Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 12 lutego 2020, 19:47

jak dla mnie i btc i eth mogą jeszcze sporo urosnąć do wakacji natomiast eth wydaje się bardziej niedowartościowany na ten moment

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » środa, 12 lutego 2020, 19:58

Wymazywanie pisze: środa, 12 lutego 2020, 18:34Bitcoin jest nadal najlepszą i najważniejszą kryptowalutą. Ale nie znaczy to, że jest najszybszy, najtańszy i że jest do wszystkiego.
A w czym on tak przoduje poza popularnością?

10.500 jak nie przebije to może być dupa blada, tak jak w wątkach o futurecoin.
Ostatnio zmieniony środa, 12 lutego 2020, 20:06 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 12 lutego 2020, 20:06

mecenas pisze: środa, 12 lutego 2020, 17:37 BTC oddał bez walki pole cyfrowych płatności ON_chain.
Czy zatem wartość "złota" bez złota może się utrzymać sama z siebie w długim terminie...?

Uzupełnię wypowiedź Wymazywanie.

To nie ma żadnego znaczenia, ponieważ i tak krypto - jeśli w ogóle zaistnieje jako licząca się forma płatności, bo to wysoce wątpliwe w obecnych realiach (*) - będzie w przeważającej mierze obracane za pośrednictwem scentralizowanych systemów podmiotów oferujących usługi depozytowe (moje, być może nietrafne, spolszczenie custody). Jest tych podmiotów coraz więcej, a nie dalej jak kilka dni temu informowano, że zainteresowanie takimi usługami wyraziło 40 niemieckich banków.

Zapomnijcie o problemie skalowania, dużych blokach, małych blokach, rozwiązaniach on-chain i off-chain, fiasku lub sukcesie Lightning Network. To nieistotne. Znaczenie ma marka, na którą z kolei ogromny wpływ ma bycie pierwszym na danym polu. Dzisiaj liczą się tylko dwie: Bitcoin (kryptowaluta, cyfrowe złoto) i - w dużo mniejszym stopniu, przypadkowy człowiek zapytany o krypto może wymieni nazwę Bitcoin, ale już nie Ethereum - Ethereum (inteligentne kontrakty). Żeby daleko nie szukać, właśnie je wymienia artykuł z Handelsblatt. (**)

(*) Co innego gdyby upadł znany nam ład finansowy. Kolaps systemu opartego na długu wieszczyli już jednak w latach 90-tych. Dziesięciolecia mijają, system trwa.
(**) Trzecią wspomnianą jest Ripple, co mnie nie dziwi, bo według mojego bardzo pobieżnego rozeznania, jej marketing jest skierowany w sektor bankowy.

Wymazywanie pisze: środa, 12 lutego 2020, 17:32 Chyba łatwiejsze do odgadnięcia są historie tzw. early adopterów na których wielu nowym ślinka cieknie, ale niestety z których zdecydowana większość raczej się nie dorobiła i wpasowuje się mniej lub bardziej w szufladki: szybkie wyprzedanie na pierwszych wzrostach/utrata kluczy/utrata na goxie i innych giełdach. :|

Jeśli wypłaty nastąpią przed upadkiem Bitcoina i jego forków - pamiętajmy, że klucze prywatne z tamtych czasów uprawniają do dysponowania wszystkimi forkami - wielu będzie dozgonnie dziękować Markowi Karpelesowi i niezidentyfikowanym hackerom, że Gox zbankrutował. Przymusowy hodl kilkunastu procent oryginalnie posiadanych tam monet (resztę skradziono) okaże się darem losu i inwestycją życia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » środa, 12 lutego 2020, 21:25

Ciekawy artykul na czacie ktos rzucil. Znowu regulacje

https://www.bloomberg.com/news/articles ... nistration

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomasz_Es » środa, 12 lutego 2020, 21:46

@Majkos Mnuchin planuje to już od roku, nawet był o tym artykuł https://bithub.pl/wiadomosci/fatf-nowe- ... -odbiorcy/

Generalnie będą naciski ze strony FATF żeby powstał ten opisany rejestr i identyfikacje portfeli ale nie sądzę żeby udało się to im ogarnąć w ciągu najbliższych 3 lat. Czego nie wymyślą i tak nas to wszystkich dotknie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 12 lutego 2020, 22:00

koparki pisze: środa, 12 lutego 2020, 19:26Alty te największe są daleeeko od euforii, cisza w wątkach, milczące niedowierzanie mimo ze 45% w 2tygodnie
Nie, po prostu w wątkach i dyskusjach innych altów jest najzwyczajniej w świecie... ...normalnie i dyskusja jest skromna większość czasu. Skrzywienie przyniósł 2017 i Lisk, który dla wielu stał się rodzajem religii na forum i komentowany jest od 3 lat intensywnie jak mecze ligi angielskiej i hiszpańskiej w środku sezonu, mimo, że gra przypomina bardziej trzecią ligę polską. Na innych altach dyskusja nie jest (oprócz Dasha?) prowadzona zbyt regularnie. Trochę szkoda, bo ETH zasługuje na choćby w połowie tak regularną dyskusję jak BTC i w zasadzie nawet zatwardziały bitcoinowy spekulant jeśli miałby na coś się przerzucić, to ETH jest najlepszym kandydatem.
Ostatnio zmieniony środa, 12 lutego 2020, 22:15 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomasz_Es » środa, 12 lutego 2020, 22:05

Wymazywanie pisze: środa, 12 lutego 2020, 22:00w zasadzie nawet zatwardziały bitcoinowy spekulant jeśli miałby na coś się przerzucić, to ETH jest najlepszym kandydatem.


