Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 września 2020
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: personanongrata2 » piątek, 18 września 2020, 19:43

rynek nie wykorzystal z okazji, by zanegowac dalsze spadki wybijajac poziom 10,94 nastepny przystanek 10,83

jesli powyzsze sie zrealizuje wystarczy przebic LT na tym poziomie by zobaczyc w krotkim czasie realizacje figury z zasiegiem 10,63

W tym roku nie shortowalem BTC wiecej niz 10 razy :lol: SL na 11005

Dodano po 1 godzinie 39 minutach 14 sekundach:
w punkt

teraz do dalszej realizacji, znakiem do dalszych spadkow, procz tego, co wskazuje struktura swiec bedzie, brak sily na wybicie 10,89, a zanegowanie lokalnych spadkow mamy az na 10,96

niby niewiele, ale charakter ruchu wg ma powinien byc postepowy: po przebiciu 10,83 powinnismy ladnie leciec w dol z chwila wytchnienia na 10,75

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
kolejnego postu prawdopodobnie nie wrzuce, bo dostane bana, jesli ktos gral S od 11,0 + moze smialo SL ustawic na 10960 czekac na realizacje w okolicach 10640, bo tutaj powinno dojsc do skorygowania spadkow

Mialem nie wrzucac dzis postow, ale widzialem, ze nastawieni byliscie na wzrosty, tyle ode mnie, bajo

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
39
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » piątek, 18 września 2020, 20:35

Zamiast zagrożenia dla bitcoinowych niedźwiedzi ze strony byków z Wall Street mamy sytuację zgoła odmienną – zagrożenie dla byków na BTC ze strony niedźwiedzi na S&P.

W scenariuszu prowzrostowym dla S&P – pozytywna wieść to utrzymanie postulowanej wcześniej czerwonej linii, tym samym podtrzymanie impulsowego wzrostu od 29.06, jednak z realną szansą na załamanie przyszłej 5-tej fali tego wzrostu;

W scenariuszu prospadkowym dla S&P – przebicie czerwonej linii w dół, zanegowanie impulsu wzrostowego od 29.06, wejście już teraz do gry dużego ED-ka od marca lub co gorsze łącznika X od marca poprzedzającego już napoczęty zygzak sprowadzający kurs ponownie do dolnej linii poniższego kanału…

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 842
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » sobota, 19 września 2020, 00:25

Pomimo zjazdu na spx, jakoś ta dolna LT na btc wytrzymała. Lokalna górna spadkowa stawia opór już na 11k. Może przeskoczy. Pytanie co jutro ;) Mam mieszane uczucia co do samej AT gdy bitek jest tak przyklejony do tradycyjnych giełd (w nocy złoto, za dnia spx ;) )
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 19 września 2020, 14:03

Obrazek
jeszcze tylko to i lecimy na ath 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 19 września 2020, 15:42

masonbtc pisze: sobota, 19 września 2020, 14:03jeszcze tylko to i lecimy na ath

Dla mnie to tu mamy parabole. Jak już lecimy to w drugą stronę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 19 września 2020, 15:50

shinya56 pisze: sobota, 19 września 2020, 15:42 Jak już lecimy to w drugą stronę

Trzeba by się zgodzić. Próba spuszczenia o 2000$ i niższym kursem przyciągnięcia graczy z $ raczej nie poszła tak, jak tego oczekiwali skoro teraz pompują tego dziada kosztem altów/projektów wartościowych a spadających w parach do btc. Ostatecznie faktycznie powinno się to skończyć spuszczeniem Bita ,dołując dodatkowo alty do $ /zdołowane już do btc i kurtyna. Wtedy do grudnia 3 rok z rzędu spadki i od końca grudnia/stycznia ewentualnie znowu budowanie wzrostów z wybijaniem w kwietniu 2021. Schemat powtarzalny od 2018 roku. Chyba że wprowadzą jakieś nowe rozwiązania zarządcy tego waloru. Bo dla drugiej strony/ tej czerwonej Niedźwiedziej to nie dzieje się tu nic szczególnie ciekawego od marca..Wypadało by i nas zaprosić z trybu Obserwacja do gry.. ;)
Obrazek
Na cryptocap wyczerpali poziomy z 2019 dwoma już testami - może to próba 3 /a i tak całe te yfi i inne dziwne rzeczy w tym roku to podniosły. Zmienili sposób podnoszenia z pompek na top30 altach na te właśnie dziwaczne wynalazki defi i inne(ja się w to nawet nie zagłębiam) bo potrzebne to jak umarłemu kadzidło w sensie użyteczności i funkcjonalności.
Przy trójkącie na BTC wyglądało by to na 3 próbę wspinaczki i test linii na 12170 :?:
Spoiler:
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 19 września 2020, 17:15

socjolog2008 pisze: sobota, 19 września 2020, 15:50mienili sposób podnoszenia z pompek na top30 altach na te właśnie dziwaczne wynalazki defi i inne(ja się w to nawet nie zagłębiam) bo potrzebne to jak umarłemu kadzidło w sensie użyteczności i funkcjonalności
To że ty nie widzisz w tym funkcjonalności i użyteczności, to wcale nie znaczy że jej nie ma, tym bardziej, że sam piszesz, że się w to nie zagłębiasz...ja się zagłębiłem i użyteczność i funkcjonalność widzę...(przetestowałem i skorzystałem)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 19 września 2020, 17:23

adiqq pisze: sobota, 19 września 2020, 17:15To że ty nie widzisz w tym funkcjonalności i użyteczności, to wcale nie znaczy że jej nie ma

