Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 09:05

Jak to? Ale przeciez cyfrowe zloto; store of value?
Czy jest na sali @lekarz ?

No chyba, ze jeszcze jest nadzieja, ze to tylko ta luka CME na 8900 sie zamyka... (BTW jaki ticker na tv maja kontrakty btc na cme?)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 09:09

Jest nadzieja @adam1226 bo są w 80% pretorianie i będą ładować i odkupywać i skupować i hodl. I nie da się tego tak łatwo z nimi tego zgnieść. To potrwa dłużej, zupełnie jak kryzys który się dopiero rozpoczyna i będziemy z niego wychodzić kilka lat raczej stawiam. Będą odbicia i będą się nadal pojawiać artykuły o40k czy 180k soon, bo kartka w crypto portalu wszystko przyjmie a każdy influancer na yt potrzebuje kasy z ref linków - a tego nie osiągnię wieszcząc 500$ jak jakieś socjologii, tak że przed Niedźwiedziami dalej trudna, żmudna acz systematycznia praca ;)
a teraz w myśl hasła : nie będzie socjolog pluł mi w twarz odkupywać :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 09:12

Takie cos znalazlem jesli chodzi o kontrakty..
W skrocie spadaja pozycje duzych graczy rosna malych.. co z tego wynika? Nie wiem (jeszcze)


https://www.barchart.com/futures/quotes ... width=1060
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 09:18

Będą topic ulice na zasadzie buy the dip.

Rozmowny
Posty: 116
Rejestracja: 20 listopada 2013
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: btcdrive » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 09:43

Wspaniałe te przewidywania :lol:

Obrazek
adi1193 pisze: niedziela, 14 czerwca 2020, 08:03

Ostatnio wszystkie prognozy weszły precyzyjnie. Teraz pompka powyżej 9712 powinna być.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 10:33

Sam liczyłem na podbicie tak do 9600-9700$ by powiększyć shorta, ale nie wyszło ;)



Short ładnie na zielono. Na razie zgodnie z planem. Szybka kontynuacja do ~8700 a potem ładne wybicie ku górnej bandzie spadkowej nieźle zryłoby beret obu stronom.

Ten spadkowy kanał jest póki co tymczasowy. Wydaje się nieco za wąski jak na prawilny trend spadkowy, więc oczekuję jego poszerzenia w którąś stronę, jeśli spadek ma być kontynuowany...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 11:58

Zastanawiam się tylko, czy aby nie wystrzelą teraz indeksów w taki sam sposób jak lecieli w dół.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 12:09

Nie udało się wybić 9.48-5, więc zrzuciło nas niżej. Liczyłem na test LT od 23.06, trochę brakło, możemy jeszcze spaść w okolice 8.7-8. Póki co gram klina na eth od 220.

Jeśli spadki miałyby być kontynuowane to i tak widziałbym czyszczenie szortów przy 9.6-7.

Póki co zrobiliśmy HL, trend jest ciągle up, zacznę się martwić po zamknięciach 3d i 1w poniżej 8.6.

Jeśli chodzi o przebicie głównej lt to w tym trendzie zdarzyło się to co najmniej piąty raz i za każdym razem po przebiciu i tak robiliśmy HL.

W każdym razie dość krytyczny moment, dla ruchu up nie powinniśmy zrobić LL, z kolei jeśli pojawi się panika na indeksach to pewnie korelacja zadziała.

Obrazek
Obrazek

eth

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 14:16

Jakich shortow? @mesrotten Nie ma shortow..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 14:42

@adam1226 BTC1! to ticker CME na TV.

