Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 6 lutego 2020, 19:17

Póki co idzie zgodnie z planem co do kilku dolarów.
Spoiler:
mesrotten pisze: środa, 5 lutego 2020, 22:21 Jest miejsce dla korekty w okolicach 9.57 z możliwością wyrysowania flagi/trójkąta, co umożliwiłoby dalszą podróż do góry.
Natomiast każde kolejne zamknięcie 4H poniżej górnego ograniczenia coraz bardziej mutującego w klin kanału, o którym pisałem wcześniej, napawa coraz mniejszym optymizmem czy aby na pewno już w tym ruchu walniemy w 10.0.
Spoiler:
mesrotten pisze: środa, 5 lutego 2020, 22:21 Obrazek
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 6 lutego 2020, 19:24

Niech kurs postawi kropkę nad "i" i odważniej pójdzie w kierunku 10k (nawet zaproponowałem mu odpowiedni kanał na zachętę), bo na razie ruch w górę wpisuje się w formację klina o wierzchołkach uformowanych w ten sam sposób:

1. Zapowiada się na pogłębienie korekty.
2. Jednak nie, w ostatniej chwili zdecydowany ruch na nowy lokalny szczyt.
3. Trójkąt, w drugim przypadku rozszerzający się.
4. Wyjście górą z trójkąta, nieznaczne przebicie szczytu i od razu kłopoty z kontynuacją ruchu.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 6 lutego 2020, 20:57

Ja tu tak tylko humorystycznie wrzucę jakbyktoś powątpiewał kiedyś w jakieś astronomiczne ceny w przyszłości BTC, które są jak najbardziej realne.
Dowód w spojlerze jest chyba jednym z najlepszych :D
Spoiler:
Obrazek
Jak by nie patrzeć TO jest dopiero niezła BANIA :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 20:58 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 6 lutego 2020, 20:57

9.9-10.3 i spodziewalbym sie wiekszego zrzutu, wiec powoli robie wysiadke z longow i zobaczymy co dalej.

Co do 10900 co tutaj sie pojawia, to u mnie na wszystkich wykresach pokrywa sie ten poziom jako bardzo duzy widoczny punkt oporu, wiec moge sie zgodzic ze maksymalnie moga tam docisnac. Jednak obecnie bardziej prawdopodobny jest zrzut z tym OI. :)

Tutaj u mnie zaczyna sie wysiadka. Jesli zamkna wysoko w weekend CME to przesune troche wyzej.

Ostatnio zmieniony piątek, 7 lutego 2020, 04:22 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » czwartek, 6 lutego 2020, 22:01

Czekalem na zamkniecie godzinowki z tym postem. Moze jest szansa na jedna nozke do gory.

Walczymy na suporcie a na swiecach widac jakis tam popyt, wiec moze jest szansa.

Rysunek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » czwartek, 6 lutego 2020, 22:39

@DjVegas98 Berkshire Hathaway to przybudówka CIA ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobol5 » czwartek, 6 lutego 2020, 23:04

prap0n pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 20:57 9.9-10.3 i spodziewalbym sie wiekszego zrzutu, wiec powoli robie wysiadke z longow i zobaczymy co dalej.

Co do 10900 co tutaj sie pojawia, to u mnie na wszystkich wykresach pokrywa sie ten poziom jako bardzo duzy widoczny punkt oporu, wiec moge sie zgodzic ze maksymalnie moga tam docisnac. Jednak obecnie bardziej prawdopodobny jest zrzut z tym OI. :)
Średnioterminowy niedźwiedzi scenariusz jeszcze możliwy czy uległ zmianie?
Mówię o zejściu na nowe Low
Bo ja też cierpliwy miś

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 6 lutego 2020, 23:18

@kobol5

Pewnie ze jest mozliwy, zwlaszcza ze dawno nie widzialem na bitcoinie double topu na duzym interwale.
Jak przebije znaczaco szczyt to mozliwe ze poleci glebsza korekta i kolejna runda na 11.8k zeby zamknac luke CME.


Generalnie za malo danych, trzeba poczekac na jakis pierwszy dluzszy selloff i zobaczyc z jakiegos poziomu do niego doszlo.
Na razie kurs idzie do gory wiec ciezko rzucac sie pod pociag, ale to nie potrwa wiecznie.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 7 lutego 2020, 10:56

...no , pasowało by w końcu się zdecydować :P


Obrazek

na godzinówce RSI ma jeszcze dużo miejsca , choć trochę gorzej na 4h bo ponad 70 :roll: to jednak i tak stawiam , że w ciągu kilku godzin zobaczymy mocniejszy ruch na północ

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 7 lutego 2020, 11:00

@prap0n Dzięki za wykres. Jeśli poruszamy się w kanale, to jego górne ograniczenie wypada w okolicach $10200. Więc zgadza się z Twoimi prognozami.

Ja pozwoliłem sobie nawet na short już z obecnego poziomu ($9780 finex) bo nie podoba mi się to co narysowało się na wykresie przez ostatnią dobę. Nie umiem tego narysować, ale "coś mi tu śmierdzi".
Patrząc po większości oczekiwań i prognoz short teraz to gra przeciw trendowi, więc mam wąskiego SL'a (przy shortach już chyba nigdy nie zastosuję uśredniania strat ;) szczególnie, że potencjalne wybicie może się skończyć na 10100, ale może też na 11500 albo na 13000...).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 7 lutego 2020, 11:12

Shitcoiny na binance weszły już w fazę manii (+15% dziennie względem pary na BTC na praktycznie wszystkim, +100% na wybranych) - ponownie kłania się analogia do okresu z maja 2018, kiedy kończyliśmy wzrost z 6.8k do 9.9k, a alty robiły olbrzymie wybicia w ostatnim odcinku tj. 9 - 9.9k).

