Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » piątek, 5 czerwca 2020, 22:26

socjolog2008 pisze: piątek, 5 czerwca 2020, 17:07Krypciarze muszą poczekać i zasłużyć na gotóweczkę.
Ja tam jestem cierpliwy;) Nigdzie nie pisałem, że dziś ma być jakiś mega wystrzał. RĘCE POD DUPĘ i czekam, a jak jeszcze socjolog2008 będzie ze swoją spółdzielnią;) próbował zaniżać kurs to chętnie dokupię po promocyjnej cenie:D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 5 czerwca 2020, 22:34

Kiedy widzimy już tylko up, proponuję dla ostudzenia emocji poczytać artykuły z przeszłości, gdzie też widziano tylko up i wskazywano, żę wszystko na wykresie jest bycze i 100k soon.

Np. https://fullycrypto.com/where-is-crypto ... heat-sheet

Napisane na samej topce lokalnego ruchu, po którym cena spadła o ponad 60%.

Zawsze to daje nieco... perspektywy ;)

Zwłaszcza komicznie brzmią famous last words byka na longu:
just one look at a chart like the weekly above suggests that this time, to borrow a fateful phrase, it’s different.
Uważam, że dopóki nie padnie kanał wzrostowy, to nie ma się czym martwić niemniej.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » piątek, 5 czerwca 2020, 22:40

BitJanusz pisze:Kiedy widzimy już tylko up
Kurcze, a ja mam wrażenie, że tutaj większość raczej nie widzi up.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 września 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adi1193 » piątek, 5 czerwca 2020, 22:45

Ja tak samo uważam, że będą spadki.

Według sztucznej inteligencji będzie zejście poniżej 9187.
93% wszystkich prognoz sprawdza się w ciągu miesiąca. Jest więc tylko 7% szans, że nie zobaczymy 9187 w czerwcu.


Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » piątek, 5 czerwca 2020, 23:12

jesli 1D zamkniemy powyzej 9,72 to bedziemy mieli zielony weekend, lokalnie znowu zjazd do 9,63 :roll: przebicie 9,6 zniesie nas od razu na 9,4 skad powinno odbic

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » piątek, 5 czerwca 2020, 23:22

Myślę, że bull market się zaczyna kiedy a) więszość jest załadowana i liczy na ath, b) youtube i twitter piszczy bull run c) mieliśmy halving, a po nim zawsze cena rosła. Patrząc na wykres wstecz możemy zobaczyć fraktale, które potwierdzają, że bull run już trwa. Fundamentalnie zmienia się też bardzo dużo, niejaki Paul Tudor Jones inwestuje w futuresy na btc(ciekawe czy long ). Adopcja postępuje, obecnie bitcoinem możemy płacić na pyszne.pl, ale nikt tego nie robi bo btc bedzie za mln$. Vitalik Buterin o bitcoinie pisze "There's ~18m units of it. It's not backed by anything, it's just valuable because it is, like collectibles." Stocktoflow napisane przez planB cieszy się dużą popularnością. Prognozuje, ze cena btc osiągnie 288k$ do 2024 roku, co czyni zakup btc poniżej 10k$ świetną okazją inwestycyjną. Greyscale kupuje btc. Robi to OTC, szkoda , że nie przez bitbay, bo wiadomo byłoby przynajmniej po jakich cenach. GS nie kupuje btc, ale to dobrze bo to stare dziady i się nie znają. JP morgan zmienia zdanie co do btc po raz 5(?), teraz znowu im się podoba. Fed drukuje, Tether też dodrukował. Rządy zaraz zaadoptują btc, zanim jednak to zrobią to przetestują blockchain swoimi narodowymi walutami. Później zamienią je naturalnie na btc. Chiny tutaj przodują, testują już swojego yuana, ale USA podobno niedaleko w tyle. Hashrate kuleje, ale się podnosi. Jak zamkniemy świeczkę dzienną powyżej 10.5k to już nic nie trzyma nas przed nowym ath. Gdzieś tam się kryzys wykluwa, ale to chyba fake bo nasdaq robi własnie ath, sp500 niedaleko w tyle. Ostatnio jak jakiś fake satoshi ruszył 50 coinow ze starego portfela to ludzie 3 dni to przezywali. Ciekawe co będzie gdy więcej coinów opuści stare portfele. Ktoś napisał gdzieś, że bańka z 20k jeszcze nie pękła, ale to na pewno jakiś zwykły imbecyl.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 czerwca 2020, 09:02 przez emescool, łącznie zmieniany 6 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 5 czerwca 2020, 23:29

