Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 21 marca 2020, 14:06

Pleasek89 pisze: sobota, 21 marca 2020, 13:52Żebym Ci zaraz nie przypomniał Twoich postów ze stycznia 2018r.
Pleasek89 pisze: sobota, 21 marca 2020, 13:52Chcesz żebym Ci pamięć odświeżyl?

Dawaj.
Pleasek89 pisze: sobota, 21 marca 2020, 13:52 Na początku inaczej śpiewałes.

U mnie od początku ten sam schemat. Ja się dostosowuje do rynku, a nie odwrotnie. Nic skomplikowanego.
Pleasek89 pisze: sobota, 21 marca 2020, 13:52 Nie rozumiem jak można być takim zawistnym burakiem, widzę że dwuletnia bessa Ci ładnie zryla beret.

Chyba Tobie. Napisałem to w żarcie. Jakbyś był trochę bystry to byś potraktował to jako radę, a nie obraziłeś się jak panienka. Nie napisalem tego, żeby Ciebie ośmieszyć czy coś w tym stylu. Już nieważne.

"Dla mnie Ci, którzy dalej wierzą w 5,3k to jedynie Ci, którzy chcieliby wsiąść do pociągu, który im odjechał..."
"Zapomnij o 5-6k"
Oddasz pieniądze świeżakom, co się Ciebie posłuchali, a teraz są w plecy ?

@Pleasek89
Sam siebie za chwile zacytuje, ale to dostaniesz na PW, żeby tu nie robić off topic. Koniec tematu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 21 marca 2020, 15:52

Może niekoniecznie na temat, ale tutaj rozmowa z ekspertem, który faktycznie przewidział kryzys :D Trochę jest też o crypto :D Czeka nas głęboka recesja :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » sobota, 21 marca 2020, 16:34

Przesuńcie sobie ten film na 44:20min.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 21 marca 2020, 16:35

► Pokaż Spoiler

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 21 marca 2020, 17:47

Spoiler:
Obrazek
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » sobota, 21 marca 2020, 17:48

Klasycznie polecę z prognozą pod CME.

Za tydzień w piątek 27.03 wygasają kontrakty z 30.09 a 30.03 mamy dzień otwarcia nowych. Tym samym, w korelacji z sytuacją na rynkach w skali globalnej oraz ewentualnym dalej idącym załamywaniem się indeksów, zwłaszcza w US, jako możliwy widziałbym taki scenariusz :arrow:

- aktualnie znowu możemy mieć do czynienia ze schematem "tydzień przed", który zakłada, że skoro daty wygaśnięcia i rozpoczynania nowych kontraktów mają często niejako sprzeczne interesy co do wysokości ceny (w tym przypadku może to być cena jak najwyższa na zamknięcie i jak najniższa na otwarcie) to cena skrajna nie zostanie osiągnięta m/w w dniu wygaśnięcia a własnie na ok. jeden tydzień przed. Zostaje tym samym sporo czasu żeby cenę zacząć pchać w kierunku przeciwnym na dzień otwarcia, co nie byłoby możliwe z piątku na poniedziałek ;) ;

- powyższy schemat tłumaczyłby aktualną pompkę ukierunkowaną na wyjście z pozycji zajętych 30.09 w okolicach 8k celem minimalizacji strat (przy przyjęciu, że gra była na long);

- tym samym ceną wyjścia mogła być cena piątkowa na 7 k albo też kurs zostanie jeszcze podpompowany do poniedziałku (klasycznie może być w nocy) do poziomów wyższych by z tych rewirów rozpocząć ostry zjazd na dół (po otwarciu indeksów albo wcześniej);

- taka predykcja współgra też z wrzucanym przeze mnie rysunkiem klina/kanału (poniżej), możemy bowiem w ciągu 1,5-2 dniach pójść jeszcze wyżej i osiągnąć górną bandę a nawet ostro wyjść ponad nią w okolice 7.3-7.4 k, zakładam, że wtedy na 1-2 h max, i wtedy zanurkować w dół;

- w następstwie szukałbym cen wejścia na L z końcem przyszłego tygodnia, który mógłby być początkiem okresu wzrostów/akumulacji, może nawet do kolejnego dnia otwarcia kontraktów, które powinno pojawić się na początek maja. Jeśli w ciągu tygodnia wylądujemy w okolicach 3 k i przez miesiąc pozostaniemy w zakresie 3-4.5 to uznam za mocno prawdopodobne, że powyższy scenariusz jest w grze.


