Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » czwartek, 28 maja 2020, 15:01

Spoiler:
xtraderx pisze: wtorek, 26 maja 2020, 18:51 Wyjscie z kanalu spadkowego dolem uwazam za negacje ponizszego



@echo55 bez urazy, ale musisz nienawidzic pieniedzy, ze tak piszesz.

birbnestowe naganianko raczej niedzwiedzie.

Obrazek
Ale wpadnie czasami jakas maruda i powie, ze gowno kreski tu kleimy :lol:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 28 maja 2020, 15:03

cmon.

Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » czwartek, 28 maja 2020, 15:07

O i tutaj kolega @mesrotten pokazuje inna wizje, ktorej ja nie mam i takie posty mnie wlasnie ciesza, bo moge gdzies w glowie wziac to jednak pod uwage. Przy czym sam juz dawno siedze w pozycji, wiec jestem na tyle bezpieczny ze chcac nie chcac wyjde na +, bo lubie swoje pieniadze i staram sie odpowiedzialnie zarzadzac swoja gra i ustawiam SL.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » czwartek, 28 maja 2020, 15:08

Jeżeli ktoś pod wpływem tego tematu wtopił kasę to jest to dobra życiowa lekcja warta najpewniej więcej niż utracone dolary.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: discipuli » czwartek, 28 maja 2020, 15:09

@murlok do pewnych wnioskow trzeba samemu dochodzic tylko zauwazylem po swoim zyciu, że wiekszosc ludzi popelnia blad i zamiast wyciagnac z niego wnioski to socjalistycznie chca zmienic ład panujacy na świecie ktory jest nie zmienny od momentu gdy powstało życie ktore rywalizuje ciagle o zasoby same z sobą.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » czwartek, 28 maja 2020, 15:23

no wlasnie ostatnio mimo, ze nie mam zaufania do kanalow to jakos dobrze odbieram posty @mesrotten w tej calej zabawie chodzi o to, by z "apodyktycznych" scenariuszy ludzi, ktorzy cokolwiek tu robia wylapac cos co rzuci jakies swiatlo, czasami jest to potwierdzenie, ktore mozna dorzucic do swojej AT lub jakis sygnal na to, ze jednak warto wziac pod uwage inna opcje, mimo wszystko kazdy powinien grac pod swoje.
Jeszcze troche i byc moze nie bede juz na minusie, gdybym jak wczesniej napisalem otwieral pozycje L na 9,17 zamykalbym ja na 9,44 bo mnie byla to LT spadkowa dobilo do 9,45, obecna 1h wnosi bardzo wiele, na 1D jesli zamkniemy na 9,4 mamy formacje i atak na LH glowna spadkowa i mozna w jakis pozytywny sposob spojrzec mimo niecheci na zasieg, ktory wyznaczyl Fibo, bo pokrywa sie on z dosc solidnym oporem, ponadto na 1W mielibysmy mega bycza formacje.


Jesli tak to sie zakonczy to na 1D bedziemy mieli tworzacy sie impuls, ktory pokrywa sie z tym, co widac na 1W i po zamknieciu 1D powyzej 9,4 jutrzejsza swieca wybijajaca LH mnie nie zdziwi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7637
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 28 maja 2020, 15:27

Chyba nie było tego newsa, ale nic tylko up widzę w tym momencie. (czyt w mid-long termie) GS dołek chcieli skupić:

https://www.forexlive.com/cryptocurrenc ... s-20200528
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 28 maja 2020, 16:17

No muszę swoją robotę zrobić, chociaż to dla siedzących w byczych czapkach nie popularne. Małe porównanie i podsumowanie okresu coronavirusa w sensie wzrostu/spadku transakcji.
Visa
Spoiler:
Obrazek
vs Bitcoin
Spoiler:
Obrazek
https://ycharts.com/indicators/bitcoin_ ... ns_per_day
ergorg pisze: czwartek, 28 maja 2020, 15:27GS dołek chcieli skupić

Goldman Sachs ma racje w swoim raporcie, to jest zabawka do spekulacji z dużą zmiennością. Im nie chodzi o to czym jest, tylko informują rzetelnie klientów odnośnie ryzyka inwestycyjnego. To nie jest raport mający dyskredytować. To raczej obiektywna opinia spekulacyjna. Czy oni chcieli kupić BTC :mrgreen: na dołku (to 9k to dołek czy 8.5 :mrgreen: ) to mnie nie wypada komentować. Bo ile to będzie dołek ,tydzień, miesiąc i będzie po dołku
Nie zawracam głowy, wracam na SPX. Niech wam wywali gdzie tam sobie życzycie..tylko później nie narzekamy na złe niedźwiedzie ok
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » czwartek, 28 maja 2020, 16:36

ale @socjolog2008 czasami pieprzysz trzy po trzy, naprawde

jak mozna porownywac platnosci bezgotowkowe typu zakupy w sklepie, do bitcoina, ktory w swoim zamysle ma byc cyfrowym zlotem, sow (a nie pieniadzem, ktorym zaplacisz za bulki w sklepie). po co wrzucac takie wykresy, to niczego nie pokazuje. rownie dobrze mniejszy wolumen transakcji na bitcoinie mozna interpretowac jako niechec do wydawania tak cennego aktywa jakim jest bitcoin. dziadkowie z Goldman Sachs moga sie jeszcze zdziwic - to nic nowego, ze stare pryki nie potrafia przekonac sie do rewolucyjnych zmian i postepu...
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 maja 2020, 16:38 przez mikusiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 28 maja 2020, 16:37