@ etVz.
Jeśli miałoby pójść mocnym strzałem na 9.4 to sięgnie szpilą na 9.3. Na obecnym poziomie nie widać siły na up. Każdy niewielki wzrost jest regularnie znoszony. Zamknięcie dniówki na zielono jest już mało realne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » sobota, 6 czerwca 2020, 00:26

Dodano po 16 minutach 8 sekundach:
No to Panowie i Panie (btw gdzie jesteście? ;))
CME wygląda tak:
Screenshot_2020-06-06 Bitcoin CME Futures Jun '20 Futures Price - Barchart com.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 czerwca 2020, 00:29

@adam1226 na shortach realizujemy zyczenie @lekarz :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 6 czerwca 2020, 01:54

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » sobota, 6 czerwca 2020, 02:06



@masonbtc
Wszystko zależy, czy przebijemy strefe 9520~, bo tam też może się pojawić reakcja popytowa.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 czerwca 2020, 02:24 przez Pawelawe, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 6 czerwca 2020, 02:30

też czekam na okolice 9200 dobre miejsce na wejście jeżeli z tego poziomu ruszy ponownie w okolice 10k powinno być super

Dodano po 23 minutach 45 sekundach:
Obrazek

okolice 9400 to wg. mnie poziom wokół ktorego rozgrywa się najważniejsza akcja mianowicie jak pokazałem na obrazku coraz łatwiej jest nam wskoczyć ponad niż zlecieć poniżej

czy to świadczy o czymś konkretnym? przekonamy się myślę że niedługo

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » sobota, 6 czerwca 2020, 07:46

socjolog2008 pisze: sobota, 6 czerwca 2020, 00:29 @adam1226 na shortach realizujemy zyczenie @lekarz :twisted:
Narazie nic nie realizujecje. Kurs ledwie drgnął. Może dla Ciebie to był huragan:p Czekam na większy ruch już nawet obojętnie w którym kierunku:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 czerwca 2020, 11:49

lekarz pisze: sobota, 6 czerwca 2020, 07:46Narazie nic nie realizujecje

Małe ,,na kotleta'' x25 rano realizowałem. Ja te crypto mam w zakładce weekendowe domino geriatryczne, tyle tu emocji. Spompujcie to wyżej, zróbcie z tym coś to może się znowu porozstawiam. Bo nuda tu straszliwa z takim pyrkaniem po 100$
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » sobota, 6 czerwca 2020, 13:40

socjolog2008 pisze: sobota, 6 czerwca 2020, 11:49Spompujcie
Na mnie nie masz co liczyć. Ja czekam, aż spuścicie kurs niżej aby tanio odkupić. Może być nawet 500USD:p

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » sobota, 6 czerwca 2020, 15:33

Może tym razem niedźwiedzie nie odpuszczą :twisted: fajne szorty można robić :mrgreen:

Dodano po 16 minutach 43 sekundach:
Pleasek89 trochę za nisko sprzedałem z tąd moje niedźwiedzie podejście może następnym razem sprzedam przy 8500 a reszta na szorty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 6 czerwca 2020, 17:04

Wygląda to na koniec korekty wzrostowej ? Najpierw Bitcoin przebijał kolejne szczyty, teraz niektóre alty robią po 40-60 %. W przeszłości to kończyło się zjazdem. W czasach epidemii, wojny domowej w USA można rzucić monetą i będziemy mieć większe szanse na trafienie :?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » sobota, 6 czerwca 2020, 17:33

Hmm, starając się patrzeć obiektywnie na moc sieci, wygląda na to, że pole czasu na spadki zaczyna się zmniejszać....
W ostatnich dniach gwałtownie wzrósł hashrate, tak jakby pojawił się ktoś nowy, komu bardzo się opłaca kopać i może nawet dojdzie do nowego ATH na hashrate. Tego to się nie spodziewałem i po halvingu to jest bullish as f***.

