Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 29 maja 2020, 08:26

zeroBTC pisze: piątek, 29 maja 2020, 00:43 ten mega trójkąt jest zbyt oczywisty by był grany aż do końcowego "spotkania"
Tutaj warto uważać, bo czasem najlepszą metodą jest brzytwa Ockhama... ;)

Tak jak było przy trójkącie na 6k, z zasięgiem na 3k. Wypełnił się szybko i co do joty... byłem jedną z osób, które wietrzyły podstęp, ściemę, fejkowe wyjście do 5,4k i powrót etc... I kolejne SL wbijałem na longach. Straciłem dobre 20% kapitału wtedy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 29 maja 2020, 09:04

Zastanawiałem się nad sytuacją z ropą od jakiegoś czasu, jaki będzie miała wpływ na kopanie.
Bardzo ciekawy filmik Andreasa o tym temacie, w sumie nie wiem czy bearish czy bulish, hmm, chyba jednak w krótkim terminie bearish bo tani prąd będzie oznaczał niższą cenę po jakiej się będzie opłacać kopać.


Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 29 maja 2020, 09:57

@BitJanusz @zeroBTC @Dovakhiin Z tą "oczywistością" megatrójkąta to bym uważał, bo np. ja w ogóle go nie widzę. Tzn widzę, ale wyłącznie na rysunku @Dovakhiin ;)

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » piątek, 29 maja 2020, 10:00

mamy potwierdzona formacje obecnie jestem na + na bch i na "niewielkim" - na BTC, ale to sie zmieni

na wiekszych interwalach widac wyrazny pennant, maksymalny zasieg korekty jaki widze, przy ewentualny zalamaniu lokalnego impulsu i korygowania wczorajszych wzrostow to 9,37, natomiast jesli 9,39 nie padnie to bedziemy dzisiaj mieli wieksza szanse na dociagniecie do 9,86

poki co nie ma ani wyraznych sygnalow na to, by korekta miala sie rozpoczac ani na to, by mialo mocniej pojsc w gore, dopiero przy zejsciu do 9488 bede mogl cos wiecej dodac, poki co na razie ----> z wieksza szansa na wieksze wybicie nizeli na spadek

pennant kreslony od 5 maja w/w poziomy robione pod fina

po wybiciu 9,86 ustawiam TP na 11,8 moze 11,5 zobacze jak sie to wszystko rozwinie

wyglada na to, ze znowu wyjde na swoje, najwieksza "strate" ktora przetrzymalem bez SL to 17,1k$ na BTC na BCH bylo to okolo 7$ na jednostce a teraz plus to 13$, gdyby nie to, co bylo widoczne na 1W i 3D dawno bym zamknal pozycje pierwszy raz w tym roku ze strata

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bult » piątek, 29 maja 2020, 10:25

Ja wypowiem się na temat kursu w inny sposób olewając wszystkie wykresy , trójkąty itd...
Moim zdaniem jest teraz dobry moment na pompowanie bańki, ludzie w czasie wirusa tracą pracę, topnieją im oszczędności i tutaj pojawia się BTC na którym można pomnożyć swój kapitał w łatwy i prosty sposób ( pojawia się zatem nadzieja iż nie zostanie się biedakiem a milionerem) to powoduje u człowieka zdesperowanego światło które tak go oślepia iż nie jest w stanie racjonalnie myśleć. Bierze kredyty , zastawia dom, wyciąga ostatnie oszczędności , likwiduje lokaty (jak to było w 2017r).
Jeśli był bym osobą która ma możliwość nadmuchać bańkę - to właśnie w tym momencie startował bym z jej dmuchaniem.
Oczywiście to takie moje luźne przemyślenia - ale wszystkim trzymającym BTC, ETH itd życzę aby tak było i aby sprzedali na górce :)
Drugim czynnikiem , który mnie do mojej teorii przekonuje jest czekanie na korektę i tani zakup, zazwyczaj jak wszyscy myślą że kupią idzie do góry :)
Czekamy co dalej koniec czerwca powinien pokazać co będzie.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 29 maja 2020, 10:35

@ekonokomik

A tu ? Stamp 1w

Obrazek


Jeśli wyjdzie od razu (wątpię) to czegoś zabraknie moim zdaniem. Będę o wiele mniej bullish wtedy...

ale jeśli będzie respektowany (odbicie od 11-11.7k np) i korekta, to jak najbardziej wydaje się legitny i być podwaliną hossy.

