Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » czwartek, 19 marca 2020, 12:52

zeroBTC pisze: środa, 18 marca 2020, 20:05 sp500 pogłębił dołek z grudnia 2018
w zaistniałej sytuacji może stwierdzić , że bitek chujowo , ale nad wyraz stabilnie 8-)

Obrazek

tak tylko się przypomnę :P

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » czwartek, 19 marca 2020, 13:02

BTC do 25 marca powinien odbić(tak wynika statystycznie z historii wykresu), ale parametry przestawiłem na bessowe i na razie spełniają ów kryteria. Raczej rzadziej odbijał 90% z silniejszych tąpnięć, na ogół było to między 29-43% - czyli obecny zakres albo nieco ponad 5450usd. Teraz przewidywanie kursu to już jest loteria po tym co się działo na rynkach, a przecież może jeszcze nieco spaść niżej, tyle że z mniejszym impetem.

I nieprawdą też jest, że tylko kryptowaluty spadały - spadało dosłownie wszystko, ale w różnym zakresie. Podejrzewam nawet, że szpiedzy z Omaha brali w tym również udział, no ktoś musiał zapoczątkować te zrzuty, a panika zrobiła swoje.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » czwartek, 19 marca 2020, 13:05

Obrazek

+

-20% hashrate'u

+

gieldy lecace leb na szyje

=

niezle wydymanie longow. wbijam na shorta, to mi nie wyglada na zbyt zdrowy wzrost.

no, moze poczekam jeszcze na otwarcie marketow, zeby zajac lepsza pozycje. jak wysoko sie otworza i bitcoin wybije, to moim zdaniem bedzie kolejny wspanialy, marcowy bait

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 19 marca 2020, 13:17

@mikusiek bardzo zdrowa koncepcja.
Dlaczego nikt nie zakłada odwrotu od Bitcoina, jak to ma miejsce od walut narodowych do jedynej słusznej dzisiaj Amerykańskiego dolara. Jazdy są niesamowite. Bitcoin wcale nie proponuje rewelacyjnych rozwiązań, innowacyjnej technologii - a jeszcze największą moc sieci (bezpieczeństwo) - a co jak i to upadnie i moc sha256 wyparuje (bo w dobie pandemii prąd to też dobro reglamentowane i władze Chin to ureguluja np. prawnie).
Nie lepie teraz poszukiwać innowacyjnych technologicznie produktów crypto, mających większy potencjał spekulacyjny..bo kosztuje 10-30$ a nie cenę z czapy liczoną w tysiącach $ :?: No proste i logiczne pytanie pod dyskusje - co oferuje dziś Bitcoin z ceną z kapelusza w stosunku do równie innowacyjnych projektów z ceną nie z kapelusza :?:
jeden z wielu Zcash i jego HASH https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... hrate.html
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 19 marca 2020, 13:25

tak...nie wiem czy nie większość wzrostów które w konsekwencji doprowadziło do baniek, było niezdrowych i nie miało żadnych racjonalnych podstaw... :lol:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 19 marca 2020, 13:58

Zrobiło się byczo.. Jeśli mielibyśmy nadal dołować to dobrą okazją byłoby wyjście dołem z tego klina. 4h zamknięte w klinie, ale jest walka o wyjście górą. Czekamy na amerykańskie indeksy.

Obrazek

@Eth możliwe. Jak za 20 min otworzą SPX na czerwono to będzie z czego zrzucać. Ale uważałbym na to czy to nie moment odwilży albo nawet czegoś więcej na dłużej, większość giełd dzisiaj na lekkim plusie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 marca 2020, 14:14 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 19 marca 2020, 14:01

Ostatnio te kliny kończyły się wyjściem góry i następnie lawiną w dół.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » czwartek, 19 marca 2020, 14:16

Stanę w obronie Anagamideva. Zakładam, że jego "naganianie" zawsze zawiera zastrzeżenie, że wchodzisz kwotą, którą bez uszczerbku dla życia możesz stracić. A teraz wyobraźmy sobie, że gość pisze to co pisze w czasie bessy 2011 i 2014/15 roku.
Czy nie mial racji w skali long?
A jeśli teraz będzie inaczej i bit już nie pokona swego ath, to stracisz tylko drobną część, na którą cię stać. Ale jeśli wygrzeje jednak na te 100 czy 300 tys, to jego strategia pokona wszystkie próby daytradowego zmagania się z rynkiem

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: MrsKate » czwartek, 19 marca 2020, 14:19

Co sadzicie o obecnej sytuacji na parze btc/usd? Dzisiejszy wzrost o ~500$... Kontynuujemy UP czy zaraz lecimy w dol?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 19 marca 2020, 14:21

Najlepsze jest to, że DAX wcale nie rwie się w górę, a raczej niewiele mu brakuje, by pogłębić spadki, tymczasem BTC coraz bliżej górnego ograniczenia trójkąta zwyżkującego. To dla mnie wskazówka, że na BTC rzeczywiście mieliśmy już kapitulację i dzień odwrotu. Jedyne, ciągle realne zagrożenie to dalsze silne spadki rynków światowych, a wtedy BTC może znów wejść w ścisłą synchronizację i polecieć na nowe dołki.

