Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 25 września 2020, 11:57

amneziahaze pisze: piątek, 25 września 2020, 11:22eeeeeEEEEEee? Jeżeli kupiłeś po 7k to spoko, a jeżeli kupiłeś po 17k to niezbyt spoko. Zresztą daleko mi do teoretyzowania "co by było gdyby", trochę nie po drodze z tego typu retoryką podpieraną tego typu "przykładami".
Przecież wyraźnie pisałem, o kupnie w styczniu...być może nie dopisałem, że chodzi o 2020r. Sprawdz sobie jakie ceny były w styczniu 2020.

BitJanusz pisze: piątek, 25 września 2020, 11:32@amneziahaze @adiqq myślę, że tu można wypracować pewien consensus...

"zrealizowanej" straty nie było.

Natomiast gdybyś wyznaczał swoją siłę nabywczą w postaci wykresu, to spadała, gdy miałeś dużą pozycję na minusie. Czyli niejako wtedy "biedniałeś" niezależnie od tego, czy pozycja była zrealizowana, czy nie.
Ej, no proszę cię...mam osobne fundusze - jeden do gry, którym ciągle (mniej lub więcej) obracam. I tutaj faktycznie można by się zgodzić z tym co napisałeś. Ale jak piszesz o niezrealizowanych stracie, to uwzględnij też niezrealizowany zysk...tak dla równowagi, co? xD
Ale ten drugi to fundusz emerytalny, do którego dokładam mniej lub bardziej systematycznie. Ja tego nie postrzegam w takich kategoriach. Wrzucam tam środki na poszczególne konta (głównie BTC i ETH) i one dla mnie praktycznie nie istnieją. Pisanie w takim przypadku o "niezrealizowanej stracie" to IMHO nadużycie. Na tym koncie tylko przybywa...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 25 września 2020, 12:01

prap0n pisze: piątek, 25 września 2020, 11:48bo zlikwidowano wiekszosc market makerow
No dobra, ale brzmi to jakby wszyscy stracili, a przecież ktoś to shortować musiał. Sam znam osoby które pomnożyły konta tego dnia. (na bitmexie)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 25 września 2020, 12:31

Może jako przypomnienie dla niektórych - jak wygląda projekt ciągnięty przez lata
http://bitfilar.pl/
https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 25 września 2020, 12:36

adiqq pisze: piątek, 25 września 2020, 11:57Ale jak piszesz o niezrealizowanych stracie, to uwzględnij też niezrealizowany zysk...tak dla równowagi, co? xD
W punkt. Zresztą można tłuc, a i tak mało kto zrozumie, co to jest uśrednianie długoterminowo i właśnie o to chodzi, że ono zawiera w sobie też bycie przygotowany na duże spadki. Tysiące razy o tym pisałem. Oraz właśnie takie spadki należy traktować jako dar od niebios, bo cena ostatnio 4k$ to był zaledwie jeden dzień, a później przez większość czasu cena była powyżej 9k$ pod odbiciu już :D Paradoksalnie wynika z tego, że BTC przez większość czasu jest wyżej niż niżej :D
Spoiler:
W zasadzie jak ktoś kupuje właśnie na cenach powyżej +10k$ to jest jakimś mega szczęściarzem, bo trafia w idealne poziomy i jest perfekcyjnym antywskaźnikiem i zaprzeczeniem idei uśredniania :D

Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 19:56
paveel90 pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 20:14Znowu piękny przykład, jak Ci nie pasuje to piszesz że się nie da trafić w dołek żeby kupić i sprzedać na górce, jak Ci pasuje to piszesz że kupujesz i uśrednianiasz bo sprzedajesz jak podskoczy i kupujesz jak spada. Zdecyduj się. Krótka piłka i pytanie: pokażesz swoje staty czy jesteś manipulantem i ściemniasz?
Dobra nie chce mi się tłumaczyć, widocznie za trudne jest to dla niektórych osób :D Po prostu jak nie grasz na dźwigni to możesz być długo długo pod wodą nie mieć racji, ale jak skupujesz do dołka(czyli np. co 3-5% po spadku 80-90% od szczytu, w przypadku BTC to było 4k$ i w dół, a wcześniej ~300$ po pierwszej bańce na 1.3k$) nawet na pałę na czysty HODL, to w końcu wyjdziesz na plus i prawdopodobnie mało kto będzie miał lepsze ROI, bo jeśli rozumiesz co to jest rynek i jak działa to trudno jest być lepszym od rynku 99% graczy/inwestorów/Januszy :D I jak mówię nie wchodzę all in, część kapitału wykorzystuję na grę long term, a częścią gram short-termowo, a nawet jeśli tą część przyblokuję na jakiejś konsolidacji, to zwykle po jakimś czasie w końcu rośnie wychodzę i to co mam na long siedzi i jedzie dalej, a to co mam na grę czeka na kolejną konsolę/spadek czy cokolwiek tylko tak jak Ci pokazuję uśredniając tak od 3 lat praktycznie na każdej konsoli mam uśrednioną cenę poniżej zera :D Trudno może to zrozumieć, ale zauwaz, jeśli kupisz BTC po 1k$ i np. trzymasz go do 20k$ sprzedajesz to masz 19k$ zysku, cena spada do 3k$ odkupujesz 6 BTC i w mojej ocenie ich średnia wynosi 0 :D Jak spadnie do 1k$ to nadal masz 6 BTC, tylko, że one są mniej warte, ale liczysz na 100k$ więc Cię nie boli chwilowa strata na wartości :D A skoro masz cenę na 1k$ to za 6k$ może kupić dodatkowo 6BTC na odbiciu na 2k$ sprzedajesz i masz 6k$ zysku, a jednocześnie masz 6BTC wcześniejsze których średnia cena wynosi teraz -1k$ :D Rozumiesz? :D Robią tak przez wiele miesicy skupując regularnie wszystkie korekty 40% i biorą chociażby odbicia na 10-20%, po kilku miesiącach masz BTC za friko, ale większość osób tego nie rozumie nie widzie tego czy nie liczy :D A taką metoda regularnie ryzykując pod dużych spadkach bez dźwigni kapitał 100kPLN powiedzmy co jakiś czas masz regularnie 20kPLN :D A takich wahań na BTC masz mnóstwo, a niegrając na dźwigni np. kupujesz na 6k$ kurs spada na 3k$ masz chwilą stratę, ale masz cały czas BTC w tej samej ilości, później odbija do 12k$ sprzedajesz i masz 200kPLN na inwestycje, później znowu spada na 8222$ czyli -40% od ostatniego szczytu odkupujesz za 100kPLN na long term już i masz 100kPLN na uśrednianie na loklanych wahaniach, wyłapiesz tam ze dwa ruchy na 10% i masz dodatkowe 20k$ na wkupienie się w dołku kolejnym :D I to nie musi być pefekcyjny trade na spadku np. z 8k$ do 4k$ wystarczy, że wyłapiesz ruch na odbiciu z 5k$ do 6k$ przykładowo, a cały czas masz komfort, bo jest shcłodzone RSI 4h, 1d i 1w i wiesz, że wkońcu musi nadajeść jakieś większe odbicie :D Wyłapując takich kilka ruchów na +100-500$, czy kilka procent regularnie możesz zbić cenę średnią do 0 :D Czaisz? :D
Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 20:49 @shinya56 chciałbym zauważyć, że o bessie na BTC ludzi zaczęli mówić dopiero po tym spadku z 6k$ :D Wtedy oficjalnie każdy to przyznał i ludzie zaczęli pisać, że ta bessa może teraz potrfać kilka lat :D Teraz to nie wiem, na pewno skupowanie każdego dipu sporo dało ostatnio zarobić, ale im częściej się to udaje tym bardziej trzeba być ostrożnym :D Z drugiej zaś strony bessa nie trwa wiecznie, a im dłużej trwa i im niżej schodzi tym należy być bardziej greedy jeśli chcemy być zarabiającym HODL'erem :D Tak jak podczas hossy ludzie zaczynają pisać o 1M$, tak samo podczas bessy ludzie zaczynają pisać o 1k$ czy 500$, powinno się robić na odwót podczas bessy właśnie szacować przyszłe ATH, a podczas hossy ostrożnie przygotować się na dołek potencjalny :D Główne scenariusz teraz to 11.7k$ z perspektywy klasycznej AT :D A i właśnie chciałbym przejechać się na BTC, najlepiej do 100k$ czy 1M$ :D Osobiście i tak wolę grać na wzrosty, do spadku i tak już niewiele zostało ewentualnego, tutaj jeszcze przewiają się jakieś targety na 2555-2777 najniższe, tych co w ogóle robią jakąś analizę, a skoro mam uśrednione już grubo poniżej 2k$, więc mi to rybka, a jak BTC spadnie do 1k$ to każdy byle Janusz za jedną wypłatę kupi sobie 1 BTC, a BTC jest tylko 17 milionów, w czasach gdzie wszyscy już gadają o kryptowalutach i o BTC w mediach wiele osób kupi spekulacyjna, na zasadzie, 4kPLN to nie pieniądze, a nawet przy odbiciu do 2k$ da to 100% zysku :D Nawet na youtubie dużo osób się chwali ostatnio, że mają po kilkanaście/kilkadzisiąt BTC oni już raczej nie spanikują, a każdy kto będzie sprzedwał na 3222$, będzie żałował jak już odbijemy :D Oczywiście to wszystko jest gdybyanie :D Na razie dołek to 3222$ a jesteśmy na 5222$, pewnie niektórzy płaczą jak małe dziecko :D
Obrazek
Na ten moment na 1d mamy bullish engufling. Aczkolwiek ja chętnie bym widział nawet poziomy 7k-8k$ czyli jakieś 30-40% przeceny od 12k$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 25 września 2020, 13:02