Dolną krawędź można poprowadzić tak jak Fibo - przez drugi knot spadku do 4k (zdaje się 4800) i wtedy dochodzi trzeci punkt łączący.
Ostatnio zmieniony piątek, 29 maja 2020, 10:38 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » piątek, 29 maja 2020, 10:38

@Bult wybacz ale totalnie sie nie zgodzę ,kiedy tracisz prace i wiesz ze w najbliższych mc masz żyć z oszczędności to myślisz jak przeżyć a nie jak pomnożyć BTC... powtarzam w np w USA stopa bezrobocia sięga wielkiej depresji czy juz nawet jest wyższa i tak ludki myślą o pompowaniu BTC... Wicie już kiedy sprzedawać kiedy zaczynają się uaktywniać niebiescy w wątku :D ( ostatnio też tak było wysyp komentów niebieskich i cyk drop z 10k na 3 z hakiem ) z całym szacunkiem dla niebieskich ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 29 maja 2020, 10:41

Bult pisze: piątek, 29 maja 2020, 10:25Moim zdaniem jest teraz dobry moment na pompowanie bańki, ludzie w czasie wirusa tracą pracę, topnieją im oszczędności i tutaj pojawia się BTC na którym można pomnożyć swój kapitał w łatwy i prosty sposób ( pojawia się zatem nadzieja iż nie zostanie się biedakiem a milionerem) to powoduje u człowieka zdesperowanego światło które tak go oślepia iż nie jest w stanie racjonalnie myśleć. Bierze kredyty , zastawia dom, wyciąga ostatnie oszczędności , likwiduje lokat
Bult pisze: piątek, 29 maja 2020, 10:25Jeśli był bym osobą która ma możliwość nadmuchać bańkę - to właśnie w tym momencie startował bym z jej dmuchaniem.
czyli według ciebie wieloryby btc to pewnego rodzaju "robin hudy" pompują kiedy biednym zaczyna wiać oczy .....no , no ciekawe to :mrgreen: tego jeszcze nie grali ...
e/
ta , ta , wiem - ci najbiedniejszy wejdą jak zwykle na ath , a oni wtedy zrzuca ....straszne :shock:

PS
zbrodnia prawie „doskonała” :lol:

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » piątek, 29 maja 2020, 10:55

Dla mnie jednym hipotetycznym powodem ewentualnej pompki może być bieda jaki piszecie, ale widziana pod innym kątem.
Mianowicie kto będzie teraz myślał o BTC? Ludzie w sensie ulica, będą odczuwać skutki kryzysu bezpośrednio. Nie w głowie im będzie inwestowanie w cokolwiek, a tym bardziej w krypto. W tym czasie mogą spompować krypto, żeby ulica weszła jak już wszystko będzie na odpowiednio wysokich poziomach i rynki się uspokoją. Wtedy można odhaczyć kolejne pęknięcie bańki i spłukanie wszystkich z pieniędzy.

Pisząc ulica mam na myśli przeciętnego Kowalskiego, który w czasie kolejki do lekarza zapyta Cię, czy nie wiesz po ile ostatnio stał BTC.
Traderzy grali i będą grali, ich do tej kategorii nie zaliczam.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 29 maja 2020, 11:09

mesrotten pisze: czwartek, 28 maja 2020, 15:03 cmon.

Obrazek

So far so good.

Jak utrzymamy białą kreskę to jest szansa na wyjście z trójkąta dziś/w weekend.

