Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 29 lipca 2020, 11:32

jondoexxx pisze: środa, 29 lipca 2020, 11:24i to jest bardzo ciekawy punkt. Miałeś plan, widząc jak rośnie, uległeś emocjom i przesunąłeś target w górę. Dla mnie patrzącego z boku to sygnał zapalający lampkę w głowie, dostrzegasz to jako weteran/trader?


Oczywiście że znam ten mechanizm i tym razem absolutnie nie uległem emocjom. Target przesunąłem o około $2K w górę już kilka tygodni temu.

Zresztą mówienie w tym wypadku o targecie w sensie ceny, też jest trochę mylące, bo generalnie nastawiam się w long nie na spekulację tylko hodlowanie. Ewentualną, chwilową sprzedaż uzależniam nie tyle od osiągniętej bezwzględnej ceny, co od dynamiki wzrostu.
Jeśli kurs wybije podobnie do początku listopada 2015, to wtedy sprzedam i poczekam na korektę. Ale w tej chwili raczej wolę nie sprzedać niż sprzedać zbyt pochopnie. W żadnym wypadku nie będę też shortował.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » środa, 29 lipca 2020, 11:46

ekonokomik pisze: środa, 29 lipca 2020, 10:27 Rozwiń proszę jaką samoregulację masz na myśli.
Rozważmy skrajny przypadek. Ludzie odwracają się od FIAT na korzyść BTC. Według mnie przy takim scenariuszu:
1. Kurs BTC/USD będzie bardzo wysoki co nakłoni ludzi do 2.
2. Ludzie zaczną kopać BTC co sprawi 3.
3. W SKRAJNYM przypadku przestaje się opłacać pracować i prowadzić inne biznesy niż te powiązane z BTC co doprowadzi do 4.
4. Braku podstawowych produktów jak np. karty graficzne, prąd, a w dalszej kolejności samochody itp.
5. Powrót do starego systemu oparty na FIAT.
5 a) W przypadku gdyby BTC udało się wyprzeć FIAT-y nie nastąpi to na tyle szybko, aby obecni finansiści nie zdążyli się przestawić na BTC. Jedyne niewielka grupa ludzi ulega wzbogaceniu (bardzo dobrzy traderzy, ludzie posiadający BTC od początku, giełdy itp.).

Dodano po 9 minutach 5 sekundach:
ekonokomik pisze: środa, 29 lipca 2020, 11:32Jeśli kurs wybije podobnie do początku listopada 2015, to wtedy sprzedam i poczekam na korektę. Ale w tej chwili raczej wolę nie sprzedać niż sprzedać zbyt pochopnie. W żadnym wypadku nie będę też shortował.
Popieram. Jest jeszcze za dużo SL shorciarzy nad nami do zdjęcia, żeby sprzedawać ciężko zarobione BTC:D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 29 lipca 2020, 11:48

Na 3,4 a zwłaszcza 5 banksterka nie pozwoli bo to pozbawia ich ustanowionych przez nich fundamentów systemu czyli rezerwy cząstkowej. Oparcie systemu o złoto lub/i btc to zagłada obecnych elit i utrata kontroli nad niewolnikami.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » środa, 29 lipca 2020, 11:59

kozaki_wiesi pisze: środa, 29 lipca 2020, 11:48Na 3,4 a zwłaszcza 5 banksterka nie pozwoli bo to pozbawia ich ustanowionych przez nich fundamentów systemu czyli rezerwy cząstkowej. Oparcie systemu o złoto lub/i btc to zagłada obecnych elit i utrata kontroli nad niewolnikami.
Chwilowo mogą pozwolić na pewne rzeczy tak jak to miało chociażby miejsce podczas pandemii. A niewolnicy według mnie będą czy będzie rządzić Trump czy Satoshi.

Kod: Zaznacz cały

Eth » środa, 29 lipca 2020, 11:49
Komentarz:
Science-fiction. Wizja S. Lema?;)
Spokojnie Panowie. Chciałem pokazać pewien mechanizm. Użyłem skrajności do pokazania pewnego kierunku.
Ostatnio zmieniony środa, 29 lipca 2020, 12:03 przez lekarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 29 lipca 2020, 12:01

lekarz pisze: środa, 29 lipca 2020, 11:46
Rozważmy skrajny przypadek. Ludzie odwracają się od FIAT na korzyść BTC. Według mnie przy takim scenariuszu:
1. Kurs BTC/USD będzie bardzo wysoki co nakłoni ludzi do 2.
2. Ludzie zaczną kopać BTC co sprawi 3.
3. W SKRAJNYM przypadku przestaje się opłacać pracować i prowadzić inne biznesy niż te powiązane z BTC co doprowadzi do 4.
4. Braku podstawowych produktów jak np. karty graficzne, prąd, a w dalszej kolejności samochody itp.
5. Powrót do starego systemu oparty na FIAT.
5 a) W przypadku gdyby BTC udało się wyprzeć FIAT-y nie nastąpi to na tyle szybko, aby obecni finansiści nie zdążyli się przestawić na BTC. Jedyne niewielka grupa ludzi ulega wzbogaceniu (bardzo dobrzy traderzy, ludzie posiadający BTC od początku, giełdy itp.).
ja się tylko chciałem odnieść do 2