adiqq pisze: piątek, 25 września 2020, 11:57Ale jak piszesz o niezrealizowanych stracie, to uwzględnij też niezrealizowany zysk...tak dla równowagi, co? xD
Biorę pod uwagę wszystko :)

Mam na myśli, że gdybyś policzył wszystko, co masz w życiu w danej chwili, by obiektywnie uznać, ile masz pieniędzy, to dla momentu sporządzania "sprawozdania" byłaby liczona cena aktualna, a nie zrealizowana.

Twój bitcoin jest warty obecnie XXX i jest składnikiem Twojego majątku.

% zysku (straty) z zamkniętej pozycji, czy też Twoje zasady gospodarowania tym (zaglądam do tego/nie zaglądam) to rzeczy jakby drugorzędne.

Na dzień dzisiejszy i licząc w typowym USD: Twój dom kosztuje X dolarów, pieniądze na koncie są łącznie warte Y po dzisiejszym kursie, a bitcoin, niezależnie od tego, co z nim robisz - jest warty Z.

Twój majątek dziś to X+Y+Z.

Nie ma co się czarować, że jak Z spadnie dziś o 50%, to będziesz miał taki sam majątek liczony w USD, bo to przecież bez sensu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 25 września 2020, 13:18

BitJanusz pisze: piątek, 25 września 2020, 13:02Nie ma co się czarować, że jak Z spadnie dziś o 50%, to będziesz miał taki sam majątek liczony w USD, bo to przecież bez sensu.
No, ale jak majątek liczysz w bitcoinach, to po takim spadku, twój majątek przecież znacznie wzrośnie, prawda? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 25 września 2020, 13:24

adiqq pisze: piątek, 25 września 2020, 13:18No, ale jak majątek liczysz w bitcoinach, to po takim spadku, twój majątek przecież znacznie wzrośnie, prawda?
Jasne ;) Niestety spadnie też względem np. jedzenia, elektroniki, ubrań, generalnie - wszystkiego, więc obiektywnie - zbiedniejesz :)

Warto rozdzielić "zwrot z inwestycji" (i tutaj rzeczywiście jest początek inwestycji, koniec inwestycji i finalny % - dwie konkretne daty i porównanie wartości) od siły nabywczej (to się zmienia na bieżąco i spadki niejako modyfikują tę siłę w czasie rzeczywistym).

By więc połączyć ogień z wodą:
- nie straciłeś na inwestycji (być może również nie zyskałeś, skoro jej nie zamknąłeś);
- w zależności od ceny bitkojna w trakcie jej trwania Twoja siła nabywcza rosła i malała w czasie rzeczywistym.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 25 września 2020, 13:30

