Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 18 kwietnia 2020, 19:10

@BitJanusz Twoje slowa zawsze biore pod uwage i na powaznie napisz cos wiecej jakas predykcja bo ja Sell mecze.

@socjolog2008 A widze ze plusik poszedl pod 8K czysbys oboz zmienil. ;)

A nie, doczytalem spojler na sellu siedzisz :D
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 18 kwietnia 2020, 19:16

@Majkos każde słowa są równe, w gazecie parkiet robili kiedyś test predykcji małpy i były okresy że dawała lepsze wyniki niż anal...litycy, zresztą tych ostatnich lepiej unikać jak ognia ;)
jest tanio czy drogo? zarabiam/tracę 3:1 ? ...w taki sposób powinniśmy jakoś wymęczyć na kotleta.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 18 kwietnia 2020, 19:39

pablo12 pisze: sobota, 18 kwietnia 2020, 19:02Spodziewasz się już w tym ruchu czy raczej po cofce w okolice 6.8 lub nizej?

Może być cofka, ale raczej odwiedziny ok. 8000 powinny być po drodze.

Mam pomysł podobny jak @prap0n

Ogólnie to korekta całego spadku z 14k do 6k PRAWIE dotarła do 0,618 (zabrakło 400$), więc to i tak zwykle prędzej czy później następuje.

Kurs w downtrendzie rzadko daje sobie radę z dalszym wzrostem.
Majkos pisze: sobota, 18 kwietnia 2020, 19:10@BitJanusz Twoje slowa zawsze biore pod uwage i na powaznie napisz cos wiecej jakas predykcja bo ja Sell mecze.
Typowa korekta sięga ok. 0,618, które jest na 8000$.

Po tak dużych i nagłych spadkach powinno tam sięgnąć. To tylko +10% od obecnej sumy i jednocześnie +100% dla tych, którzy ustawili się z koszykiem w dołku.

Wydaje mi się to dobrym miejscem na sell. Nawet jeśli odkupię za 9000$ (czyli o ponad 10% wyżej), to świat się nie skończy. Do dalszych wzrostów przekona mnie tylko zdecydowane odstawienie 0,618 czy nawet 0,786.

Przy czym mam z tyłu głowy, że może być ruchawka podczas halvingu, więc ustawiłem też dokup ok. 5800$.

Nie gram dużą sumą w obecnych czasach (przez właśnie potencjalne huśtawki halvingowe), pamiętam jak było na LTC, wystrzał i nagle absurdalny dump.

do poważnej gry wrócę po.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 18 kwietnia 2020, 19:50

Spoiler:
koparki pisze: sobota, 18 kwietnia 2020, 19:16 @Majkos każde słowa są równe, w gazecie parkiet robili kiedyś test predykcji małpy i były okresy że dawała lepsze wyniki niż anal...litycy, zresztą tych ostatnich lepiej unikać jak ognia ;)
jest tanio czy drogo? zarabiam/tracę 3:1 ? ...w taki sposób powinniśmy jakoś wymęczyć na kotleta.
predykcja «w analizie statystycznej: przewidywanie przyszłych realizacji albo cech statystycznych zjawisk losowych»
analiza
1. «rozpatrywanie jakiegoś problemu, zjawiska z różnych stron w celu jego zrozumienia lub wyjaśnienia; też: wyjaśnienie lub opis, będące wynikiem takiego rozpatrywania»
2. «metoda badawcza polegająca na wyodrębnieniu z danej całości jej elementów i badaniu każdego z osobna»
Źródło: sjp.pwn.pl :D

