Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 8 lipca 2020, 10:04

no no dominacja btc na 4h to już jest klęska :D

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Foxy1994 » środa, 8 lipca 2020, 10:24

Hej. Mam pytanie. Czy istnieje na Bitmexie możliwość jednoczesnego wystawienia oferty shorta i SL (jeszcze przed wejściem w pozycję), jeśli shorta chcę postawić na całym kapitale?

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » środa, 8 lipca 2020, 11:09

satoshi4ever pisze: wtorek, 7 lipca 2020, 20:10Hehehe, pewnie Niektórzy myślą że im większa dźwignia tym większy zysk.

Nie ma znaczenia z jak dużą dźwignią gramy tylko jaki procent kapitału ryzykujemy.
Spoko ale jak dobrać wielkość kapitału?

Dodano po 10 minutach 30 sekundach:
@filoZoff Szkoda, że nie odpowiedziałeś dokładnie na moje pytanie. Chciałem dowiedzieć się tylko jaka jest opłacalność piramidowania.
filoZoff pisze: środa, 8 lipca 2020, 07:45zdarza mi się też czasami gridować (o zgrozo !)
Osobiście nie uważam, że jest ono takie złe oczywiście jeśli wiesz co robisz.
filoZoff pisze: środa, 8 lipca 2020, 07:45Jak pojawia się w mojej ocenie jakaś okazja – to po prostu wchodzę.
Zafascynowało mnie to że w Twoje zagranie nastąpiło nie tylko na płytkim rynku, ale jak mniemam również na podstawie samego wykresu. Domyślam się że nie miałeś żadnych powód poza odpowiednim układem na wykresie? Zawsze tak grasz czy czasami kierujesz się analizą fundamentalną lub chociaż analizą karnetu?

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: filoZoff » środa, 8 lipca 2020, 11:34

lekarz pisze: środa, 8 lipca 2020, 11:09 Domyślam się że nie miałeś żadnych powód poza odpowiednim układem na wykresie? Zawsze tak grasz czy czasami kierujesz się analizą fundamentalną lub chociaż analizą karnetu?


Tak - w tym opisywanym zagraniu był brany pod uwagę wyłącznie konkretny układ na wykresie (który dobrze pamiętam i wspominam) - i to było w zasadzie zagranie wbrew nastawieniu z tego dnia (wtedy byłem w nastawieniu shortowym - wiec zagranie longa było nietypowe, tym bardziej że RSI i Stoch też w tym momencie pokazywały zły moment na zagranie longa).

Ale generalnie to mam takie podejście, że zanim ustawie pierwszą pozycję w danym dniu - to na wykresie w większym przedziale czasowym (np. 1D - najczęściej 4H) staram się sprawdzać nastawienie rynku (tzn. czy jesteśmy w tendencji spadkowej czy wzrostowej ewentualnie w boczniaku). Jeżeli jesteśmy w trendzie spadkowym to staram, się grać wyłącznie szorty, jak jest nastawienie wzrostowe to gram longi. Przy boczniaku raczej unikam grania - ale czasami jak mam trochę czasu - to próbuję się odbijać pomiędzy bandami (zresztą z różnym skutkiem).

Przy graniu w krótkich przedziałach w ogóle nie zaprzątam sobie głowy karnetem czy analizą fundamentalną (w pewnym sensie za analizę fundamentalna służą mi nastroje na forum :-)).

/dodano /
@lekarz
Ten konkretny układ o którym pisałem był jeszcze do zagrania później o godz. 01:10 (7 lipca) oraz dziś w nocy o 03:45 (cały czas mam na myśli Bitmex w 5M).
Oczywiście nie zagrałem tych 2 przypadków - bo nie byłem wtedy przy komputerze.
Ostatnio zmieniony środa, 8 lipca 2020, 12:01 przez filoZoff, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » środa, 8 lipca 2020, 11:56

@filoZoff Jeszcze takie pytanka:
1. Czy te układy które widzisz na wykresie są niezmienne tzn. działały z jakimś tam prawdopodobieństwem rok temu i działają teraz podobnie?
2. Dużo masz tych układów?
3. Ile według Ciebie grając Twoją metodą % można wyciągnąć w skali roku?