Wszystko to niestety należny korelować z sytuacją globalną, a ta jest mocno niepokojąca, więc możliwe, że w przypadku dalej postępującego krachu i rozpoczęcia kilkuletniej recesji bitek wcale buntować się nie zachce.


mesrotten pisze: piątek, 20 marca 2020, 19:24 Klin w kanale, klinał.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 21 marca 2020, 20:15 przez mesrotten, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » sobota, 21 marca 2020, 19:33

To nie jest żart, jak po tym BTC nie wystrzeli to ja już nie wiem. W przyszłym tygodniu obstawiam dead cat bounce na akcjach


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 21 marca 2020, 20:05

jondoexxx pisze: sobota, 21 marca 2020, 19:33jak po tym BTC nie wystrzeli to ja już nie wiem

To spadnie ,i każdy sobie kupi 1 BTC za 500$ po wpłacie od rządu USA. Jest tego od pyty z 16 milionów. I wrócimy do tematów zdecentralizowanej waluty peer-to-peer Sov walczącej z kryzysem po kryzysie od 2021 z nowym na ATH na 2023. I spoko loko, nic się nie stanie strasznego. Upadną wszystkie projekty opowiadające baśnie z Narnii, zostaną ci co faktycznie mają użyteczny i działający produkt do czegokolwiek poza spekulacją potrzebny. Zupełnie jak po bańce internetowej.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Desmond » sobota, 21 marca 2020, 20:12

"To spadnie ,i każdy sobie kupi 1 BTC za 500$ po wpłacie od rządu USA. Jest tego od pyty z 16 milionów"
Każdy nie kupi sobie 1 BTC jak jest ich 16 milionów ;/

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » sobota, 21 marca 2020, 20:31

Tak sobie myślę (i nie bijcie, bo to moja prywatna opinia), że właśnie upada mit bitcoina jako safe heaven. Na giełdach mamy krach, zapobiegliwsi lokują kasę w bezpieczne aktywa. W krypto? Nie, bylibyśmy świadkiem rajdu cenowego w kosmos. Od wczoraj z ciekawości przeglądam znajome sklepy w poszukiwaniu bulionówek (bo swoje zakupy dywersyfikacyjne zrobiłem jakiś czas temu). Nie ma,albo osiągają ceny kosmiczne w stosunku do ceny spot - szczególnie te srebrne i mniejsze złote. Chyba jednak coś dokupię - dzwoni mi w głowie duże prawdopodobieństwo inflacji jak już się po epidemii pozbieramy.
W poniedziałek na rynkach nowe rozdanie - brak jakichś optymistycznych wieści ze świata, więc... kto wie? Och jak chciałbym nie mieć racji, twierdząc, że to pier...nie w dół razem z giełdami. Jednak, jako niepoprawny optymista, wierzę w dziadka. Czekam na większy zjazd coby trochę jeszcze dokupić.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 106
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SzypkiWonsz » sobota, 21 marca 2020, 20:50

Gdzies tam znalazłem zegar, że halving na BCH jest za 17 dni. Czy myślicie, że może to byc wyznacznik dla BTC jak zachowają sie teraz krypto podczas halvingu? Zeszłoroczny halving LTC byl w innej rzeczywistości.

Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 21 marca 2020, 20:54

wloczykij78 pisze: sobota, 21 marca 2020, 20:31przeglądam znajome sklepy w poszukiwaniu bulionówek

Minimum dziś 30 -50 dni oczekiwania, w razie W u mnie zawsze srebrne Krugerrandy za Zcash jak to wszystko padnie :mrgreen: Sztabeczki, Krugerrandy był czas na kumulowanie, zasadniczo każdy powinien miesięcznie za 5% wynagrodzenia sobie kupować. Dostępne i sprawdzony sklep masz tutaj https://www.wyrobymennicze.pl ale na już to ceny są już znacznie dzisiaj zawyżone (chociaż to też względne pojęcie)
Desmond pisze: sobota, 21 marca 2020, 20:12Każdy nie kupi sobie 1 BTC jak jest ich 16 milionów ;/

Każdy zainteresowany kryptowalutami, wcale to nie są Rzesze ludzi na świecie
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bratcios » sobota, 21 marca 2020, 21:23

@socjolog2008 A powiedz proszę bo byc może się mylę( czytałem dość dawno temu), czy to nie Ty prorokowałeś swietlana przyszłość BTG i uśredniałeś cenę skupując na masę ową krypto...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » sobota, 21 marca 2020, 21:25

socjolog2008 pisze: sobota, 21 marca 2020, 20:54u mnie zawsze srebrne Krugerrandy
Smiesznie bo ja przez wiele lat bylem raz bogaty raz biedny, raz prowadzilem firmy a raz nie, mialem akcje, fundusze, bitcoiny, wszystko co sobie wyobrazisz. Ale nigdy w zyciu nawet nie mialem w reku zadnego fizycznego zlota/srebra. Ze o posiadaniu nie wspomne. Kazdy ma swoje przyzwyczajenia :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 21 marca 2020, 21:29

@Bratcios owszem w dołkach BTG był po 16 zł a doleciał na BB do 90. I to wszystko w tym roku się wydarzyło. Projekt fajny bo oparty na miningu gpu, czyli bez przemysłowej skali wyłącznie jak w BTC (co uwali go dodatkowo po halvingu). Ale na pewno pisałem zawsze jedno. Krugerranda teraz obracam przy piwku realnie - mam taki zwyczaj/zboczenie grając na fx czy crypto bawiąc się uncją w monecie/jako omen/na szczęście/lubię. A wszystkie crypto to takie palcem po piasku pisane historie. Fajne, do wielu mam sentyment ale jednak..ja nie miałem okazji żyć w czasie kryzysu w 1929-1933 a to teraz wygląda podobnie jednak. Oby nie ,oby szybko znaleźli szczepionkę, oby szybko rozeszło się po kościach. Oby.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vwrafi » sobota, 21 marca 2020, 21:34

Hmmm, w sumie dziwne, cena np. srebra najniższa od 11 lat ( w dolarach ), a ceny monet dosyć wysokie.

