Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » wtorek, 17 marca 2020, 21:20

Tylko, czy nie lepiej ich golić na poziomie 10k$ wzwyż? Kiedy dolar i tak niedługo będzie zżerany przez inflację.

@shinya56 Takie pierd**** mam wrażenie, że było :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 marca 2020, 21:25 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FuraTeściowej » wtorek, 17 marca 2020, 21:24


Każdego dnia 2 x 500 mld $ do końca tygodnia

Rozumiem ,że do końca tygodnia na zielono w ameryce czyli bitek też up :idea: :?:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 17 marca 2020, 21:25

Eth pisze: wtorek, 17 marca 2020, 21:08"sporo" BTC zmieniło właścicieli, słabe rączki oddały za bezcen (4k$),

Do tego się odniosę. Wywaliło zlewarowane pozycje. Ludzie sami z siebie nie sprzedawali Bitcoina. To nie jest argument.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » wtorek, 17 marca 2020, 21:41

@Bit-els oglądałem tą konferencje na żywo. Mówili o czekach na 1000$ w najbliższych 2 tygodniach. Na pytanie czy dla każdego, to odpowiedzieli, że milionerzy nie potrzebują 1000 baksów, więc jakieś ograniczenia będa.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » wtorek, 17 marca 2020, 22:42

@FuraTeściowejO URWAŁ NAĆ! 1 BILION DOLARÓW DZIENNIE. Piękne zakończenie aktualnej hegemonii światowej dolara.

Fakt. W USA chcą LUDZIOM nie bankierom czy finansistom rozdać pieniądze z helikoptera. Faktycznie 1000 usd na każdego do ręki. Zniszczenie waluty i oszczędności to fakt. Czyżby serio kontraktami zbijali wartość złota przez ostatnie 10 lat ? :D
https://www.fox10phoenix.com/news/admin ... rus-relief
Narazie chcą rozdać. Ale jak im wybije do 100 tyś zachorowań to kto wie...

Dodano po 41 minutach 16 sekundach:
Jeszcze jest jedna ciekawa rzecz. Ropa dosłownie leci na ryj. Jest poniżej dołka z 09.03 To spowodować może załamanie(np. polityczne, najpierw sankcje teraz wirus i ropa = KUMULACJA) w Rosji i pewnie swego rodzaju odwiązanie dolara od ropy a co najmniej wpływ na dolara. Oni może wiedzą że dolar będzie g. znaczył za chwilę.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 18 marca 2020, 00:45

za 15minut kończymy 3d

coś mi się dni pomieszały :D dopiero jutro

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 18 marca 2020, 01:14

@masonbtc, przecież zamknęło, mamy spinning top.



A jak już jestem to wrzucę swój wykres:



Czekam na reakcję przy ~5200$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 18 marca 2020, 06:57

zomos2 pisze: wtorek, 17 marca 2020, 22:42Czyżby serio kontraktami zbijali wartość złota przez ostatnie 10 lat ?


Mozliwe. Podobno na swiecie fizyczne srebro, zloto jest niedostepne. Przepompowanie i fiasko keynsizmu widoczne golym okiem, gorsze, ze za skutki zaplaci wiekszosc.

Moze podazamy schematem:
-spadek akcji, surowcow, metali
-wzrost USD
-wzrost metali i surowcow przy mocnej deewaluacji USD
-hiperinflacja
-masa niemilych nastepstw
-nowy porzadek

Bylo kilku ktorzy ostrzegali, ze nastepny kryzys bedzie czyms czego nigdy niewidzielismy. Minal ledwo miesiac a juz sa rekordy. FX lata w takim tempie ze kiedys na obecne ruchy z 5m bylo trzeba czekac na 1h-4h. 2% ruchu na indeksach to juz bylo wywalanie sufitow, teraz zdarza sie ze 1h.

Skala i tempo wydarzen coraz mocniej sklaniaja mnie do sadzenia, ze mamy do czynienia z false flag.