Zakładam też scenariusz mniej optymistyczny:

- dziś koniec kontraktów, w pn otwarcie. Może przykorekcić począwszy od dziś wieczora do pn/wt;
- ten duży pennant.. niestety w zdecydowanej większości dla mnie te figury to fejki;
- nie zdziwi mnie ściemnione wyjście górą i powrót nawet do dolnego ograniczenia w okolicach 8.9..
- taki scenariusz mógłby współgrać z terminami kontraktowymi;
- jest szansa, że luka będzie dość wysoko, jakoś bardziej pasuje mi domykanie jej po weekendzie od dołu i dalszy ruch up.

Niemniej póki co nie widać powodów do niepokoju, trzymam l od 8.7 i nie zamierzam kombinować, jak scenariusz byczy się zrealizuje to targetem jest 11.5. Jak tam dojdziemy to myślę, że dość szybko wyskoczymy z dużego kanału.. górą.

Obrazek

póki co..

mesrotten pisze: czwartek, 28 maja 2020, 10:24 Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 29 maja 2020, 12:20 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » piątek, 29 maja 2020, 11:10

lordzuk pisze: piątek, 29 maja 2020, 10:38 @Bult wybacz ale totalnie sie nie zgodzę ,kiedy tracisz prace i wiesz ze w najbliższych mc masz żyć z oszczędności to myślisz jak przeżyć a nie jak pomnożyć BTC... powtarzam w np w USA stopa bezrobocia sięga wielkiej depresji czy juz nawet jest wyższa i tak ludki myślą o pompowaniu BTC... Wicie już kiedy sprzedawać kiedy zaczynają się uaktywniać niebiescy w wątku :D ( ostatnio też tak było wysyp komentów niebieskich i cyk drop z 10k na 3 z hakiem ) z całym szacunkiem dla niebieskich ;)
no brakuje tylko, zeby @l3sny wpadl i napisal ze nowa bania idzie.

@BitJanusz raz do roku to i kura pierdnie :)
Ostatnio zmieniony piątek, 29 maja 2020, 12:34 przez xtraderx, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 29 maja 2020, 12:27

Wiecie niemniej, że l3sny trafił z banią na 20k, prawda? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » piątek, 29 maja 2020, 12:36

socjolog2008 pisze: piątek, 29 maja 2020, 00:15Stary ty mnie lubisz minusować i bezapelacyjnie jesteś fanatykiem tego BTC.
Nikogo nie lubię minusować i unikam tego, ale jak ktoś totalnie odlatuje i rozmija się z prawda to ile to można znosić?
I nie uważam się za fanatyka, raczej za realistę, a BTC może być ucieczką przed globalną inflacją, a to oznacza 10% zysku rocznie w stosunku do fiatów jeżeli tylko zainteresowanie zostanie utrzymane na obecnym poziomie. To jest aktualnie jeden z najważniejszych powodów dla których ten projekt "beta" jak to mówisz będzie się miał lepiej niż ci się wydaje.

Widzisz, wreszcie się wysiliłeś na garść faktów. Ilość transakcji rzeczywiście lekko spada od maja zeszłego roku spadło jakieś 20%. To może być znak, że wchodzimy w dłuższy okres akumulacji czy stagnacji (rok, dwa, trzy), który poprzedza hossę bańkową.
socjolog2008 pisze: piątek, 29 maja 2020, 00:15i jak to się ma do idei..Satoshiego
Ważna jest rzeczywistość, a nie idea Satoshiego, który nie wypowiadał się na ten temat od 9 lat. Jednak do profesjonalizacji i centralizacji kopania i tak by doszło i nie uważam tego za jakiś duży problem.
socjolog2008 pisze: piątek, 29 maja 2020, 00:15Ilość skumulowanego kapitału btc jest w 90% na kilkuset portfelach. Reszta ma ochłapy jak dla kaczki. Są lepsi od bangsterki na światowego bogactwo jest lekko nawet mniej skumulowane.
No widzisz. Ta kumulacja na BTC jest najmniejsza ze wszystkich krypto, a z czasem zrówna się pod tym względem z fiatami, może i je prześcignie, bo BTC ma większą płynność niż fiaty i dystrybucja będzie postępować wraz ze wzrostem zainteresowania zwykłych ludzi, którzy będą kupować od wielorybów.
socjolog2008 pisze: piątek, 29 maja 2020, 00:15Ilość hodlerów = nie weryfikowalne
Bzdura bo dokładnie wiadomo ile BTC leży nieruszone i od jak dawna.