Fakt że temat defi=ico dla mnie i przetrwa 5% ale z ciekawości po za spekulacyjnym aspektem znalazł byś chwilę czasu żeby wytłumaczyć gdzie się w tym kryje użyteczność i funkcjonalność :?: Może się przekonam do wczytania..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 19 września 2020, 18:40

@socjolog2008 inżynieria finansowa ale zdecentralizowana, czyli np. lewary których nie zabroni "regulator", inaczej mówiąc pożyczki regulowane inteligentnymi kontraktami których nie zabronią drukarnie fiat rękami takiego czy innego urzędnika. Stablecoiny stabilizowane wartością na którą składają się użytkownicy zdecentralizowanych sieci, Cała idea zdecentralizowanych giełd. No i najważniejsze: kreacja wartości z powietrza ;) z obietnicy potencjału tak jak w przypadku ICO ;) Jest to demonstracja możliwości kryptowalut typu ETH i pokazanie jak bardzo ta klasa aktywów miażdży funkcjonalnością i używalnością ślimaczka na literkę B (Zwłaszcza zmiażdży w przyszłej obiecanej wersji 2.0 bo obecnie do szczęścia brakuje skalowalności i ilości tx/sek. przynajmniej takiej jak paypal). Też się nie wgłębiałem, jak ktoś jest prymusem w te klocki i chce się podzielić wizją to proszę otworzyć odpowiedni wątek.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 19 września 2020, 19:14

socjolog2008 pisze: sobota, 19 września 2020, 17:23Fakt że temat defi=ico dla mnie i przetrwa 5%
To że przetrwa mało, to nie ulega dla mnie wątpliwości...
Jestem górnikiem - pod zastaw ETH, pożyczyłem stablecoina. Za pożyczone pieniądze kupiłem sprzęt. Część pożyczki już spłaciłem. Dla mnie bomba - pozyczkę dostałem bardzo szybko, bez niepotrzebnych formalności.
Wcześniej przetestowałem, pisałem o tym w wątku o DeFi. Tam możem kontynuować dyskusję...
viewtopic.php?f=45&t=34075

A zdecentralizowane giełdy też bardzo mi się podobają....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » sobota, 19 września 2020, 19:56


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » sobota, 19 września 2020, 22:47

@amneziahaze music to my ears
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 20 września 2020, 00:31

czuć niepewność i polowanie na wybicia aby je skracać , wisi w powietrzu ryzyko i niepewność zarówno dla obstawiających wzrost jak i spadek i to widać jako równowagę na wykresie chciwości-strachu: https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/. Potencjał spadku w razie kontynuacji trendu spadkowego i pogromu na wallstreet to moim zdaniem aż -2000$ możliwy w trakcie jednej tłustej świecy w skali 1D, ewentualny wzrost też ma potencjał 2000$ ;) . Osobiście jestem nastawiony na 65% na spadek i 45% na wzrost i że to będzie duży ruch bardzo prawdopodobne że ze sporą zmyłką ze względu na panującą niepewność.
Jakimś też wskaźnikiem który moze zdradzać co tu jest grane jest ewakuacja z altów do bitka który jest traktowany jako bezpieczniejszy do przechowania kapitału w razie krachu i oczywiście bezpieczniejszy niż stablecoin USDT(którego wartość może wyparować z dnia na dzień do zera) przy tej samej płynności.
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: cyclone » niedziela, 20 września 2020, 08:16

koparki pisze: niedziela, 20 września 2020, 00:31na 65% na spadek i 45% na wzrost
nowa ekonomia, nowa statystyka, 2+2 != 4 ;/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: tomant » niedziela, 20 września 2020, 09:35

TA nadwyżka 10% to tak na zachętę ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: obcio » niedziela, 20 września 2020, 12:06

sorry za offtop
cyclone pisze: niedziela, 20 września 2020, 08:16 nowa ekonomia, nowa statystyka, 2+2 != 4 ;/
Jak pytali osobno małżonków w jakim procencie wykonują obowiązki domowe, to suma zawsze była większa niż 100% :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 20 września 2020, 14:39

no i coraz bardziej ten wzrost z denka z ok 10k do wczoraj przypomina korektę spadków ze szczytów 12k, właśnie się zaokrągliło i wygląda jakby kurs zmierzał do powrotu w rejony 10k, niektóre alty juz torują drogę spadkom do rejonów poCOVIDowego krachu
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 20 września 2020, 15:03

@koparki chociaż opisali ten filmik jako parodię obstawiam przy spadkach że Byki by skupowały na wszystkich poziomach po spadkach i uśredniały. To jedyny walor spekulacyjny który nie doznał długofalowej , niszczącej fali spadkowej rozciągniętej na miesiące/lata (preludium z takich moich ulubionych to było 2018-2019).
500$ soon (czyli w czasie bliżej nie określonym i jako niewiadoma kiedy, porównywalnie w skali do tych przepowiedni o 50k czy 288k do końca 2020 ;) )

Bitcoin to dzisiaj czyrak na rynku crypto, blokujący o torpedujący rozwój wielu projektów i ich dokapitalizowanie przez spekulantów. Można by go porównać do Microsoftu torpedującego rozwój Netscape w wojnie przeglądarek internetowych..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » niedziela, 20 września 2020, 15:20

Dobra, zakładam shorta na ETH bez stop lossa na dźwigni 20, ryzykując $1000, z zamknięciem pozycji po spadku o 10%, jak mi nie wejdzie, to wychodzę z rynku. Muszę odpocząć od rynku, bo ostatnio wiele nietrafionych decyzji :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 20 września 2020, 15:23

RSI na 4h ładnie się chłodzi :D

Ostatnio zmieniony niedziela, 20 września 2020, 15:28 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bn801, Google [Bot], shinya56, Tazz28, updownupdown i 13 gości