Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 1 maja 2020, 16:52

Jeśli podciągną wyżej to utrzymało:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 1 maja 2020, 17:29

Obrazek

Jesli to nie jest start nowej banki to analogicznie do poprzednich rajdow tego typu zrobia ponownie atak na szczyt i dopiero mocniejsza korekta.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 1 maja 2020, 17:56

miałem zrobić sobie przerwe ale sporo się dzieje

moim zdaniem następna przerwa czyt. korekta w spadkach okolice 8100

Dodano po 15 minutach 44 sekundach:
skoro już dostałem plusa to jeszcze się podziele tajemną wiedzą

jeżeli spadniemy w te okolice między godziną 23 a 7 rano jest kumulacja wsparć i wtedy można liczyć na fajne odbicie

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 7 kwietnia 2020
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Korekta » piątek, 1 maja 2020, 18:11

Brak dzisiejszej pozornej korelacji z sp500 zostal zaburzony. Stany robia nowe minima dnia, btc tez zlapal zadyszke. Godzinowka z wykresu ergorga zamknela sie ponizej linii trendu - idziemy testowac nizsze wsparcia oscylujace w okol 8100+?


edit: albo fake. posmyralo okolice montly open i szybka reakcja w gore.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwietnia 2020
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: niereformowalny » piątek, 1 maja 2020, 18:33

niereformowalny pisze: piątek, 1 maja 2020, 18:12@Dovakhiin z tego, co widac, to spodziewalbym sie jeszcze jednego zejscia w okolice wsparcia na 1,18$

Na BTC szansa na zejscie do 8,69 skad beda mogli jeszcze zmienic to, co obecnie sie dzieje, czyli szansa na glebsza korekte. Docelowo BTC moze zrobic nawet dzis 8,3
LSK cierpliwie czeka, tygodniowka nie jest za ladna, dlatego przy kolejnych wzrostach BTC moga chciec dociagnac do oporu w okolicach 1,4$

Przy kolejnej aktywnosci kupujacych na BTC spodziewalbym sie ruchu 20% na LSK w gore
Dla mnie realizacja formacji spadkowej na BTC jest zbyt oczywista, wyglada mi to raczej na szukanie paliwa pod kolejne wybicie, skoro zostal juz wykonany ruch w okolice LT

Docelowo dlugoterminowo po wybronieniu wsparcia, ktore bylo dla nas oporem czekam na kolejne potwierdzenie dla ruchu w kierunku 2$ czyli wybicie 1,41 ktore mozemy zobaczyc nawet dzisiaj.
Dla mnie brak aktywnosci zakupowych na 8,3 bedzie martwiace, poki co lepiej zrobic grill'a i nie przejmowac sie jeszcze 1D, dlatego, ze nawet jesli bedziemy mieli potwierdzenie to poki nie wywali 8,3 i LT na poziomie 8,2



Ponadto w niedziele rynek bedzie mial szanse na zanegowanie formacji i tego bym sie spodziewal, inaczej dojdzie do wyraznego zalamania i kolejnej skrajnosci rynku

Zamiast sie przejmowac, jezeli ktos ma pozycje L otwarta znacznie nizej to lepiej ustawic SL w odpowiednim miejscu i odpowiedziec na wazniejsze pytanie, nurtujace dzisiaj na pewno wielu Polakow.. Gdzie dzis mozna kupic chleb? :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 1 maja 2020, 18:44




Wg. mnie jeśli nie spadniemy jakoś niżej niż 8444, to może tutaj konsolidować i tworzyć się cup and handle przez tydzień, dwa. A jak nie to kolejny target w dół to chyba 7888.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 stycznia 2020
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Anton22 » piątek, 1 maja 2020, 18:47

Dovakhiin pisze: piątek, 1 maja 2020, 13:36 Właśnie buduje się pułapka na shorciarzy :mrgreen: o której wspominałem aby nie napalac sie na shorty na samym szczycie. Za dużo nerwów nawet z udanymi stopami.
Sprawdziłem Twoje ostatnie posty ale nie znalazłem info. Skąd wywnioskowałeś pojawienie się tej pułapki?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 1 maja 2020, 20:25

U mnie proste kreski, long od wczoraj zamknięty przy 9k (które było również ograniczeniem najszerzej poprowadzonego mega kanału wzrostowego) i otwarty S z tp na 8.15 (asekuracyjnie) gdzie - jeśli nie zawrócimy - ciut poniżej będę odpalał longi na odbicie z nadzieją, że może nawet zaatakujemy górną lt mega trójkąta. Jeśli przy ewentualnym zrzucie pojawi się kapitulacyjna świeca wolumenowa to longa sobie daruję ;) Póki co zakładam jeszcze możliwość przetestowania 8.9, jeśli wolumen po stronie popytu wzrośnie to może pójdziemy up.