Analiza to badanie tego co tu i teraz, a predykcja to próba odgadnięcia tego co może wydarzyć się w przyszłości :D Liczy się MM, psychologia, a także regularne profitowanie :D Może małpa ma lepsze wyniki, ale jeśli ucinamy szybko straty i pozwalamy zyskom rosnąć, to możemy być skuteczni nawet w 1%, a i tak zarobimy :D Teoretycznie każde miejsce jest idealne na zajęcie jakiejś pozycji :D Bo albo np. z 7000$ kurs najpierw wbije 8000$ albo najpierw 6000$ :D Jeśli zakładamy 6000$, zajmujemy pozycję short, to może się zdarzyć tak, że najpierw wbije 7999$, wyczyści nas(na dużym lewarze, albo spanikujemy i zamkniemy pozycję), a później cena spokojnie sobie dobije 6000$ :D Pomimo tego byliśmy skuteczni w 100% nie zarobiliśmy :D Tylko, że cięcie strat i trzymanie zysków to nie jest żadna analiza, bo nawet jeśli osiągniemy duży zysk to musimy tą pozycję gdzieś zamknąć i najlepiej w okolicach lokalnej górki :D A na jakiej podstawie stwierdzamy, że to już? Na podstawie jakiejś tam analizy, nawet ot choćby faktu, że zauważymy, że dużo już nam urosło :D To już jest analiza :D Może być też tak, że 9 razy pod rząd mieliśmy rację i za 10 razem wchodzimy w pozycję all in, bo już wydaje nam się, że jesteśmy bogami trejdingu i nagle tym razem scenariusz się nie sprawdza :D Tracimy wszystko, pomimo 90% skuteczności zaliczyliśmy potężną wtopę i nie mamy kasy, żeby się odkuć nawet, a za 11 razem nasz scenariusz znowu sprawdza się perfekcyjnie jednak odprowadzamy kurs jedynie wzrokiem, a wakacje z napojem z palemką w ręku na jakiejś rajskiej plaży są tylko czczym mentalnym wytworem :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 18 kwietnia 2020, 23:39

obecnie rozważam taki koślawy trójkąt obejmujący cały ruch spadkowy z 8k aż po dołek

tak więc :
zanim wbijemy zielony T2 ( gdzie dołożę shorta do maxa ) widział bym zejście minimum do zielonej linii trójkąta około 6,8k lub wbicie czerwonego T1 ;)

...ale ,
jestem cały czas na dużej pozycji short 3x BEAR - dlatego , że cały czas najmocniej rozważam przedhalvingowego bull trapa czyli zejście do czerwonej strefy T3

"myśląc wielorybim mózgiem zamierzał bym zaczerpnąć bardzo mocno i dużo planktonu na syto obfitym i rzadko występującym halvingowym łowisku "


:twisted:


Obrazek

i z bliższa ...

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 18 kwietnia 2020, 23:41

@anagamidev

WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 19 kwietnia 2020, 00:33

@socjolog2008 spokojnie to tylko grubasy wchodzą :D Być może odbywa się jakaś akumulacja crypto na masową skalę bez zbędnego podbijania kursu :D


Na log'u idzie dość płasko :D


### edited: 2020-04-19 00:46 ###
@socjolog2008 jak sam kiedyś zauważyłeś, nie ma tu logiki :D Jeszcze 29 lat przed nami :D
Spoiler:
### edited: 2020-04-19 01:11 ###
http://thepatternsite.com/vBottomExts.html
Spoiler:
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 kwietnia 2020, 01:11 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 19 kwietnia 2020, 00:55

@anagamidev błagam cię stary jacy grubasy, tu się nic nie podziało szczególnego od kilku lat. Zero adopcji - nigdzie w Polsce nie zapłacisz dziś, do Wenezueli też teraz nie dolecisz. Grubasy to mają teraz maliny na SPX, Daxie a nie w głowach zabawę w cyfrowe żetony.
Spekulujemy i o tym rozmawiajmy, to tylko spekulacja na kreskach za którymi nie stoi już żaden fenomenalny produkt. Po prostu zabawka do spekulowania.

Dodano po 11 minutach 32 sekundach:
Dobre, takie z bańkowych czasów. Gdzie jeszcze paper walety były napełnione. Nie ma logiki, niech mi włączą Dax`a i Sp500 bo pierdolne z tym wiecznie pompowanym Tetherem dziadem. Dokładam shorty standardowo
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 19 kwietnia 2020, 10:11

Kurczę troszkę mnie martwi fakt, że prawie każdy tutaj na forum jest zgodny co do zaprzestania dalszych wzrostów przed halvingiem w okolicach 8k.
Wielu Twitterowców też się wycfaniło i zamierzają już niebawem puszczać big shorty na lewarze.
Czy tym razem większość będzie miała rację?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » niedziela, 19 kwietnia 2020, 10:42

DjVegas98 pisze: niedziela, 19 kwietnia 2020, 10:11Czy tym razem większość będzie miała rację?


oczywiście , że NIE !! bo większość nie może mieć racji !!
dlatego , już wcześniej napisałem iż rozważam , że większość przed halvingiem może zostać właśnie tak wydymana jak poniżej :mrgreen:


Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 kwietnia 2020, 12:00

DjVegas98 pisze: niedziela, 19 kwietnia 2020, 10:11Kurczę troszkę mnie martwi fakt, że prawie każdy tutaj na forum jest zgodny co do zaprzestania dalszych wzrostów przed halvingiem w okolicach 8k.
Dlatego gra koło halvingu to hazard. Cholera wie, co nam przygotowano. Obstawiam maksymalnie chamskie trapy w obie strony. Nic mi się nie stanie, jak zagram tylko relatywnie małą kwotą dla sportu - najwyżej się nie nachapię.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » niedziela, 19 kwietnia 2020, 12:02

Oczekiwałem też spadku, jednak po namyśle celowałbym w wydymanie na shortach, a dopiero po halvingu zrzut. Osobiście wolałbym zrzut teraz i później stopniowe pięcie się w górę, ale jak będzie tego nikt nie wie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 19 kwietnia 2020, 12:23

Plan na DT na najbliższe dni:

zamkniemy 1W wysoko, po czym na początku tygodnia pójdziemy zamknąć lukę na kontraktach - jakaś większa korekta i dalszy up.



Te 8k$ wcale nie jest takie głupie:



Dodano po 4 minutach 57 sekundach:
Oczywiście, zawsze może już teraz wyjść dołem z kanału ale od tego są SLe. Midterm jestem byczy.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » niedziela, 19 kwietnia 2020, 12:46



cos moonowego ;-) jednak jesli brac taki kanal pod uwage to IMO skonczy sie duzo wczeniejj

Jesli nie nastapi atak (prawny lub w innej formie) na btc/krypto to przy takiej skali dodruku bedziemy mocno rosnac.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » niedziela, 19 kwietnia 2020, 13:22

gdzie to 5k miało spadać pytam poważnie :lol:

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » niedziela, 19 kwietnia 2020, 14:04

Czy będzie lepsza okazja, żeby bogaci zabrali dla siebie większą część rynku? Najpierw "mały" krach(bo czuję, że to dopiero gra wstępna), lawinowy wzrost bezrobocia, dodruk pieniądza itd. Kiedy można liczyć na to, że mali nic nie znaczący gracze wyprzedadzą swoje zasoby? Cena w górę skłoni ludzi do wyprzedaży czy w dół. Dodatkowo halving za niecały miesiąc i wielu też przestanie się opłacać ten interes. Historycznie przed ATH występował długi okres akumulacji, na wykresie od 2018 roku nie widzę tego. Takie tylko luźne wypociny, teorie spiskowe, wishful thinking.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 7 kwietnia 2020
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Korekta » niedziela, 19 kwietnia 2020, 14:09

emescool pisze: niedziela, 19 kwietnia 2020, 14:04Czy będzie lepsza okazja, żeby bogaci zabrali dla siebie większą część rynku? Najpierw "mały" krach(bo czuję, że to dopiero gra wstępna), lawinowy wzrost bezrobocia, dodruk pieniądza itd.

Sugerujesz, ze w tej chwili rynek jest w rekach biedoty/ulicy?

Tymczasem na weekly wisielec?

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » niedziela, 19 kwietnia 2020, 14:17

sugeruję dokładnie odwrotny scenariusz,
jak będzie przekonamy się za mies/dwa

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 7 kwietnia 2020
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Korekta » niedziela, 19 kwietnia 2020, 14:35

Moje pytanie nie mialo byc zlosliwe.
Przestrzegam tylko przed jednotorowym mysleniem o rynku jako anty-robin hoodzie, czyli "zabrac biednym i oddac bogatym". Po drugiej stronie transakcji zawsze stoi ktos, ktorego celem jest wzbogacenie sie. Nie jest wazne czy biedny czy bogaty. Gielda to ucielesnienie mechanizmow chciwosci a nie miejsce dla tych ktorzy kieruja sie idea...
...No, chyba, ze jest sie socjologiem, ktory "szortuje dziada do 500$" ;)

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » niedziela, 19 kwietnia 2020, 15:09

Chyba Jay za słabo coś drukuje , tak nawiązując do tematu raczej nikt nie kupuje BTC za te 1,2k :D
https://9gag.com/gag/a3R9oW3

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: keeper, sebamistrz, serek312 i 56 gości