Nie wiem czy tylko ja to zauważam - mam takie skrzywienie jako miner - ale co chwilę ktoś się pyta o mining. Od razu piszę, że rok temu nawet na szczycie mini-bańki, gdy kursy były wyżej niż teraz, tego nie zaobserwowałem. Nie tylko mnie pytają....Żonę mojego brata pytają, czy dany konkretny zestaw(gotowa koparka na GPU) za XXX pln to jest dobra cena, czy może drogo....dużo ludzi się tym interesuje i wiem, że część z nich potem zaczyna kopać. Sam popełniłem kilka takich koparek...
Zainteresowanie jest coraz większe....zauważalnie...

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » środa, 29 lipca 2020, 12:07

adiqq pisze: środa, 29 lipca 2020, 12:01Zainteresowanie jest coraz większe....zauważalnie...
Ja już to dawno na tym forum i w tym wątku mówiłem, że tak będzie. W odpowiedzi zostałem opluty i zszargany, że niby idziemy na 500USD i powinienem szorta najlepiej z dźwignią otworzyć :twisted: :evil: :lol:

Skończy się zainteresowaniem DAX-em to ludzie przejdą na krypto. Ręce pod D... i czekać.

PS. Mnie też parę dni temu ludzie pytali jak zacząć przygodę z BTC ze względu na obecną niepewną sytuację. Więc pewnie coś jest na rzeczy. Tym bardziej, że:
1. Lokaty = :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
2. FIAT = drukarka = :cry: :cry: :cry: :cry:
3. Giełda jest nieprzyzwoicie spompowana biorąc pod uwagę obecna sytuację.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 lutego 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: madridista011 » środa, 29 lipca 2020, 13:11

Według mnie czas przecięcia linii trendu i wybicia tego trójkąta jest skorelowany z sytuacja gospodarczą na świecie i kryzysem. W tej chwili lokaty bankowe nie są rentowne, giełda jest niepewna i tak na prawdę duży dump może być przed nami, inflacja rośnie, a złoto jest na swoim ATH. Być może jest to początek łapanki tłumu na BTC, jako bezpieczna alternatywę do rynku akcji. Przesłanki techniczne jak najbardziej do tego są, a jeżeli ten scenariusz się sprawdzi, to mamy przepis na bańkę gotowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 842
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » środa, 29 lipca 2020, 13:43

To jest w pewnym sensie samospełniająca się przepowiednia. Wielu ludziom wbija się do głowy, że tradycyjne gospodarki siądą, a siądą między innymi dlatego, że ci ludzie (zwykli z ulicy) w strachu przestają wydawać kasę i dołują popyt na towary i usługi. W 2008 roku bylem na chwilę w UK i widziałem co sami Anglicy robili jak im nagadali w TV, że rozpętał się kryzys. Autentycznie jak wcześniej mieli w koszach góry żarcia, to chwilę później połowa kosza. Mieli kasę, ale nie chcieli jej wydawać. Ludziom wydaje się, że uchronią swoją kasę, nie wydając jej. Nie przenoszą jej na rynek złota czy tym bardziej BTC, bo nierzadko mają jej za mało aby zaspokoić bieżące wydatki. I tak się kółko zamyka, a kryzys rozkręca.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 29 lipca 2020, 15:19


jak tam leci w trakcie hossy

next target is on the moon

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 29 lipca 2020, 16:39

Nie dajcie się nabrać na wyjście górą z małego trójkąta, który nam się buduje od wczoraj. Jest bardzo duży opór ciut nad nim. A Bitcoin lubi fałszywe wyjścia z trójkątów i zawrotki.
Dopiero przebicie 11500 - 11600 (finex) pozwoli myśleć, że to nie fejk.