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: filoZoff » środa, 8 lipca 2020, 12:19

lekarz pisze: środa, 8 lipca 2020, 11:561. Czy te układy które widzisz na wykresie są niezmienne tzn. działały z jakimś tam prawdopodobieństwem rok temu i działają teraz podobnie?
2. Dużo masz tych układów?
3. Ile według Ciebie grając Twoją metodą % można wyciągnąć w skali roku?


@lekarz
Niestety za mało gram, aby jednoznacznie i precyzyjnie odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania.
Generalnie mam dosłownie kilka układów, o których mogę powiedzieć, że na ileś tam przypadków jak zagrałem - to więcej razy było na plus niż na minus - ale na pewno do 100 % pewności im daleko.
Ten opisany z EMA20/EMA200 wydaje mi się, że działa dłuższy czas - w ostatnich tygodniach widzę taką zależność - że na longu co najwyżej jeszcze raz daje się dołożyć - późniejsze dokładki tylko pomniejszają zysk na pozycji. W ostatnim czasie próbowałem dokładać i trzeci raz - ale o ile pamiętam - żadna z tych prób nie zakończyła się dla mnie pozytywnie.
Reasumując - za mało gram aby statystycznie określić ich skuteczność - do pełnego obrazu pewnie wypadałoby siedzieć cała dobę przy kompie i brać każdy przypadek ich wystąpienia.
Dlatego też nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie ile % można wyciągnąć w skali roku - bo do tego trzeba byłoby zbadać ich skuteczność na większej próbie statystycznej - no i oczywiście wynik też zależy od tego ile chcemy czasu poświęcić na siedzenie przed kompem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » środa, 8 lipca 2020, 12:29

lekarz pisze: środa, 8 lipca 2020, 11:09Spoko ale jak dobrać wielkość kapitału?
Chociażby mając podstawowe pojęcie o danym rynku, tj. jak się zachowuje, jakie ma zasięgi, jak cyklicznie podlega większej zmienności? Zadajesz dziwne pytania, nie czaję.

Zresztą alty ładnie idą, choć pewnie dziad rozpocznie jak zwykle korektę tak żeby przypadkiem nie było za dobrze i znowu od początku szukanie dołków. I żeby mu dominacja spadła aż po kolana, bo temu rynkowi żaden rak nie jest i nie będzie nigdy potrzebny.

Kolejny raz mamy do czynienia(ostatnio za często) ze schematem "albo albo" niby może zrobić 11-13k, ale oczywiście może też 7500-8500k, takie nieokreślenie się kursu i ciągłe kombinacje alpejskie raczej nie zachęca do lokowania większych sum w BTC. Podobnie zresztą ze spadkiem w 1-2 dni -50% w marcu, choć można niby usprawiedliwiać, że no przecież wall st. musiało trochę "podziałać" na spx. Jeżeli pytasz @lekarz jak dopasować kapitał, no to moim zdaniem właśnie wtedy jak leje się mocniej krew i w bull runach, tym bardziej w hossie/bańce gdy jesteś w stanie określić trend i zasięgi, a nie losowanie coco jumbo.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » środa, 8 lipca 2020, 13:30

Proponuję prowadzić excel ze swoimi trade'ami i po np. 50-100 trade'ach dobrać wielkość kapitału wg Kelly Criterion.
https://en.wikipedia.org/wiki/Kelly_criterion

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 8 lipca 2020, 15:25

to są podstawy stawkowania...każdy musi grać wg jakichś sensownych reguł, bo inaczej to kończy się smutno...lepiej jeść małą łyżeczką i ciągle, niż dużą i się udławić...

