Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 7 lutego 2020, 12:56

BitJanusz pisze: piątek, 7 lutego 2020, 11:12 Shitcoiny na binance weszły już w fazę manii (+15% dziennie względem pary na BTC na praktycznie wszystkim, +100% na wybranych) - ponownie kłania się analogia do okresu z maja 2018, kiedy kończyliśmy wzrost z 6.8k do 9.9k, a alty robiły olbrzymie wybicia w ostatnim odcinku tj. 9 - 9.9k).

Ja jestem gotowy do znaczącej redukcji pozycji przy oklicy fib 0.5 (tak gdzieś o 75%), ale też trzymam rękę na pulsie w przypadku obrania dolnego kierunku.


@BitJanusz

zgoda , ale wtedy jeszcze nie było na horyzoncie tej jednej jakże nie docenianej "drobnostki"

► Pokaż Spoiler

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 7 lutego 2020, 13:12

@koparki Pełna zgoda co do shortowania obecnego uptrendu. Sam poparzyłem się shortowaniem przy ruchu 3.2-13.6, w związku z czym skrajnie uprościłem taktykę gry, przy m/w dającym się przewidzieć dołku i zapowiedzią zmiany trendu uśredniłem pozycję długą , która wypada na +/- 7.2 i od tego momentu co jakiś czas po ruchu w górę zmniejszam ją, czekam na korektę choćby o kilkaset USD i odkupuję, jak się nie doczekam i widzę, że impuls jest mocny to odkupuję drożej, nie shortuję, w części zawsze mam permanentnego longa. SL na 7.7, czekam na rozwinięcie bezstresowo, a jak to jebnie to będzie widać, że jebło ;)

Aktualnie liczę, że ruch altów może być zapowiedzią dużego ruchu BTC w górę. Jak tylko je wydoją to kasa może wrócić do BTC, co poprzedzone może być srogą na altach korektą i nie_aż_tak na btc. Podobnie było w zeszłym roku, choć BTC był wtedy w konsolidacji, jak z niej wyszedł to procentowo leciał wyżej niż pozostali.

Z ostatniej chwili to mamy brzydką świecę na 4H i DT (na Finexie co do dolara), uwaga na orzeźwienie do 9.4.

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 7 lutego 2020, 13:19 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 7 lutego 2020, 13:19

mesrotten pisze: piątek, 7 lutego 2020, 13:12kasa może wrócić do BTC
nie sądzę, tak wysoka dominacja była anomalią (okres bessy i braku zainteresowania tym rynkiem wiec kapitał który na tym rynku pozostał sie skurczył i zamroził w jednym aktywie), może śmieci zostaną wydojone ale wartościowe walory juz nie, na binance jest równiez dużo par do ethereum(cała zakładka) i tam też sa śmieci dojone po to aby mnożyć eth. Rozróżniajmy śmieci od topowych kryptoaktywów.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 7 lutego 2020, 13:31

Spodziewam się korekty do poziomów ~9550-9670$.



Bear div na 4h:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 7 lutego 2020, 13:42

Analizujecie te altcoiny jakby tam naprawde jakis kapital wchodzil.. oczywiscie standardowo idealnie zsynchronizowany z 40ma innymi shitcoinami.
Wszyscy "inwestorzy" sie nagle obudzili i "cos im przeskoczylo w glowie", ze stwierdzili ze dzisiaj jest dokladnie ten dzien ze zaczniemy skupowac shitoiny przez nastepne 20 dni :)

Pompuje pewnie caly ten shit kilka skoordynowanych grup, bo to sa groszowe sprawy a mocno wplywa na nastroje (alteason, bitcoin season wszystko idzie do gory!!111). Po pewnym czasie dolacza tlum i sobie tak leci az rozpoczynajacy zakonczy moon-party. Pomijam ewenementy jak BSV bo tam pewnie pompuja sami "wlasciciele" i wladcy orderbooka ktorzy jakby chcieli, to by zdjeli by wszystkie zlecenia sprzedazy i podbili do 4000$.