Z tym, że ich nie ma, to raczej ze względów logistycznych a nie z wysokiego popytu. Bo gdyby był wysoki popyt a monet by nie brakowało, to po prostu ich cena by rosła. Złotych monet nie ma za dużo, tak samo złotych sztabek, ale cena w jakiś tam sposób odzwierciedla wartość spot.

Tak czytam o tym Zcash, co chwilę ktoś tutaj o nim pisze, i chciałem się dowiedzieć, czy jest jakaś kryptowaluta, która jest tak samo rewolucyjna jak ten Zcash, ale nie jest anonimowa? Jak teraz wszystko spada w dół, to chciałbym fizycznie kupić jakieś krypto ( nie na giełdach typu forex ), ale coś nie wierzę że anonimowe krypto przetrwa, bo jednak większość ludzi nie jest złodziejami i nie ma po co ukrywać swoich transakcji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 21 marca 2020, 21:37

wloczykij78 pisze: sobota, 21 marca 2020, 20:31że właśnie upada mit bitcoina jako safe heaven
JA mysle ze zainteresowanie bedzie zawsze tz ostatnio mialem sen proroczy( ktory meczy oczy ) ze nowe pokolenia tz w dalszej przyszlosci beda inwestowaly wlasnie w btc . Bo jest to dosc "latwe" w kupnie i posiadaniu i poprostu inne a przechowuje wartosc. Zloto bedze zarezerwowane dla dziadkow i jakis oldschoolowych instytucji, Akcje z cala procedura i sztywniactwem biur maklerskich - sory ale. A btc piekna alternatywa dla new age
Podsumowujac - ja czekam i dam mu szanse a nie jestem earlyadopterem.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » sobota, 21 marca 2020, 21:47

Przeczytajcie ten dokument, to naprawdę jest jakaś masakra. Jest ok 350mln amerykanów. Każdemu chcą dać 2000$ USD + 1000$ miesięcznie przez rok od zakończenia kryzysu, a nie od jego startu!
W dodatku to przysługuje na każde dziecko, czyli rodzice + 2 dzieci = 4x2000 = 8000$ dolarów....Przysługuje to każdemu, nawet bezdomnym, bez numeru ubezpieczenia adresu, nawet osobom bez prawa pobytu, którzy są dłużej niż 3 miesiące....A na koniec jest podane, że te karty będą w przyszłości wykorzystane do digital currency.

https://tlaib.house.gov/sites/tlaib.hou ... Act%20.pdf
In the long term, the card infrastructure should be converted into a permanent, Treasuryadministered digital public currency wallet system, to serve as a privacy-respecting “eCash”
complement to universal Fed Accounts and/or Postal Bank Accounts for All. This proposal
should be accompanied by progressive tax reform to ensure that emergency relief provisioning
does not exacerbate income or wealth inequality in the long-term

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » sobota, 21 marca 2020, 21:51

OT:
Spoiler:
@socjolog2008, w terminowej to nawet kilka opcji znalazłem. Sęk w tym że nie wiem, czy dajmy na to za tydzień nie wyląduję z rodziną w szpitalu i nie będzie miał kto tej paczki odebrać :-) W natychmiastowej powyżej stówki za uncję srebra ;-)

@vwrafi, to nie jest dziwne - problemy logistyczne, popyt skoczył w górę, spadła podaż, to cena blachy (szczególnie tej bardziej poręcznej) poszła w kosmos. Na najdroższych walorach już nie ma aż takiej przebitki, a nawet z terminową dostawą jest krucho.
Myślę, że po takiej "czystce" zostaliby najsilniejsi reprezentacji kilku charakterystycznych typów krypto - np. bitcoin, zcash, ethereum, ripple. Coś istotnego pominąłem?

Sorry, ale łatwe to jest kupienie fizycznego złota lub srebra a nie bitcoina. Sklep internetowy, bez rejestracji, jak każdy normalny człowiek i "kup teraz". Jak mnie przypili, to nawet w lombardzie ode mnie wezmą. A krypto? Dopóki będzie nierozerwalnie związane z giełdą (konto plus jego weryfikacja) to sorry - ja tego nie widzę. Ale masz rację - może i jestem dziadkiem :-D

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » sobota, 21 marca 2020, 21:53

@wloczykij78 a słyszałeś o bitomatach?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 18 gości