---

http://podtworca.blogspot.com/2020/03/z ... esnej.html
Ostatnio zmieniony środa, 18 marca 2020, 07:21 przez pael, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pancer » środa, 18 marca 2020, 07:15


Bitstamp wykres 60min
Wyszliśmy z lokalnego kanału wzrostowego (1) i stworzył nam się nowy lokalny kanał spadkowy (2). Jeżeli nie utrzymamy się w fioletowym polu, to kierunek południe. Krótkoterminowo widzę dalsze spadki, chyba że znajdzie się inicjator, który wybije cenę powyżej kanał (2) oraz powyżej fioletowe pole.

Moja pierwsza wstawiona analiza w tym wątku, jeżeli coś jest nie tak to napiszcie.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 18 marca 2020, 07:31

dziwne wydawało mi się że przynajmniej do 6.4 odbije

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » środa, 18 marca 2020, 08:52

Podobno to jest nałożony volume spot z wszystkich spot exchange...Nie wiem czemu o tym nikt nie mówi...W 2018 na to czekano. Świeczka kapitulacyjna, ogromne volume i bounce na 2k.



JakSparrow też to potwierdza, ogromne ilości na OTC przetransferowane, jeżeli temu wierzyć, to 2M BTC zmieniło właścicieli. (w odpowiedzi do tego tweeta też kilka interesujących informacji, o tym jakie premium płacą chińczycy aby kupić BTC na OTC)


Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 18 marca 2020, 09:11

jondoexxx pisze: środa, 18 marca 2020, 08:52 jeżeli temu wierzyć, to 2M BTC zmieniło właścicieli. (w odpowiedzi do tego tweeta też kilka interesujących informacji, o tym jakie premium płacą chińczycy aby kupić BTC na OTC)


Ktos zaskoczony?
Zbieraja z rynku wszystko 'co fizyczne' za dodrukowany papier toaletowy, a krypciarze za 100k and lambo zostali z mailem od mexa.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » środa, 18 marca 2020, 09:13

@pael Właśnie to, topic jest martwy, tylko apokaliptyczne scenariusze, absolutny brak wiary we wzrosty. To wszystko widziałem tutaj przy 3.5k w 2018 roku.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 18 marca 2020, 09:30

jondoexxx pisze: środa, 18 marca 2020, 09:13 Właśnie to, topic jest martwy
sporo jednak jeszcze osób przegląda temat nie udzielając się

myślę że to raczej osoby które liczą na wzrost i przynajmniej odrobienie części strat

jak sobie przypomne co się działo w temacie liska jakiś czas temu i porównać to z obecną sytuacją to to jest idealny czas na zakupy

tylko jest problem taki z lsk i innymi że ostateczne słowo należy do króla

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 18 marca 2020, 10:55

Niemal 12 lat temu, 16 października 2008 roku, ktoś o nicku Mario wysłał poniższy post na usenetową grupę pl.biznes.wgpw, wtedy jeszcze tętniącą życiem. Dobrze pokazuje on ówczesne nastroje i oczekiwania względem gospodarki amerykańskiej. Dedykuję go wszystkim, którym teraz wydaje się, że znają makroekonomię, przyszłość lub jedno i drugie, a w szczególności zachowanie inflacji oraz kursu dolara. (Żeby było jasne, moje stanowisko to nie inflacja nie wzrośnie, a dolar nie stanieje, tylko nie wiem - nikt nie wie, niektórym jedynie wydaje się, że wiedzą - i nie próbuję nawet przewidywać nieprzewidywalnego.)
Witam.

W związku z niezrozumiałym dla mnie drożejącym dolarem nasuwają mi się
pytania na które proszę szanownych grupowiczów o odpowiedź?