Obrazek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 1 maja 2020, 21:15

emescool pisze: piątek, 1 maja 2020, 14:28a to nie przypadkiem pułapka na longi?
raczej mniej prawdopodobne bo te najbardziej zatwardziałe longi nie są otwarte na szczycie tylko są zredukowane na szczycie przez co uśrednił się poziom zakupu i jest na tyle nisko że nie ma ryzyka straty i nie ma takiej presji na pozbycie sie pozycji niedługo przed halvingiem podczas straszaków (świeczek w dół z knotem w dół). Pamiętajmy tez o sporym dodruku tetherów oraz o fakcie że zostaną one niebawem usunięte z użytku (walka o to jest na szczytach bankiersko-rządowych). Niewiadomą są inne rynki kapitałowe które ostatnio wpływają na rynek krypto.

atak na strefę 9xxx był słabizną na niskich obrotach, pożyjemy zobaczymy jakie dalej pojawią się sygnały.
---

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 7 kwietnia 2020
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Korekta » piątek, 1 maja 2020, 23:02

koparki pisze: piątek, 1 maja 2020, 21:15Pamiętajmy tez o sporym dodruku tetherów oraz o fakcie że zostaną one niebawem usunięte z użytku (walka o to jest na szczytach bankiersko-rządowych)
Chwila, jakim fakcie usuniecia. Sprawa, a w zasadzie poszlaki, ktore szczatkowo przeciekaja do internetu to zaden fakt. Bitcoin zdazyl zostac usmiercony juz setki razy od chwili gdy rzad zaczal interesowac sie tetherem. Swoja droga stable coinow jest wiecej a to tylko tether ciagle na wokandzie, ciagle obrywa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 1 maja 2020, 23:03

@koparki tetherem przestałem się interesować jakiś czas temu (poza MC, bo to zwykle oznacza pompę). Czy masz jakies newsy o tym usunięciu USDT?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 1 maja 2020, 23:37

@Korekta @BitJanusz @Antrepair
https://www.fsb.org/2020/04/fsb-consult ... angements/

Moim zdaniem dojdzie do decyzji Tether=KYC oraz prawo aby bankierzy mogli robić audyt kto,kiedy,ile,komu,za co... jeśli nie to likwidacja lub wykluczenie Tethera ze strefy gdzie można handlować bez KYC. Ale to już sprawa na inny wątek.

Dodano po 16 minutach 34 sekundach:
a tutaj abyście sobie zdali sprawę czym jest FSB: https://www.fsb.org/about/fsb-members/#member
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: redbog » piątek, 1 maja 2020, 23:39

Przy okazji stablecoinow. Czy tether czasem nie traci powoli dominacji rynkowej?
Moze nawet jak coś z nim się posypie to nie będzie tak wielkiej tragedii.

Znacie jakieś strony gdzie można by było śledzić w czasie % udział thetera na rynku? Bo ja znam tylko taką stronę ale ona nie jest ani wygodna ani nie pokazuje wykresu jak to zmienia się w czasie https://stablecoinstats.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 1 maja 2020, 23:53

redbog pisze: piątek, 1 maja 2020, 23:39Czy tether czasem nie traci powoli dominacji rynkowej?
Nie, zyskuje. Wyprzedził BCH i jeśli tempo dodruku nie spadnie, wyprzedzi w końcu Ripple, stając się trzecią krypto na rynku. Absurdalne, ale cóż.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 1 maja 2020, 23:58

@redbog Odkąd istnieje płynność na tetherze to można zamrozić wartość po udanej spekulacji i zamykając pozycję w tetherze aby potem ich użyć do zakupu krypto po przecenie, im większa kapitalizacja rynku krypto tym większe znaczenie tethera jako pierwowzoru stablecoinów. Tether sprawił że giełda mogła działać bez wielkich wymagań prawa nadzoru finansowego i bez KYC bo na giełdach nie było par do fiat, ułatwił też arbitraż.
Jak nie istniał tether (oraz jeszcze gdy nie miał płynności) to gdy bitek tracił na wartości zyskiwał koszyk altów, przez jakiś czas kiedyś istniało takie wahadło i za jego pomocą można było balansować w obie strony aby zamrozić wartość. Nie wiem jakie byłyby konsekwencje zKYCowania tethera. Jestem przekonany że duza część kapitału który krąży w ekosystemie krypto nie ma zamiaru wyjść w zaKYCowany świat, prawdopodobnie realizacja zysku będzie w taki sposób że kapitał powędruje do jakiegoś aktywa niedowartościowanego zamiast do KYC-Tethera.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 2 maja 2020, 00:12

BitJanusz pisze: piątek, 1 maja 2020, 23:53Nie, zyskuje. Wyprzedził BCH i jeśli tempo dodruku nie spadnie, wyprzedzi w końcu Ripple, stając się trzecią krypto na rynku. Absurdalne, ale cóż.
Dlaczego absurdalne, to zrozumiałe gdyż par z USD/USDT/inny stable przybywa, a skoro BTC cały czas rośnie, to w zasadzie trudno jest grać na wzrosty na wielu coin'ach tym bardziej przy dużych ruchach na BTC. A i tak koniec końców każdy chce mieć jak najwięcej globalnej waluty czyli dolara :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: redbog » sobota, 2 maja 2020, 00:46

