Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 16 stycznia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobuzzz » niedziela, 9 lutego 2020, 10:02

A co koledzy znający dobrze eliota, żeby teraz postawić jedynkę a później zjazd do dołu kanału do 9400 tam 2 a później 3 tu de mun?
Wykres od ręki:
https://www.tradingview.com/x/2Nt6IwpZ

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » niedziela, 9 lutego 2020, 10:48

Finex. Dla 3-ki w ramach impulsu wzrostowego od 4.02 poniższy kanał wydaje się na razie mieć sens. Obecnie 4-ka w 3-ce zmierza do jego dolnej linii.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jazda » niedziela, 9 lutego 2020, 10:54

Zastanawiające jest to, iż każde kolejne przebicie 10k na BTC jest na coraz mniejszych obrotach tym razem powiedział bym na znikomych. Porównując przebicie tej granicy z 2019 i wcześniej 2017 roku. Czyli potrzeba coraz mniej kasy dla osiągnięcia takiego samego rezultatu.
Fortuna lubi, gdy podwajać ją, A my lubimy się narażać. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » niedziela, 9 lutego 2020, 11:27

kozaki_wiesi pisze: sobota, 8 lutego 2020, 15:37Cena była niska z dzisiejszej perspektywy. Wtedy wieszczono po raz n-ty śmierć bitcoina albo co najmniej korektę całych wzrostów od powstania. Tanio/drogo to pojęcia względne i obejmują tylko lewą stronę wykresu.

Cena była ponad lub -80% od ostatniego ath, teraz jest -50% więc wtedy było łatwiej.
Jeśli zakładałeś, że to nie koniec z logicznego punktu widzenia wtedy było łatwiej.
Tłum z natury jest głupi podatny na emocje i sugestie więc najlepiej nie patrzeć na to co wieszczą inni i przekładać matematykę nad herezje wieszczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 9 lutego 2020, 11:41

@kobuzzz sprzedałes POKI co na szczycie :mrgreen:
Korci Cię aby wejść znów? Poczekaj na korektę :mrgreen:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » niedziela, 9 lutego 2020, 11:55

Jazda pisze: niedziela, 9 lutego 2020, 10:54Zastanawiające jest to, iż każde kolejne przebicie 10k na BTC jest na coraz mniejszych obrotach tym razem powiedział bym na znikomych. Porównując przebicie tej granicy z 2019 i wcześniej 2017 roku. Czyli potrzeba coraz mniej kasy dla osiągnięcia takiego samego rezultatu.

Właśnie takie zachowanie wolumenu może też wspierać koncepcję trójkąta symetrycznego od ATH jako 4-ki w ramach wzrostu od 2011r.:
2017 - hossa 3-ki (duży wolumen mega-impulsu wzrostowego od 2015r.)
2019 - fala 'b' trójkąta
2020 - fala 'd' trójkąta (zmniejszający się wolumen w trakcie trwania tej formacji korygującej).
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 lutego 2020, 12:07

Okej, wywaliłem kolejną część zgodnie z planem tj. Fib 0,5 spadku (wyszło 10120$ z groszami). To, co zostało albo mnie pozytywnie zaskoczy rajdem ku 10900$, albo spadnie na jakiś SL.

Dla mnie to w sumie mission complete, ale taką mam zasadę, że zawsze coś zostawiam z pozycji w razie pomyłki by się pozytywnie zaskoczyć ;)

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 16 stycznia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobuzzz » niedziela, 9 lutego 2020, 12:16

@Dovakhiin ale nie na samym szczycie;P już szukam dziury w całym;P strach, że wzrost mi uciekną;)

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pszczelarz » niedziela, 9 lutego 2020, 12:32

Rzadko się udzielam na forum, bo mam wrażenie, że nie dostrzegacie tego jak zmienia się świat, nawet od poprzedniego szczytu w 2017. Nie bierzecie pod uwagę, że ruchem na giełdach sterują algorytmy i dotychczasowa wiedza z zakresu interpretacji wykresów giełdowych na poziomie Wam dostępnym jest za słaba na AI. To jak gra z kasynem. Te długie okresy boczniaków przy tak wysokim wolumenie od wiosny ubiegłego roku to ewidentnie gra na mikroruchach. Jakiś większy gracz wpuścił AI i trochę kapitału i skubie bez żadnych planów, że teraz będzie wyżej a teraz niżej i wyleszczy innych... oni jedynie kontrolują tygodniowy przypływ gotówki - sytuacja jest inna. Dla longtermowców może być ciekawie jak dołączą się kolejni gracze z nowymi kapitałami i swoim AI, ale na tzw. ulicę bym nie liczył, technologia jest tak samo słabo dostępna jak kilka late temu, a ludzie się zrazili i sensu w krypto jako takim nie widać.