Od ostatniego diff adjustment jesteśmy 75 bloków na plusie i jak tak dalej pójdzie to będzie +20-25% to diff. To jest ogromna różnica. Hashribbons wciąż dają sygnał sell i jest jeszcze kilka tygodni na spadki, ale patrząc na to co się dzieje, sieć sugeruje, że nie ma już słabych minerów....bo nikt nie kapituluje...Bardzo to dziwne i sam tego nie rozumiem jeszcze. Oczywiście jest wiele możliwości, może mocne kopalnie specjalnie dokupują moc, aby spowodować kapitulację słabszych minerów, ale to się kupy nie trzyma. W każdym bądź razie, jeżeli diff mocno wzrośnie za 1.5 tygodnia, moc sieci dalej pójdzie w górę, a minerzy nie zaczną sprzedawać, to nie będzie powodów do spadków z pkt. widzenia blockchain....Oczywiście zawsze znajdą się wieloryby co kiwnięciem palcem mogą sprowadzić kurs o 2k a potem to samo poleci.
Jeżeli jednak hasribbons wyprodukują sygnał "buy", a jak tak dalej pójdzie to za tydzień, może dwa tak będzie, to historycznie w następnych 2 tygodniach, po tym sygnale były bardzo dobre momenty na zakup. Co prawda potem kurs mógł jeszcze tąpnąć o 10-20%, ale to by były raptem okolice 8k. Trudne miejsce na wykresie, a z perspektywy historii każda decyzja będzie uznana "przecież to było oczywiste, że tak się kurs zachowa".
https://diff.cryptothis.com/

Pozostaje więc bacznie obserwować korelację mocy kopania i kursu BTC przez najbliższe 3-4 tyg. Z drugiej strony może być tak, że wieloryby manipulują kursem, wiedząc, że sporo ludzi patrzy po halvingu na trudność kopania, hash ribbons i difficulty, nie pozwalając na żadne korekty o czym wspominał @prap0n jakiś czas temu, że ta narracja też musi ucichnąć...Gdy minie kilka tygodni, a ludzie zgłupieją, tak jak ja wyżej, odtrąbią, że teraz już tylko hossa i moon, może wtedy zaczną się spadki...
Jednak teraz nie jestem już tak pewny jak przed halvingiem...No nic, pozostaję dalej bez pozycji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 czerwca 2020, 18:29

atlas1234 pisze: sobota, 6 czerwca 2020, 15:33fajne szorty można robić

To nie wiem na jakich dźwigniach, minimum x50 żeby przy ruchach 50-100$ coś konkretnego zrobić. Mnie z tymi shortami jeszcze coś tu śmierdzi, dlatego rano realizowałem a miałem od 9860. Coś cfaniaczki jeszcze wywiną. Biedne niedźwiedzie musza się pilnować, pomimo 80% longów.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » sobota, 6 czerwca 2020, 19:00

@jondoexxx ale dziennie jest wydobywanych ledwie ... 24x6x6,25 = 900 BTC
Policzmy ze ten przyrost to niech bedzie nawet 25% czyli de facto ledwo 225 btc wiecej wydobywaja ci, ktorzy "maja cynka/wiedze tajemna/whatever"

Współczynnik korelacji hashrate z t-1 do cena z t0, ktorego wykres niedawno
tutaj wrzucałem z danych od poczatku marca wyniosl ok. 0.07, czyli bardzo bardzo malo.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lord_Bafford i 24 gości