BitJanusz pisze: piątek, 1 maja 2020, 23:53
redbog pisze: piątek, 1 maja 2020, 23:39Czy tether czasem nie traci powoli dominacji rynkowej?
Nie, zyskuje. Wyprzedził BCH i jeśli tempo dodruku nie spadnie, wyprzedzi w końcu Ripple, stając się trzecią krypto na rynku. Absurdalne, ale cóż.
Chodzi mi dominacje na rynku stablecoinów a nie na rynku ogólnie krypto. To ze wyprzedził bch czy rippla niczego nam nie mówi.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 2 maja 2020, 01:14

@redbog zdobył dominację i jej nie stracił dokładnie na tej zasadzie co btc, był pierwszy, to że USDT jest zdecydowanie gorszy od później opracowanego zdecentralizowanego DAI(opartego na inteligentnym kontrakcie) nie ma już znaczenia bo liczy się efekt sieciowy. USDT usprawnił się stosunkowo niedawno jak przeniesiono go na sieci ETH i TRX, początkowo był oparty o sieć BTC i to była tragedia jeśli wymagana jest prędkość księgowania wpłat, marka USDT pozostała ale jest to obecnie zupełnie inny token niż początkowo.
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: redbog » sobota, 2 maja 2020, 01:37

koparki pisze: piątek, 1 maja 2020, 23:58 Odkąd istnieje płynność na tetherze to można zamrozić wartość po udanej spekulacji i zamykając pozycję w tetherze aby potem ich użyć do zakupu krypto po przecenie, im większa kapitalizacja rynku krypto tym większe znaczenie tethera jako pierwowzoru stablecoinów. Tether sprawił że giełda mogła działać bez wielkich wymagań prawa nadzoru finansowego i bez KYC bo na giełdach nie było par do fiat, ułatwił też arbitraż.
Jak nie istniał tether (oraz jeszcze gdy nie miał płynności) to gdy bitek tracił na wartości zyskiwał koszyk altów, przez jakiś czas kiedyś istniało takie wahadło i za jego pomocą można było balansować w obie strony aby zamrozić wartość. Nie wiem jakie byłyby konsekwencje zKYCowania tethera. Jestem przekonany że duza część kapitału który krąży w ekosystemie krypto nie ma zamiaru wyjść w zaKYCowany świat, prawdopodobnie realizacja zysku będzie w taki sposób że kapitał powędruje do jakiegoś aktywa niedowartościowanego zamiast do KYC-Tethera.
koparki pisze: sobota, 2 maja 2020, 01:14zdobył dominację dokładnie na tej zasadzie co btc, był pierwszy, to że USDT jest zdecydowanie gorszy od dużo później opracowanego zdecentralizowanego DAI(opartego na inteligentnym kontrakcie) nie ma już znaczenia bo liczy się efekt sieciowy. USDT usprawnił się stosunkowo niedawno jak przeniesiono go na sieci ETH i TRX, początkowo był oparty o sieć BTC i to była tragedia, marka USDT pozostała ale jest to obecnie zupełnie inny token niż początkowo.
Nie ze wszystkim się zgadzam ale z większością tak i ja to wiem nie trzeba mi tego tłumaczyć. Znam mniej więcej historie tethera itp. Czy dai jest lepszy to trzeba się mocno i wielopłaszczyznowo nad tym się zastanowić nie jest to taka oczywistość jak ty to przedstawiasz.

Ja na razie nie analizuje co jest gorsze co lepsze tylko szukam wykresu przedstawiającego w czasie dominacje tethera porównaną z innymi stablecoinami. To by dało nam mniej więcej odpowiedz czy tether podwyższa swoja dominacje na rynku stablecoin czy może wręcz przeciwnie.

Efekt sieciowy tether na rynku stablecoin to jest pryszcz w porównaniu z tym co ma bitcoin nad altami. Tether jest scentralizowany i zależny od decyzji personalnych dziś istnieje jutro możne go nie być. Jego efekt sieciowy jest bliski 0 ale nie zerowy.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 2 maja 2020, 01:44

redbog pisze: sobota, 2 maja 2020, 01:37Tether jest scentralizowany i zależny od decyzji personalnych dziś istnieje jutro możne go nie być
no nie byłbym tego taki pewien, bo marka może przetrwać jako jakiś zdecentralizowany twór, jako np. kopia idei DAI - oby tak było.
Taki manewr był już przerabiany: ślimaczy stary tether oparty na sieci BTC nagle zmienił się w token sieci ETH -to są zupełnie inne niekompatybilne ze sobą tokeny ale jest to firmowane marką która już zdobyła rynek.
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, bn801, Google [Bot] i 24 gości