Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » niedziela, 10 maja 2020, 11:32

Na razie mamy podwójne zatrzymanie się na ML prezentowanego wcześniej kanału. Jednak docelowym zasięgiem trwającej fali B powinno być 61,8% zniesienia fali A łącznika X.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FuriOus » niedziela, 10 maja 2020, 11:50

Nie znam się aż tak na AT, ale takie strzały o 15% w 5minut mnie zastanawiają. W jaki sposób whales to robią? Czy wygląda to tak, że będąc whale, otwieram sobie krótkiego shorta, po czym sprzedaję moje 1000 BTC i zamykam shorta i jestem podwójnie do przodu? Z drugiej strony mając masę USDT/Fiatów otwieram longa, a potem kupuję masę BTC gdy jest tani?

W BTC inwestuję od dawna, ale w klasyczny sposób: kup/sprzedaj. Wg mnie, od kiedy weszły te shorty/longi to wg mnie nie zrobiło to dobrze BTC. Nadal, dźwignia i krótkoterminowe przewidywania kursu to jest coś co odstrasza.

Dodatkowo, w czym zawierane są zakłady terminowe? Takie binance nie ma fiatów, więc chyba w USDT tylko tak? Bo jak giełda wypłacić wygraną w btc, które nie istnieją? Chyba że binance ma swoje rezerwy btc(?).

Dzięki za odp.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » niedziela, 10 maja 2020, 12:00

O bożenko, znaleźć swój post w tym temacie to jak mówił klasyk jakiś k*$%a dramat :lol: Aktualizuje bazę wirusów
Obrazek
Pisałem o teście zielonej DMA5x7 w TF 1D i mamy, czy siępowiedzie zobaczymy dzisiej w nocy :twisted: :twisted:
Obrazek
Antrepair pisze: poniedziałek, 4 maja 2020, 20:14 Obrazek
Ja bym zaczekał z pozycją do jutra, ew. już dzisiaj wrzucał w long. Wyciągnięcie ostatniej świecy w tym miejscu jak to ma miejsce nad najszybszą DMA3x3 zaprowadzi nas w punkt oporu zaznaczony czerwoną linią. Następnie bym się spodziewał powrotu i testu średniej linii zielonej DMA7x5 - równoczesnie testu szybkiej DMA na wyższym interwale


Obrazek
Patrząc na wyższy TF Przyjemnie widać, jak przechodzimy przez 0 MACD, jesteśmy w stałym trendzie wzrostowym, RSI nawet nie dotarło w górne okolice a za nami dopiero co historyczny poziom po za kanałem CCI. JAk widać CCI lubi pływać trochę ponad poziomem górnej bandy i wracać- wzrosty po low.

Ja widzę to zielono :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » niedziela, 10 maja 2020, 13:26

@mudol nie wiem z kad w tobie tyle jadu za ortografie stwierdzasz ze bedzie minusowal az sie w koncu naucze pisac porawnie. Informuje wiec ciebie ze nie, bo nie musze, bo bede pisal jak mi sie chce bo to moje prawo i nie ma na to paragrafu bo to tylko literki i wyrazy wiem ze nasza mowa jest piekna ale sztuka tez jest piekna a mimo to nie potrafie malowac ale nikt mnie za to nie minusuje - nie rozumiesz mioch slow z bledami nie czytaj albo napisz priv " stary pierdoln..es sie - poraw " i wystarczy . Pisze jak chce bo to moje prawo i nic ci do tego.

Co do kursu mysle ze beda spadki bo chyba za duzo ludzi wskoczylo na longi, poza tym nizej sa potencjalne poziomy gdzie moga byc SL i mysle ze beda wykoszone - Halvingowa bajka skonczona czas na zniwa.

@mudol sprawdz mi pisownie bo mi sie nie chcialo. juz
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 maja 2020, 13:40 przez Majkos, łącznie zmieniany 2 razy.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » niedziela, 10 maja 2020, 13:30

imho jest szansa na kontynuowanie trendu tylko i wyłącznie jeżeli zamkniemy 1d powyżej 9100-9200 także powodzenia 8-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » niedziela, 10 maja 2020, 13:59

Po pęknięciu ograniczenia małego kanału obstawiałem dotarcie do mediany dużego, ale żeby od razu niemal walić w dolne ograniczenie ;)

Wyglądało jak standardowy ruch kończący uptrend.

Żeby tradycji stało się zadość to:

- jeszcze trochę podbijemy (albo i nie) i pójdzie druga noga w lt w celu pogłębienia dołka, ale dająca nadzieję, że skoro lt trzyma to uptrend jest kontynuowany;
- z okolic lt przyjdzie srogie wybicie dające bykom nadzieję, że "to była tylko korekta, lt trzyma, stopy wyczyszczone, mamy paliwko, ath we wtorek";
- zrobimy kolejne LH na wysokim poziomie (9.8?);
- zaczniemy się osuwać w dół (już bez jebnięcia żeby nie straszyć byków) i z czasem przyśpieszymy testując dolną lt mega-trójkąta;
- akumulacja. moon.

