Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1822
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1574
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 1 sierpnia 2020, 21:41

bitup pisze: środa, 29 lipca 2020, 20:5912k do końca tygodnia lekko

I cisną dalej z pozytywnym wpływem na BSV ale pomalutku ja sobie zrzucam już . Otwarcie rynków i nowe ATH na sp500 w przyszłym tygodniu i od września pewnie a może wcześniej powrót do rzeczywistości i analiza pod kątem wyników płynących gospodarek. Jeszcze euforia do połowy sierpnia pewnie potrwa a później zacznie działać na wyobraźnie -10% pkb u Niemca czy i inne wyniki za drugi kwartał . Wyniki za trzeci kwartal zgniotą wszystkich ale to dopiero w listopadzie , więc na razie szampany strzelają

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 1 sierpnia 2020, 22:54

Ależ dzisiaj się rozpompowali :D Pompastyczne weekendy się zaczynają chyba :D


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 1 sierpnia 2020, 23:03

► Pokaż Spoiler
dzisiaj zakończenie dwumiesięcznej misji

podczas gdy Bitcoin leci na księżyc statek Crew Dragon wraz z załogą wracają na ziemie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 1 sierpnia 2020, 23:47

@anagamidev


Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » sobota, 1 sierpnia 2020, 23:59

Żeby was ten wykres "dominacji BTC" nie zdziwił kiedyś.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 2 sierpnia 2020, 01:13

@Tomasz_Es ale chyba dało lekki impuls up :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » niedziela, 2 sierpnia 2020, 01:21

@zomos2 co masz na myśli?

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » niedziela, 2 sierpnia 2020, 04:56

szaman Tether nie śpi

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 2 sierpnia 2020, 06:50

no to poucinało niektórym łapki na dźwigniach znienacka w niedzielę rano ;) "cyfrowe złoto" :lol:
przy okazji widać co jest słabe niepotrzebne i liderem spadków: BCH, LTC i ETC , moim zdaniem dziś zobaczymy ponownie okolice 11700$, chyba że na poniedziałek szykuje się coś zwiaząne z plandemią na wallstreet
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » niedziela, 2 sierpnia 2020, 07:04

Teraz ważne żeby utrzymał/obronił poziomy między 10250-10900usd, o ile do nich jeszcze zamierza wrócić. Szpile tego typu zdarzały się najczęściej na początku fali korekcyjnej. W kilka dni pewnie się dowiemy czy to tylko był straszak od jakiegoś paździocha z wysokiego szczebla.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 2 sierpnia 2020, 07:06

Pierwszy target zaliczony :D Na drugi jeszcze trzeba poczekać moment'cik :D buy the fucking dip #gruchłopięknie #cotosiestanęło
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 2 sierpnia 2020, 08:23

Przy okazji na finex odbiło precyzyjnie od linii po szczytach od ATH w log.
Ale ani to było eleganckie skorekcenie ani uspokajające... :roll:
finex4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 2 sierpnia 2020, 09:08

ekonokomik pisze: niedziela, 2 sierpnia 2020, 08:23Ale ani to było eleganckie skorekcenie ani uspokajające...
wygląda jak czkawka po czarnym łabędziu, w poniedziałek druga fala? w mediach głównego nurtu piszą aktualnie w taki sposób: "Coraz więcej sygnałów o ponownym nasilaniu się pandemii koronawirusa na świecie" indeksy giełd akcji zaokrągliły się juz przecież do spadków , będzie przecież wielki kryzys.
Dziś liczę na odreagowanie i zbliżenie do poziomów sprzed spadku ale na poniedziałek chyba pozamykam te najcięższe pozycje (lewarowane) lub skrócę stopa. Spadku z wysokiego poziomu o bardzo dużej rozpiętości, na bardzo wysokich obrotach nie należy ignorować.
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » niedziela, 2 sierpnia 2020, 09:41

Już chyba czas, aby się niedźwiadki odezwały w tym wątku. Ps, Koparki dobrze gada, znowu w mediach się nakręcają, społeczeństwo również coraz bardziej spanikowane.
Osobiście zamknąłem moją "wielką" pozycję na VET i ciężko w cokolwiek teraz wejść. Chyba trzeba by zająć pozycję braku pozycji :lol:



Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 sierpnia 2020, 11:06

Szybki, głęboki zrzut to wszak standard dla bulltrendów BTC. I fajna okazja na potwierdzenie trendu jeśli przebije obecną topkę.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 2 sierpnia 2020, 11:14

Samotny Czarodziej pisze: niedziela, 2 sierpnia 2020, 09:41Koparki dobrze gada, znowu w mediach się nakręcają, społeczeństwo również coraz bardziej spanikowane.


Nie patrzcie na świat przez pryzmat Polski.
W USA liczba dziennych przypadków przez ostatnie 2 tygodnie wyhamowała i zaczęła spadać. Liczba zgonów dziennych, mimo wzrostu, nie zbliżyła się nawet do wartości z kwietnia. Ale ważniejsze są mechanizmy psychologiczne, takie same zarówno w Polsce jak i na świecie: ludzi nie da się drugi raz tak skutecznie przestraszyć. Po kilku pierwszych tygodniach ludzie PRZYWYKLI do zagrożenia, oswoili je i teraz już nikt się tym nie przejmuje nawet w 1/5 tak jak na wiosnę.
Władze o tym wiedzą i nikt chyba już nie myśli o lockdownie, szczególnie po spadkach PKB o 10 - 20% w drugim kwartale. A to głównie lockdown wywołał paniczne spadki na giełdach, nie koronawirus jako taki.