Na takim ETH to wyglada jak mozliwa korekta calosci spadkow od rajdu z 2019.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 7 lutego 2020, 14:04

prap0n pisze: piątek, 7 lutego 2020, 13:42Wszyscy "inwestorzy" sie nagle obudzili i "cos im przeskoczylo w glowie", ze stwierdzili ze dzisiaj jest dokladnie ten dzien ze zaczniemy skupowac shitoiny przez nastepne 20 dni
A gdzie indziej mieliby się obudzić jak nie na ewentualnie lokalnej górce? Rok temu było to samo, zresztą mnie osobiście interesują wyniki nawet na shitach, a nie jakieś marne 30% na btc, więc coś nie halo jeżeli dla kogos może to być niejasne, chyba że ktoś lubi się lewarować jednak nie polecałbym, poza tym jest cała masa krypto lepiej działająca od btc. Pozostaje wierzyć w to, że ludzie zaczną kierować się czymś więcej niż tylko "łatwą kasą" i wow - pustą ceną nie odzwierciedlającą realnej wartości.
prap0n pisze: piątek, 7 lutego 2020, 13:42oczywiscie standardowo idealnie zsynchronizowany z 40ma innymi shitcoinami.
Nie zgadza się, nie zauważyłem tej "synchronizacji" jakoś przesadnie. A już na pewno nie na top20.
koparki pisze: piątek, 7 lutego 2020, 14:18Jak się ktoś utożsami ze swoim aktywem i że ono jest "lepsze" a inne "gorsze" to interesują go wprawdzie też zarobki ale wygenerowane w sposób godny i lepszy, problem w tym że gdyby się coś sypnęło a jesteś z tym utożsamiony to wtedy trudno się rozstać , przestajesz być elastyczny.
dochodzi też kwestia ryzyka i kto ile inwestuje, bo jeżeli mam do wyboru mieć stabilny profit, a nie spać po nocach - wybieram stabilny, ale transparentny sposób. Tylko, że na long store of value jest o wiele więcej lepszych sposobów, zaś na szybki profit pozostaje to co osiąga wyniki, a nie tylko "wygląda" na wykresie.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 lutego 2020, 14:28 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 7 lutego 2020, 14:17

jesteśmy w fazie disbelief?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 7 lutego 2020, 14:23

amneziahaze pisze: piątek, 7 lutego 2020, 14:04mnie osobiście interesują zarobki .... mnie osobiście interesują wyniki nawet na shitach, a nie jakieś marne 30% na btc, więc coś nie halo jeżeli dla kogos może to być niejasne
Jak się ktoś utożsami ze swoim aktywem i że ono jest "lepsze" a inne "gorsze" to interesują go wprawdzie też zarobki ale wygenerowane w sposób godny i lepszy, problem w tym że gdyby się coś sypnęło a jesteś z tym utożsamiony to wtedy trudno się rozstać , przestajesz być elastyczny.
To jest podatność ludzka i trzeba na to uważać.

Dodano po 5 minutach 4 sekundach:
Utożsamionych łatwo poznać jak się denerwują i brak im dystansu gdy ktoś mówi źle o ich skarbie po prostu jest tożsamy z przedmiotem swojej inwestycji i obrażenie aktywa to tak jak obrażenie persony ;) to samo dotyczy każdej rzeczy i idei, jako persony składamy się wyłącznie z utożsamień.
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 7 lutego 2020, 15:08

Spoiler:
Obrazek
czy patrząc na ten wykres kogoś zdziwi jak zobaczymy taki rajd w górę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » piątek, 7 lutego 2020, 15:19

Spokojnie z tymi spadkami na razie na 1h jestesmy w kanale.