Oczywiście przed halvingiem i tak samo na krótko po lepiej brać poprawkę na wszystko, ale byczy scenariusz będę brał pod uwagę tylko po zrobieniu hh. Imo cykl się zamknął, pora na nowy.

Obrazek

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » niedziela, 10 maja 2020, 14:17

Z tego co widzę po nastrojach twitterowych to większośc robi BTFD, co powinno zapalić lampki w głowie. O ile ktoś w nocy nie spał i nie kupił po 8-8.45 na szybkie odreagowanie, to ja bym teraz był ostrożny z longami.

Mocne zagrożenie dla dalszych spadków jakie widzę to 17 maj 2019. Wtedy w sumie też po podobnych wzrostach (z 3.2k na 8k), kurs tąpnął z 7.8k na 6.15k i bardzo szybko to wyciągnięto.
Tyle, że wtedy to był chyba fat finger, a obecnie to tak nie wygląda no i jutro w nocy halving i wszystkie jego konsekwencje :twisted:

Najbliższe kilka dni będzie kluczowych, jak kurs tu będzie mulił to będzie moim zdaniem pro-spadkowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 10 maja 2020, 15:06

ekonokomik pisze: niedziela, 10 maja 2020, 09:44Te cztery posty (ze zwróceniem uwagi na daty) to najlepsza egzemplifikacja tego wątku (pogrubienia moje):

ekonokomik pisze: niedziela, 10 maja 2020, 09:44Sorry @masonbtc, nic osobistego, po prostu idealnie wstrzeliłeś się w schemat:
- jak spada to prognozujemy spadek 2x większy,
- jak rośnie, to prognozujemy wzrost 2x większy,
- jak niespodziewanie wybije, to niezależnie od kierunku i tego co pisaliśmy wcześniej, wszyscy gratulujemy sobie udanego zarobku


Uważaj, żebyś bana nie wyłapał za siane konfliktów. Jednemu użytkownikowi podobnie napisałem i wysłali mnie na przymusowe wakacje :lol:

Jeszcze inna sprawa. Są tacy co jedno mówią, a robią zupełnie coś innego.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » niedziela, 10 maja 2020, 15:41

Z takich moich wlasnych obserwacji moge tylko powiedziec, ze dolek bardzo czesto potwierdzany jest otwieraniem sie duzej ilosci shortow w danym momencie - mysle ze to taki najlepszy dowod na negatywny sentyment i kapitulacje. Longi z kolei, raczej trzymaja sie na podobnym poziomie i ich ilosc moze byc ewentualnie czytana jako potwierdzenie akumulacji w danym przedziale. Okres Listopad-Styczen 2019 jest takim swietnym przykladem.

Trading idzie do przodu, niby ludzie sie ucza, a psychologia sie jednak nie zmienia i nie potrafia kontrolowac emocji.
Tak patrze, ze wiele osob pisalo tutaj o szumach w postaci eventow, tetherow itd. i podpisuje sie pod tym w 100%.

"Pokaz mi wykres, a ja znajde ci wydarzenie".

Spoiler:
@shinya56 niestety, ale czasami mam wrazenie, ze to forum mogloby przejsc na inna forme moderacji. Wydaje mi sie, ze najlepsza forma bylaby Rada, ktora decydowala by wspolnie wiekszoscia o istotnych sprawach. Jak np zeslanie kogos na banicje czy usuwanie postow. Mieliby po prostu powiadomienia o danej sytuacji i musieliby glosowac za/przeciw.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » niedziela, 10 maja 2020, 15:54

Tymczasem na bimbaju przescigaja sie kto da wiecej. Peak premium dzisiaj to prawie 600$ wyzej niz inne gieldy.
Teraz troche sie ostudzilo ale wciaz 200$.

Dobra okazja do arbitrazu. :)

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » niedziela, 10 maja 2020, 18:47

Szykuje się rekordowa luka CME Pewnie sporo osób będzie grało pod domknięcie.. A co jak będzie psikus? swoją droga, ciekawe co się wydarzy na CME jak się otworzą notowania 1.6k niżej, kaskada likwidacji?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » niedziela, 10 maja 2020, 18:56

@jondoexxx podbno 9/10luk CME zamyka.. więc jest 10% szansy ze nie zamknie?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » niedziela, 10 maja 2020, 19:02

@adam1226 zamknąć się zamknie, mi chodzi o to kiedy. To idealna okazja na to, żeby wyleszczyc grających pod szybkie zamknięcie. Na 3500 i 11800 też są luki, już dluuuuugi czas.