Na koniec jeszcze cytat dający do myślenia:
"W siedzibie Goldman Sachs w Nowym Jorku w 2000 roku pracowało ok. 600 maklerów, a obecnie jest ich trzech. Resztę pracy wykonuje ok. 200 inżynierów komputerowych."

Ale oczywiście w przedszkolu jest przyjemnie i niekiedy ktoś coś mądrego doradzi:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 lutego 2020, 12:36

Jak dla mnie to mogą grać ludzie, maszyny, AI, reptilianie albo motomyszy z Marsa. Grunt, że nadal można przewidzieć uptrend i skorzystać finansowo.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 9 lutego 2020, 12:58

jack_btc pisze: niedziela, 9 lutego 2020, 11:27Cena była ponad lub -80% od ostatniego ath, teraz jest -50% więc wtedy było łatwiej.

Nie było łatwiej bo nastroje były inne. Teraz mamy cene trzy razy wieksza a wejsc jest latwiej niz przy dolku bo mamy FOMO.
Poza tym jakie ma znaczenie to, że wchodzisz przy -50% czy przy -80%?
Spójrz na wątek o lisku - tam ci, którzy weszli przy -80% stracili kolejne ~90%.
Odległość od ATH nie musi mieć jakiegokolwiek znaczenia - nie ma takiej ceny od której walor nie może spaść o kolejne 90%.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » niedziela, 9 lutego 2020, 13:06

@BitJanusz mission completed, ale co dalej. Masz jakiś pomysł jak zachowa się kurs? Ja niestety na tą chwilę zupełnie nie wiem czy większa szansa na korektę i dalej up czy pogłębienie dołka z okolic 6,5k

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 lutego 2020, 13:14

Nas pisze: niedziela, 9 lutego 2020, 13:06co dalej.
Zobaczymy :) na chwilę obecną nie można nic mądrego powiedzieć. Jeżeli uptrend miałby być kontynuowany, to spodziewałbym się (raczej po korekcie, bo kurs porusza się niskowolumenowym klinem) po pierwsze wzrostu VOL, a po drugie to wykreślenia czegoś, co skusi do wejścia na dłużej. Dla mnie wymarzony scenariusz to korekta do okolic 7800$ która da zaczątek legitnemu ORGR ku 14k.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » niedziela, 9 lutego 2020, 13:19

@BitJanusz Dzięki, to że na ta chwilę ciężko coś powiedzieć to wiem :) - stąd pytanie. No zobaczymy, też tak wolę bo nie umiem grać na spadki, ale cały czas mam z tyłu głowy pogłębienie dołka do okolic 5.0k-5.5k i atakowanie dopiero po halvingu. Myślę, że mnóstwo ludzi byłoby mówiąc delikatnie zdziwionych...

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Anapanasati » niedziela, 9 lutego 2020, 13:25


Spoiler:

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 11 listopada 2018
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: patyczak94 » niedziela, 9 lutego 2020, 13:33

poczytalem troche forum z 2011-2013 i myslenie to samo tylko inne przedzialy cenowe kiedys nie wierzyli w 100usd teraz nie wierza w 100kusd, wlacza sie fomo w glowie ostatnio jak wbilo 10k i wyzej to nie bylo takiej euforii u mnie jak tym razem moze dlatego ze trzeci raz wbija ten poziom ktory juz naczytalem sie jak ludzie mowili ze leci do 1k a jednak wciaz odbija od 5-6k i idzie na 10k.

przydala by sie gruba korekta jako kubel zimnej wody na glowe... zarazem okazja na dokupienie bo nie ma problemu kupic przy 10k bo i tak wieze ze wbije kiedys te 20k czy wyzej, ale chodzi o to ze za ta sama kwote mozna by miec wiecej tych btc...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 lutego 2020, 14:28

Nas pisze: niedziela, 9 lutego 2020, 13:19ale cały czas mam z tyłu głowy pogłębienie dołka do okolic 5.0k-5.5k
Dla mnie ten scenariusz mocno stracił na znaczeniu po odstawieniu 0,382 i kontynuacji bez odrzucenia. Gdyby runęło wtedy, gdy pacnęło w 9100$ (i to tak konkretnie, a nie na 8400$ z szybkim recovery) to jasne. Ale tak się nie stało i bardziej prawdopodobny jest uptrend, chociaż korekta na ten moment raczej kwestią czasu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » niedziela, 9 lutego 2020, 14:50

