Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:41

Zawsze bedzie za czyms latac. Co roku jest co innnego, ostatnio byl chinski yuan .
Szczerze to nie da sie tego czytac, ale taka sama narracja jest w zasadzie w kazdym kanale social media.
Jak przestanie latac w tym jednym kluczowym momencie to bedzie szok i poszukiwanie kolejnego czynnika z ktorym bitcoin jest skorelowany. Zawsze sie cos znajdzie.

Zamiast zastanawiac sie co za czym biega, to lepiej zastanowic sie jak na tym mozna zarobic.
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:45 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:43

socjolog2008 pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:26Otóż to ,żeby czasami Tesle i podobne nie zabrały wam spekulantów z tego rynku ,bo ta szczytna i na prawdę przyciągająca wizja ,przynajmniej mnie w 2015 miała zupełnie inny cel ,niż kolejny walor spekulacyjny ,mianowicie przypominam UWAGA p2p electronic cash system SZOK :shock:
Otóż to ;) ładna puenta dygresji o burku na smyczy.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 27 sierpnia 2020, 19:47

Double bottom albo nurkowanko dalsze :D @socjolog2008 i spółka się cieszą i zarabiają zapewne :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 27 sierpnia 2020, 19:49

wymęczone te spadki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
25
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 27 sierpnia 2020, 20:40

koparki pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:29 Wracając do głównego tematu wątku: patrząc na skalę 3D można oczekiwać konsolidacji podobnej do tej która trwała od czerwca do połowy sierpnia jesli miałoby to sie wybić i kontynuować hossę,
lub zaczynamy wariant podobny do tego z końcówki lutego , gdzie zostaje zniesiony cały wzrost , moim zdaniem zniesienie wzrostu przynajmniej do wsparcia na 10k jest 2x bardziej prawdopodobny niż konsolidacja oscylująca wokół 11500. Zastanawiam się nad zredukowaniem 1/3 longów.
Koparki szczerze nie widzę tej korekty. Może jestem trochę stronniczy w kierunku byczym, ale absolutnie wszyscy i ich matki ładowaliby się na poziomach 9600 do 10500, to byłoby zbyt oczywiste. Natomiast nawet na tą chwilę (11.200) granie longa w przypadku błędu, tzn. gdybyśmy faktycznie zobaczyli korektę do poziomu ok. 10k jest tak blisko tej ceny (co to jest 10% na BTC? orzeszki do piwa), że nawet gra na niewielkiej dźwigni nie byłaby obarczona dużym ryzykiem. Bez wyraźnego tąpnięcia na S&P nie widzę z tego poziomu zejścia poniżej 11,1k. Dla mnie bardziej możliwy jest konkretny wystrzał na dużym wolumenie do 14k i tzw. blow off top i mocna i szybka korekta, nawet te 40% do 10k. Z tego poziomu to by było zbyt oczywiste.

Zasięg korekty jest moim zdaniem zbyt wąski, bo od 9,6k (luka CME) do 10,5k (poporzedni high), wszystko poniżej tej ceny to byłaby okazja życia wykupiona prawdopodobnie w minuty, sam bym prawdopodobnie ukradł ostatnie 50zł babci, żeby kupić BTC po tych cenach, bo byłaby to moim zdaniem ostatnia okazja kupienia BTC poniżej 10k. Natomiast jeśli mamy do czynienia z korektą płaską/konsolidacją przed kolejnym ruchem up to rozstrzał topu jest tak duży, że ani 13k ani test ATH 20k jako top nie powinien nikogo zdziwić, więc aski byłyby dużo szerzej porozstawiane a każdy 2 razy by się zastanowił zanim zagrałby shorta.

Moim zdaniem ciężko z korektą z tego poziomu tym bardziej, że wygląda to na książkowy double bottom z drugim uderzeniem słabszym i na wyższych cenach niż pierwsze. Gdybym dalej nie trzymał longa z poziomu ok. 9,2 to dokładnie w tej chwili bym kupił/grał long.

