popatrzymy na cały rynek to król był jeden, przeżył i hossy i bessy i zakładając, że trend is your friend to ten długoterminowy wzrost jest realny (REALNY nie równa się, że wzrost jest pewny, ale jak ktoś takowych szuka to nie wiem co robi na rynku krypto). Mamy natomiast stado altów, które istniały sobie kiedyś, a dziś już nikt o nich nie pamięta i ostatecznie upadły.

To co przedstawiasz w odniesieniu do Bitcoina najbardziej przypomina mi tą strategię: https://www.investopedia.com/terms/d/do ... raging.asp

W przypadku shitcoinów jest to jednak bardziej gridowanie, a większość z nich nie ma żadnej historii wskazującej, że po mega dumpie prawdopodobny jest pump (i to nie na zasadzie, że coś spadnie o 99% z 1 do 0,01$ a potem odbije o 100% do 0,02). W dzisiejszych czasach jest to tym mniej prawdopodobne, że nowych kryptowalut powstają setki i nikt nie chce pompować shitów obciążonych bagholderami.

Weteran
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0

Postautor: ikswodnal » piątek, 25 września 2020, 14:25

kozaki_wiesi pisze: piątek, 25 września 2020, 13:37150 tygodni temu spadł z 20k$ i nie powrócił już do tego poziomu
Jeszcze nie powrócił, na razie. Długo to trwa, ale będzie lepiej smakowało :-) . Naturalnie tym co kupowali poniżej 10.000 USD.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3674
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » piątek, 25 września 2020, 14:57

koparki pisze: czwartek, 24 września 2020, 15:36
akos pisze: czwartek, 24 września 2020, 14:48argumentowanie, że BTC nie jest "cyfrowym złotem", bo złoto nie jest "cyfrowe" jest niedorzeczne
główne argumenty były inne i masz je dosłownie kilka postów wyżej wiec nie spłycaj. Ale nawet w/w argument jest do rzeczy i świadczy o tym że słowa sa z gumy i kazdy sobie może nazywać cokolwiek, dowolnie sobie tłumacząc podobieństwa jeśli się od tego lepiej czuje.
Odniosłem się do konkretnego fragmentu wypowiedzi, który z kolei odnosił się do konkretnego argumentu a nie do "głównych argumentów".
Ten konkretny argument jest akurat kompletnie od rzeczy, ponieważ na tezę, że coś posiada niektóre cechy złota odpowiada, że kluczowe jest by był to przedmiot fizyczny choć teza nie bierze pod uwagę w ogóle tej własności przy porównaniu, z oczywistych powodów.

A tak w ogólności to wcale nie spłycam, wręcz przeciwnie.
KryptoBitHub - publiczna grupa na telegramie
Kryptowisko - zamknięta grupa na tg i discord założona przez akos, fusywszklanejkuli, Wymazywanie, rozmawiamy o krypto, spekulacji, ekonomii, jeśli chcesz dołączyć napisz pw do mnie lub fusywszklanejkuli

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
1

Postautor: shinya56 » piątek, 25 września 2020, 16:52

amneziahaze pisze: piątek, 25 września 2020, 06:12Chyba w marcu nie odnieśli straty tylko mesjasze ceny bitcoina, którzy o rynku potrafią głównie dużo pisać, co zresztą po samych postach widać jaką wiedzą operują albo jakie niebotyczne wkłady finansowe muszą hodlować skoro drawdown -55-75% i ryzyko uwalenia btc do 500usd im nie straszne.

W sedno. Media powinny cały czas pisać o nich. Co by nie zrobili cały czas są na plusie. Rozwalili system.
Po fakcie piszą trzeba było kupić tu, tam sprzedać. Słabe to jest. Do tego zero pokory do rynku.

Dlatego inni nie biorą ich na poważnie.