W dół jest łatwiej, bo dopóki nie spadnie <10500 a potem <10300, nie ma się co martwić, korekta się należy.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 29 lipca 2020, 16:42

7w zamkniętych powyżej 11.5k w historii btc to jest ostatnia zapora

ale chyba nie na darmo przebijaliśmy się przez ostatnie miesiące przez 10.5k żeby zaraz wracać pod także na spokoju 8-)

@bitup

jesteśmy po halvingu
Ostatnio zmieniony środa, 29 lipca 2020, 16:52 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1572
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 29 lipca 2020, 16:50

13831$ jak się już zerwali będą próbowali zrobić i przebić rok poprzedni tylko pytanie co później . Nawet wbicie 20k można by brać pod uwagę i później większa regulacja czy banicja w USA lub afera w Chinach z kopalniami . Mają już pewnie plan na wydarzenia nadchodzących tygodni bo to tak coś wygląda że śpieszno im przez nadchodzącymi wydarzeniami na rynku ...Bo fundamentalnie to się chyba nadal nic nie wydarzyło od lat w BTC , czy tam się coś dzieje ? ma ktoś informacje , chodzi o rozwój samego projektu p2p ecs i takie tam :roll: :roll:

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: matheo » środa, 29 lipca 2020, 18:12

O ile zgadzam się z tym.
ekonokomik pisze: środa, 29 lipca 2020, 16:39 A Bitcoin lubi fałszywe wyjścia z trójkątów i zawrotki.
to zastanawia mnie dlaczego tak uważasz?
ekonokomik pisze: środa, 29 lipca 2020, 16:39 Jest bardzo duży opór ciut nad nim.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 29 lipca 2020, 18:34


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1572
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 29 lipca 2020, 20:59

12k do końca tygodnia lekko

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 1 kwietnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kryptokanaly » środa, 29 lipca 2020, 21:36

Zapraszamy na nową "Analizę Rynków" na zastępczym kanale Krypto Raportu.

Oprócz BTC i ETH Arek przygotował dla Was analizę:
🔸 Bitcoin Cash BCH,
🔸 Litecoina LTC
🔸 EOS

Standardowo, jak co tydzień, mamy dla Was przegląd tradycyjnych rynków.


Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 30 lipca 2020, 09:40

matheo pisze: środa, 29 lipca 2020, 18:12 O ile zgadzam się z tym.
ekonokomik pisze: środa, 29 lipca 2020, 16:39 A Bitcoin lubi fałszywe wyjścia z trójkątów i zawrotki.
to zastanawia mnie dlaczego tak uważasz?
ekonokomik pisze: środa, 29 lipca 2020, 16:39 Jest bardzo duży opór ciut nad nim.
Właśnie tu mam problem z wytłumaczeniem, to w dużej mierze intuicja, czyli "wiedza nieuświadomiona" ;)
To byłoby po prostu "za szybko". Kluczowa jest dla mnie linia po szczytach od ATH w skali log. i spodziewałem się nie tylko jej pojedynczego dotknięcia, a raczej kilkudniowej korekty. Druga ważna linia to linia trendu od 2015 (rysowana przeze mnie dość subiektywnie) oraz przecięcie tych dwóch linii. Ważne by wykres prześlizgnął się nad tym węzłem górą.
Kolejna rzecz: w okolicach 11500 była spora ściana na askach (około 4K na finex). BARDZO rzadko zwracam na to uwagę, zazwyczaj jest to nieważny czynnik, ale to był jeden z nielicznych przypadków gdy uznałem to za ważne.

Więc spokojnie widziałbym jeszcze kilka dni, może tydzień korekty z zejściem do $10600. Uważam wręcz, że zwolnienie tempa byłoby lepsze dla przyszłych wzrostów od dalszego parcia w górę bez przystanku. Ale nie upieram się. Szanse obstawiam jak 70/30.
Zmartwiłoby mnie teraz zejście <$10300. To mogłoby wręcz zanegować lub opóźnić o miesiące moje scenariusze prowzrostowe.

finex3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 30 lipca 2020, 10:20

@ekonokomik kiedy wychodzi u Ciebie przecięcie tych linii?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 lipca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sentimenti » czwartek, 30 lipca 2020, 11:02

Cześć, jestem jednym z developerów w projekcie Sentistocks / Sentimenti, w którym staramy się znaleźć korelację między zmianami emocji a zmianami kursów dowolnego instrumentu. Jeżeli chcielibyście nam pomóc, dodając swoją opinię na ten temat, zapraszam do tematu : Sentistocks

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 30 lipca 2020, 11:50

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 30 lipca 2020, 10:20@ekonokomik kiedy wychodzi u Ciebie przecięcie tych linii?


8 sierpnia.
Linia po szczytach jest jasna, ale 5-letnią linię trendu każdy prowadzi ciut inaczej i tu jak wiesz niewielka zmiana kąta czy offsetu może potężnie zmienić jej obecne położenie.
Mnie od zawsze dobrze sprawdza się taka (finex, log.).

finex_linia_trendu.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk i 32 gości