Edit:
Double bottom:
Obrazek
Swoją drogą polecam kanał (team underground), który odkryłem ostatnio, młody chłopak bodajże z Indii, który bardzo dobrze czuje rynek i często swoje analizy opiera na "podwójnym dnie" na BTC. Aktualny ruch również przewidział a jako top przewiduje ok. 15k w ciągu 2 tygodni po czym duża korekta do poziomu luki CME (wickiem) i kontynuacja hossy.

P.S. być może będzie to post komediowy, ale mam przeczucie, że do końca tygodnia będziemy ponownie atakować 12k.
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 sierpnia 2020, 21:03 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 27 sierpnia 2020, 20:57

mesrotten pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:36
Przetestowaliśmy od dołu poprzednią lt, osiągnięte fiasko powinno doprowadzić do przetestowania nowo powstałej dolnej lt (11.2), której już nie powinniśmy jednak przebijać, a jedynie sunąć wzdłuż niej kilka dni/tydzień+.

Obrazek

Kolejna dość ambitna próba wybicia poprzedniej lt od dołu i niepowodzenie misji sprowadziły na nas ponowny test lt dolnej w okolicach 11.1-2.

Fraktal w grze.

Plz fly high.

Obrazek

btw, postępująca kompresja powinna doprowadzić do wybicia spadkowej lt do niedzieli/poniedziałku, przebicie dolnej to raczej szybka jazda w kierunku 10.2-4.

Obrazek

@remix thx man, też nad tym ubolewam, a dodatkowo jako niedoświadczone dziecko bańki 2017 czuję się lekko nieswojo i zastanawiam się czy jest sens nadal się udzielać, zwłaszcza, że główną motywacją pisania tu postów tu jest dla mnie dalej idąca edukacja, korekta złych nawyków i szukanie motywacji do poprawy, a o to trudno w martwym wątku.
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 sierpnia 2020, 21:26 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 27 sierpnia 2020, 21:16

Pleasek89 pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 20:40Może jestem trochę stronniczy w kierunku byczym, ale absolutnie wszyscy i ich matki ładowaliby się na poziomach 9600 do 10500, to byłoby zbyt oczywiste.
giełda lubi wyleszczać oczywistość , jak w ogóle można mówić że coś tu jest oczywiste?
Kilka wpisów było o tym jak duża potrafi być presja ze strony bankierskich rynków na skarb którym dla niektórych jest bitcoin. Jak wystąpi taka presja to i pryśnie Twoja oczywistość.
Na wykresie 1d to ja widzę i wsparcie poziome na 7500$, w tym stanie świadomości i euforii w którym obecnie jesteś(wiekszość jest) nie wyobrażasz sobie przepuścić okazji gdyby tam spadło ale na ogół są powody takiego spadku i sa one napędzone przytakiwaniem i strachem stada przez co będziesz miał inny umysł i inne emocje na takich poziomach i to co było dla Ciebie dziś oczywistą okazją w innym momencie może być strachem że jeszcze bardziej spadnie. A może sie zdarzyć, że będziesz pewien że złapałeś pana boga za nogi w cenie 7500 i zakredytujesz sie na ten zakup i na dźwigni wywiozą Cię przy likwidacji zabezpieczenia na 5900 ;) . No i powiedzmy jak przebrniesz przez te emocje to masz okazję kupna powiedzmy za 6200$, niewielu amatorów potrafi wtedy kupić, większość w takim scenariuszu kupiła już w oczywistej okazji za 10 000$ i sprzeda gdy wróci do 10k ;) oczywiście to tylko hipotetyczny przykład aby wytłumaczyć czym jest dla tradera oczywistość.