BitJanusz pisze: piątek, 25 września 2020, 13:02spadnie dziś o 50%
Ok, spadnie dziś, a jutro odbije do poziomów sprzed spadków i masz +100%, więc to są zawsze dwie strony medalu. O to chodzi właśnie, żeby nie przelewarowywać się i zawsze mieć podobny hajs na uśrednianie. No ja jestem typowym dzieckiem bessy. Ja zaczynałem jak BTC był po 800PLN z kapitałem 1000-2000PLN czy jakoś tak i po kilku dniach kiedy kupiłem spadł o 40-50%, wtedy też nie było mi to w smak, ale nie panikowałem, chociaż kompletnie nie znałem się na giełdzie. Ja wtedy bardziej byłem zafrapowany ideą cyfrowego pieniądza, a BTC uważałem za jakąś tam zabawę czy jako gra na demo, bo wtedy chciałem zainwestować w normalną giełdę, mniejsza o to. Po kilku dniach kurs odbił do 1000PLN i znowu byłem zarobiony, później spadło do 600-800PLN. Potężne ruchy, ale nie umiałem ich wykorzystać. Dlatego wiem teraz to co wiem oraz uważam, że bessa to najlepszy okres na granie. Gdybym wiedział to co dziś to właśnie wtedy starałbym się uśredniać, skupować te dołki i sprzedawać te odbicia, przykładowo kupiłbym wtedy BTC za 500PLN za 10k byłoby to 20BTC, i sprzedał połowę na 1000PLN, czyli miałbym 1000PLN z powrotem i 10BTC za friko, a ruch nawet na +10% co w tamtym okresie było dość częstym zjawiskiem generowałoby potencjalnie +1BTC(dzisiaj wart 40kPLN~). Wtedy to kosztowałby jakieś śmieszne pieniądze, 1000PLN ok. jednak właśnie akumulując to na długi termin, miałbym je za friko czyli hodlowanie nie bolałoby, dzisiaj takie 10 BTC byłoby warte 400.000PLN. Tak samo tą ostatnią bessę mieliśmy na cenach 3000-4000$ i kurs od tych cen mocno odbijał, a jak faktycznie kurs kiedyś doleci do 100k$, to może się okazać, że nie było nawet sensu się stresować tylko w miarę możliwości akumulować ile wlezie. Tak więc na bessie właśnie są najlepsze ruchy, łatwo można spanikować, bo można mieć faktycznie obniżki cen nawet i 80% chwilowo, z drugiej zaś strony właśnie mogą być mocne odbicia, krótkoterminowo na kilkaset procent, a przynajmniej na +100% co podwaja nasz kapitał. Jeśli liczymy na jakieś wyższe ceny to później okazuje się, że przez długi czas mieliśmy promocyjne ceny i plujemy sobie w brodę, że nie zaryzykowaliśmy na maksa, bo takie okazje trafiają się raz na długi czas i mogą się już nie powtórzyć :D

I paradoksalnie, BTC nawet jakby spadł do 1k$ na 1 dzień to co źle by było, jakby za miesiąc był wart znowu 10k$ i nie chciał spaść przez wiele tygodni? :D
Ostatnio zmieniony piątek, 25 września 2020, 13:38 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 25 września 2020, 13:37

anagamidev pisze: piątek, 25 września 2020, 13:30I paradoksalnie, BTC nawet jakby spadł do 1k$ na 1 dzień to co źle by było, jakby za miesiąc był wart znowu 10k$ i nie chciał spaść przez wiele tygodni?
To są jakieś jałowe dywagacje. Fakty są takie, że 150 tygodni temu spadł z 20k$ i nie powrócił już do tego poziomu. I nie ma żadnej gwarancji, że się tam kiedykolwiek ponownie znajdzie.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 25 września 2020, 13:39

@kozaki_wiesi no wkleiłem posty jak jeszcze BTC był po 3k-5k$ i wtedy też były jałowe dywagacje, ale w tym czasie BTC zrobił setki procent wzrostu i dzisiaj nadal jest wyżej, a niedowiarków nie brakuje. Ja tylko wskazuję na pewne rzeczy, żeby właśnie pogodzić się z faktami, z tym jak działa giełda, jak działają emocje oraz jaka jest specyfika tego rynku oraz próbować do tego skalibrować odpowiednią strategię długoterminowo, bo długoterminowo chcemy być zarobienie, a nie tylko bo coś nam się uda :D Tak jak mówię nie jest problemem założyć dźwignię x10-100 i mnożyć kapitał z dnia na dzień, jednak w realny życiu to nie działa :D
Ostatnio zmieniony piątek, 25 września 2020, 13:42 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 25 września 2020, 13:41

Wklej jeszcze jak był po 0.01$, to dopiero były wzrosty! Rozchodzi się jednak o to co będzie a nie o to co było.

ps. gotówka to zło, a przecież wiadomo, że handlarze używają też krypto. Kij się zawsze znajdzie.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... kop-poleca
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fridaytrader » piątek, 25 września 2020, 13:48

@anagamidev osobiście uważam, że jeśli Twoja strategia przynosi Ci zyski to znaczy, że jest dobra dla Ciebie i nie ma co w niej majstrować. Pytanie tylko, czy to co ma zastosowanie do Bitcoina ma też zastosowanie do altów/shitcoinów?

