Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:24

BitJanusz pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:52Wyobrażacie sobie epidemię w naszym kraju, gdzie przeciętny szpital ma parę respiratorów, z czego połowa nie działa

W Chinach jak zabrakło miejsc w szpitalach, w 10 dni zbudowali nowy. W Polsce rok zajęłyby sprawy formalne. W 10 dniu może udałoby się uzgodnić termin zebrania :D
Zgadam się, że w razie pandemii o bitcoinach nie będzie się myśleć.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vwrafi » poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:40

ekonokomik pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:03W ciągu najbliższego tygodnia, dwóch Bitcoin mocno wzrośnie albo mocno spadnie.


I to jest odkrycie na miarę odkrycia Ameryki! Albo spadnie, albo urośnie. Możemy zamykać imprezę, zagadka rozwikłana :mrgreen:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:42

Luka na CME domknięta ekspresowo.

Z każdym kolejnym walnięciem w poziome wsparcie i brakiem HH rośnie szansa, że ono puści. Póki co widać popyt w zaznaczonym zakresie cenowym, ale wolumen zakupów jest za każdym razem niższy niż przy zrzutach. Jest szansa, że akumulują w tej strefie, ale szansa na zejście niżej wydaje się większa.

Miałem wrzucać rysunek z korekty 30.05.-10.06.19 o czym napisał @ekonokomik , zrobienie 17% w dół w dwa tygodnie i przetestowanie przy okazji LT po dołkach 18.12 i 3.01 nie będzie jeszcze niczym złym. Pytanie brzmi w jakim to mogłoby nastąpić stylu i co dalej.

Dla mnie w grze są dwie opcje:

1. przebicie wsparcia i testowanie 8.8-9.0 w ciągu tygodnia;
2. silne wybicie z poziomu 9.5, ale to musiałoby nastąpić w ciągu max dwóch dni..

Warto też mieć na uwadze perfekcyjny trójkąt symetryczny na ETH, może mieć znaczenie dla rynku.

p.s. wykres na CME wciąż taki piękny

Obrazek

@ergorg w tym samym czasie napisaliśmy o tym samym na różne sposoby ;)

@Majkos dlatego najsensowniej byłoby polecieć po lukę na 8.5 i stamtąd szybciutko na 11.7 8-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:03 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:48

Zastanawiam się nad legitnością tego symetryka. Ogólnie - albo 9300$ utrzyma - albo witamy się z 8 z przodu.



Dodano po 2 minutach 59 sekundach:
W zeszłym roku też nam się wyrysowało podobnie:



Oczywiście ten symetryk zaraz może zamienic się w lekko przekrzywiony HS. ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:50 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:49

@vwrafi ale to nie jest gadka szmatka, jak sugerujesz. Eko wykluczył w obecnych warunkach kiszenie sie kursu, tylko dynamiczny ruch. Jeśli btc zostanie potraktowany jak bezpieczna przystań, to w górę, jeśli jako ryzyko, to down. Sensowne twierdzenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:53

mesrotten pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:42Luka na CME domknięta ekspresowo.
Jeszcze jesta na 8500 o ktorej kazdy trabi a pamietacie o luce na 11750 ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:54

Nie sądzicie, że już nie czas na gdybanie, czy to bezpieczna przystań, czy nie, skoro nie dołączył do złota? Na co ma niby czekać? ;)

@ergorg a co sądzisz o (znacznie) mniejszej dynamice i skali tego ruchu w porównaniu do tamtegu od 3k? bo tutaj to takie popierdywanie po 2-3% było.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:00

Co do złota to ja nie wiem czy dzisiaj nie mieliśmy lokalnego szczytu na nim, a na pewno dużo znieśli więc i złoto niekoniecznie będzie safu:



Jak już niektórzy tu pisali, jeśli wybuchnie panika związana z wirusem, to nikt nie będzie myślał o inwestowaniu w krypto. Będzie się liczyć gotówka, złoto czy choćby jedzenie (sam już zrobiłem zapasy na dobre parę tygodni ;) ).
BitJanusz pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:54 a co sądzisz o (znacznie) mniejszej dynamice i skali tego ruchu w porównaniu do tamtegu od 3k?
Nie wiem, wolumen mi się zgadza, dowiemy się niedługo. daję 50/50. :mrgreen:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:07

BitJanusz pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:54Nie sądzicie, że już nie czas na gdybanie, czy to bezpieczna przystań, czy nie, skoro nie dołączył do złota? Na co ma niby czekać?
Niech se pogadają. Pierdu pierdu sejf hewen, złoto hedż, czy bitcoin hewen, pierdu pierdu, corona wirus, bla bla bla. Wszystko domysły bez żadnej wartości. Jeśli wirus poważnie się rozprzestrzeni będzie się myśleć czy już to mam, czy jeszcze nie, co zeżreć i dlaczego nie ma nic w sklepach i czy sąsiad nie chce cię okraść z jedzenia, bo już go braknie wszędzie, a w skrajnym stadium, czy nikt cię nie chce zeżreć albo kogo by tu zeżreć bo szczury i koty już poobgryzane! Wtedy będą dumali wykłady o sejf hewen, spece od oglądania świata poprzez monitor.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emceef » poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:16

Wyrocznia przemówiła:

Nie jedną rzecz trafili

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:18

Dajcie już spokój z tą epidemią. Byl SARS, był MERS i teraz ten z Wuhan. To wszystko koronawirusy. Mers miał śmiertelność 36%. A ten z Wuhan ma 15% w grupie wiekowej 80+ i spada do poziomu 0,2% w grupie wiekowej 30-39 lat. Spokojnie!!!!