Gdybym miał powiedzieć jakie mam życzenie to wolałbym aby nie było takiej korekty(bo jestem na longu), ale giełda ma w nosie moje życzenia, obawiam sie że zdecydowana większość jest na longach o czym świadczą indeksy chciwości i strachu i łapki w górę do reputacji jak ktoś w tym wątku wieszczy wzrosty. Z drugiej strony trend to Twój przyjaciel a bessa była długa i niska + w bonusie wyniszczający krach który wygonił z rynku tych co skapitulowali i nie chcą mieć do czynienia już nigdy z krypto ;).
Byczy byłby teraz powrót do 11500, ten rejon uznaję za centrum wokół którego może oscylować konsolidacja która będzie się budowała dniami.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 27 sierpnia 2020, 21:32

@koparki
Źle mnie zrozumiałeś, ja unikam "oczywistych" scenariuszy jak ognia, bo w 90% przypadków się nie sprawdzają, masz absolutną rację. Natomiast jeżeli takowa korekta z aktualnego poziomu miałaby nastąpić, to rynek patrzyłby na poziom 9,6k-10,5k jako "oczywiste" wejście, pisałem to w tym kontekście. Dlatego właśnie korekta do tego poziomu jest dla mnie mało możliwa a wszystko poniżej 9k jest dla mnie zbyt surrealistycznie na tym etapie i w aktualnym świecie globalnego masowego bezlimitowego dodruku. Zresztą muliliśmy na poziomie 9,2k (+- 300$) przez 3 miesiące, garstka pisała, że jest to konsolidacja przed dalszym wzrostami (w tym ja) i szczerze uważam, że każdemu kto wtedy nie kupił licząc na niższe ceny należy się nauczka i nigdy więcej nie powinniśmy zobaczyć tej ceny a oni powinni wiecznie gonić uciekający pociąg dla przykładu.

Dla mnie biorąc pod uwagę co się aktualnie dzieje na świecie cena nawet poniżej 11,5k jest totalnie niezrozumiała. Gdyby przyjąć, że BTC żyje 4-letnim cyklem, to powinniśmy już być blisko retestu ATH (porównując do 2016r. i czasu od halvingu powinniśmy atakowac ATH pod koniec października), drukarka FED chodzi dzień i noc a cena jest o połowę niższa, dla mnie jest to co najmniej dziwne, że nie jesteśmy na poziomach minimum 13-15k w tej chwili. Giełda ATH, złoto ATH, nawet srebro, które było miażdżone przez ostatnią dekadę odrobiło sporo strat a Bitcoin nie licząc jednej świeczki (27 lipca) praktycznie stoi w miejscu przez dobrą część ostatniego roku mimo iż jego kapitalizacja to jest kropla w morzu wspomnianych rynków. Smutne to.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Drobniak » czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:44

Co jak co ale potwierdzenie wyjścia z bessy by się przydało :P


Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 28 sierpnia 2020, 00:23

koparki pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 21:16w tym stanie świadomości i euforii w którym obecnie jesteś(wiekszość jest)
ta euforia to raczej z powodu altów nie btc

ja już mam pewną koncepcje jak to będzie wyglądało ale czekam na wtorek żeby się upewnić

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 28 sierpnia 2020, 08:51

Pleasek89 pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 20:40Koparki szczerze nie widzę tej korekty. Może jestem trochę stronniczy w kierunku byczym, ale absolutnie wszyscy i ich matki ładowaliby się na poziomach 9600 do 10500,


To mnie nie licz :) Ja bym wtedy sprzedawał. Zejście w tej chwili <10200 (finex) byłoby przebiciem wszystkich wsparć, które uznaję za ważne.

Pozostaję niezmiennie byczy. Sądzę, że z dużym prawdopodobieństwem dopiero zaczęliśmy długoterminowe wzrosty.* Parę tygodni dłużej boczniakowania nic w mojej ocenie nie zmieni, co najwyżej schłodzi wskaźniki (btw. RSI w D1 jest już w okolicach 50).

