Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » poniedziałek, 16 marca 2020, 13:45

prap0n pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 12:19Na btc jestesmy w downtrendzie i nic wielkiego sie nie zmienilo. AT jak dzialalo tak dziala.


Wystarczy, że jakiś polityk lub inna "ważna" osoba wyjdzie i coś powie i at można sobie wsadzić. Nie mówię o gówno-newsach z mediów bo tam nic odkrywczego nie ma, albo jest tydzień po fakcie. Szukałem ale nie znalazłem żaden analizy, która przewidziała tego typu spadek i nie chodzi tutaj o wirusa ale np. o rope, która też miała wpływ na giełdę, a giełda na cene btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » poniedziałek, 16 marca 2020, 13:48

@jack_btc

Stock market i rynek legacy owszem jest podatny na newsy.

Krypto jedynie amplifikuje ruchy i ludzi ludzi iluzja zgodnosci ;) To jest dziki zachod, w przeciwienstwie do tego co sie wiekszosci wydaje.
Co do przewidywania tego ruchu to oczywiscie tak szybkiej amplifikacji nikt nie przewidzial, ale downtrend byl oczywisty i mozna bylo sie spokojnie wypozycjonowac po zmianie trendu poelgajacej na przebiciu 8200 (higher low na 3D). Wiec jak ktos gral zgodnie z trendem to zostal sowicie wynagrodzony, korzystajac z AT.

O 5k i nizej w dluzszej perspektywie pisalo duzo osob na forum, mysle ze wiekszosc osob sie nie spodziewalo ze nastapi to tak szybko. Wiec nie jestesmy na jakis odrealnionych poziomach ktorych nigdy nikt nie zakladal. Byla to jedynie kwestia timingu.

W BTC najsilniejsze trendy biora ludzi z zaskoczenia (rajd na 13k) i teraz ten zrzut. Wiec mozna dobrze zarobic jak ktos sie przystosuje.
W obecnych warunkach rynkowych do zarabiania pieniedzy korzystajac z AT na trendzie wystarczy tylko EMA. ;)

Mam wrazenie ze ostatnie narzekanie na AT bierze sie z tego ze nie bylo stop lossow i teraz nie ma za grac, "bo at nie przewidzialo". Tyle ze AT mowilo o trendzie spadkowym duzo wczesniej niz on przyspieszyl.
AT mowi tez jak sie zabezpieczyc przed wiekszym ruchem za pomoca stop lossow a nawet szybko zmienic pozycje kierunkowa.
Tyle ze, te sekcje AT sa pomijane i dla wielu AT ma pokazywac jedynie "gorki i dolki", czyli to co jest najtrudniejsze do oszacowania.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 marca 2020, 14:13 przez prap0n, łącznie zmieniany 12 razy.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 16 marca 2020, 13:55

co to się dzieje z dominacją bitka skacze jak szalone

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 16 marca 2020, 13:58

Czyżby przyszedł tetherowy ratunek?


a potem:

taka ciekawostka
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 16 marca 2020, 14:31



Wszędzie potężne wyprzedaże, na ropie double bottom może być :D I ruszy największa bańka w historii :D Co warto zaobserwować, że każdy psioczy na BTC, że spada 80%, a tak naprawdę to nawet mocno fundamentalne aktywa/surowce/akcje potrafią tyle samo skorekcić :D Buy low sell high :D
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 marca 2020, 14:48 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 16 marca 2020, 14:46

@anagamidev co z twoją stopką, która wprowadza ludzi w błąd?

Piszesz o lisku po 1000zł, a jest po 3zł.

Zrzut ekranu 2020-03-16 o 14.48.18.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 marca 2020, 14:51 przez miso20, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » poniedziałek, 16 marca 2020, 14:46

czy tylko ja mam zbugowany wykres na bitmexie? pokazuje kwoty z dupy, rano z roznicami nawet o 200 dolarow, a w tej chwili roznice 10-50 dolarowe

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » poniedziałek, 16 marca 2020, 14:47

@miso20, on żyje w alternatywnej rzeczywistości... :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
-14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 16 marca 2020, 14:49

@miso20 to są moje długoterminowe targety, liczę, że wkrótce się zrealizują, w każdym razie można tanio kupić teraz, warto korzystać :D Im niżej się wkupimy tym lepiej na przyszłość :D Oczywiście jak na SPX wejdzie tutaj ten "double bottom" i możliwe, że nie w tym roku, a za rok/dwa :D
Spoiler:
Nas pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 14:56No to długoterminowe czy wkrótce sie realizujące.... Nie wiem co bierzesz, ale ja też chcę
Ok, rozumiem, że Ty będzie kupował BTC na 99k$, żeby sprzedać na 100k$, tak? :D Czy wolisz zaryzykowć i kupić teraz na 1k-5k$? :D Gdzie na odbiciu do 2k-10k$ masz +100%, wyciągasz wkład i masz BTC za friko :D
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 marca 2020, 15:09 przez anagamidev, łącznie zmieniany 6 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 16 marca 2020, 14:51

@anagamidev czyli dalej obstawiasz BTC po 288 000$ w 2020?