Krypto ma krótką historię, ale jak popatrzymy na cały rynek to król był jeden, przeżył i hossy i bessy i zakładając, że trend is your friend to ten długoterminowy wzrost jest realny (REALNY nie równa się, że wzrost jest pewny, ale jak ktoś takowych szuka to nie wiem co robi na rynku krypto). Mamy natomiast stado altów, które istniały sobie kiedyś, a dziś już nikt o nich nie pamięta i ostatecznie upadły.

To co przedstawiasz w odniesieniu do Bitcoina najbardziej przypomina mi tą strategię: https://www.investopedia.com/terms/d/do ... raging.asp

W przypadku shitcoinów jest to jednak bardziej gridowanie, a większość z nich nie ma żadnej historii wskazującej, że po mega dumpie prawdopodobny jest pump (i to nie na zasadzie, że coś spadnie o 99% z 1 do 0,01$ a potem odbije o 100% do 0,02). W dzisiejszych czasach jest to tym mniej prawdopodobne, że nowych kryptowalut powstają setki i nikt nie chce pompować shitów obciążonych bagholderami.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » piątek, 25 września 2020, 14:25

kozaki_wiesi pisze: piątek, 25 września 2020, 13:37150 tygodni temu spadł z 20k$ i nie powrócił już do tego poziomu
Jeszcze nie powrócił, na razie. Długo to trwa, ale będzie lepiej smakowało :-) . Naturalnie tym co kupowali poniżej 10.000 USD.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: akos » piątek, 25 września 2020, 14:57

koparki pisze: czwartek, 24 września 2020, 15:36
akos pisze: czwartek, 24 września 2020, 14:48argumentowanie, że BTC nie jest "cyfrowym złotem", bo złoto nie jest "cyfrowe" jest niedorzeczne
główne argumenty były inne i masz je dosłownie kilka postów wyżej wiec nie spłycaj. Ale nawet w/w argument jest do rzeczy i świadczy o tym że słowa sa z gumy i kazdy sobie może nazywać cokolwiek, dowolnie sobie tłumacząc podobieństwa jeśli się od tego lepiej czuje.
Odniosłem się do konkretnego fragmentu wypowiedzi, który z kolei odnosił się do konkretnego argumentu a nie do "głównych argumentów".
Ten konkretny argument jest akurat kompletnie od rzeczy, ponieważ na tezę, że coś posiada niektóre cechy złota odpowiada, że kluczowe jest by był to przedmiot fizyczny choć teza nie bierze pod uwagę w ogóle tej własności przy porównaniu, z oczywistych powodów.

A tak w ogólności to wcale nie spłycam, wręcz przeciwnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 25 września 2020, 16:52

amneziahaze pisze: piątek, 25 września 2020, 06:12Chyba w marcu nie odnieśli straty tylko mesjasze ceny bitcoina, którzy o rynku potrafią głównie dużo pisać, co zresztą po samych postach widać jaką wiedzą operują albo jakie niebotyczne wkłady finansowe muszą hodlować skoro drawdown -55-75% i ryzyko uwalenia btc do 500usd im nie straszne.


W sedno. Media powinny cały czas pisać o nich. Co by nie zrobili cały czas są na plusie. Rozwalili system.
Po fakcie piszą trzeba było kupić tu, tam sprzedać. Słabe to jest. Do tego zero pokory do rynku.

Dlatego inni nie biorą ich na poważnie.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 25 września 2020, 17:47

Obrazek
potężny Bitcoin

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 25 września 2020, 18:08

shinya56 pisze: piątek, 25 września 2020, 16:52Po fakcie piszą trzeba było kupić tu, tam sprzedać
Ale ja już co najmniej kilka razy proponowałem, żeby założyć swoje wątki w odpowiednim dziale i tam pisać o planowanych zakupach przed po czym oczywiście to wszystko rozliczyć po jakimś czasie. Sam prowadzę taki wątek.
viewtopic.php?f=105&t=33091&p=658646#p658646
Niestety, mój odzew nie spotkał się z jakimś szerszym odzewem...można sie jedynie domyślać dlaczego ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 25 września 2020, 18:33