Początkujący
Reputacja: 808
Reputacja postu: 
1

Postautor: masonbtc » piątek, 25 września 2020, 17:47

Obrazek
potężny Bitcoin

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: adiqq » piątek, 25 września 2020, 18:08

shinya56 pisze: piątek, 25 września 2020, 16:52Po fakcie piszą trzeba było kupić tu, tam sprzedać
Ale ja już co najmniej kilka razy proponowałem, żeby założyć swoje wątki w odpowiednim dziale i tam pisać o planowanych zakupach przed po czym oczywiście to wszystko rozliczyć po jakimś czasie. Sam prowadzę taki wątek.
viewtopic.php?f=105&t=33091&p=658646#p658646
Niestety, mój odzew nie spotkał się z jakimś szerszym odzewem...można sie jedynie domyślać dlaczego ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » piątek, 25 września 2020, 18:33

adiqq pisze: piątek, 25 września 2020, 18:08Ale ja już co najmniej kilka razy proponowałem, żeby założyć swoje wątki w odpowiednim dziale i tam pisać o planowanych zakupach przed po czym oczywiście to wszystko rozliczyć po jakimś czasie. Sam prowadzę taki wątek.
Przecież były takie wątki wcześniej. Większość z nich zanotowała stratę od 2018 systematycznym dokładaniem na ślepo. Różnica między bitfilarem i prezesem jest taka, że oni załapali się w lepszym czasie, co nie musi być gwarantem w przyszłości. Zresztą w marcu też jak rozumiem popłynąłeś na 1500usd i przez kolejne pół roku odrabiana była strata, dlatego się nie udzielałeś w wątku, czy się mylę? Gdyby indeksy nie zrobiły v-shape tylko kontynuowały bessę, która należy się jak psu buda - w okolicznościach jakie są teraz na świecie(w tym rekordowy w skali historycznej fejk dodruk usd i pakowanie w akcje, wywoływanie sztucznie inflacji, osłabianie wartości dolara) - notowałbyś systematycznie coraz większą stratę i co, dokładałbyś dalej do spadającego "interesu"? I na to zwróciłem uwagę, że gdyby bitcoin nie był na smyczy bankierów obroniłby się w marcu przynajmniej podobnie do złota, ale tak się nie stało, zjazd o prawie -50% zajął mu niecały tydzień, bessa po bańce ciągnęła się ponad rok, gdzie zaliczył od szczytu -85%. Wnioski samemu każdy może sobie wyciągnąć. Zresztą tu nie chodzi o "straszenie przed spadkami" tylko o inwestowanie/spekulację z głową.
KubaKoń pisze: piątek, 25 września 2020, 18:40czyli 20-12.2017 (ATH) i kupował codziennie do dnia dzisiejszego to miałbyś stopę zwrotu na poziomie +45%
Ty serio jesteś matematykiem? Nie widzisz czarno na białym, że "przykład" jakim się posługujesz daje fejkowe wyniki?
Ostatnio zmieniony piątek, 25 września 2020, 18:50 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: shinya56 » piątek, 25 września 2020, 18:35

adiqq pisze: piątek, 25 września 2020, 18:08Niestety, mój odzew nie spotkał się z jakimś szerszym odzewem...można sie jedynie domyślać dlaczego

No właśnie... Tyle są warte te ich przechwałki :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 625
Reputacja postu: 
4

Postautor: KubaKoń » piątek, 25 września 2020, 18:40

shinya56 pisze: piątek, 25 września 2020, 16:52Co by nie zrobili cały czas są na plusie. Rozwalili system.
Po fakcie piszą trzeba było kupić tu, tam sprzedać. Słabe to jest. Do tego zero pokory do rynku.
Nie wierzę, wy jesteście niereformowalni xD. Serio. Ja nie wiem czy Wy teraz trollujecie czy na serio nie ogarniacie prostej matematyki i tego, że gdybyś wszedł ze strategią uśredniania ceny zakupu (np 10$ dziennie choćby skały srały) nawet w najgorszym możliwy momencie (pech lub idiotyzm życia) czyli 20-12-2017 (ATH) i kupował codziennie za te 10$ do dnia dzisiejszego to miałbyś stopę zwrotu na poziomie +45%. Czy tak ciężko to zrozumieć? Serio? Szerzej o tym pisałem na stronie 2573, gdzie zrobiłem też symulacje innych okresów itd. za pomocą narzędzia: https://dcabtc.com?sd=2017-12-20&sda=cu ... 00&c=false