1. Jeśli USA przez wiele lat żyły na kredyt drukując dolara na potęgę to
dlaczego teraz dolar drożeje?
2. Jeśli USA przez wiele lat żenili dolara gdzie tylko się dało (Chiny,
Arabia) to dlaczego teraz on drożeje.
3. Jeśli USA w celu pobudzenia gospodarki obniżają stopy procentowe
poniżej wyceny rynkowej to dlaczego dolar drożeje?
4. Jeśli kryzys zaczął się w USA to dlaczego dolar drożeje?
5. Jeśli USA w celu zapobieżenia kryzysowi zamierza wyemitować i wydać
700.000.000.000 USD, to dlaczego dolar drożeje?
6. Jeśli dolar jest - jak piszą inni - bezwartościowym śmieciem to
dlaczego drożeje?
7. Jeśli kryzys finansowy ominął Polskę to dlaczego dolar drożeje?
8. Jeśli agregat M3 w USA do niedawna był niepokojąco wysoki to dlaczego
dolar drożeje?
9. Jeśli inflacja w USA podobno już jest dwucyfrowa to dlaczego dolar
drożeje?

To tylko kilka pytań na które jako neoliberalny ekonomista i klasyk nie
potrafię znależć odpowiedzi.
Mam co prawdą jedno podejrzenie, ale wolałbym najpierw dowiedzieć się co
Wy myślicie.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » środa, 18 marca 2020, 11:24

@fusywszklanejkuli

jakie bylo podejrzenie tego Pana?

bo ja szczerze mowiac rzeczywiscie nie potrafie zrozumiec tego fenomenu - dzisiaj jest tak samo, drukuja na potege, a dolar rosnie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Corso » środa, 18 marca 2020, 11:36

@mikusiek
rośnie też Euro i Frank czyli tak naprawdę dolar mocno nie rośnie , a idzie w koleracji z nimi
( tak wiem bilionowy dodruk powinien zrzucić kurs $ )
Jak się jednak okazuje po mordach zawsze dostaja ci najmniej ważni czyli jak zwykle w tym przypadku nasz kochany pln obrywa najwiecej po pysku ...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 18 marca 2020, 11:56

@fusywszklanejkuli być może inni po prostu drukują więcej :D Poza tym też nie fiksujmy się na tym co jest teraz, dzisiaj dolar jest najsilniejszy, a za kilka lat może być najsłabszy :D
Spoiler:
Dolara cały świat traktuje jako bezpieczne aktywo, którego wartość jest gwarantowana przez silną gospodarkę amerykańską, praktycznie wszystko jest przeliczane na dolara i sporo osób po prostu posiada, akumuluje dolara, więc siłą rzeczy jeśli jest spory popyt i ludzie ściągają go z rynku i kiszą to :D Nawet jeśli jest duża podaż to nie widać aż tak tego :D Rynki amerykańskie cały czas rosną, zatem jeśli ludzie reinwestują non stop, skupują na dołkach wiedząc, że i tak będzie rosło, to pakują ile wlezie :D To jest dokładnie tak samo z BTC, sporo osób reinwestuje za zyski i dlatego BTC nie spada jakoś nisko i nie na długo, a jak jest nisko to też nikt specjalnie nie chce sprzedawać zapatrzony w ceny z ATH czy nowe ATH :D Prosta matematyka, a skoro ludzi do tej pory na świecie przybywało to popyt był gwarantowany :D Przecież cały świat stoi na technologiach amerykańskich, np. taki Windows czy Office przez kilkadziesiąt lat był podstawą w każdej firmie :D Zatem sporo kasy ostatecznie lądowało w USA :D Dodaj sobie teraz Fejsbuki, Amazony, Google, Apple, itp. itd. :D Dodatkowo USA jest państwem kapitalistycznym, państwem prawa i szanuje wolność jednostki, co też sprzyja przyciąganiu dużego kapitału, szczególnie jak ktoś dąży do bogacenia się i jest pracowity to może śmiało realizowac amerykański sen :D
Spoiler:
Warto zauważyć, że skoro robia buyback'i na potęgę, to nie ma kto sprzedawać i kursy rosną :D Ludzie dodatkowo zaczynają shortować mocno wzrośnięte spółki na potęgę, system likwidacyjny zamyka pozycje coraz wyżej, Janusze skupują, bo rośnie i tak tworza się bańki :D Aż w końcu wszytko pęka, firmy odkupują swoje akcje 30-90% taniej :D I skąd kasa się bierze? :D Jeśli rząd USA wyprzedał akcje na szczytach SPX i zbił cenę o 30%, to teraz ma kasę, żeby odkupić na dołku i później przy zaniżonej podaży kurs może spokojnie zacząć rosnąć, a rząd USA ma kasę na redystrybucję, a część tej kasy wróci z powrotem do trader'ów, którzy spompują kolejną bańkę/wyższy szczyt :D
Airlines are begging for a bailout, but they've used 96% of their cash on buybacks over the past 10 years. It highlights an ongoing controversy over how companies have been spending their money.
https://markets.businessinsider.com/new ... 1029006175
Spoiler:
Spoiler:
Oczywiście liczby przykładowe, ale tak to wygląda wg. mnie :D I to niekoniecznie musi się dziać bezpośrednio za pośrednictwem USA czy FED'u, ale ogólnie tych wszyskich funduszy inwestycyjnych powiązanych z rządem, ostatecznie to zarobione fundusze inwestycyjne i zarobieni Janusze i traderzy płacą podatki rządowi od zysków :D I następuje ponowna redystrybucja i powtórka z rozrywki - gonienie króliczka, bańki i kryzysy :D
Spoiler:
Jak myślicie skąd polski rząd ma teraz kasę? :D Niekoniecznie jest to z dodruku, czyli np. PKO BP spadło 50% z 40PLN do 20PLN czyli kapitalizacja spadła z 40 miliardów złotych do 20 miliardów złotych :D Jako, że rząd jest największym akcjonariuszem :D Teraz na panice może odkupić akcję i ma ekstra 20 milardów dodatkowe :D I plus w miarę rośnięcia kiedy kurs odbije ludzie znowu będą odkupywać akcje, które sprzedali w panice na dołku i rząd wygeneruje dodatkowe fundusze, czyli ściągnie kasę z giełdy którą drukuje i np. kiedy kurs wróci znowu na 40PLN, znowu dokona jakiegoś zrzutu(na kolejnym jakimś krysie) i kasa się znajdzie na kolejne wsparcia :D Tutaj cały czas dochodzi do akumulacji i redystrybucji :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 18 marca 2020, 13:34