Rysunekl

edit :

I teraz zaczynam sie matrwic
wyjscie z aknalu 15m

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » piątek, 7 lutego 2020, 23:49

Uwielbiam te przestoje na altach, jakby wszyscy brali głęboki oddech i z niepokojem patrzyli co robi BTC :)

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » sobota, 8 lutego 2020, 10:46

Dobra, to kiedy lecimy w dół? Bo to się robi nudne ;-)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Monero89 » sobota, 8 lutego 2020, 10:47

Witam wszystkich. Panowie, ja osobiście nie wierzę teraz w jakieś moonowe wzrosty. Moim zdaniem to co teraz się dzieje to będzie golenie Januszy. Argument ? Jasne. Nie uważacie że halving btc to nie będzie taki prosty do zrealizowania zysków dla nas wszystkich? To byłoby za łatwe. Kupuję BTC = Jestem Bogaty. Teraz działanie to ubieranie ludzi w euforię aby kupili jak najdrożej. Jestem przekonany że czekają nas jeszcze mocne spadki aby wywołać panikę typu : "Koniec BTC, już po halvingu, Bitcoin miał nieudany halving" itp.. Przecież wzrosty po halvingowe nie były przed halvingiem, mało tego: Były często grubo po halvingu. Komuś bardzo teraz zależy aby Janusze zaczęli skupować BTC. Moi znajomi zaczęli kupować bitcoina za 9 k rozumiecie ? 9k?!! - Bo będzie na halving za 30k... Jejjj czekam na spadki...

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pchelka » sobota, 8 lutego 2020, 10:53

Ale .. .wiesz ze to oznacza jeszcze mocny impuls wzrostowy?
Jak się wszyscy rzucą bo będzie rosło ... to będzie rosło :)

Narazie czekamy wg mnie czekamy na 'first sell off" a potem maniakalne wzrosty i pęknięcie bańki.

Hype się już nakręca a euforia to jeszcze nie nastąpiła

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 8 lutego 2020, 11:02

"Będzie rosło, aż spadnie."
Mirek z warzywniaka, Wąchock

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Monero89 » sobota, 8 lutego 2020, 11:06

Wiem, ale według mnie to będzie rozciągnięte w czasie ;)

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 8 lutego 2020, 11:13

Oczywiście, że już możemy być w jakiegoś rodzaju "dystrybucji". Jak ktoś nie ma jakiś sensownych SL, to bałbym się odchodzić od kompa (albo chociaż jakieś alarmy poustawiać).

Korzystać póki rajd trwa, łapać dołki - wydaje się proste ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 8 lutego 2020, 11:16

wloczykij78 pisze: sobota, 8 lutego 2020, 10:46Dobra, to kiedy lecimy w dół? Bo to się robi nudne
Taka luzna predykcja luzne kreski - moze jednak w gore ; )





Oczywiscie prosze mnie porawic jesli rysunki zawieraj bledy ; /

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 8 lutego 2020, 11:16

ergorg pisze: piątek, 7 lutego 2020, 13:31Spodziewam się korekty do poziomów ~9550-9670$.
Niestety tylko pierwszy target wszedł, teraz oczekuje ~10300$.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 8 lutego 2020, 12:25

Monero89 pisze: sobota, 8 lutego 2020, 10:47Komuś bardzo teraz zależy aby Janusze zaczęli skupować BTC. Moi znajomi zaczęli kupować bitcoina za 9 k rozumiecie ? 9k?!! - Bo będzie na halving za 30k... Jejjj czekam na spadki...
fajnych masz znajomych , a w zasadzie to znajomi mają fajnego ciebie :lol:
TA , ta !! rozumiemy 9K toż to panie szok za jednego bitkujna było by z osiem wypasionych vw pasków w tedeiku :shock:

...a teraz wyjdź się siebie i stań obok - poskładaj do kupy dwie myśli - przemiel , przemiel i pomyśl :
twoi znajomi po pięciu dniach są 9% na plusie , przy odpowiednim SL są już na pewno na lekko ale zyskownej pozycji około 5% i teraz UWAGA :P cały czas są w grze z dużymi szansami na wyższe profity !!
za to ty jak sam przyznałeś "czekasz na spadki" czyli stoisz z boku jak te przysłowie widły w gnoju 8-)
ale ważne , że obrobiłeś dupy znajomym i przechytrzyłeś rynek bo kupisz sobie taniej :mrgreen:
powodzenia !!
Ostatnio zmieniony sobota, 8 lutego 2020, 12:38 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot] i 14 gości