A Wy tu wyskakujecie z tekstami o kontekście: "o ciekawe jakim kapitałem grasz, pewnie 100$" - yyyy, rozumiem ze ciężko jest obliczyć ilość dni od np. ATH BTC czyli 1011 dni i przemnożyć to przez 10$ czyli wkład to 10tys USD

Albo "ciekawe co byście zrobili jakby spadł do 500$" lub "zesralibyście się jakby był dump -75%" - yyyy, zaliczyłem od 2016 sporo dump'ów i nigdy się nie zesrałem? Oczywiście pomijam fakt, że BTC spada do 0$ - wtedy przyznaję z ręką na sercu, że wtapiam całą kasę, ale ŻYCZENIOWO nie zakładam takiego scenariusza, przynajmniej na razie, ale wiem że ryzyko istnieje i nawet jak do tego dojdzie to i tak nie będę stratny? Dlaczego? Bo realizowałem po drodze zysk kosztem mniejszej stopy zwrotu i gram teraz wyłącznie za wcześniej wypracowany zysk. Amen.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4739
Reputacja postu: 
10

Postautor: socjolog2008 » piątek, 25 września 2020, 18:53

Panowie sytuacja zaczyna się robić widzę patowa. Kto czym gra i na czym i jaki ma z tego % jest wprost proporcjonalne do posiadanych wolnych środków na prze.enie ewentualne i tak to powinno wyglądać, to jest zdrowe. Dla rozluźnienia sytuacji proponuję obejrzeć i nie męczyć więcej tematu
Spoiler:
Walor spekulacyjny jak każdy inny z setek dostępnych na różnych rynkach. Nie róbcie z tego religii
masonbtc pisze: piątek, 25 września 2020, 17:47potężny Bitcoin

ZUS jest potęgą ;)
Spoiler:
https://primexbt.com?signup=95256 MASTER DT :mrgreen:
Kontakt :
Zcash memo : zs1navaquysykjewh7t5a5w47app0d4tmllvj7cjyhfmz82kh4k6n6hy50236vzkzucw543cnxjt87
https://www.forum.bitcoinsv.pl
Twitterhttps://twitter.com/socjolog2008?s=20
BTC 500$ soonBTC : 1KeNr7RKMyYeAgkpcEnzZTFjmkeiRF1vtx

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » piątek, 25 września 2020, 18:55

amneziahaze pisze: piątek, 25 września 2020, 18:33 przez kolejne pół roku odrabiana była strata, dlatego się nie udzielałeś w wątku, czy się mylę?
mylisz sie. Inwestycja z założenia ma być długoterminowa, więc po co mam co chwilę robic podsumowania?
Nie rozumiem też do końca - że popłynąłem...przecież skoro inwestycja z załozenia jest na dlugi okres, to nie ma sensu jest rozliczać po krótkim okresie prawda? Chyba już to wyjasnilismy?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
6

Postautor: shinya56 » piątek, 25 września 2020, 19:11

@KubaKoń
1. Piszecie po fakcie. W sensie tutaj trzeba było kupić, tam sprzedać.
2. Macie podejście życzeniowe. Kup i może coś z tego będzie.
3. Bitcoin to "świeże" aktywo, o którym mało kto wiedział do roku 2017 r. Aktualnie to jest temat medialny.
4. Do tego trafił w czasy wielkiej hossy.

Teraz w czasie zbliżającego się potencjalnego kryzysu i to, że Bitcoin jest znany zobaczmy na ile ta Wasza strategia daje rade.

KubaKoń pisze: piątek, 25 września 2020, 18:40Czy tak ciężko to zrozumieć? Serio?

Dla mnie to macie więcej farta niż umiejętności inwestycyjnych.

Początkujący
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0

Postautor: Fridaytrader » piątek, 25 września 2020, 19:48

@socjolog2008
Pisałeś ostatnio, że btc może aktualnie dojść i do 11300 usd. Można wiedzieć jak do tego doszedłeś? Pytam bo aktualnie widzę to podobnie, jeśli doczłapiemy się tam na niskim wolumenie to planowałem zakładać shorta.

Wróć do „Przedszkole”