Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dr Cavelord » czwartek, 4 czerwca 2020, 19:55

hassejo pisze: czwartek, 4 czerwca 2020, 00:42@Niko9tek o tym że TUSD czy tam USDT jest bezpośrednim sprawcą skoków kursu BTC słyszę nieprzerwanie od 5 albo 6 lat.
już w to przestałem wierzyć
Dokladnie, specjalisci nawet to przeanalizowali i im wyszlo, ze drukowanie USDT nie ma zadnego przelozenia na cene BTC

https://cointelegraph.com/news/tether-p ... chers-find

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 4 czerwca 2020, 20:09

Zwolennicy spiskowych teorii nigdy w to nie uwierzą ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 4 czerwca 2020, 20:14

Dr Cavelord pisze: czwartek, 4 czerwca 2020, 19:55Dokladnie, specjalisci nawet to przeanalizowali i im wyszlo, ze drukowanie USDT nie ma zadnego przelozenia na cene BTC
Czytałem artykuły innych specjalistów wskazujące na coś zgoła odwrotnego.

Prawda jest taka, że:

1. Pewnie nigdy się nie dowiemy prawdy.
2. Jako traderów powinno nas to walić.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mr_Green » czwartek, 4 czerwca 2020, 20:30

czy w ogóle jest sens brać pod uwagę ostatniego BARTA w AT? Widzę, że niektórzy w analizach tak robią.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 4 czerwca 2020, 20:37

@Mr_Green

Jedyne poziomy, które mógłbym pominąć, to takie osiągnięte za pomocą flash crasha albo jakiegoś omyłkowego buy/pnd - występujące tylko na jednej giełdzie i zniesione od razu po wystąpieniu. Każdy inny jest istotny ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 4 czerwca 2020, 21:16

* Zieeew, ciagle to samo*

Idealny target ponizej, jesli znowu wyciagna.

Ostatnio zmieniony czwartek, 4 czerwca 2020, 21:23 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hassejo » czwartek, 4 czerwca 2020, 21:22

BitJanusz pisze: czwartek, 4 czerwca 2020, 20:14Czytałem artykuły innych specjalistów wskazujące na coś zgoła odwrotnego.

Prawda jest taka, że:

1. Pewnie nigdy się nie dowiemy prawdy.
2. Jako traderów powinno nas to walić.
Zauważ że podejrzenie o kierowanie ruchem BTC przez USDT jest bodajże od 2015 roku.
Minęło ponad 5 lat, w tym afery, przesłuchania, próby audytów. Teoretycznie spółka odpowiedzialna za USDT jest na wyspach dziewiczych, jednak właściciele jako obywatele USA podlegają prawu USA i jak do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów.
A TEORETYCZNIE (bo nikt tego nie udowodnił) dodruk trwa.

Więc ja już w te bujdy nie wierzę, bo jeśli to byłby fakt, to okazałoby się że połowa kapitalizacji BTC jest fejkiem i ma podwaliny na USDT.
A to już kompletnie brzmi jak SCI-FI.

Ale podlinkuj proszę jak masz gdzieś źródło Twoich informacji ;)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 4 czerwca 2020, 22:37

moim zdaniem trzeba brać po uwagę że mamy obecnie okres dystrybucji przy okazji optymistycznych nastrojów pohalvingowych

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 4 czerwca 2020, 22:41

Też tak uważam, kurs za mocno obrywa po jakichkolwiek wzrostach. Wygląda, że więksi się rzucają kto pierwszy ten lepszy coś zrzuci.

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » czwartek, 4 czerwca 2020, 23:30

hassejo pisze: czwartek, 4 czerwca 2020, 21:22 Zauważ że podejrzenie o kierowanie ruchem BTC przez USDT jest bodajże od 2015 roku.
Minęło ponad 5 lat, w tym afery, przesłuchania, próby audytów. Teoretycznie spółka odpowiedzialna za USDT jest na wyspach dziewiczych, jednak właściciele jako obywatele USA podlegają prawu USA i jak do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów.
A TEORETYCZNIE (bo nikt tego nie udowodnił) dodruk trwa.

Więc ja już w te bujdy nie wierzę, bo jeśli to byłby fakt, to okazałoby się że połowa kapitalizacji BTC jest fejkiem i ma podwaliny na USDT.
A to już kompletnie brzmi jak SCI-FI.