Ta "wsypa" na S&P to może być "island reversal"
The occurrence of an island reversal is rather rare.[citation needed]
It consists of a minor move.
It is not, in itself of major significance.
It can occur at the top as well as at the bottom.
The gaps at either end occur at almost the same price level.
It has a compact trading activity that is separated from the subsequent move which is in the opposite direction.
It is an extremely good indicator of a reversal of primary or intermediate trend.
As soon as it appears, it indicates that an extreme change in the sentiment has occurred.
High volume is expected in that compact trading area.
The trading activity may last for only a single day or a couple of days. When this arrangement occurs for only a single day, it is known as "one day reversal".
Sprawdziłem też u bulkowskiego i nie ma jakiś zabójczych targetów. W sumie target już został osiągnięty, zobaczymy co dalej.
http://thepatternsite.com/islandrev.html
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 czerwca 2020, 14:45 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 14:42

ergorg pisze: poniedziałek, 15 czerwca 2020, 08:10 BTC znowu się przykleił do indeksów, a tam panika.
Wygląda to bardzo nieciekawie. W marcu ok wszystko poleciało wraz ze zlotem, ale teraz to już lekka zgnilizna się robi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 14:47

Lord_Bafford pisze: poniedziałek, 15 czerwca 2020, 14:42Wygląda to bardzo nieciekawie. W marcu ok wszystko poleciało wraz ze zlotem, ale teraz to już lekka zgnilizna się robi.

A kolo jest bardzo skuteczny w przewidywaniach Dax`a ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 16:16

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:02

Nie powiem, że wolumen odbicia kopie dupę, ale jest zauważalny, dlatego zamknąłem część pozycji. Longa jeszcze nie otwieram, TP z short 9500$ tylko.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:08

Myślę sobie nad bearish scenario, bo wciąż mi brakuje kapitulacji minerów i taką możliwość widzę prospadkową.

za 23h dojdzie do kolejnego adjustu diffa, +16% będzie tym razem. Trudność bardzo wzrośnie. Cena BTC jednak nie szaleje.

Jeżeli spojrzymy na hash ribbons to tam wciąż mamy kapitulację i sygnał BUY pojawiłby się za ~7 dni najwcześniej, jeśli hashrate będzie dalej rosnąć.
Jednak z uwagi na to, że jutro diff wzrośnie, cena BTC dalej kuleje, jak rynki tradycyjne (o tym zaraz) się posypią, to jest spora szansa, że BTC razem z nim.

A jak myślicie, co zrobią minerzy, jak diff wzrośnie w okolice ATH +16% a cena BTC nie wzrośnie powyżej 10k, a spadnie poniżej 9k? Wydaje mi się, że spadnie.
A jak spadnie to kapitulacja na hashribbons się wydłuży i może w końcu doczekam się tych spadków :twisted: Kiedy w końcu pojawi się sygnał BUY to wtedy zapewne znów będzie ekstremalnie negatywny sentyment, sporo niższe ceny i będzie trzeba BTFD :D a większość jak zwykle się będzie bała i czekała na 2k$ niższe ceny


A teraz odnośnie rynków. Dziś oglądałem na YT wyznawcę Tesli i zauważyłem sporo podobieństw religijnych do rynków crypto. Normalnie boki zrywać. Widzę, że na każdym rynku to działa tak samo. Posłuchajcie sami pierwszych 3-4 minut, normalnie boki zrywać, a komentarze? Filmik ma 1,2k łapek w górę, a tylko 10 w dół?!
Ludzie piszą, że kupili za 1000+ $ i to tylko dip. Prowadzący rzuca hasłami "to jest niemożliwe, żeby Tesla spadła poniżej 650$, to by było 36%, już nigdy nie będzie takich cen"
Tesla pójdzie na 3-4k, a nawet 7-10k! Nie ma znaczenia czy kupisz za 1000 czy 800 bo i tak wzrośnie..
Brzmi znajomo? :twisted: Normalnie kopiuj wklej z bańki BTC w 2017 i szału na alty. To się właśnie dzieje na tradycyjnym rynku, ogromne FOMO retailersów, wystarczy poczytać komenatrze pod tym filmem, poklepywanie się po ramieniu i prześciganie w predykcji...A jak się zobaczy na wykres Tesli to mamy hiperbolę, że aż strach się bać :twisted:
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:18

jondoexxx pisze: poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:08Brzmi znajomo? :twisted: Normalnie kopiuj wklej z bańki BTC w 2017 i szału na alty.
To pochodna tego, że świat jest w stanie bańki na wszystkim od ... dawna. Mam tu na myśli znaczną część wieku.