Szkoda tylko że Vitalik można by powiedzieć wk***ił społeczność tym że ETH 2.0 nie będzie wymieniane z ETH 1.0 jako 1:1 tylko najprawdopodobniej 1.0 zostanie "podłączony" pod 2.0 po przejściu na POS, kiedyś mocno to analizowałem czy opłaca się zamrozić 32 ETH na tak długi okres czasu, skoro mają takie opóźnienia i podobno nawet Plasma jest/będzie skasowana. Może ktoś bardziej zagłębiony w temat się wypowie w wątku o ETH ja porzuciłem i nie tykam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 12 lutego 2020, 22:14

amneziahaze pisze: środa, 12 lutego 2020, 19:58A w czym on tak przoduje poza popularnością?
Kluczowe jest uważam bezpieczeństwo sieci, czyli ogromna ilość prądu a za nim pieniążków, jakie są wkładane w zabezpieczenie sieci. Z tego wynika to, ile trzeba pieniążków, by zaszkodzić Bitcoinowi.

Jeśli prawdziwość i siła aksjomatu umożliwiającego działanie kryptowaluty w określony wcześniej, prawidłowy sposób zależy od tego jak dużo prądu i kasy w tym jest, to uznaję, że jest to najważniejsze w całym ekosystemie. I nie obala ważności ("najważniejszości"; ) tego inna cecha jak np. szybkość czy koszt przesyłu monet. Są to rzeczy ważne, ale mniej.

Cechy nietechniczne, takie jak marka, popularność, zaufanie też są ważne.
W zasadzie powtarzam swoją wcześniejszą wypowiedź, więc nie bardzo kumam czego nie zrozumiałeś... :P

Możesz nie uznawać argumentu o bezpieczeństwie sieci czyli ilość prądu w Bitku jak najważniejszej cesze, ale co nią zatem miałoby być? Zaproponujesz coś?

BTC jest najważniejszą crypto, ale nie znaczy, że należy go używać do wszystkiego. Po to mamy wiele altcoinów, by je używać wedle upodobania do dowolnych celów. Oprócz BTC najwięcej używam ETH, a może nawet i więcej ETH odkąd ma stable jako tokeny. Nie wymagam od BTC, by też tak działał. Nie widzę żadnego zgrzytu, że są rzeczy w ETH czy innych crypto, których nie ma i nie będzie w BTC. Podoba mi się różnorodność i wolny rynek, z czego wynika korzystanie z wielu rozwiązań - wzajemnie się uzupełniających a nie tylko konkurujących ze sobą.

Dodano po 4 minutach 58 sekundach:
@Tomasz_Es Nie wiem, nie śledzę tego. Używam na co dzień niemal sieci ETH i jestem zadowolony z jej działania. Nie podjąłbym się rozstrzygnięcia jaka powinna być architektura sieci ETH w przyszłości i też myślę, że mało jest osób na forum, które naprawdę mogą kreatywnie o tym coś powiedzieć. Na pewno @qertoip i @rav3n_pl mają wiedzę by o tym próbować rozstrzygnąć. Typowi spekulanci crypto raczej nie bardzo.
Ostatnio zmieniony środa, 12 lutego 2020, 22:18 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » środa, 12 lutego 2020, 22:16

Wymazywanie pisze: środa, 12 lutego 2020, 22:09Kluczowe jest uważam bezpieczeństwo sieci, czyli ogromna ilość prądu
Sieć eth jest również bezpieczna , w eth jest z kolei bardziej skomplikowany algorytm.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 12 lutego 2020, 22:22

@koparki Wiem. Można by spróbować zbadać korelację kapitalizacji crypto z top 50 a mocy za nimi stojącej (w PoW) czy środków potrzebnych do mocnego namieszania w danej sieci w innych niż PoW systemach. Oczywiście należałoby chyba wyjąć z obliczeń tokeny na ETH czy innych sieciach, niedysponujące swoją mocą. Ciekawe, czy istnieje korelacja i ciekawe czy skrajne odbieganie ceny od kolejności pod względem mocy/kosztu zaszkodzenia nie prowadzi do docierania się i tak do ewentualnej korelacji jakiejś części monet.

Może na medium jest gdzieś jakiś artykuł, tam są naprawdę ambitne rzeczy nieraz pisane. Takiej analizy kapitalizacje a moce sieci nie widziałem jeszcze.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 12 lutego 2020, 22:45

Skoro już o ETH mówimy, to ... starsi stażem pewnie pamiętają, jak spamowałem gartleyem przy 3k, który w efekcie zaczął hossę?