od szczytu bańki 2017 minęło około 833 dni w tym czasie mieliśmy łącznie około 567 dni trendu spadkowego oraz około 245 dni trendu wzrostowego

i chociaż ja się nastawiam na taki scenariusz że jeszcze kilka lat przyjdzie poczekać na następną bańke to mam nadzieje że się jednak rozczaruje

hosso wróć ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
34
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: akos » środa, 18 marca 2020, 13:48

kozaki_wiesi pisze: środa, 18 marca 2020, 08:21akos, zmieniłeś stopkę. Wiara upadła czy inny powód? Przerzut na złoto?
Odpowiem w wątku o kursie, bo tu bardziej pasuje niż w temacie o wirusie. Moja wiara w kryptografię nie upadła, bo trudno przestać wierzyć w fakty matematyczne ;) Stopka jest reakcją na bieżące działania o dużym znaczeniu desperackiego pompowania wydrukowanych pieniędzy w rynki rozbujane... pompowaniem drukowanych pieniędzy zaś zdanie Smitha, pasujące dziś bardziej niż zazwyczaj do obserwowanych wydarzeń, mam akurat w głowie, ponieważ zacytował je Hayek jako motto eseju o denacjonalizacji pieniądza, którego lekturę polecam.

Co do mojej wiary w konkretne zastosowanie kryptografii, które interesuje nas najbardziej, czyli w kryptowaluty, to chciałbym wierzyć zarówno Hayekowi w leczniczą moc prywatnych emitentów walut jak i Draperowi w ratunkową moc Bitcoina, ale moje poważne obawy budzą choroby wieku dziecięcego nie tyle fundamentów krypto (które obecnie wydają mi się solidniejsze i dojrzalsze niż kiedykolwiek w przeszłości), co samego handlu krypto, w szczególności mam na myśli zależność od rynku kontraktów oraz słabe zabezpieczenia przed negatywnymi konsekwencjami automatyzacji handlu, jak np. brak circuit breakers, o których wspomniał @fusywszklanejkuli.