Lepiej @Wymazywanie napisz coś o kursie, bo jestem w czarnej dupie z longiem x10 i nie wiem co robić zbytnio (Nie pytajcie o Stopa, każdemu się chyba zapomniało ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:25

Dobra a teraz tak na poważnie... serio boicie się tego wirusa? Była "moda" na ebole, polio, ptasia i świńska grypa.. sars itp... cisza o nich. Minie i moda na koronawirusa... KWESTIA CZASU.
Prędzej szukalbym związku z tym...

http://www.xinhuanet.com/english/2019-1 ... 517734.htm

Imo sieci 5g (link) bardziej obawiam sie anizeli tego wirusa.

Co do kursu... od polowy grudnia jako tako kanał wzrostowy. Co prawda wąski ale jest :mrgreen: I nadal zdanie podtrzymuje że ten tydzień to będzie być może decydujący (chyba że będzie nagły zonk - obojętnie w jaką stronę). Trzymajmy rękę na pulsie po jakiej by stronie nie była.

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
@Nas dokładnie :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:33

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:07Jeśli wirus poważnie się rozprzestrzeni będzie się myśleć czy już to mam, czy jeszcze nie, co zeżreć i dlaczego nie ma nic w sklepach i czy sąsiad nie chce cię okraść z jedzenia, bo już go braknie wszędzie, a w skrajnym stadium, czy nikt cię nie chce zeżreć albo kogo by tu zeżreć bo szczury i koty już poobgryzane!
Ciekawe jak ukradnie wierszyk składający się z 24 słów. Bo rozumiem, że nieruchomości nie wywieziesz, a gotówkę czy sztabki zarekwirować da się. Gdybanie to tutaj odchodzi non-stop czy wzrośnie czy spadnie najlepiej w skali minutowej. Niecałe 3 lata temu było dywagowanie czy ten sejf hewen jest w stanie przebić cenę nominalną złota.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:56

Nas pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:18Lepiej @Wymazywanie napisz coś o kursie, bo jestem w czarnej dupie z longiem x10 i nie wiem co robić zbytnio (Nie pytajcie o Stopa, każdemu się chyba zapomniało
Nie zajmuję się ostatnio Bitcoinem i giełdą prawie wcale. Raczej czekam na spadki niż wzrosty, ale nie sądzę, by nawet jakby były spadki było szybko coś ciekawszego niż jakieś nieduże odbicia. Owszem, jakieś podbicie do okolic 11k też możliwe, ale chyba dość mało atrakcyjne by mocno na nie stawiać.

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
@amneziahaze Najbardziej mnie śmieszą te wywody o sejf hewen, kryzysach... ...prowadzone tu w większości przez osoby, które kupują pozycje na dźwigniach jednego dnia, sprzedają za kilka godzin lub max kilka dni, a jak widzą +/-200$ to wow co za ruch, normalnie szok! Faktycznie adekwatne predyspozycje do wywodów o kryzysach, sejf hewenach i inwestycjach w longterm na kryzys światowy, który zapewne by przeżyły bo daytradują bitkonia od bańki.

Dodano po 5 minutach 37 sekundach:
I zakończę, żeby nie być źle zrozumianym: ja też gówno wiem nt sejf hewen i co by było z BTC w razie kryzysów światowych, ale jestem tego świadom. A tu wywody jak z sympozjum nieraz, przypominające spory typy czy Sienkiewicz czy Mickiewicz i dlaczego byli wielkim poetą. Czy naprawdę macie predyspozycje by odpowiadać na takie kwestie? Czasem lepiej zostawić coś na etapie pytania, jak naprawdę nie wiemy co by było.

A kompletny brak szacunku mam do szpecy zawodowych już od gadania o kryzysie (to tak na marginesie, wcześnie pisałem o innej grupie osób). Kiedyś trafią, ale tak jak zegar, który stoi trafia 2 razy na dobę. Np. Cezary Graf to taki szpec. Na pytanie na yt z komentarza nt BTC dziś pod jego kolejnym wpisem panikarskim o kryzysie (od lat chyba tym zawodowo się zajmuje), jak to kupić, jaki program do tego itp., od osoby kompletnie bez wiedzy, zaprasza zadowolony na konsultacje prywatne, ponoć za 2000zł/h. Obślizgłe trochę. Wiem, że wiedza o crypto jest na tle społeczeństwa specjalistyczną wiedzą, ale... szkoda gadać.