Co nie zmienia mojej opinii, że mamy swoisty R2N na światowych giełdach, a "wielki kryzys" przed nami. Na wiosnę obstawiałem, że odbicie skończy się po wakacjach i na jesieni zacznie się kryzys. Ale nie spodziewałem się dodruku na taką skalę! Teraz zastanawiam się, czy nie przesunie to tego oczekiwanego, "wielkiego kryzysu" nawet o rok, może dłużej? W końcu to bardzo wolne cykle...

Co jednak znów nie zmienienia faktu, że wzrosty ostatnich 3 miesięcy na światowych giełdach domagają się porządnej korekty, a ta może za sobą pociągnąć Bitcoina. Ale zdecydowanie obstawiam, że jeśli dojdzie do takiej korekty (a nie megakryzysu), to nie spadniemy w okolice poprzedniego dołka. Po spadku do 4K mieliśmy wzrosty o 300%, więc ludzie nie dadzą się tak szybko ponownie wyleszczyć. Nawet przy dupnięciu na giełdach, maksymalna korekta jaką bym widział to okolice 7K. Co byłoby i tak smutne bo oddaliłoby hossę i bańkę o kolejnych wiele miesięcy :/

Trudne przewidywania, wiele zmiennych, trudne decyzje... :roll:

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 2 sierpnia 2020, 11:23

ekonokomik pisze: niedziela, 2 sierpnia 2020, 11:14Ale nie spodziewałem się dodruku na taką skalę!
No tak , to jest paliwo do wzrostów, gdybyś miał drukarnię i hajs z powietrza oraz przyzwolenie społeczne aby dodrukować niemal nieograniczona ilość to przecież kupowałbyś co się da póki się da ;) Drukarnie przez śmiesznie nisko oprocentowane kredyty i skomplikowane sieci spółek kapitałowych skupują z rynku wszystko co chcą kontrolować. Rynek krypto jest jednym z takich. Mając to na uwadze nie myślę o całkowitym wyjściu do fiat ale raczej o operacjach między parami na kojnach w celu ich powielania, każdy zarobiony grosz na tradingu, na dźwigniach które gram dla sportu zamieniam na krypto i wrzucam do portfela jako inwestycję na dłużej.
---

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 25 listopada 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miczelov » niedziela, 2 sierpnia 2020, 12:08

koparki pisze:no to poucinało niektórym łapki na dźwigniach znienacka w niedzielę rano ;) "cyfrowe złoto" Obrazek
przy okazji widać co jest słabe niepotrzebne i liderem spadków: BCH, LTC i ETC , moim zdaniem dziś zobaczymy ponownie okolice 11700$, chyba że na poniedziałek szykuje się coś zwiaząne z plandemią na wallstreet
Parę dni temu kłóciłem się z (jak się później okazało) Vetzem, o to że powinno jeszcze raz dotknąć 10600... Nie potrafię wyjaśnić czy tam jest jakieś wsparcie czy coś, bo po prostu tak mi wyglądał wykres... I wczoraj zacząłem nawet sam wątpić w to co pisałem...
Ale pykło. Można jechać dalej do góry.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » niedziela, 2 sierpnia 2020, 13:08

Trochę newsów:

Spoiler:
W teatrze obserwujemy to co się dzieje na scenie, niewielu wie co się dzieje za kurtyną

https://businessinsider.com.pl/firmy/sz ... sa/69526nj
https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-na-s ... ku-4654588

Chociaż niektórzy zaczynają wchodzić za kurtynę masowo:

https://nczas.com/2020/08/01/wielka-dem ... alautolink

Ale od tego są ochroniarze:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/korona ... ej/2npp657

Fakty co do epidemii i jej skutków nie chcę komentować. Osobiście wierzyłem, że cała korono-wirusowa panika przejdzie bez echa na rynkach, bo w końcu Ci wyżej wiedzą, że to ściema.

Co do dodruku

Ostatnio znalazłem coś takiego:


Idę się zdrzemnąć komentarz pozostawiam każdemu z osobna, ale z wielkim dodrukiem tak jak z wielkim lockdownem trzeba uważać, aby ludzie nie wyszli na ulicę. Z tym drugim wychodzą, teraz jeśli mają się dowiedzieć, że ich pieniądze są nic nie warte? Zobaczymy, ale nowy model MMT jest ciekawy (podobno tylko od wielkiego kryzysu mogą rozpocząć nowy świat dobrobytu zapoczątkowany MMT). Osobiście wyszedłem do fiatów, obym się mylił i spadki przyszły później.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 2 sierpnia 2020, 13:44

no niestety, póki co słabo, może się skończyć 6tygodniową korektą i zniesieniem wzrostów , a mogło być tak PIĘKNIE ;) prawdopodobnie w poniedziałek rynki bankierskie na czerwono i zniesienie pokoronowirusowych wzrostów, spadek na bitku i małpowanie tego ruchu na wszystkim innym poszedł na pewniaka za pomocą bardzo dużego kapitału. Gdyby powstało cos w rodzaju barta z wybiciem w góre na wysokich obrotach dziś w nocy to byłaby niezła zmyłka ;)
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: shinya56 i 19 gości