Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 lutego 2020, 10:28

Tak patrząc na to co wyprawia dzisiaj złoto, to chyba traktowanie BTC jako "safe haven" jest nieco przedwczesne.

A szkoda, bo takich historii będzie coraz więcej:

https://rekinfinansow.pl/polski-bank-be ... -klientow/
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 24 lutego 2020, 11:25

CounterStrike pisze: niedziela, 23 lutego 2020, 23:00 czy koronowirus będzie miał pozytywny wpływ na wycenę kursu bitcoina?
Czemu miałby? Zalety BTC nic nie dają w obliczu epidemii. Co innego wojna, etc (czyli trzepanki na granicach, konfiskowanie mienia).

Bardziej tradycyjne złoto, jeśli już. A jeszcze bardziej - akcje firm produkujących maski i respiratory... :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 24 lutego 2020, 11:33

Eth pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 07:18@amneziahaze czemu odrzucasz myśl, że mocna korekta dopiero teraz się zacznie?
1W jakoś mnie nie napawa optymizmem ;/
No nie będę się ściemniać, tygodniówkę "po swojemu" określiłbym jako inside bar, także 1W absolutnie nic mi nie mówi i można równie dobrze rzucić monetą. Na dziennych zaczął się przecież up i ważne ile on potrwa, to że dzisiaj robi zawrotkę jeszcze mnie nie przekonuje ostatecznie do kontynuacji korekty, ale zobaczymy, bo sytuacja trudna do jednoznacznego określenia. Do końca lutego 9500usd jak wytrzyma no to byłoby super.
TomaszT pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 14:47na lidze TRQpro - niektórzy szaleją: https://www.trqpro.pl/liga/
Po styczniu w archiwum widać, że szaleją w większości w dół. ;)
Ciekawa inicjatywa w sumie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 lutego 2020, 15:16 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 lutego 2020, 11:35

BitJanusz pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 11:25Czemu miałby? Zalety BTC nic nie dają w obliczu epidemii.

Czy aby na pewno? Z pandemią (jeśli wybuchnie) łączy się kryzys, dodruk, bankructwa banków, etc. Tutaj zalety BTC mogą być jak najbardziej przydatne. Ten wirus ma potencjał by stać się „czarnym łabędziem”

W młodzieży przyszłość :)

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 8 lipca 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mattmati » poniedziałek, 24 lutego 2020, 14:46

Wzmianka w Simpsonach. Lepszej reklamy chyba nie mogli zrobić. Jest o tym cały odcinek na YT trailer


Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: TomaszT » poniedziałek, 24 lutego 2020, 14:47

na lidze TRQpro - niektórzy szaleją: https://www.trqpro.pl/liga/

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 24 lutego 2020, 15:53

Ale urwał na giełdach w USA

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:19

Nie wygląda to dobrze, jeśli nie wybronią to na 1 D bitstam formacja objęcia bessy.
Na 4h Bitstamp podobnie - tu nie jestem pewien czy knoty nie negują.
Proszę o potwierdzenie bardziej doświadczonych kolegów.
Obrazek

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:32

@pabblo_pl popatrz co się dzieje na giełdach, koronowiruso panika. Wszystko spada po 3-5% na świecie. Jak na razie bitcoin nie jest safe haven a złoto leci w górę dziś o 2%.

Do tego linie lotnicze zaliczają dziś -10-15% bo już nie długo to mało gdzie będzie można latać spokojnie. Włochy to kwestia dni kiedy zostaną odcięte jak Chiny czy Iran. Jeszcze niech się zacznie gwałtownie pojawiać chorzy w Francji, UK czy Niemczech i się dopiero zacznie panika na maksa. Media podkręciły temat i jest grubo.