Obrazek

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 19 marca 2020, 14:34

@fusywszklanejkuli @akos odnośnie waszych postów dotyczących kryzysu, inflacji, hiperinflacji. Zastanawia mnie jedna rzecz.
Czy miliony ludzi, którzy mają kredyt, w przypadku hiperinflacji,będą wygranymi? Bo te ich kredyty to będą "drobne" ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » czwartek, 19 marca 2020, 14:36

@jondoexxx
Spoiler:
na prawde wierzysz w to, ze stopy procentowe utrzymaja sie na prawie zerowym poziomie w takim wypadku?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » czwartek, 19 marca 2020, 14:38

Obrazek
Tak widzę obecną sytuację.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 19 marca 2020, 14:43

@xtraderx
Spoiler:
to nie ma znaczenia. W latach 80-90, rodzice mi mówili, że w Polsce była taka hiperinflacja, że ludzie za 2 wypłaty spłacili kredyt na dom. Ja obecnie nie mam żadnego kredytu, więc czułbym się nieźle wyruchany w D***.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » czwartek, 19 marca 2020, 14:46

fusywszklanejkuli pisze: czwartek, 19 marca 2020, 14:21 To dla mnie wskazówka, że na BTC rzeczywiście mieliśmy już kapitulację i dzień odwrotu.

@fusywszklanejkuli

przecież , o to tu chodzi by większość była w takim przekonaniu , że to już po wszystkim ( czas odrobić straty ) i lecimy już tylko UP .....a wtedy BUM lewary i stop losy pękną jak guma w starych kalesonach !!

e/
@fusywszklanejkuli

no dobra jeśli nie ma "ONYCH" to wytłumacz mi proszę kto tak potężnie "jebnoł" rynkiem krypto 12-13.03 ??
rozumiem , że to tak "naturalnie" samo się zrobiło ;)


dziękuje pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 marca 2020, 15:12 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3060
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sens » czwartek, 19 marca 2020, 14:46

przyszłość do deflacja na wszystkim i to będzie prawdziwy gwóźdź do trumny, za wyjątkiem inflacji na żywności / do sprawdzenia w ciągu najbliższych 5-10 lat :x

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 19 marca 2020, 14:55

@zeroBTC spokojnie możemy przetestować nawet 7500 od dołu.

Szybko spadło, szybko wzrośnie.

Potem obwieszczą że już tylko up i zacznie się osuwać aż przywitamy się z ciekawymi kwotami ;)

Różnie może być. Warto mieć trochę bitków zawsze, ale jest dziwny okres na rynku i osobiście nie gram za większe sumy. Robię sobie przerwę.
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 marca 2020, 14:56 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vwrafi » czwartek, 19 marca 2020, 14:55

jondoexxx pisze: czwartek, 19 marca 2020, 14:34 @fusywszklanejkuli @akos odnośnie waszych postów dotyczących kryzysu, inflacji, hiperinflacji. Zastanawia mnie jedna rzecz.
Czy miliony ludzi, którzy mają kredyt, w przypadku hiperinflacji,będą wygranymi? Bo te ich kredyty to będą "drobne" ?
O kurka, jakby tak było to rzeczywiście byłbym wygrany, bo kredycik mam, jak porządny obywatel.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 19 marca 2020, 15:05

zeroBTC pisze: czwartek, 19 marca 2020, 14:46
fusywszklanejkuli pisze: czwartek, 19 marca 2020, 14:21 To dla mnie wskazówka, że na BTC rzeczywiście mieliśmy już kapitulację i dzień odwrotu.

@fusywszklanejkuli

przecież , o to tu chodzi by większość była w takim przekonaniu , że to już po wszystkim ( czas odrobić straty ) i lecimy już tylko UP .....a wtedy BUM lewary i stop losy pękną jak guma w starych kalesonach !!
Takie myślenie prowadzi donikąd, bo zawsze można je zastosować:
- dobrze widoczna formacja: to ONI ją narysowali, żeby oszukać leszczy i zagrać kontrę,
- rośnie: to ONI sztucznie pompują, żeby ubrać płotki w walory,
- spada: to ONI celowo zrzucają, żeby zebrać walory tanio od drobnicy.

Nie istnieje filtr, który pozwoliłby odróżnić wcielane w życie niecne plany ONYCH od naturalnych (cokolwiek by to miało znaczyć) ruchów rynku.

Jeśli wierzysz w ONYCH, albo w przejęcie kontroli nad rozwojem Bitcoina przez banksterkę, albo w masowe eksperymenty z manipulacją i zniewalaniem społeczeństw pod pretekstem epidemii - to wszystko w tym duchu interpretujesz i nie istnieje ani kryterium falsyfikacji, ani kryterium odróżnienia, kiedy dany proces jest dziełem spiskowców, a kiedy przebiega naturalnie.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 19 marca 2020, 15:16

Dziś hasharte zaczął gwałtownie spadać. Patrząc na ten ruch, słaby wolumen, to może być podpucha. Radzę zapiąć ciasne stopy.


Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bodee, miazo i 37 gości