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » poniedziałek, 16 marca 2020, 14:56

anagamidev pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 14:49 to są moje długoterminowe target, liczę, że wkrótce się zrealizują

No to długoterminowe czy wkrótce sie realizujące.... Nie wiem co bierzesz, ale ja też chcę ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » poniedziałek, 16 marca 2020, 14:57

Logika i instynkt podpowiadają ze przeprowadzona zostanie pelna kapitulacja rynku z targetami ponizej 2000$, ale nie chce straszyc.
Warunki sa idealne. Teraz przynajmniej mozna uzasadnic hodlerom dlaczego tak sie stalo... "bo coronavirus" i wszystko spada. Moment idealny na korekte calego cyklu wzrostowego, chyba przyznacie... patrzac na to obiektywnie :) Oczywiscie nie za 5 minut tylko w perspektywie 1D/3D. Wczesniej pewnie potestujemy jeszcze 200 wma.

Jesli nie teraz to kiedy?

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... orrection/

@Corso
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 marca 2020, 16:32 przez prap0n, łącznie zmieniany 10 razy.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 16 marca 2020, 15:08

A może faktycznie rynek krypto jest silnie podatny na kryzys finansowy?

W końcu generalnie teraz mamy sporą korelacje z akcjami. dodajmy do tego, że krypto rozwijało się tylko w trakcie hossy - rosły rynki, rósł i Bitcoin.

Rozważa ktoś scenariusz, że przez kryzys Bitcoin spadnie do poziomów kilkuset dolarów i tam będziemy sie dłużej kisić aż sytuacja światowa się uspokoi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 16 marca 2020, 15:17

BTC/USD, 4h, potencjlanie trójkąt zwyżkujący - trend reversal patter albo bearish pennant i dalsz jazda w dół :D




@pablo12 no możesz sobie niedowiarkowć :D
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 8 lutego 2019, 01:11
Spoiler:
Coś dla miśków :D Tak czy siak i tak w desperacji jesteśmy :D
Spoiler:
Spoiler:
anagamidev pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 22:05 @fusywszklanejkuli nie wiem jak Ci odpowiedzieć, czytam każdego i biorę pewne scenariusze pod uwagę. Nie jestem nieomylny, mimo, że poświęciłem dużo czasu na trejding, ciągle popełniam mnóstwo błędów. Jednak suma sumarum cały czas na plus. Po prostu jeśli ktoś chce potwierdzenia odwrócenia trendu to może poczekać, ja jak już wielokrotnie pisałem czekałem aż LTC wybije, zrealizował pół roczenego ISHS w pełni, przeciął MA50/MA200 na 1d. Dla mnie już zaczął się alt season i bottom is in :D Oczywiście może sobie pójść jakaś szpilka czy po prostu jakiś krótkotrwały spadek, ale ja akumuluję w strefie 0-4k$, sugerując się strefą procentowo z poprzedniej bessy 200-400 -> 3333-6666$, a mam kupione w większości BTC na 3333$ i uśrednione do 2k$ ok. :D Mi ta metoda działa i się nią dzielę :D Zakładam, że BTC wbije jeszcze 100k$ w ciągu kilku lat i będę do tego czasu uśredniał :D Ogólnie to ja wiem, że może jeszcze spaść i pod 1k$, tylko takie czekanie i banie się grania dla mnie jest bezsensowne jako bagholdera uśredniacza :D Ogólnie granie na dźwinig to całkiem inna bajka niż granie tak jak ja robię tutaj nie można trzymać długo pozycji, a mnie nie ruszy spadek do 1$ :D Ucieszę się, dokupię i uśrednię, a sprzedam na 100k$+ :D Czy to na koniec tego roku czy za 10 lat :D A uśredniając cały czas estymowana wartość moich crypto assetów rośnie pomimo bessy :D Kiedy wrócimy do 20-50% ATH chociażby na parze z dolarami to będę mulitmilionerem, strach pomyśleć jak jeszcze wbijemy nowe ATH :D Jeszcze kwestia najważniejsza. Założyłem, że Bitcoin i cryptowaluty to rewolucja idąca w ślad za rozwojem Internetu i że większość tych coin'ów będzie co najmniej store of value i hedge'em przeciwko inflacji. Jeśli one pospadają do zera i już nigdy nie odbiją nic nie zarobię. Ale mam satysfakcję z tego co robię i jaram się handlowaniem :D Ogólnie wiele osób boi się kryptowalut jak diabeł święconej wody, nie wiem z czego to wynika, ale przecież zainwestowanie chociażby 100PLN czy tysiaka to nie jest wiele i tak ta kasa leżałby na koncie, a potencjalnie takie kryptowaluty dały najlepiej zarobić w ciągu ostatnich 10 lat. Nawet te wszystkie PeerCoin'y i NameCoin'y, podczas ostatniej hossy powbijały swoje ATH na parze z dolarami :D



viewtopic.php?p=558073#p558073
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 marca 2020, 15:34 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 16 marca 2020, 15:19

miso20 pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 15:08Rozważa ktoś scenariusz, że przez kryzys Bitcoin spadnie do poziomów kilkuset dolarów i tam będziemy sie dłużej kisić aż sytuacja światowa się uspokoi?