Na ETH wystąpiło to samo :mrgreen:

W ogóle alty mają spore pole do większej korekty spadków, a shitcoiny to już w ogóle, ale to tak całkiem na marginesie. Wystąpienie pompy na altach w obecnym miejscu mnie jakoś nie napawa optymizmem odnośnie całego krypto, ale z pewnością jest dochodowe, dla mnie to jednak przede wszystkim nadal Maj 2018, gdzie było identycznie i skończyło się -50% w ciągu dosłownie tygodnia.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 12 lutego 2020
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: brylok » środa, 12 lutego 2020, 22:51

Rynek się napędza, nie wskazane jest spadanie poniżej 10k.
Na siłowni, w autobusie słyszę wątek BTC. Jest miejsce na up ale zanosi się na czyszczenie lever a także rozbujanie shortów :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 12 lutego 2020, 23:07

brylok pisze: środa, 12 lutego 2020, 22:51nie wskazane jest spadanie poniżej 10k.
Wedle zaleceń jakiego lekarza? :P Jest zaledwie 10.3-10.4k, to jest pierdnięcie nad 10k a nie taki wzrost, że 10k stanowi barierę nie do przejścia.
brylok pisze: środa, 12 lutego 2020, 22:51Na siłowni, w autobusie słyszę wątek BTC.
Jeśli tak, to są przecież typowe przesłanki bańki - czy w tym przypadku - raczej bliskości końca wzrostu aniżeli jego początku.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » środa, 12 lutego 2020, 23:11

BitJanusz pisze: środa, 12 lutego 2020, 22:45 dla mnie to jednak przede wszystkim nadal Maj 2018, gdzie było identycznie i skończyło się -50% w ciągu dosłownie tygodnia.

Mamy zupełnie inne zachowanie SARu na tygodniowym, a ten wskaźnik jest diabelsko skuteczny. Na niektórych giełdach już mamy HH.
Ostatnio zmieniony środa, 12 lutego 2020, 23:17 przez murlok, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: TomaszT » środa, 12 lutego 2020, 23:15



Btc w cnbc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » środa, 12 lutego 2020, 23:21

TomaszT pisze: środa, 12 lutego 2020, 23:15Btc w cnbc
Czyli konczymy zabawe.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rejestracja: 18 stycznia 2020
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dr.O'Ngal » czwartek, 13 lutego 2020, 02:23

Majkos dokładnie, kiedyś widziałem porównanie jak mówili że BTC jest super bo urósł XX % to w ciągu kilku dni spadał i odwrotnie, kiedy mowili że to shit zaczynał sie wzrost... Wolne media nie tylko w Polsce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » czwartek, 13 lutego 2020, 07:15

Nie martwiłbym się ta prasówką. Dzisiaj powinnismy dojechac pod 11k. myślę, że przydałoby sie zdrowe wyciszenie fabryki koło 12k, korekta i boczniak choćby na 2-3 tygodnie żeby świat zauważył, że znów kroi sie bania. Ponadto ze zdziwieniem i niedowierzaniem stwierdzam, że alty pozytywnie reaguja na wzrosty bita także mam wrażenie, że zapowiada sie powrót alt season in full swing, na co bardzo ale to bardzo liczę... ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: s3kman » czwartek, 13 lutego 2020, 07:31

Czynniki mówiące o bańce i wejściu ulicy.

Ja patrzę na google trends w skali globalnej 12msc. słowo "bitcoin".Teraz rośnie.

Jak sprawdzić ile fiatów napływa do sieci ? Jak sprawdzić tusd ?
Jakie inne czynniki sprawdzać i oceniać, czy już ulica inwestuje ?
Zapychanie sieci ? koszt przesyłu ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » czwartek, 13 lutego 2020, 07:45

Ja sie zawszze zastanawiałem nad kreacją tych stablecoinów opartych na fiatach. Jak ten mechanizm przebiega? Biora sterte fiatów, wrzucają do sejfu i równowartosc wrzucają na blockchain. Zabezpieczeniem (sic!) tych stablecoinów maja być fiaty w sejfie. No dobrze ale co sie stanie jak one z tego sejfu wyparują? Jaki to ma wpływ na wyemitowane stablecoiny? M.zd. żaden. Dlatego fiaty powinnny byc niszczone obligatoryjnie przy zamianie na stablecoiny.
I tu dochodzimy do sedna dlaczego banki centralne nie mogą stwarzać własnych walut opartych o blockchain. Wiodłoby to do sprawdzalności tego, co robi rząd z kasą, policzalności, niemożność dodruku i generalnie game over. Pytanie czy rządy mogą tego uniknąć? Jak już całkiem niedługo sie przekonamy kolejna bania na bicie moze skierować dyskurs na takie własnie tory. Czy światu przypadkiem nie jest potrzebny blockchain do walut fiducjarnych...
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Godstar, kemot80, the_prince i 18 gości