P. S. Wczoraj widziałem pierwsze prognozy GDP w USA na Q2. - 32% może jutro giełdy w końcu zareagują? A btc ostatnio latał jak na smyczy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jpktraders » niedziela, 10 maja 2020, 20:24

Halving Bitcoina już wkrótce, a mimo wszystko rynek spada o 10%! Jak widzi tą sytuację analiza techniczna i czy warto kupować?
Odpowiedź znajdziesz w naszej najnowszej analizie.



W MINIONYM TYGODNIU NA KRYPTO
• Bitcoin w Chinach jest „zasobem chronionym prawem” https://bit.ly/2YPf5us
• The bitcoin halving explained and beautifully illustrated https://bit.ly/3fzonk4
• Samsung Pay umożliwi płacenie kryptowalutami https://bit.ly/2zpSUAe
• Ostatnia korekta trudności wydobycia Bitcoina osiąga drugi najwyższy poziom w historii! https://bit.ly/2yznk39
• Aktywność sieci BTC na najwyższym poziomie od 2017 r. https://bit.ly/2SOxTWD
• Szef zespołu ds. blockchaina IBM: konsumenci domagają się dziś przejrzystości https://bit.ly/3cljARd
• 10 000 000 bloków Ethereum | Ważny kamień milowy w historii sieci https://bit.ly/2Withdw
• Gorączka Bitcoin | Orderbook na BitMEX-ie wypełniony po brzegi https://bit.ly/2LiC88Z

ANALITYK ROKU
Niezmiernie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na nas oraz nominacje do nagrody Nexus 2019 w kategorii „Analityka roku”. Jest to niezwykłe wyróżnienie. Dziękujemy

WYWIAD
Biznes Tok: Czy kryptowalutowy boom jeszcze powróci? Rozmowa z Jackiem Czarniawskim współtwórcą JPK Traders http://bit.ly/2HtYouC
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 27 marca 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bogdan19955 » niedziela, 10 maja 2020, 21:14

Moim skromnym zdaniem będziemy spadać do czasu puki hashrate będzie malał, jak zacznie rosnąć chiniaki odpalą swoje nowe machiny i lecimy na ath. Korekta jak dla mnie wydłużona zostanie do poziomów 6-7k w piku w tym jeszcze miesiącu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 10 maja 2020, 21:25



### edited: 2020-05-10 23:52 ###


### edited: 2020-05-11 07:31 ###
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 maja 2020, 07:32 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 10 maja 2020, 21:43

Zapraszam na nowy barometr kursu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 10 maja 2020, 22:37

Pogrywam na PrimeXBT x100 na crypto a gram na SPX ale popatrzcie viewtopic.php?f=27&p=644311#p644311 postrzeganie rynku jako całości ma sens, czy nie ma ? I teraz predykcja na dziś bez dzienniczka. Bo short wszedł nie ze względu na grę na pałę a na analizowanie crypto cap wyłącznie.
Tak jak nie udało się przebić fioletowej na 276 - co dzień mniej, bo fioletowa się obniża
AdamC pisze: czwartek, 7 maja 2020, 21:08Do 276 jest dosyć blisko, a RSI wciąż chłodne.

A Carlsberg jest prawie najlepszym piwem na świecie.. i po testach zielonej na 268 się osuwała co dla mnie było sygnałem tak teraz się ładnie dzienna odbiła na zielonej 227 crypto cap. Reasumując mogą wyciągnąc dzienną na 261 i nawet - bo w tym zakresie 227-261 u mnie nie ma wsparć/oprów i możliwe jest odbicie konkretniejsze...Ale ze mnie żaden byk i nie gram longów, po weekendzie wracam na swoje sp500
Obrazek

Dodano po 11 minutach 8 sekundach:
Spokojnie BYczki to powinno wzlecieć wyżej, nawet 9000 i wyżej /nie gram longów ale lubię analizować wroga

Dodano po 59 sekundach:
kapitalizacja to całościowe ujęcie dodruku tethera+ nastoje + podaż/popyt - to jest odwzorowanie gry na sp500

Dodano po 16 minutach 19 sekundach:
Na crypto mamy na crypto cap po prostu SP5439 :mrgreen:

Dodano po 7 minutach 46 sekundach:
ACHTUNG Ale to się szybko może około 23-24 dzisiaj odwrócić, trzeba obserwować SPX
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » niedziela, 10 maja 2020, 22:53

no pięknie się zrobiło z tej pozycji to można jeszcze zaatakować fajne ceny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 10 maja 2020, 23:41

Nie mówię że to koniec. Koniec na dziś dla mnie gry na crypto. Wracam do gry wyłącznie i czekam na otwarcie SP500. Sukcesów życzę 8-)
Spoiler:
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CzarnaOwca, shinya56 i 21 gości