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » środa, 8 lipca 2020, 15:35

jondoexxx pisze: środa, 8 lipca 2020, 13:30Proponuję prowadzić excel ze swoimi trade'ami i po np. 50-100 trade'ach dobrać wielkość kapitału wg Kelly Criterion.
Ja mogę tylko powiedzieć tyle, że jak masz opracowaną strategię to komputer może zrobić symulacje bazując na historycznych danych ale jednocześnie nie wiedząc jak wygląda cały wykres.
Po prostu gra od początku do teraźniejszości nie wiedząc co się zaraz wydarzy tyle, że nie musi czekać czasowo z podjęciem kolejnej decyzji.

Po wielu, bardzo wielu symulacjach jest w stanie odpowiedzieć, która strategia jest najlepsza. Osobną kwestia jest wskazanie trendu i dobranie strategi do panującego trendu.

Mi wychodzi, że np grając swoją strategię na 1d z 1btc wyciska ~2412$ miesięcznie. I pokrywa się to z tym co widzę zapisując ruchy na kartce.

Jeżeli wyeliminujesz emocje, a zaufasz matematyce możesz mieć skuteczność na poziomie 85%. Człowiek podświadomie też tak działa, jeżeli w wyniku swojego działania zaobserwuje coś nowego i jeżeli się to cyklicznie powtarza to jakie jest prawdopodobieństwo, że to się nie powtórzy w przyszłości zakładając że zostaną spełnione te same warunki. Jak się dziecko oparzy to już będzie wiedzieć, że nie warto dotykać gorącego garka. Wówczas neurony tworzą nowy schemat w mózgu człowieka na podstawie którego później podejmie owy człowiek działanie jak znowu zaobserwuje takie bodźce. Niestety ma to też swoje złe strony bo nawyki i poglądy trudniej później zmienić. Dlatego większość się fiksuje na konkretnych trendach. Dodatkowo człowiek posiada silne emocje i nie umi sobie radzić ze stratą i stresem w efekcie podejmuje złe dycyzje i ponosi stratę. W tym wypadku ciecie strat jest kluczowe. Dlatego ja opracowując nowa strategię zawsze robię dodatkowo 1 miesięczną symulację na kartce jak wypada to w praktyce i czy sobie z tym poradzę.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 8 lipca 2020, 15:51

udało się pokonać linie trendu od szczytu 10.4k teraz wystarczy minąć 9620 i powinno być fajnie :D

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » środa, 8 lipca 2020, 15:57

mówiłem, że ten 1d co ostatnio powstał nie jest taki sam :)

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » środa, 8 lipca 2020, 16:25

@jack_btc jeżeli z 1 BTC miesięcznie wyciskasz 20-30% to jesteś kozak i w sumie powinieneś być multi-milionerem po ilu, 2 latach?

Na czym polega Twoja strategia? :D

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » środa, 8 lipca 2020, 17:24

jondoexxx pisze: środa, 8 lipca 2020, 16:25z 1 BTC miesięcznie wyciskasz 20-30% to jesteś kozak i w sumie powinieneś być multi-milionerem po ilu, 2 latach?

Na czym polega Twoja strategia?


Przepraszam, wkradła mi się pomyłka dla jednego btc wygląda to tak
Okres 1000 dni

Log Stats (1 BTC) dla wymiaru: 1d (Sukces: 777 / Porażka: 217 | Kluczowe: 81 (84%) do 16 (16%) | Skuteczność: ~ 77.7% | Ruchy: 97 (0.4 dziennie) | Zysk Long: 23449.16 | Zysk Short: 8594.2 | na miesiąc ~ 865.17072)

Strategi niestety opisać nie mogę

Aby zachować płynność nie mogę grać całością kapitału.
Czyli np. dla ruchu o wartości 1 btc muszę mieć kapitał 30*0.4 czyli 12 btc
ale w praktyce wystarcza połowa czyli 6 btc
Czyli realne 6 btc wyciska ~ 865.17072 USD na 30 dni zakładając, że w miesiącu mam 0.4 ruchów dziennie

Żeby zrobić dźwignie x3 muszę mieć kapitał 36 btc do wykorzystania w ciągu 30 dni

Ruchów jest niewiele ale są konkretne, nie absorbują tyle czasu w szczególności jak wszystko jest zautomatyzowane.