*) zdaję sobie sprawę, że mój sposób patrzenia na wykres jest dość ciut "niekoszerny", bo przyjmuję za początek wzrostów połowę lipca, gdy tymczasem wg większości, jak i samych kresek, mamy wzrosty od połowy marca.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 28 sierpnia 2020, 12:23

@mesrotten, ten obrazek w skali miesięcznej wygląda jak gigantyczny C&H

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 28 sierpnia 2020, 12:42

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 28 sierpnia 2020, 13:55

ekonokomik pisze: piątek, 28 sierpnia 2020, 08:51Pozostaję niezmiennie byczy. Sądzę, że z dużym prawdopodobieństwem dopiero zaczęliśmy długoterminowe wzrosty.
Btc w porównaniu do bańki 2017 zrobił ~ 0,34 zasięgu w poziomach/trendach/czasie. Zestawiając to samo z eth wychodzi proporcja ~ 0,26. Doszła nowa zależność - robi lower low na tygodniówkach, więc tak jak kiedyś było straszenie przed nadmiernym optymizmem tak teraz może być brak wiary przed kolejnymi zrzutami znienacka, albo niską zmiennością - przesłanką może być słabnąca siła popytu - spadła w ostatnich dwóch latach na btc średnio o jakieś 15% w trendzie.

Dlatego teraz 13k tak samo 10k nie zrobi większego wrażenia - nie takie zasięgi robił 3 lata temu i potrafił wracać do poprzedniego poziomu zaraz po korekcie. Moim zdaniem dużo zależy też od tego kiedy grubas naciśnie sell, póki co bawią się w zygzaka i przy okazji rozbujali rynek altów/defi zupełnie przypadkiem: https://coinpaprika.com/pl/longterm/1?a ... _24h%5D=1m

Albo rzeczywiście świat rzucił się nagle na wszystkie możliwe shitcoiny:
https://trends.google.com/trends/explor ... y&q=Crypto
https://trends.google.com/trends/explor ... &q=Bitcoin

Zresztą zdaje się, że niedługo może być nawrotka ze skakania góra dół lower low na niskich interwałach, zobaczymy czy w ogóle starczy mu sił na mocniejsze odbicie przed kolejnymi hipotetycznymi zrzutami.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 28 sierpnia 2020, 17:57

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » piątek, 28 sierpnia 2020, 22:08

Spoiler:
Obrazek
"Wspomnienia gracza giełdowego".


@Jahu
Ale gdzie tu masz hossę na BTC bo nie rozumiem. A jeśli masz na myśli akcje to zły temat.

Dla mnie giełda to giełda i póki* co nie widzę zbytnio różnicy w tej grze. (być może jeszcze hossa do btc nie doszła i nawet nie zdąży dojść ;))

ps. Swoją drogą patrząc jak prawie wszystko idzie równo na krypto jak po sznurku nawet bym śmiał przypuszczać, że jakiś grubas traktuje kawałek rynku krypto jako jeden walor.
Ostatnio zmieniony sobota, 29 sierpnia 2020, 15:04 przez Samotny Czarodziej, łącznie zmieniany 5 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » piątek, 28 sierpnia 2020, 22:59

Nie przeraża Was, że to SPX tak szybko rośnie? Przecież jak to walnie, to nie będzie co zbierać. Mocno to wszystko niepokojące.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 29 sierpnia 2020, 01:12

@ChomiczyPlan Jak w jeden weekend drukujesz tyle pieniędzy co przez cały kryzys z 2008 roku, to jestem przerażony, że SPX tak WOLNO rośnie 8-)

https://www.nytimes.com/2020/03/15/upsh ... ybook.html

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » niedziela, 30 sierpnia 2020, 03:33

Bitcoin configured to fly

Dodano po 4 godzinach 52 minutach 27 sekundach:
Obrazek

Dodano po 1 godzinie 24 minutach 57 sekundach:
uff mamy to

nawet ltc się odpalił a wyglądał jak nieżywy :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo12 » niedziela, 30 sierpnia 2020, 11:20

@masonbtc Sama formacja ok ale brakuje jej znaczącego wzrostu volmenu przy wybiciu. Powinniśmy dojechać przy wybiciu do 11800-11900. Narazie wyjście mizerne.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot] i 28 gości