Dalej znowu wracasz do swoich bezpodstawnych pesymistycznych wizji więc nie ma co się odnosić tylko minusować i przewijać dalej.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » piątek, 29 maja 2020, 12:57

Spoiler:
xtraderx pisze: piątek, 29 maja 2020, 02:10 Mozliwa jakas korekta..
AnalizaTechnicznaNieDziala11111!!!!!!! pisze: i wrzucaja te gowno kreski ktore nie dzialaja!!!!!1111111111

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 29 maja 2020, 13:41

Jahu pisze: piątek, 29 maja 2020, 12:36Widzisz, wreszcie się wysiliłeś na garść faktów. Ilość transakcji rzeczywiście lekko spada od maja zeszłego roku spadło jakieś 20%. To może być znak, że wchodzimy w dłuższy okres akumulacji czy stagnacji (rok, dwa, trzy), który poprzedza hossę bańkową.
No doprawdy? Mam wrażenie, że odleciałeś z ewangelizowaniem. Hashrate, ilość transakcji - w ostatnich tygodniach - spadły, i tyle. Ja Ci minusów nie dam, bo z BTC nie jestem związany emocjonalnie, ale weź się ogarnij następnym razem ;) Nikt tu nie wieszczy upadku BTC, co najwyżej słaby progres (albo lekką regresję w pewnych aspektach).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » piątek, 29 maja 2020, 14:14

BitJanusz pisze: piątek, 29 maja 2020, 13:41Nikt tu nie wieszczy upadku BTC
No właśnie jest spore grono osób, które wbrew faktom przewiduje ceny 5k i poniżej, przewidują że BTC zostanie zastąpiony przez inne krypto i w kółko powtarzają, że BTC tylko do spekulacji, że to nie złoto, że nie ma adopcji itp. Bardzo mnie to dziwi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 29 maja 2020, 14:18

@Jahu ale wiesz, że większość z nich po prostu chce kupić taniej BTC? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 29 maja 2020, 14:21

BitJanusz pisze: piątek, 29 maja 2020, 14:18ale wiesz, że większość z nich po prostu chce kupić taniej BTC?

Dokładnie, czyli niedźwiedzia ale adopcja😂
500$ soon to takie samo marketingowe hasło jak 1 mln soon moon. Tylko że rynek ma dwie strony a walor jest w 80% spekulacyjny. To ma swoich reprezentantów w konkresie po obu stronach barykady ;)
@Jahu spadek ceny nie jest równoznaczny z upadkiem BTC, co ty sobie ubzdurałeś ?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 29 maja 2020, 14:49

Jahu pisze: piątek, 29 maja 2020, 14:14
BitJanusz pisze: piątek, 29 maja 2020, 13:41Nikt tu nie wieszczy upadku BTC
No właśnie jest spore grono osób, które wbrew faktom przewiduje ceny 5k i poniżej, przewidują że BTC zostanie zastąpiony przez inne krypto i w kółko powtarzają, że BTC tylko do spekulacji, że to nie złoto, że nie ma adopcji itp. Bardzo mnie to dziwi.

► Pokaż Spoiler

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » piątek, 29 maja 2020, 16:09

poziom korygujacy, ktory zakladalem na 9,37 zostal przebity, ale tylko o 17$, teraz by nadac tworzacemu sie odreagowaniu charakteru impulsu powinnismy wybic 9,49, pozwoli to z tego miejsca ruszyc wyzej :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pawel296, shinya56, ZielonaMila, Zmarzniety0 i 23 gości