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2020
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: satoshi4ever » środa, 8 lipca 2020, 18:04

@jack_btc imponujące wyniki. Czy jesteś w stanie powiedzieć jaki zatem procent z całego swojego kapitału wyciągasz miesięcznie, albo bardziej wiarygodnie będzie rocznie?
Przypomnę tylko, że że Jim Simons od 1988 roku miał przeciętne zwroty inwestycji rocznie na poziomie 39% George soros w latach świetności Do 2001 roku wyciągnął 33% rocznie A Steven Cohen od 92’ do 03’ jak kojarzę około 30% .
Jeśli jesteś w stanie dorównać któremuś z nich wypłacam wszystkie swoje pieniądze i chcę namiar do Ciebie żeby powierzyć Ci swoje środki :D

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » środa, 8 lipca 2020, 18:56

@satoshi4ever

Sumarycznie mam od 15% do 20% rocznie i mi to wystarcza. Można mieć więcej
ale musisz grać na 2h | 8h | 12h | 1d | 1w i musisz posiadać gigantyczny kapitał.
Mnie bardziej inetresuje praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji w przewidywaniu ruchów na rynkach finansowych. Wisz jakie to fajne jak twój fragment kodu zaczyna samodzielnie myśleć i cię zadziwia :) bezcenne.

Tak na marginesie dodam, że to nie prawda, że banki nie interesują się crypto ale dla nich 15% do 20% rocznie to za mało poza tym mają obawy o płytki rynek coś jak inwestowanie na new-connect. Zakładam, że chciwość w końcu przeważy.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » środa, 8 lipca 2020, 19:01

jack_btc pisze: środa, 8 lipca 2020, 18:56Mnie bardziej inetresuje praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji w przewidywaniu ruchów na rynkach finansowych. Wisz jakie to fajne jak twój fragment kodu zaczyna samodzielnie myśleć i cię zadziwia :) bezcenne.
Tylko nie mów jw., że sieci neuronowe robisz w Excelu;)
A tak poza tym ile nueronów mają Twoje sieci?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » środa, 8 lipca 2020, 19:10

@satoshi4ever tylko, ze duzo ciezej wyciagnac wiekszy % takim kapitalem, jakim wchodza przez Ciebie wymienienie, ja od poczatku roku zrobilem niewyobrazalny bilans dodatni, zwiekszylem swoj kapital ze 100 do 500 i nie narzekam, ale juz nie wchodze tak czesto, jak dawniej.


Jesli chodzi o dalsze lokalne ruchy to jesli nie zejdziemy ponizej 9,4 powinnismy zrobic jeszcze jeden fajny ruch przed zamknieciem 1D, wyglada jednak na to, ze bedziemy zaliczac poziom 9393 i z tego miejsca powinnismy zrobic jakis wiekszy up w okolice 9,6, potwierdzenie impulsu na ten moment choc nie bardzo czytelne od wybicia 9439


nasza podroz w gore moze sie skonczyc na zetknieciu LT i RZ, tak bylo wczesniej na wyzszym RZ i zetknieciu z LT

bedzie to decyzyjny moment, bo albo z tego miejsca ruszy jakas mega aktywnosc kupujacych, albo bedzie trzeba realizowac zyski z L i wyczekiwac dolka :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 8 lipca 2020, 19:18

OBstawiam, że dzisiejszy minizryw jest reakcją na przebicie w logu linii po 3 wierzchołkach, orientacyjnie:

Obrazek

Ostatnio coś podobnego skończyło się kapiszonem, wkięc zobaczynmy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 8 lipca 2020, 20:01

Ewidentnie mają problem z kupnem na binance, prawie 1500BTC do 9500$. Jeśli nie z tych poziomów to z 9500-9600$ oczekuję solidnego dumpu.

Dodano po 8 minutach :
Chyba idzie pomoc:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Azeldoh, remix i 20 gości