Spełniło się niestety, przynajmniej chwilowo, to przed czym już dawno przestrzegał @bitloteiros:
bitloteiros pisze: sobota, 15 grudnia 2018, 16:57Trzeba też wziąć pod uwagę że w przypadku konsekwentnego zwiększania się obrotów i wywołania wrażenia podążania ceny spot za kontraktami spełnia się mokry sen banksterów - sterowanie kursem BTC jak każdego innego aktywa za pomocą papierów bez konieczności posiadania go.
Rynek krypto patrzy na Bitmex, ten patrzy na kontrakty CME, które obserwują SPX a tam menadżerowie stukają swoich klikaczy w ramię i mówią: "robi się gorąco, uciekamy do gotówki, musimy zachować płynność i wypłacalność" (*). Efekt dla BTC jest taki jak na obrazku wrzuconym przez @mikusiek:
► Pokaż Spoiler
i przynajmniej krótkoterminowo może stać się regułą.

(*) To podejście jest częściową odpowiedzią na pytania zadane ponad dekadę temu przez kogoś o nicku Mario i aktualne dziś a zarazem podpowiedzią co może stać się za jakiś czas zarówno z BTC jak i złotem. Mario obserwując wykresy w kolejnych miesiącach mógł się przekonać, że wzrost USD zakończył się spadkiem o ponad 30%:
► Pokaż Spoiler
zaś złoto w analogicznym okresie zachowało się dużo stabilniej i zrobiło +60%:
► Pokaż Spoiler
Czy tak będzie tym razem tego nikt nie wie, tym bardziej, że obecny kryzys ma dodatkowe źródło spoza machlojek świata finansów, pełniące rolę triggera oraz mające cechy czarnego łabędzia. Daleki jestem jedynie od wydawania wyroku na Bitcoina, choć krótkoterminowo spojrzenie na wykres, przedstawione przez @prap0n wydaje się być najbardziej trzeźwe i pasujące do sytuacji na SPX, któremu nie udało się powrócić do kanału wzrostowego i który, prognozując na podstawie implied open prawdopodobnie stoczy kolejną walkę o utrzymanie się nad supportem 2346 punktów:
► Pokaż Spoiler
Bitek w tym czasie toczy dramatyczną walkę o utrzymanie się w kanale spadkowym:
► Pokaż Spoiler
Patrząc jednak z nieco dalszej perspektywy, trudno uwierzyć żeby po 1) spadki na SPX nie zostały skorygowane, przynajmniej na kilka sesji oraz po 2) by dość ścisłe jak na "dziki zachód" podążanie BTC za mainstreamem zostało utrzymane. Między innymi w tych przesłankach, oraz mając na uwadze wyżej przypomniane zachowanie złota i dolara w kryzysie 2008-2010, można upatrywać pewnej nadziei dla byków. Patrząc na poniższy długoterminowy kanał widzimy poważne ostrzeżenie, ale jeszcze nie ma białej flagi ;)
► Pokaż Spoiler
Należy jednak pamiętać, że te kanały są nieco życzeniowe i przede wszystkim w czasach silnej zawieruchy należy obserwować kreski poziome oraz sentyment rynku.

Konkludując i wracając jeszcze na koniec do wyjściowego pytania @kozaki_wiesi. Nie przerzucam się z krypto na złoto, nadal traktuję oba te aktywa jako przeciwstawne aktywom inflacyjnym. Widać zresztą pewną analogię, złoto również spada w sytuacji dynamicznej ucieczki w gotówkę, oczywiście nie tak gwałtownie, zaś pozostałe metale szlachetne, zachowują się niemal jak alty ;) Dodatkową zmienną w tej układance jest też rynek ropy i wojenka handlowa z nim związana. O tym wspominamy rzadziej a ropa też ciągnie indeksy w dół.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adi1193, Bing [Bot], Rohear i 28 gości