Ale podlinkuj proszę jak masz gdzieś źródło Twoich informacji ;)
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm ... id=3195066, tu jest cały tekst, dokument jest długi ~120 stron. Na tradycyjnych rynkach były wały na większą skale(chociaż ciężko oszacować jaka jest realna skala tether scamu jeżeli to się potwierdzi). I nie piszę, że to prawda, ale wyśmiewanie tego i pisanie, że to SCI-FI to kompletna ignorancja. Jakie audyty, jakie przesłuchania? Tekst z cointelegrapha to dopiero zart, sens jego jest taki, że w odpowiedzi na badanie przeciwko tetherowi, ktoś stwierdził, że nie ma na to dowodów XD
BitJanusz pisze: czwartek, 4 czerwca 2020, 20:14
Dr Cavelord pisze: czwartek, 4 czerwca 2020, 19:55Dokladnie, specjalisci nawet to przeanalizowali i im wyszlo, ze drukowanie USDT nie ma zadnego przelozenia na cene BTC
Czytałem artykuły innych specjalistów wskazujące na coś zgoła odwrotnego.

Prawda jest taka, że:

1. Pewnie nigdy się nie dowiemy prawdy.
2. Jako traderów powinno nas to walić.
1. To nie zabójstwo Kennediego, prawda prędzej czy później wyjdzie.
2. To czy rynek był/jest/będzie manipulowany ma wpływ na cene. Może równie dobrze wystrzelić ją tudemun albo zrównać o ziemie.

@hassejo
Na szybko rzuciłem okiem na te postępowania, które wymieniłeś, dużo z nich nie wynika. Nie będę się o to kłócić czy tether to scam bo nie mam na to dowodów, ale dużo na to może wskazywać, dlatego nie trzymam $ w tetherze(jak już wymieniam do tethera to później uciekam do innych stable coinów). Co do tego czy kursu nie wykoleił to właśnie o to jest sprawa, bo widocznie część uważa, że to już się stało. A jeżeli chodzi o zawinięcie się z biznesu, to nie wiem jak wyobrażasz sobie wyjście z czegoś takiego. Zamykam giełde i nie wiem co się stało i uciekam na karaiby? Musieli by chyba na marsa odlecieć ze spaceX. EOT.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 czerwca 2020, 23:53 przez emescool, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hassejo » czwartek, 4 czerwca 2020, 23:57

emescool pisze: czwartek, 4 czerwca 2020, 23:30 Jakie audyty, jakie przesłuchania? Tekst z cointelegrapha to dopiero zart, sens jego jest taki, że w odpowiedzi na badanie przeciwko tetherowi, ktoś stwierdził, że nie ma na to dowodów XD
Postępowania wszczęte przez : U.S Justice Department, firmę audytującą Friedman LLP, informacje z Noble Banku na temat ich stanu konta na rok 2018, postępowanie wszczęte przez U.S. Commodity Futures Trading Commission i tak można by wymieniać dalej.
Temat tethera jest generalnie dość obszerny i zapewne należałoby założyć osobny wątek.
Ja osobiście uważam że gdyby to USDT był totalnym wałkiem, to już dawno by wykoleił kurs BTC i Ci co mieli zarobić, dawno by się zawineli. i być może otworzyli coś nowego (patrz na przykład żukiewicza z rodzimego rynku)
no a moim zdaniem wtedy, kurs BTC wystrzeliłby dopiero w kosmos aby nałapać jak najwięcej tudemoonów

Dodano po 17 minutach 34 sekundach:
emescool pisze: czwartek, 4 czerwca 2020, 23:30Musieli by chyba na marsa odlecieć ze spaceX. EOT.
przy tych pieniądzach, to raczej nie byłby wielki problem :geek: :mrgreen: EOT

edit2: pamiętaj że USDT to środek płatniczy , nie właściciel giełdy. chociaż.... ch. wie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 5 czerwca 2020, 01:01

hassejo pisze: czwartek, 4 czerwca 2020, 23:57Ja osobiście uważam że gdyby to USDT był totalnym wałkiem, to już dawno by wykoleił kurs BTC i Ci co mieli zarobić, dawno by się zawineli.
Offtopic:
Spoiler:
Niemożliwe. Po politykach widać,że im ZAWSZE mało. Nawet grube miliony na grantach i lewych przetargach nie sprawiają,że ów osobnik rozsądnie emigruje, by do końca życia leżeć na plaży w cyprze, nigdy nie pracować i generalnie mieć sielskie życie. Nie - mało im. Kradną dalej. Ludzkiej natury nie oszukasz.
Ontopic:

Scenariusz @prap0n pasuje mi najbardziej, chociaż jest w nim jedna wada... już 10800$ to HH, czyli potencjalna hossa. A wtedy raczej nie należy spodziewać się dalszego spadku, tylko dalszego wzrostu - chyba, że bedzie to jak 10500$ - tylko szpilka, zamknięcie pod, a potem odrzucenie. Wtedy bearish as fuck.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 czerwca 2020, 01:03 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hassejo » piątek, 5 czerwca 2020, 01:02

OFF
Spoiler:
@BitJanusz wystarczył przykład o politykach i już wiem że masz rację.. ;)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 5 czerwca 2020, 01:19

Obrazek
ctm 1w

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 5 czerwca 2020, 07:41

Panowie a taka prośba (bo jak deklarowałem do Lipca nie chce się udzielać ale was czytam). A widzę że nikt nie poruszył tematu Mr.Wyjebki który się znowu aktywował. Jakie wasze zdanie już zostawiając tego scamowatego usdt o tym jest ?
Obrazek
https://analytics.skew.com/dashboard/bitcoin-futures

@hassejo tu sobie poczytaj o Tetherku. Nie rozumiem tej obrony i tego tłumaczenia czegoś co wygląda jak ponzi. Należy wręcz kontrolować i sprawdzać i weryfikować każdy podmiot świadczący usługi któremu powierzasz swoje środki. Bo inaczej to cię puszczą w skarpetkach (bo na tym rynku niestety nie ma nadzoru finansowego, jest za to masa oszustów. Zagłębie prawdziwe :twisted: )
Spoiler:
Żeby nie było, to się dzieje na wszystkich rynkach ,przykładowo nagłe porozumienie co do spotkania OPEC+ w sobotę jest przykładem gdzie Mr.Wyjebka się szykuje na zostawiane pozycje na rynkach FX
Spoiler:
Obrazek
gdzie powywala pewnie nie jednemu SL właśnie przez spotkanie miażdżące pozycje, ale..To spekulacja to trzeba się znać na ich sztuczkach
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » piątek, 5 czerwca 2020, 09:51


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 5 czerwca 2020, 09:52

@Eth, tymczasem dzisiaj nowy szczyt na SPX. :lol:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » piątek, 5 czerwca 2020, 10:00

Eth pisze: piątek, 5 czerwca 2020, 09:51 https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Be ... et-7899213

Ja już wyszedłem.
To raczej jeszcze nie koniec wzrostów, niestety.
Obrazek
reagują na
https://www.bloomberg.com/news/articles ... ulus-round
Spadki pewnie dopiero w 3 kwartale, albo po wyborach xd albo nigdy, tudemun

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 5 czerwca 2020, 11:19

Nie widziałem na forum, więc wrzucam bardziej dla sportu schematy Wyckoffa pod aktualny range.

No więc reakumulacji inaczej niż na siłę z tego ułożyć się po prostu nie da.. Chyba już bardziej pasowałoby, że spring ciągle przed nami, ale tak daleko idący spadek byłby już chyba zbyt mocnym sygnałem na zmianę kierunku jazdy. No chyba, że ostateczny_mega_wyleszcz ciągle przed nami :?

Natomiast schemacik dystrybucji :) Perfecto!

Mam teorię, że jest to tak wyrysowane żeby nabrać miśki i wyjdziemy górą ;) Ale trzymając longa będę się bacznie przyglądał, jeśli to nie (re)akumulacja to powinno od teraz (ew. podbicia tak max do 10k) być już tylko w dół..

Jeśli miałbym patrzyć przez pryzmat czasu to nie widzę tak wydłużających się okresów dystrybucji, praktycznie zawsze zaczynało się od ostrego jebnięcia i szybko szło w dół. Takie długie okresy szarpania góra dół charakterystyczne są z kolei dla okresów akumulacji :roll: Z kolei za dystrybucją poza książkowym wykresikiem (zbyt książkowym? ;) ) świadczyć może moc zrzutów z poziomów 10+.

Tak czy inaczej od podjęcia decyzji co do kierunku dzielą nas już raczej dni a nie tygodnie.

Obrazek

Obrazek

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » piątek, 5 czerwca 2020, 11:30

lokalnie jesli nie zejdziemy ponizej 8,12 to zasieg impulsu to 10,2, jesli uda sie wybic 9,97 :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Zmarzniety0 i 35 gości