Ja jestem gotowy do znaczącej redukcji pozycji przy oklicy fib 0.5 (tak gdzieś o 75%), ale też trzymam rękę na pulsie w przypadku obrania dolnego kierunku.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 7 lutego 2020, 11:16

@ekonokomik dużo lepiej celować w shorta po wybiciu skoro obstawiasz fiasko trendu. Osobiście nie shortuję bitcoina dla zasady, nawet gdyby mnie kusiło to wole zostać bez pozycji. To że 12mln btc z 18mln nie zostało ruszone z portfeli przez ostatni rok oraz że trwa największy w historii dodruk fiat i że mozna bez kontroli drukować usdt (audytu nie było) budzi respekt.
Ciekawe sytuacje są na dużych altach w parze do btc, tam na wykresach na dużych skalch (np.1d) widać że się być może zmienia trend długoterminowy , np. ETH wychodzi być może z dużego podwójnego dna ( https://www.bitfinex.com/t/ETH:BTC ), Monero podobnie ale z opóźnieniem (inflacja i ilość w obiegu identyczna co btc) . Jest to być może okazja i zamiennik dla tych którzy sądzą że bitek jest przewartościowany.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 7 lutego 2020, 11:33

koparki pisze: piątek, 7 lutego 2020, 11:16np. ETH wychodzi być może z dużego podwójnego dna
To nie ETH jest taki fajny, tylko wszystko rośnie. Dosłownie wszystko, oprócz tego, co zrobiło już 100%. Trwa MANIA. W takich chwilach fundamenty czy nawet AT nie mają znaczenia.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 7 lutego 2020, 11:39

@BitJanusz ale Eth jest drugi w kapitalizacji i ruszenie go to nie jest zwykłe pump&dump . A tak w ogóle to przecież jest odreagowanie spadków na altach, te wzrosty jeszcze m.zd. potrwają adekwatnie do spadków które je poprzedziły, prawdopodobnie wyceny w wielu wypadkach zbliżą sie do tych z wiosny 2019
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 7 lutego 2020, 11:41

koparki pisze: piątek, 7 lutego 2020, 11:39 A tak w ogóle to przecież jest odreagowanie spadków na altach
Kiedy ordynarne scamy i shity rosną równorzędnie do sensownych coinów, to mamy fazę manii (FOMO) ;) Wczoraj było (liczyłem, ale zapomniałem) chyba 40 altów na binance mających +10% lub więcej, w tym dwa na ponad +100%.

Organiczna korekta :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 7 lutego 2020, 12:00

@koparki Ja shortuję wyłącznie bardzo krótkoterminowo teraz, w zasadzie dla sportu, żeby się rozgrzać ;)
Jeśli tylko nie spadniemy pod krzywą trendu ostatnich 6 lat, to długoterminowo jestem zdecydowanie bykiem!

Jak mi wybije SL to zaczaję się znów przy $10200.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 7 lutego 2020, 12:15

ekonokomik pisze: piątek, 7 lutego 2020, 11:00"coś mi tu śmierdzi"
Szambo wybiło prawie dwa miesiące temu, więc w połowie lutego może zacząć szukać kolejnych januszy, ściślej ustalone mam na 11-17luty, ale końca świata nie przewuduje, w najlepszej opcji półmetek i okazja do kolejnych zakupów. Ewentualnie dla pewności realizacja 50-75% z longa i obserwacje następnej korekty i jej poziomów.


adiqq pisze: piątek, 7 lutego 2020, 12:31ale nie wszystko leci jak szalone do góry,
Oczywiście, że nie leci jak szalone i mania, choć może niektórym tak się wydawać. Sam Bicoin nie potrafi się określić do teraz czy idzie trybem bessowym czy już hossowym. Oczywiście niech każdy interpretuje to po swojemu.
Spoiler:

Ostatnio zmieniony piątek, 7 lutego 2020, 22:52 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 6 razy.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 7 lutego 2020, 12:17

@ekonokomik ale wiesz, że podczas trendu wzrostowego lepiej dla sportu kupować dołki a nie ścinać dołki ;) To co robisz ma sens tylko wtedy gdy łapiesz(skracasz) piki w górę oraz gdy masz bardzo krótki SL w parze z baaaardzo długim TP , który pokryje z nawiązką wszystkie stratne stoplossy.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 7 lutego 2020, 12:31

ale nie wszystko leci jak szalone do góry, coiny które poszły do góry, mają mniejszą lub większą korektę (ETC,DASH,ZEC,IOTA), nie jestem na 100%, czy to jest już FOMO....
ale nawet jeśli jeszcze nie jest, to już niedużo brakuje :lol:
dominacja już tylko 63,9%....

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 7 lutego 2020, 12:56

@adiqq pewnie że tak, ja mam na binance i innych giełdach wyłączony podgląd na kojny o bardzo niskiej kapitalizacji(za pomocą gwiazdki "ulubione") więc tego tak nie postrzegam jak Bitjanusz.

Dodano po 6 minutach 16 sekundach:
adiqq pisze: piątek, 7 lutego 2020, 12:31dominacja już tylko 63,9%....
Dominacja btc jest względnie wysoka , wystarczy że przez jakis czas hodlerzy jednego aktywa patrzą na uciekające wzrosty na drugim aktywie i cała wierność wobec marki pryska - to działa w obie strony, gdy rosła dominacja oraz gdy ona spada.
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Pretendin i 13 gości