Dlatego mamy Warrenów Buffetów, którzy dorobili się fortuny "kupując i trzymając". Bo nigdy nie dożyli bessy, która z tej ich "strategii" zrobiłaby mielonkę, a ich puściłaby w skarpetkach do pośredniaka.

BTC nauczył mnie jednego: nic nie trwa wiecznie. Nie wiem, czy za naszego życia doczekamy się poważnych spadków "na wszystkim", ale jak już się doczekamy, to nie będzie czego zbierać.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:26

ale come back

na spx jest mega wsparcie bitek spora dywergencja 4h lepsza niż na dołku 3.8k :D

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:30

@BitJanusz też tak myślę. Mówisz o Warrenie Buffecie, ostatnio słuchałem sporo Tradera21 i on ma podobne rozumowanie. Kupuje "tanie" aktywa i HOLDuje latami. Jak coś spada, 30-60%, a najlepiej 70-80%, przeważnie dla dywidendy 5-10%. Zastanawiam się czy kiedyś przyjdzie bessa, że pozamiata takich ludzi. Buffet siedzi mocno w gotówce i jest obecnie wyśmiewany, zobaczymy jak to się skończy.
A ostatnio trafiłem na wpis Tradera21 z 2015, gdzie przyznał się jakie miał wtedy spółki i surowce w portfelu. Jedną z nich był BOIL - gaz ziemny (ticker na TV). Zobaczcie na wykres: jedyne -98.5%
Ci wszyscy YT guru, mają pewno tyle takich rodzynek w portfelu, a do tego się nie przyznają, tylko koloryzują i mówią o trafionych inwestycjach. Zarabiają na szkoleniach i książkach.
Podejrzewam, że u trader21 cienko z kasą, bo od czasu COVID zaczął się strasznie na YT udzielać, co nie otworzę to nowy wywiad tradera z kimś, występuje u wszystkich naganiaczy i cały czas tą samą historie sprzedaje, jednocześnie promując wspaniała książkę i metodę uśredniania na spadkach.
Spoiler:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:33

mamy dolek, potwierdzeniem jest wybicie 9,26 mozna otwierac L z zasiegiem lokalnym minimalnym do 9,46
wg struktury swiec (mozliwa formacja wzrostowa) zamkniecie 1D na tym poziomie minimalnego zasiegu lokalnego wybicia pozwoli na korygujacy impuls do 9,8

mozna otwierac L w ciemno oczywiscie na odpowiedniej dzwigni

BTW pozycja otwarta przed wyjazdem w 1 dzien przyniosla mi podobny profit do ciagnacej sie pozycji granej okolo miesiaca :shock:

utrzymanie sie powyzej 9,26 bedzie bardzo bycze
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:35 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:34

To może być brakujący element układanki (trzecie dotknięcie linii trendu jako potwierdzenie, że rynek na nią reaguje). Dzisiaj pewnie będzie walka, żeby zamknąć powyżej 50 SMA w skali dziennej (9289$):
Obrazek
Trzeci zrzut i trzeci HL (przy jednoczesnych HH). Ten ruch zaczyna mi coraz bardziej przypominać kwiecień 2019r. po naszym wybiciu z 4k do 5k. Jeżeli nie nastąpi mocniejsze tąpnięcie w USA (co niestety jest możliwe), to dalej uważam, że z konsolidacji wyjdziemy górą i 11-12k jest kwestią 2 tygodni.
Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Karolak, Paweł, TomaszT i 43 gości