BitJanusz pisze: niedziela, 9 lutego 2020, 12:07albo spadnie na jakiś SL.


ja wiozę cały duży majdan od 2 stycznia załadowywany na 7077$ cały czas bez SL :P ,
po cichu planowałem , że dopiero po przebiciu 10K przyblokuję sobie profit jakimś stopem ....
no i co ?? .....no i mamy to !! i teraz wymyśl kurła gdzie tego stopa postawić - bo wpadło naprawdę grubo k$ 8-) ....a zawsze może być jeszcze więcej :mrgreen:
PS
obecnie SL na poziomach 9,8 - 9,5 nie robi mi , aż tak dużej różnicy ( choć u mnie 300$ na SL sumarycznie daje ponad 2k$ na proficie )

dlatego pytanie do Ciebie @BitJanusz ( choć wiem , że trudno na nie odp. ;) )

gdzie widział byś sensownego SL na teraz ?? czyli strefa która może byś granicą wyleszczu ( czyszczenia ) a już tą właściwą korektą ??

e/
@mikusiek
teoretycznie tak i pasowało by dać powiedzmy na tej żółtej , a praktycznie to myślę , że jeśli zjedziemy poniżej ciężko i długo wymęczonego 10k , a tym bardziej zniesiemy tą najdłuższą zieloną 4h to już trudno będzie wrócić ponad dyszkę w tym ruchu i zaczniemy korektę - więc sensowny SL wydawał by się może gdzieś na tej białej czyli powiedzmy 9869$ :roll:

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 lutego 2020, 15:54 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » niedziela, 9 lutego 2020, 15:15

jak nie robi ci to roznicy, to daj najnizszego jakiego zaakceptujesz ;)

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » niedziela, 9 lutego 2020, 16:03

@zeroBTC moim zdaniem zamknięcie świeczki minimum 4H, a najlepiej 12H poniżej 9550 sygnalizowało będzie wycieczkę przynajmniej do ~9100-9200...może też runąć od razu tam. Jak zejdzie tylko do 9750, to dla mnie to jest buy.

Ja wyszedłem całkowicie ze swojej pozycji od 6.8k. Jestem obecnie z bardzo małym shortem (1.5x) od 10150 (czyli 0,5x ponad hedge). Na 10300 i 10600 będę dokładał. Na 10700 SL z ponownymi próbami ok 11k i tym razem wąskim SL 100-200$. Jak pójdzie wyżej to zostawię temat i pozycję spot bez dźwigni. (czyli long 1x).

Kilka faktów:
1) rekordowo wysoko utrzymujący się Open Interest
2) spora luka na CME się otworzy i szansa na beraish divergence na 1D jak ją domknie i choć trochę spadnie potwierdzając local top. A takie sygnały nie zdarzają się często, ostatnio pisałem o tym przy 6.8k mówiąc, że to prawdopodobnie był dołek, bo takie sygnały raz na kilka miesięcy występują. Obecnie uważam, że to nie top, ale cofka by schłodziła nastroje moonboyów.
3) po przełamaniu 10k widzę ogromną euforię, na twitterach i YT to już tylko się prześcigają, 11k, 12k, 14k, ATH, 100k TO THE MOON.
4) od dłuższego czasu mocno pozytywne fundingi, BARDZO opłaca się trzymać dużą pozycję na hedge short kosząc prowizję z fundingów nie ryzykując straty (poza trzymaniem środków na giełdzie).
5) 14 stycznia, 28 stycznia, 5 luty - malejący wolumen każdego mocnego wzrostu
6) stoch na 2D, 3D mocno przegrzany, dobija do 100, to aż się prosi o duże czerwone dildo, z 1k, tak żeby stoch mocno spadł tworząc wyższy dołek i niższy stoch (hidden bullish divergence) przed dalszym wzrostem.
7) jest weekend a w weekendy przeważnie ora w dwie strony

I tak mógłbym wymieniąć, bo jest sporo przesłanek ku małym spadkom. Zobaczymy :D ku dalszym wzrostom jest też równie sporo przesłanek, ale po ponad 50% wzroście przydałaby się zdrowa korekta.

Choć mój "guru" dalej mocno bullish


no ale jak widzę takie wpisy to tylko czekać aż takich ludzi wyleszczy :D
https://old.reddit.com/r/Bitcoin/commen ... years_old/
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 lutego 2020, 16:30 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Jahu, Jopek, updownupdown i 22 gości