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:37

@Vilv Ok, nie mówię nie.
Może to ostatnia szansa na zakupy, ale nie sadzę że zatrzyma się już.
Ja gram na parze LTC/USD i jeśli BTC leci to i LTC poleci.
Czekam i obserwuję :)

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 12 lutego 2020
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: brylok » poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:38

Jestem Chińczykiem, ale nie jestem wirusem, dziękuję za przytulenie mnie. Kręcili we Włoszech 2 tyg temu lewaki filmik bo akcja że Chinczyk = koronowirus. Po czym pól Włoch w pandemii i odwołano spotkania wczoraj w serie A, na dodatek chcą blokować miasta. Dziś podobna akcja w Krakowie była. Jeszcze plota taka, że ci geniusze( z Włoch) na filmiku mają parę która przywiozła z Chin koronwirusa 😂

Przechodząc do meritum. Złoto szaleje, wirus ma jeszcze kilka dni żeby poszaleć w Europie.
Rynki aż czerwone dziś --> złoto rośnie...

no i pytanie, jak zareaguje BTC? czy bezpieczna przystań czy jednak nie? ja jestem optymistą i wybieram dla siebie optymistyczny scenariusz no ale na grupie mamy wytrawnych graczy, którzy wyglądają bessy, ciekawe ciekawe :geek:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:52

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 11:35Z pandemią (jeśli wybuchnie) łączy się kryzys, dodruk, bankructwa banków,
Myślę, że jeśli wybuchnie pandemia, to będziemy się zastanawiać jak przeżyć kolejny dzień a nie jak się wzbogacić na bitku.

Wyobrażacie sobie epidemię w naszym kraju, gdzie przeciętny szpital ma parę respiratorów, z czego połowa nie działa :roll:

Wolę nawet sobie tego nie wyobrażać. W dużych miastach będzie naprawdę beznadziejnie.

ps.



chyba jednak kończy się powoli impreza na bitku.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:55 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:55

Przecież dziś nasz premier powiedział u nas koronowirusa nie ma ale na pewno będzie tylko to akurat dodał minister zdrowia Łukasz Szumowski.. Mają świadomość że nie da się tego już uniknąć.. Włochy to częsty cel Polaków na ferie a te właśnie się kończą i wszyscy wracają.

Jak już Włosi usuwają wodę święcona z kościołów to jest grubo :D

Wiem że to nie jest dobre miejsce ale Premier Słowacji hospitalizowany z ciężką infekcją dróg oddechowych a oni chyba teraz ustalają budżet UE więc to już jednak może się przekładać na sytuację polityczno ekonomiczna w UE.

On wrócił w piątek z Brukseli z tych narad więc jeśli to ma to wszystkie większe osobistości w UE mogą zacząć robić pod siebie
brylok pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:38no i pytanie, jak zareaguje BTC? czy bezpieczna przystań czy jednak nie? ja jestem optymistą i wybieram dla siebie optymistyczny scenariusz no ale na grupie mamy wytrawnych graczy, którzy wyglądają bessy, ciekawe ciekawe
Na razie zareagował źle ale miejmy nadzieję że się to zmieni. Jeśli ludziom odwali po całości i się zacznie dodatkowo run na banki oprócz sklepów to może być zonk.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 lutego 2020, 20:07 przez Vilv, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:58

Jest o wiele gorzej, niż grubo,tym bardziej, że jedyną akcją, jaką przewidział rząd są... smsy do wracających z grzeczną prośbą, żeby się zgłosili. Którą oleje pewnie 90% wracających no bo przecież nic im nie jest.

Sorry, że nie na temat.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jpktraders » poniedziałek, 24 lutego 2020, 20:08

Kurs Bitcoina wybił góra opor na poziomie 9 500 $ o którym pisaliśmy w ostatniej analizie. Cena wróciła do tego poziomu i właśnie trwa test czy byki będą tak mocni aby skierować notowania na nowe maksima w roku 2020. Poniżej screen z ostatniej analizy:


W ujęciu tygodniowym cena BTC nieznacznie rośnie a jego dominacja w chwili obecnej wynosi ponad 62%. Schodząc na interwał 4h widzimy że cena zmaga się ze wsparciem. Kurs porusza się w spadkowej fladze, dlatego wyrysowaliśmy scenariusz do przyłączenia się do wzrostów. Target nadal pozostaje bez zmian, czyli opór 12 000 $.