Fraktal z maja/czerwca 2019r. dalej rozgrywa się świeczka po świeczce. Dla tych, którzy przegapili przystanek i chcieliby kupić/grać long na korekcie to radziłbym się zastanowić, bo jeśli fraktal rozegra się do końca to na wykresie jesteśmy tutaj:
Obrazek

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » czwartek, 28 maja 2020, 16:40

po takim obrysie 1h, jesli 9,42 pusci, widzialbym dolek lokalny na 9345

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 28 maja 2020, 16:42

mikusiek pisze: czwartek, 28 maja 2020, 16:36jak mozna porownywac platnosci bezgotowkowe typu zakupy w sklepie, do bitcoina, ktory w swoim zamysle ma byc cyfrowym zlotem, sow

Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System
A nie to sorry, pomyliłem drzwi :mrgreen: szukałem tych od p2p cash system. To szukam dalej
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » czwartek, 28 maja 2020, 16:53

@mikusiek A kto powiedzial ze btc ma byc SOW czy cyfrowym zlotem. W white paper jest napisane ze ma sluzyc do tranzakcji p2p
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 28 maja 2020, 17:03

Tutaj był uważał.
Obrazek

@Majkos Binance. A nie masz log włączonego?
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 maja 2020, 17:22 przez Eth, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » czwartek, 28 maja 2020, 17:07

@mikusiek To ze twoje sformulowanie jest bledne bo Bitcoin
mikusiek pisze: czwartek, 28 maja 2020, 16:36w swoim zamysle
nie ma byc SOW ani cyfrowym zlotem tylko placidlem a co sie z nim dzieje to inna sprawa a ze nie wyszlo z placidlem i to visa zalicza profity wiec prubuje sie z niego zrobis SOW

Ale nie pisze zlosliwie, to jest lapanie za slowka i w dupie to mam szczerze mowiac i iteresuje mnie tylko spekulacja i nie bede wiecej czytal takich postow o dupie maryny i wplatal sie w tego typu dyskusje.

@Eth na nakiej gieldzie patrzysz bo u mnie ta linia jest juz przebita patrze coinbase

Sory moj blad - ja mam inaczej kanal porowadzony, za szybko spojrzalem :oops:

Kanal
Spoiler:
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 843
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » czwartek, 28 maja 2020, 17:36

Może jeszcze zejdzie na 9.4 aby się odbić od bandy marcowej i pojechac wyżej. Chyba, że i bez tego zaskoczy. Ogólnie powrót do tego kanału wygląda obiecująco. Jest też lekka poprawa hashrate. Zobaczymy co z tego wyniknie. Mocne świece w dół za jakiś czas też by mnie nie zdziwiły. Prawdę mówiąc nie wiem jaki obrać scenariusz na chwilę obecną.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » czwartek, 28 maja 2020, 17:43

sek w tym, ze na ten moment nie musi schodzic do 9,4 by poszybowac na 9,7 po takim obrysie 4h, lokalnie od dziabniecia na 9,46 mamy kontynuacje impulsu, dopiero po przebiciu tego poziomu i zakonczeniu 4h mozna szukac ewentualnego dolka, ale dopiero po zanegowaniu impulsu, poki co jest to poziom 9,46

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 stycznia 2020
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Anton22 » czwartek, 28 maja 2020, 17:55

Niski wolumen na ostatniej 4h nie wzbudza Waszych obaw?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 28 maja 2020, 18:00

Goldman Sachs wskazali poprawnie - większość osób w bitku po prostu chce łatwych pieniedzy (w tym wypadku 1 milion $) i chcą by inni napompowali gdy oni nisko kupili, i tyle, może się uda - a może nie. W obecnej postaci BTC mimo swoich niezaprzeczalnych zalet jest używany do spekulacji, adopcja od dawna przestała rosnąć, halvingi odstraszają minerów zamiast ich przyciągać (spada hashrate sieci a przecież można się upierać, że BTC jest wspierany właśnie zużytą na niego energią). Nie zamierzam uderzać w doom&gloom bo sam chciałbym podbicie do 80k$, ale GS po prostu nazwali sprawę po imieniu i tyle.

Co do AT:

Obrazek

Zwróćcie uwagę, że mamy dwa kanały prawie pod takim samym nachyleniem (ofc różny zakres) i w poprzednim były dwa dotknięcia górnej krawędzi i załamanie za trzecim podejściem.

Ponieważ po drodze mamy linię trendu spadkowego 20-14k, a podejście pod nią nie cyknie w górną granicę - to mielibyśmy "znowu to samo". Alternatywnie jednak podejście pod tą granicę, 11.7k $?

W każdym razie bullish póki co.

Dodano po 31 sekundach:
Anton22 pisze: czwartek, 28 maja 2020, 17:55Niski wolumen na ostatniej 4h nie wzbudza Waszych obaw?
Nie. To oznacza, że nie było dużo chętnych do sprzedaży ;) Wycofali aski gdy zaczął się skup. Typowe, gdy kurs ma iść sporo wyżej.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: filoZoff » czwartek, 28 maja 2020, 18:59

O ile dobrze patrzę, to na BTC/USD własnie wchodzimy w obszar ewentualnego wybicia z trójkąta symetrycznego (mam na myśli okres ~10 dni oznaczony czerwonym prostokątem).

Obrazek
(Coinbase BTC/USD, 12h)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, Google [Bot] i 27 gości