Dodano po 6 minutach 49 sekundach:
amneziahaze pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 23:33Ciekawe jak ukradnie wierszyk składający się z 24 słów.
Ja piszę o żarciu, Ty o BTC. Podczas głodu, cenniejsza byłaby torba żarcia niż paper wallet z 100BTC.
Seedem z 24 słowami możesz sobie najwyżej zapchać jakiś otwór ciała jeśli wydrukujesz a nie najeść. Podczas głodu na Ukrainie żarli wszystko, chyba nawet tapety ze ścian. Raczej nie jest to zbyt kaloryczne danie. Paper wallet Satoshiego smakuje jak kawałek papieru toaletowego podczas głodu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 lutego 2020, 09:02

"Zamienię 1 BTC na świniaka" ? ;)

Kurde, mroczno się tu zrobiło. No, ale bądźmy szczerzy: pomimo notorycznych kłamstw rządowej tuby, lekarze nie mają podstawowych zabezpieczeń (nawet masek nie dostali), a respiratorów starczy może dla garstki szczęśliwców (sic), którzy zachorują pierwsi. Taka jest rzeczywistość w PL i należy modlić się do Boga, potwora spaghetti lub Cthulhu, w cokolwiek tam wierzycie, by nie było aż tak źle, jak może być.

W takiej sytuacji podejrzewam (bo wiedzę w tym temacie mam żadną), że BTC raczej będzie spadać, ponieważ nie jest atrakcyjne w takiej sytuacji światowej.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » wtorek, 25 lutego 2020, 10:08

A tam koronasrona :twisted: long od 9545 zobaczymy , to jak skupuj panikę czy jakoś tak , tak niby trzeba :mrgreen:

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shadow » wtorek, 25 lutego 2020, 11:02

BitJanusz pisze: wtorek, 25 lutego 2020, 09:02Taka jest rzeczywistość w PL

Naprawdę typowy Janusz z Ciebie :D tylko narzekać jak to w PL jest źle. Popatrz na bogatsze od nas kraje, jakie problemy mają z opanowaniem tego świństwa. Przy pandemii KAŻDE państwo i opieka zdrowia zostaną rzucone na kolana. Przy dużym wypadku komunikacyjnym często ludzie są rozdzielani do kilku szpitali bo jeden sobie nie poradzi(!) i taka jest praktyka na całym świecie. Teraz przełóż to na pandemię i ilość potrzebujących pomocy. Wystarczy iskra i zacznie się szaleństwo. Ludzie by przeżyć są gotowi na wiele, a to co nas trzyma, jakieś normy społeczne, prawo itp będą mieć w przysłowiowej d....e
Polecam ten artykuł. Otwiera oczy, a przecież to było tak niedawno...

Czarny scenariusz @Wymazywanie i obrazowe porównanie co można zrobić z paper walletem jest całkiem realny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 lutego 2020, 11:05

shadow pisze: wtorek, 25 lutego 2020, 11:02tylko narzekać jak to w PL jest źle.
Spoiler:
LOL, kolego. Jest źle w tej konkretnej sprawie, ponieważ politycy kłamią o przygotowaniu, a lekarze i personel pogotowia (karetek) nie dostał nawet masek, więc w pierwszej kolejności zachorują ci, którzy mają leczyć. W jaki sposób przygotowano lekarzy w Twojej lokalnej przychodni do potencjalnej epidemii?

U mnie lekarze dostali broszurkę, że należy zadzwonić po pogotowie (ale jakie? już nie napisali - zwykłe nie dysponuje środkami zabezpieczającymi) , i żeby uważali, żeby się nie zarazić :roll:

W PL w tej sprawie jest tragicznie, a nie źle. Oby epidemia nie powiedziała "sprawdzam" - żadna propaganda rządu ani kłamstwa polityków wtedy Ci nie pomogą.
Robi się niefajnie na kursie. Rozwiązanie w ciągu następnych 24-48h, chyba, że znów będzie powtórka z 9 czerwca 2019 i dni następnych.

Obrazek

@Pleasek89 całość 1w:

Obrazek

całość 1m:

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 lutego 2020, 11:37 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 5 razy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » wtorek, 25 lutego 2020, 11:08

Kiedy ten offtopic sie skonczy?

Idzcie sobie do watku koronawirusa. :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 lutego 2020, 11:38

To tak bardziej przywracając dyskusję na tory kursowe - co myślicie o tym zachowaniu BTC od początku istnienia? czy kurs nadal będzie respektował figurę wyznaczoną w logu za pomocą takich krzywych?

Obrazek

"punkt obrotu" krzywej z dołu i góry postawiłem w miejscach, odpowiednio: największej korekty i największej bańki.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], grzeg i 47 gości