No ba, i to od dawna. Do czego ci dzisiaj potrzebny ten Bitcoin powiedz ? Gdzie go akceptują, gdzie nim zapłacisz. To czysta spekulacja, z tą tylko różnicą że łamane są jak zapałki wszystkie paradygmaty dziś. Bitomaty się za chwilę zamkną/ nie będzie w nich gotówki, giełdy się zamkną i co wtedy ? Bez paniki, ale też warto mieć zdrowy rozsądek włączony na FULL.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo12 » poniedziałek, 16 marca 2020, 15:20

anagamidev pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 14:49Ok, rozumiem, że Ty będzie kupował BTC na 99k$, żeby sprzedać na 100k$, tak? Czy wolisz zaryzykowć i kupić teraz na 1k-5k$? Gdzie na odbiciu do 2k-10k$ masz +100%, wyciągasz wkład i masz BTC za friko


W teorii i liczeniu na kalkulatorze to Ty dobry jesteś. Ale weź chłopie się ogarnij. Jesteś jedyną osobą której posty przeczytałem od 01.01.2017 może z 3-4 razy a potem już tylko przewijałem. Szanuje twoją strategie masz do niej prawo ale nie wciskaj jej każdemu z nas w tych postach (większość chce jednak zarobić) przeładowanych emotikonami. Jesteś w ch*** na minusie zapewne i się podbudowujesz tymi postami, to dziecinne. To nie TVP tutaj powiedzenie "Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą" czy jakoś tak nie zadziała.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 16 marca 2020, 15:29

anagamidev pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 14:49

Nas pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 14:56No to długoterminowe czy wkrótce sie realizujące.... Nie wiem co bierzesz, ale ja też chcę
Ok, rozumiem, że Ty będzie kupował BTC na 99k$, żeby sprzedać na 100k$, tak? :D Czy wolisz zaryzykowć i kupić teraz na 1k-5k$? :D Gdzie na odbiciu do 2k-10k$ masz +100%, wyciągasz wkład i masz BTC za friko :D
Spoiler:
Obrazek
Tylko problem jest taki, że ty to samo mówiłeś jak Bitcoin był po 10k$. Ludzie potracili przez ciebie kupę kasy - bądź tego świadom, gdy tutaj piszesz.

Tak wiem - każdy ma swój rozum. Ale ty naganiasz jak sekciarz bez opamiętania i co słabsi mogą ci ulec

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » poniedziałek, 16 marca 2020, 15:41

miso20 pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 15:29Tylko problem jest taki, że ty to samo mówiłeś jak Bitcoin był po 10k$. Ludzie potracili przez ciebie kupę kasy - bądź tego świadom, gdy tutaj piszesz.

Tak wiem - każdy ma swój rozum. Ale ty naganiasz jak sekciarz bez opamiętania i co słabsi mogą ci ulec


viewtopic.php?f=45&t=23237&p=633739&hilit=game#p633739 :lol: :lol:

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » poniedziałek, 16 marca 2020, 15:42

@anagamidev A kto CI powiedział, że murze kupować żeby zarabiać? Qrwa mam shorta i zarabiam i nie czekam aż spadnie, żeby kupić. Będzie rosło to będę miał longa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 16 marca 2020, 15:45

@Nas @misio nikomu nic nie każę, tylko przedstawiam pewną strategię długoterminową :D 1 BTC to 1 BTC, nikt nie mógł stracić nic przeze mnie, BTC jedynie traci na wartości chwilowo albo zyskuje :D Jeśli ktoś kupował na 3k-6k$, a później sprzedał na 6k-12k$, to mógł wyciągnąć wkład i mieć BTC za friko, plus dosprzedać na szczytach wyżej, a teraz sobie spokojnie za ten hajs akumuluje na panice znowu, a za rok/dwa może mieć dwa/trzy razy więcej hajsu i znowu będzie miał za co akumulować na jakichś większych korektach :D A poza tym skoro liczę na 100k$ w przyszłości, to dla mnie tym bardziej jest tanio i warto korzystać, bo im więcej tutaj kupię na 5k$ i niżej tym większa pula pomnoży mi się x20 :D Jeśli ktoś wierzy w spadek do 1k$ i niżej to proszę sprzedawać, ja chętnie w tamtych rejonach dokupię co nieco na longterm :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 marca 2020, 15:50 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], Bundy, pawel296, shinya56, zbig001 i 49 gości