adiqq pisze: piątek, 25 września 2020, 18:08Ale ja już co najmniej kilka razy proponowałem, żeby założyć swoje wątki w odpowiednim dziale i tam pisać o planowanych zakupach przed po czym oczywiście to wszystko rozliczyć po jakimś czasie. Sam prowadzę taki wątek.
Przecież były takie wątki wcześniej. Większość z nich zanotowała stratę od 2018 systematycznym dokładaniem na ślepo. Różnica między bitfilarem i prezesem jest taka, że oni załapali się w lepszym czasie, co nie musi być gwarantem w przyszłości. Zresztą w marcu też jak rozumiem popłynąłeś na 1500usd i przez kolejne pół roku odrabiana była strata, dlatego się nie udzielałeś w wątku, czy się mylę? Gdyby indeksy nie zrobiły v-shape tylko kontynuowały bessę, która należy się jak psu buda - w okolicznościach jakie są teraz na świecie(w tym rekordowy w skali historycznej fejk dodruk usd i pakowanie w akcje, wywoływanie sztucznie inflacji, osłabianie wartości dolara) - notowałbyś systematycznie coraz większą stratę i co, dokładałbyś dalej do spadającego "interesu"? I na to zwróciłem uwagę, że gdyby bitcoin nie był na smyczy bankierów obroniłby się w marcu przynajmniej podobnie do złota, ale tak się nie stało, zjazd o prawie -50% zajął mu niecały tydzień, bessa po bańce ciągnęła się ponad rok, gdzie zaliczył od szczytu -85%. Wnioski samemu każdy może sobie wyciągnąć. Zresztą tu nie chodzi o "straszenie przed spadkami" tylko o inwestowanie/spekulację z głową.
KubaKoń pisze: piątek, 25 września 2020, 18:40czyli 20-12.2017 (ATH) i kupował codziennie do dnia dzisiejszego to miałbyś stopę zwrotu na poziomie +45%
Ty serio jesteś matematykiem? Nie widzisz czarno na białym, że "przykład" jakim się posługujesz daje fejkowe wyniki?
Ostatnio zmieniony piątek, 25 września 2020, 18:50 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 25 września 2020, 18:35

adiqq pisze: piątek, 25 września 2020, 18:08Niestety, mój odzew nie spotkał się z jakimś szerszym odzewem...można sie jedynie domyślać dlaczego

No właśnie... Tyle są warte te ich przechwałki :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » piątek, 25 września 2020, 18:40

shinya56 pisze: piątek, 25 września 2020, 16:52Co by nie zrobili cały czas są na plusie. Rozwalili system.
Po fakcie piszą trzeba było kupić tu, tam sprzedać. Słabe to jest. Do tego zero pokory do rynku.
Nie wierzę, wy jesteście niereformowalni xD. Serio. Ja nie wiem czy Wy teraz trollujecie czy na serio nie ogarniacie prostej matematyki i tego, że gdybyś wszedł ze strategią uśredniania ceny zakupu (np 10$ dziennie choćby skały srały) nawet w najgorszym możliwy momencie (pech lub idiotyzm życia) czyli 20-12-2017 (ATH) i kupował codziennie za te 10$ do dnia dzisiejszego to miałbyś stopę zwrotu na poziomie +45%. Czy tak ciężko to zrozumieć? Serio? Szerzej o tym pisałem na stronie 2573, gdzie zrobiłem też symulacje innych okresów itd. za pomocą narzędzia: https://dcabtc.com?sd=2017-12-20&sda=cu ... 00&c=false

A Wy tu wyskakujecie z tekstami o kontekście: "o ciekawe jakim kapitałem grasz, pewnie 100$" - yyyy, rozumiem ze ciężko jest obliczyć ilość dni od np. ATH BTC czyli 1011 dni i przemnożyć to przez 10$ czyli wkład to 10tys USD

Albo "ciekawe co byście zrobili jakby spadł do 500$" lub "zesralibyście się jakby był dump -75%" - yyyy, zaliczyłem od 2016 sporo dump'ów i nigdy się nie zesrałem? Oczywiście pomijam fakt, że BTC spada do 0$ - wtedy przyznaję z ręką na sercu, że wtapiam całą kasę, ale ŻYCZENIOWO nie zakładam takiego scenariusza, przynajmniej na razie, ale wiem że ryzyko istnieje i nawet jak do tego dojdzie to i tak nie będę stratny? Dlaczego? Bo realizowałem po drodze zysk kosztem mniejszej stopy zwrotu i gram teraz wyłącznie za wcześniej wypracowany zysk. Amen.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tazz28 i 41 gości