Ostatnie 24/h. Przepływ pieniądza.


Mempool
Na chwile obecną fee wynosi 9.8 sat/bajt ($0.24). Średnia fee z ostatnich 7 dni wyniosła BTC 15.75 sat/byte.

Ostatnie 7 dni.


Ostatni rok.


ANALITYK ROKU
Niezmiernie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na nas oraz nominacje do nagrody Nexus 2019 w kategorii „Analityka roku”. Jest to niezwykłe wyróżnienie. Dziękujemy

WYWIAD
Biznes Tok: Czy kryptowalutowy boom jeszcze powróci? Rozmowa z Jackiem Czarniawskim współtwórcą JPK Traders http://bit.ly/2HtYouC
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 lutego 2020, 20:26

BitJanusz pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 19:52Wyobrażacie sobie epidemię w naszym kraju

Nasza prowincja nie ma znaczenia i z punktu widzenia jakichkolwiek inwestycyjnych planów jest zaniedbywalna.
Ja jestem bardzo ciekaw jak zareagowałby BTC w sytuacji W - czy poszedłby drogą Au czy został zeszmacony.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 24 lutego 2020, 21:21

@ergorg , na razie kanał OK :) drobne przebicia, jakieś szpileczki etc. o niczym nie świadczą IMO, dopiero zamknięcia odpowiedniej świecy (tak, żeby je rozróżniać na całej długości kanału - tutaj odpowiednie wydaje się 1d) w całości poza oznacza wyjście. Oczywiście jeszcze jeden taki dzień i będzie nie do odratowania, wtedy zaczynam myśleć o tym, że nadeszła korekta całego ruchu, a na pewno nie można już bezmyślnie kupować korekt, bo zmienia się sentyment. ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:03

BitJanusz pisze: poniedziałek, 24 lutego 2020, 21:21Oczywiście jeszcze jeden taki dzień i będzie nie do odratowania


Dlaczego nie do odratowania? Popatrz na 2019-06-10.

Ale IMHO chwilowo możemy zapomnieć o AT.
Wszystko będzie zależeć od tego, czy Bitcoin zostanie potraktowany jako "cyfrowe złoto" i dobre miejsce dla wyciąganych z giełd ton kasy, czy też jako inwestycja wysokiego ryzyka, z której kasę się zabiera w obliczu kryzysu.

W ciągu najbliższego tygodnia, dwóch Bitcoin mocno wzrośnie albo mocno spadnie. A kierunek ustalimy szybciej. Pewnie w momencie gdy banki się zamkną i ograniczą wypłaty z bankomatów 8-)

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:12

Ja wszedłem na poziomie 9540$ na ciasnym SL.
Z tego co widzę kurs jest mocno broniony, żeby nie było efektu domino.
Na Binance w momentach nieciekawych pojawiają się ścianki rzędu 150-180 BTC.

Może robią grunt pod wystrzał, tak jak wspomina @ekonokomik. Nastroje pełne niepewności, żeby nie powiedzieć pesymistyczne.
Robi się ciekawie :)
Nie wierzę, że BTC nardzi się jako nowe safe haven. Raczej trzymam pod odreagowanie i ostateczną wyprzedaż wielorybów przed korektą.

Mój punkt ewakuacyjny jakieś 10200$, chyba że sytuacja będzie lepiej rokować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 24 lutego 2020, 22:15

@ekonokomik

przesadziłem z tym odratowaniem, oczywiście. jeśli przeciągnie się pod kanałem a potem pójdzie up, to się poszerzy kanał... :lol: :lol:

A kierunek chyba już widać na moje oko? Wysokie ryzyko i zabiera się kasę*. Spada, nie podążyło za złotem.

* Przynajmniej wtedy, gdy nie da się wykorzystać atutów "wojennych" BTC. Zawieruchy wojenne pompowały bitka.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], grzeg i 25 gości